Author Topic: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes  (Read 38279 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #30 on: 2007-11-12, 12:19:41 »
Na stronie Peaceville mo¿na ju¿ ogl±daæ fragment DVD, a dok³adnie Bleak. No super to wygl±da - apetyt siê zaostrza... :P Bardzo ciekaw jestem, jakie kawa³ki dorzuc± w dodatkach, o których wspomnia³ Mikael dla "Mystic Art"? Doda³ tam jeszcze, ¿e jest bardzo zadowolony z wykonania The Night and the Silent Water: Jak napisa³em ten numer, to bardzo mi siê podoba³, by³em z niego naprawdê zadowolony. Pó¼niej, jak go nagrali¶my, to temperatura jako¶ opad³a, nie mia³ w sobie ju¿ tej mocy. I teraz w nowej, koncertowej wersji nareszcie jest tak jak chcia³em! Brzmi o niebo lepiej.


Edit: je¿eli siê komu¶ nie chce zasysaæ tego promo "The Roundhouse Tapes", to mo¿e ods³uchaæ ca³o¶æ on-line (tutaj) - niestety te¿ z przeszkadzajkami, ale jak to wspomnia³ wy¿ej Serenity Painted Death, da siê s³uchaæ.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #31 on: 2007-11-12, 13:02:15 »
Jest do¶æ znacz±ca ró¿nica miêdzy Roundhouse a Lamentations. Tam by³a jaki¶ taki kameralny klimat. Widownia g³ównie siedzia³a, na m³yn by³o stosunkowo ma³o miejsca. Teraz jest przeogromna hala i nieprzebrane t³umy. W dodatku Axe brzmi, jakby w koñcu nauczy³ siê bêbniæ i miejscami zapodaje typowo lopezowe wstawki. Smaczne.
True Pagan Winter Crew

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #32 on: 2007-11-12, 15:16:57 »
Hmm no to dla mnie bodaj pierwsza okazja zeby uslyszec Axe'a grajacego stary material i powiem jedno - jest na pewno godnym nastepca.. co prawda slychac ze chlopak wychowal sie na graniu metalu i poki co Lopezowi w tych wolniejszych wstawkach nie dorownuje (przykladem niech beda Windowpane i Face of Melinda gdzie po prostu brak Lopezowskiego polotu) ale ogolnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczony i jestem przekonany ze sie szybko wyrobi :)

Mike i Peter gitarowo totalnie bez zarzutu (ciekawe na ile poprawiane to bylo w studiu.. :P ), a wokal Mike'a potezny jak zawsze (chociaz nie wiedziec czemu tych 'choralnie' dluzszych partii typu koncowka When czy Face of Melinda jakos dociagac nie chcial).. Szkoda ze 'wspomaganie wokalne' w postaci Pera jest tak wyciszone w miksie bo drugi glos to bylo to czego brakowalo w koncertowych odslonach Opeth.. no i szkoda tez ze w starych kawalkach partie klawiszowe sa takie malo odwazne.. takich fragmentow jak wstep do Face of Melinda mogloby byc wiecej ;)

Za to fenomenalnie wrecz wypadaja kawalki z Orchid i Morningrise! Ogolnie te dwa albumy -wbrew forumowemu trendowi - oceniam nizej niz pozostale dziela ale cholera.. gdyby nagrali je na nowo w takim jak to wykonaniu to.. kto wie kto wie :)

Moj wniosek: fantastyczny koncert, zwlaszcza pod wzgledem doboru kawalkow (tylko tego braku reprezentanta Deliverance jakos brak...)! Wielka szkoda jedynie ze ogladajac ja na DVD ktore niechybnie kupie nie bede juz mial tego dreszczyku emocji typu 'jak oni wypadli'.. no ale to na moje wlasne zyczenie, wszak sluchac nie musialem ;) pieprzone firmy fonograficzne :P

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #33 on: 2007-11-12, 16:19:38 »
Kurcze, robicie mi smaka, szczerze powiem :P Ale tak sobie my¶lê, ¿e poczekam a¿ wyjdzie oficjalnie... co wiêcej, w sumie nie wiem czy by mi siê po¿yczyæ zd±¿y³o do tej premiery ;)
wszystko, co sko¶ne.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #34 on: 2007-11-12, 18:13:55 »
...Wielka szkoda jedynie ze ogladajac ja na DVD ktore niechybnie kupie nie bede juz mial tego dreszczyku emocji typu 'jak oni wypadli'.. no ale to na moje wlasne zyczenie, wszak sluchac nie musialem ;) pieprzone firmy fonograficzne :P
A mnie dla odmiany przekona³a i niesamowicie nakrêci³a do kupienia DVD ( :P ) w³a¶nie ¶cie¿ka d¼wiêkowa (i do tego z "przeszkadzajkamii" :mrgreen: ), bo przedtem ca³y czas podchodzi³em do tego projektu dosyæ sceptycznie. Sam nie wiem dlaczego? Agarves, który by³ na tym koncercie i tu na forum nam go relacjonowa³, generalnie go zachwala³, ale fragment w którym wypowiada³ siê o niezbyt naturalnej konferansjerce  Mikaela, jako¶ tak mentalnie ustawi³ mnie, ¿e wyrobi³em w sobie wyobra¿enie, ¿e nie by³o to nic wielkiego i przy "Lamentations" wyjdzie z tego jaka¶ s³abizna. A mo¿e tak¿e wp³ynê³y na mnie wszystkie te niezbyt pochlebne wypowiedzi o "Legolasie", ¿e Lopezowi nie dorasta do piêt... :> Niezmiernie cieszê siê, ¿e wysz³o im tak rewelacyjnie i odliczam czas do ukazania siê DVD. :)

Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #35 on: 2007-11-12, 23:16:38 »
Mimo wszystko trochê ¿a³ujê, ¿e nie wydano ¿adnego z 3 przekrojowych koncertów. Kto wie czy Peaceville nie zyska³by wiêcej wypuszczaj±c tego typu wystêp, zamiast czego¶ co pó¼niej uka¿e siê na dvd. Co prawda bootleg z jednego z tych koncertów jest ca³kiem przyzwoitej jako¶ci, niemniej jednak fajnie by³oby us³yszeæ pe³niej brzmi±ce The Amen Corner, White Cluster czy te¿ The Leper Affinity.

Katanka

  • Posts: 54
  • Karma: +0/-0
    • http://www.katanka.vel.pl
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #36 on: 2007-11-25, 21:38:41 »
Dobra Panie i Panowie :) Przyszed³ do mnie w piatek nowy 2-p³ytowy materia³ z koncertu. Kolejna pere³ka do kolekcji. Ods³uchujê go ju¿ chyba 6 raz (wczesniej na systemie 5.1, teraz na s³uchawkach) i chcia³bynm siê podzieliæ kilkoma spostrze¿eniami.

1. Genialnie dobrane kawa³ki !!! Wreszcie pokusili sie o granie tych starych, chyba najbardziej poruszaj±cych.

2. S³ychaæ, ¿e publika dopisa³a, bo co chwila docieraj± nas fajne odg³osy, które wzbogacaj± koncert i sprawiaj±, ¿e s³ucha siê go bardziej naturalnie. Przy Lamentations by³o ich znacznie mniej.

3. Perkusja jest znacznie lepsza ni¿ siê tego spodziewa³em!!! S³uchaæ, ¿e nowy "bêbniarz" nie¼le siê zaaklimatyzowa³, co ¶wietnie rokuje dla nowej p³yty na któr± sobie ostrzymy zêby.

4. Ogromny minus za to, ¿e kur#a maæ !!! :( ... za to, ¿e ten koncert ma okropn± akustykê :( Nie znam siê na tym, nie wiem czy to wina hali, czy sprzêtu, czy niedopatrzenia na "montowni", ale s³uchaj±c tego koncertu mo¿na s³ychaæ ma³o dynamiczne brzmienie :( Porównuj±c do Lamentation ten koncert wypada bardzo blado je¶li chodzi o brzmienie. Tak jakby grali na zabawkach, nie na potê¿nych instrumentach :( Tamten koncert mia³ niesamowitego kopa, tam walniêcie po strunach zrywa³o cz³owiekowi w³osy z g³owy ... tutaj brzmi jak pierdniêcie leniwego sus³a :( Kto¶ mi mo¿e powiedzieæ czym to jest spowodowane ? Ja sobie t³umaczê, ¿e tam koncert by³ kameralny i ma³a sala tworzy³a swego rodzaju rezonans, który wzmacnia³ wszystkie dzwiêki. Tutaj sala jest ogromna i dzwiek nie ma takiego powera, bo rozchodzi siê po du¿ej przestrzeni :(

PS. Polecam !!!
Katanka
[email protected]
www.Katanka.vel.pl
Wodom Cze¶æ !!!

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #37 on: 2007-11-25, 22:26:04 »
Dobra Panie i Panowie :) Przyszed³ do mnie w piatek nowy 2-p³ytowy materia³ z koncertu. Kolejna pere³ka do kolekcji...
A jak prezentuje siê booklet wydawnictwa?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Katanka

  • Posts: 54
  • Karma: +0/-0
    • http://www.katanka.vel.pl
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #38 on: 2007-11-26, 00:12:34 »
¯e te¿ o tym nie wspomnia³em. My¶la³em, ¿e po GR nie bêdzie mo¿na wydac czego¶ lepszego ... myli³em siê :) to majstersztyk !
Katanka
[email protected]
www.Katanka.vel.pl
Wodom Cze¶æ !!!

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #39 on: 2007-11-26, 06:26:47 »
¯e te¿ o tym nie wspomnia³em. My¶la³em, ¿e po GR nie bêdzie mo¿na wydac czego¶ lepszego ... myli³em siê :) to majstersztyk !
I ksi±¿eczka zawiera wszystkie te grafiki Travisa zaprezentowane na Peaceville:

czy mo¿e co¶ jeszcze?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Katanka

  • Posts: 54
  • Karma: +0/-0
    • http://www.katanka.vel.pl
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #40 on: 2007-11-26, 07:54:04 »
Te, które pokazujesz nie s± z ksi±¿eczki, to s± fotki z ok³adki pude³ka kartonowego (takie samo jak wydanie GR). Ksi±¿eczka zawiera po dwa zdjêcia ka¿dego cz³onka zespo³u utrzymane w tej samej konwencji oraz na koñcu fotografia zjedzonego przez robaki go¶cia w masce trzymaj±cego gitarê :)
Katanka
[email protected]
www.Katanka.vel.pl
Wodom Cze¶æ !!!

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #41 on: 2007-12-07, 11:30:29 »
Jasne, za³apa³em... :) to jest wydane w digipacku, podobnie jak dwup³ytowe wydanie specjalne GR. Ciekaw jestem czy te wszystkie sprawy graficzne (etui + booklet) bêdzie zawiera³o DVD "The Roundhouse Tapes"?
Wyslano: 26 Listopad 2007, 10:48:51
Przegl±da³em net w poszukiwaniu informacji, kiedy oficjalnie uka¿e siê "The Roundhouse Tapes" w wersji DVD, ale na nic konkretnego nie natrafi³em. Co¶ ju¿ mo¿e wiadomo dok³adniej w tej sprawie? Póki co pozostaje ogl±danie fragmentu DVD na YouTube i koncert nadal robi wra¿enie! :P
« Last Edit: 2007-12-07, 13:14:24 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #42 on: 2007-12-12, 16:43:12 »
Quote from: http://www.opeth.com/
NOTE! "The Roundhouse Tapes" DVD (Live at the Camden Roundhouse 2006, HD filmed) release is now set to September 2008. The dvd will feature fan interviews, band interviews, soundcheck footage and live photos.
:?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

paatos

  • Guest
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #43 on: 2007-12-12, 16:54:15 »
O¿, ucieszy³bym siê, gdyby wydali wersjê HD  :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Nowe DVD Opeth - Roundhouse Tapes
« Reply #44 on: 2007-12-12, 17:10:04 »
O¿, ucieszy³bym siê, gdyby wydali wersjê HD  :mrgreen:
Nie tylko Ty, ale ja liczy³em, ¿e to DVD bêdzie dostêpne na pocz±tku 2008 roku, a z tego info (o ile je dobrze zrozumia³em) wynika, ¿e wszystko przesuwa siê o ³adnych parê miesiêcy.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind