Author Topic: Limitowana edycja p³yt Orchid, Morningrise i M.A.Y.H.  (Read 54801 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Sharlet

  • Posts: 80
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Limitowana edycja p³yt Orchid, Morningrise i M.A.Y.H.
« Reply #60 on: 2007-09-26, 14:41:26 »
Mo¿liwe, ¿e tak ;P ale mi to tam obojêtne czy czarne napisy na kr±¿ku czy nie, jesli kod siê zgadza to ok.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Limitowana edycja płyt Orchid, Morningrise i M.A.Y.H.
« Reply #61 on: 2007-09-26, 17:00:01 »
No wiesz, dla niektórych to może być ważna informacja. Coś jak z tymi znaczkami, na których omyłkowo wydrukowano samolot do góry kołami (w stosunku do napisów).
True Pagan Winter Crew

Sharlet

  • Posts: 80
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Limitowana edycja p³yt Orchid, Morningrise i M.A.Y.H.
« Reply #62 on: 2007-09-26, 17:32:37 »
Spoko, ale mi chodzilo tylko o to czy te MAYH jest orginal :) bo mam ju¿ w swojej kolekcji p³yty, które podejrzewam o nieorginalno¶æ, ¿e az mnie :zenibyco:. Na Morningrise reedycji mam b³êdy w nazwiskach na koñcu ksi±¿eczki, np. Mikael Åkerfeldr, Anders Nordm, piep**e tak± ró¿nice... choæ kod siê zgadza

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Limitowana edycja p³yt Orchid, Morningrise i M.A.Y.H.
« Reply #63 on: 2007-09-26, 22:52:41 »
Posiada³em niegdy¶ kasetê "Morningrise" (wydanie polskie) i o ile mnie pamiêæ nie myli, na ok³adce by³o w³a¶nie drugie logo formacji (w ogóle front ok³adki kasety prezentowa³ fotkê mostu znacznie okrojon± w stosunku do ok³adki kompaktowej).
Okazuje siê, ¿e siê jednak pomyli³em, kaseta "Morningrise" równie¿ posiada³a "trzecie" logo - poni¿ej fragmencik z katalogu Mystic Production z 1997 roku:

Pomyli³em z ok³adk± kasety "Orchid", gdzie jest stylizacja na "drugie" logo. Z moich szparga³ów niestety nie zachowa³a siê reklamówka Mystica maj±cej siê ukazaæ MAYH - by³a reklamowana (zapewne taki mia³a pierwotnie nosiæ tytu³) jako "Everything Dies" - pamiêtam, bo pisa³em wtedy recenzjê MAYH dla "Gitary i Basu. Znalaz³em tylko reklamówkê ju¿ po ukazaniu siê p³yty:

Kto¶ mo¿e wie dlaczego w ci±gu jednego miesi±ca postanowiono zmieniæ tytu³ albumu na MAYH?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Limitowana edycja p³yt Orchid, Morningrise i M.A.Y.H.
« Reply #64 on: 2007-09-26, 22:55:19 »
Pewnie z takiego samego powodu, z jakiego kawa³ek "Untitled" sta³ siê "By the Pain I Seen in Others" ;)
True Pagan Winter Crew

Sharlet

  • Posts: 80
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Limitowana edycja p³yt Orchid, Morningrise i M.A.Y.H.
« Reply #65 on: 2007-09-27, 01:08:31 »
Ja znalaz³am tylko co¶ takiego w jednym z wywiadów :

Niektóre magazyny przed oficjalnym wydaniem "My Arms Your Hearse" wypu¶ci³y zapowied¼ z inn± nazw±, ani¿eli ta, która ostatecznie widnia³a na p³ycie - "Everything Dies" - dlaczego tak siê sta³o?

Mike:To by³ ("Everything Dies") oryginalny tytu³, ale firmie nie podoba³ siê nasz pomys³ i zmusi³a mnie do zmiany. Poniewa¿ termin oddania materia³ów do publikowanych reklam by³ zbyt bliski, "tytu³ roboczy" musia³ zostaæ u¿yty.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Limitowana edycja p³yt Orchid, Morningrise i M.A.Y.H.
« Reply #66 on: 2007-09-27, 06:40:46 »
Sharlet dziêki za to info.
Mike:To by³ ("Everything Dies") oryginalny tytu³, ale firmie nie podoba³ siê nasz pomys³ i zmusi³a mnie do zmiany. Poniewa¿ termin oddania materia³ów do publikowanych reklam by³ zbyt bliski, "tytu³ roboczy" musia³ zostaæ u¿yty.
Przyznam szczerze, ¿e w tym przypadku dobrze siê jednak sta³o. Tytu³ "Everything Dies" co by nie pisaæ, jest dosyæ sztampowy, oklepany i tuzinkowy, natomiast "My Arms, Your Hearse" jest zdecydowanie bardziej poetycki.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Limitowana edycja p³yt Orchid, Morningrise i M.A.Y.H.
« Reply #67 on: 2007-09-27, 13:09:52 »
Sharlet dziêki za to info.
Mike:To by³ ("Everything Dies") oryginalny tytu³, ale firmie nie podoba³ siê nasz pomys³ i zmusi³a mnie do zmiany. Poniewa¿ termin oddania materia³ów do publikowanych reklam by³ zbyt bliski, "tytu³ roboczy" musia³ zostaæ u¿yty.
Przyznam szczerze, ¿e w tym przypadku dobrze siê jednak sta³o. Tytu³ "Everything Dies" co by nie pisaæ, jest dosyæ sztampowy, oklepany i tuzinkowy, natomiast "My Arms, Your Hearse" jest zdecydowanie bardziej poetycki.

Dok³adnie, lepiej bym tego nie napisa³ ;)
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Limitowana edycja p³yt Orchid, Morningrise i M.A.Y.H.
« Reply #68 on: 2008-02-22, 10:31:46 »
O rany... - http://www.candlelightrecords.co.uk/candleweb/redesign/candle_upcoming.htm (na dole). Nadchodzi fala re-edycji, re-masterowania, itp albumów Opeth  :?
Jak tak dalej pójdzie, to ka¿da p³yta Opeth, bêdzie mia³a z 10 ró¿nych wersji.  [-(
« Last Edit: 2008-02-22, 10:34:54 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Limitowana edycja p³yt Orchid, Morningrise i M.A.Y.H.
« Reply #69 on: 2008-02-22, 18:47:59 »
W sumie mo¿na siê by³o tego spodziewaæ. Je¿eli "Watershed" wypali, pojawi siê nowa grupa sympatyków i bêdzie du¿a koniunktura na stare wydawnictwa Opeth. Szczególnie dla takich ma³ych niszowych wydawców jak Candlelight czy Peaceville pojawia siê okazja ponownego zarobku przy okazji wzmo¿enia zainteresowania na formacjê. Dla odmiany Sony BMG to ogromna firma posiadaj±ca du¿y, ró¿norodny katalog i zapewne reedycji MfN'owskich p³yt Opeth nawet nie ujm± w swojej strategii marketingowej - no chyba, ¿e na Zachodzie bêd± handlowaæ MetalMind'owymi digipackami :wink: ... Wracaj±c do tych reedycji pierwszych trzech albumów Opeth, ciekaw jestem na czym te edycje specjalne bêd± polegaæ? Dodatkowe wersje 5.1? Nowe grafiki jak w przypadku zapowiadanej dwup³ytowej SL?
« Last Edit: 2008-02-22, 19:11:08 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Limitowana edycja p³yt Orchid, Morningrise i M.A.Y.H.
« Reply #70 on: 2008-04-19, 11:53:24 »
Nie chcê zak³adaæ nowego tematu, bo ten siê nadaje.
Na oficjalnym forum Opeth ruszy³a ankieta dotycz±ca pierwszych trzech p³yt Opeth. Dok³adnie chodzi o to, czy Opeth powinien nagraæ jeszcze raz (re-recorded) Orchid i Morningrise i MAYH. Moim zdaniem to nieporozumienie, jednak u¿ytkownicy tamtego forum s± innego zdania. Na 73 g³osy, 50 jest za, a 23 przeciw. Dok³adnie wygl±da to tak. (ilo¶æ osób g³osuj±cych ca³y czas siê zwiêksza)
Jak widaæ opcji do g³osowania jest sporo. Czê¶æ z tych 50 osób chce ponownego nagrania Orchid, inni Morningrise, a jeszcze inni wszystkich trzech albumów. O ile jestem w stanie zrozumieæ ludzi, którym siê nie podoba brzmienie Orchid i Morningrise, to jednak pomys³ z ponownym nagraniem MAYH to raczej kiepski ¿art... Ciekaw jestem, co na to Mikael, gdy¿ zagl±da on czêsto na tamto forum. Mam nadziejê, ¿e go nie podkusi, ¿eby nagraæ ponownie który¶ z pierwszych trzech albumów :? Ja móg³bym siê jedynie zgodziæ na zremasterowanie Orchid i Morningrise (tylko od ok³adek proszê z daleka). "Re-Record'owanie" to poroniony pomys³ i jestem zaskoczony, ¿e a¿ tyle osób na oficjalnym forum Opeth jest za.
« Last Edit: 2008-04-19, 11:58:25 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Limitowana edycja p³yt Orchid, Morningrise i M.A.Y.H.
« Reply #71 on: 2008-04-19, 13:32:13 »
Oficjalne forum Opeth w ogóle jest dziwne. Zreszt± nowe wersje maj± na koncertach. Choæby na Roundhouse Tapes. Oczywi¶cie gdyby Mikaelowi i spó³ce przysz³o do g³owy w ramach jakiego¶ bonusa, przearan¿owaæ studyjnie jeden ze starych kawa³ków to akurat nie by³o by z³e. Ale ca³y album? Przecie¿ one brzmi± ¶wietnie.
[under construction]

Snufkin_

  • Guest
Odp: Limitowana edycja p³yt Orchid, Morningrise i M.A.Y.H.
« Reply #72 on: 2008-04-19, 13:44:30 »
takie rzeczy robi siê dla kasy... je¿eli to zrobi± to strac± du¿o w moich oczach... mimo i¿ nie jestem wielkim fanem dwóch peirwszych plyt, doceniam klimat jaki na nich panuje.... teraz ju¿ siê tak nie nagrywa, s³ychaæ tam m³odzieñcz± pasje, warsztat który mimo wysokiego poziomu nie jest jeszcze perfekcyjny
« Last Edit: 2008-04-19, 14:42:24 by Snufkin_ »

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Limitowana edycja płyt Orchid, Morningrise i M.A.Y.H.
« Reply #73 on: 2008-04-19, 14:18:21 »
Też nie popieram ponownego nagrywania. Z drugiej strony Meshuggah ponownie nagrał kilka ścieżek do Nothing (czyli poprawili wcale nie taki stary album) i wyszło to bardzo przyzwoicie. No ale zwykle porównuję reedycję Nothing do obecnej reedycji Still Life.

Ktoś tam zapropnował wydanie Orchid i Morningrise w wersjach koncertowych - owszem byłby to ciekawy kompromis, ale też wyraźny znak upadku zespołu (na razie GR można traktować jako potknięcie). Przecież znaczyło by to nic innego, jak "nie chce nam się nic nowego pisać, ale mamy pomysł jak wyciągnąć z was jeszcze więcej kasy, matołki".

Może zacznijmy powoli czekać na wersjie "definitive remasters", które będą zawierać pełno dodatkowego badziewia, które z jakichś powodów (np. kompletnej denności) nie trafiły na oficjalny album. Opeth to nie Sonic Youth, żeby wydawali do albumu dziesięć singli, każdy z masą dodatkowego materiału, którego po prostu nie dało się zmieścić na płytce.

Jeśli już mieliby wznawiać Orchid, Morningrise i MAYH, to niech wydadzą je w oryginalnej zawartości, z oryginalnymi okładkami - bez bonusowych kawałków (nienawidzę reedycji Orchid i Morningrise, a na MAYH zniszczyli klimat) i napisów na froncie bookletu.
« Last Edit: 2008-04-19, 14:24:06 by minder »
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Limitowana edycja p³yt Orchid, Morningrise i M.A.Y.H.
« Reply #74 on: 2008-04-19, 14:30:17 »
Zdarza³o siê ju¿ w przesz³o¶ci, ¿e robione by³y jeszcze inne numery jak np. pod koniec lat 90. post±piono z albumem "Diary of a Madman" Ozzy Osbourne'a, a mianowicie z oryginalnego nagrania pozostawiono wokale i gitary (jak wiadomo Randy Rhoads zgin±³ w 1982 roku w katastrofie lotniczej) a dograno na nowo sekcjê rytmiczn± (podobno posz³o o tantiemy), ale p³yta przez taki zabieg utraci³a czê¶æ swojej niepowtarzalnej aury. Generalnie, rzadko kiedy (nawet nie kojarzê w tej chwili ¿adnego pozytywnego rezultatu) ponowne nagrywanie wychodzi zespo³owi na dobre i mam nadziejê, ¿e Mikael nie pope³ni tego b³êdu.

Mo¿e zacznijmy powoli czekaæ na wersjie "definitive remasters", które bêd± zawieraæ pe³no dodatkowego badziewia, które z jakich¶ powodów (np. kompletnej denno¶ci) nie trafi³y na oficjalny album...
Jedyne (dla mnie) warto¶ciowe kawa³ki, jakie ukaza³y siê jako bonusy na pó¼niejszych wydawnictwach, to Still Day Beneath the Sun oraz Patterns in the Ivy II z dwup³ytowego BWP.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind