Author Topic: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.  (Read 23603 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Nie jestem pewna czy powsta³ wcze¶niej w±tek o wszelkich modyfikacjach cia³a, wiêc postanowi³am go za³o¿yæ.
Ostatnimi czasy naprawdê sporo siê zastanawiam nad tego typu ingerencj± w naturê swego cia³a i mam 1000 pomys³ów co z nim zrobiæ. Aktualnie mam plany 5 tatua¿y, co prawda malutkich ale z ¿adnego nie chce zrezygnowaæ. do tego dwa lub jeden dodatkowy kolczyk (jêzorek i/ lub nos choæ jest bardzo oklepany) a co do tatua¿y to kark, ³opatka, ramiê, kostka u nogi i stopa... czekam tylko na urlop i ( nie) wyjazd do Anglii i bêdê pstrokata.
a Wy "dzióbki" jakie macie pomys³y na dekorowanie siê?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Tatuaże, kolczyki, farbowaństwa i inne pogaństwo.
« Reply #1 on: 2007-08-31, 23:40:44 »
Kiedyś chciałem sobie wytatuować opethowe "O" na ramieniu, ale w sumie to dość trywialne :P
Ostatnio chcę sobie wytatuować pesel (w razie zostania NN), grupę krwi i znaczek nieskończoności (jako deklarację, że chcę w razie czego być dawcą organów). Myślałem o kolczyku w górze chrząstki lub sztabie tamże.
True Pagan Winter Crew

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #2 on: 2007-08-31, 23:47:39 »
te¿ my¶la³am o O i to samo stwierdzenie przysz³o mi do g³owy, niemniej nadal bêde siê zastanawiac nad t± opcj±...sztaba( lub sztanga jak siê mówi te¿ we Wrocku) u nie niestety odpada bo zbyt du¿o znajomych z mojego otoczenia ma ( w tym najlepsza przyjació³ka)i wygl±daliby¶my jak klony klonów, ale jêzyk mnie naprawdê krêci...nawet my¶l o niejedzeniu przez tydzieñ mnie w ¿aden sposób nie przera¿a :D
Poniewa¿ mam zamiar mieæ kilka dziarek, to to O nie wydaje mi siê tak pospolite i trywialne, zw³aszcza ¿e chcê mieæ je malutkie...ale fajnie dla niewtajemniczonych moze to byæ inicja³ Ogatana czyli czê¶ci mojej osobowo¶ci...
ta opcja z dawc± organów jest bardzo bardzo dobrym pomys³em...ja mia³am zamiar nosic dane na nie¶miertelniku

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Tatuaże, kolczyki, farbowaństwa i inne pogaństwo.
« Reply #3 on: 2007-08-31, 23:57:37 »
Ja osobiście od około roku mam kolczyka w lewej brwi, którego końcówki stopniowo ewoluowały: początkowo standardowe dwie srebrne kulki, następnie dwa małe srebrne stożki, a obecnie u góry średnich rozmiarów czarny stożek, a u dołu srebrna kulka - wygląda to nieco jak strzałka czy raczej czarny szatański 'różek', co było zamierzeniem :twisted:

Od niedawna się zastanawiam nad malutkim tatuażem, lecz nie w 'oklepanych' miejscach [jak ramię, plecy etc.], lecz myślałem o małej dwukolorowej [czarny+czerwony] róży na zewnętrznej części dłoni... Jednak muszę się dopytać w jakimś studio o szczegóły czy w ogóle na dłoni się takie cuda wyrabia [np. czy się nie rozmaże jako że jest to jednak często 'wykorzystywana' część ciała i skóra narażona na częste mycie, zdzieranie naskórka etc.] i inne takie sprawy. A może ktoś z Was się orientuje? :)

Ogatan Szlachetny

  • Posts: 242
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • Gagat
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #4 on: 2007-09-01, 00:07:27 »
po prostu przez pierwszy tydzieñ nie bêdziesz móg³ w ogóle ods³aniaæ tej czê¶ci cia³a i miec na jaki¶ czas zaklejon±, przemywaæ myde³kiem bambino i delikatnie kremowaæ, pó¼niej jak ju¿ Ci strupy zejd± powinno byæ ju¿ ok. oczywi¶cie jezeli w dobrym studio zrobisz to nie powinien Ci wyblakn±æ ani siê rozmazaæ. Najlepiej jakby¶ to zrobi³ na pocz±tku jesieni kiedy nie ma mrozów ani s³oñca lub wczesn± wiosn±, bo przez dobrych kilka miesiêcy nie mo¿na wystawiaæ na s³oñce. Je¿eli bêdziesz o niego odpowiednio dba³ powinien siê szybko zagoiæ i nie powinien siê zniszczyæ:)


ja bardzo bym chcia³a na biodrze ale dla kobiety jest to raczej nieodpowiednie miejsce przed urodzeniem bobo...na przyk³±d na karku mi siê bardzo podobaj± chociaz jak kto¶ ma to miejsce wra¿liwe na pieszczoty to podobno nieziemsko boli nie tak jak na przyk³ad na ³ydce czy ramieniu... jeszcze mog³abym mieæ na przedramieniu ale to ju¿ wymaga g³êbokiej analizy za i przeciw...

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #5 on: 2007-09-01, 00:43:51 »
Ja ju¿ od dawna my¶lê o dziarach, ale póki co czekam a¿ mi przejdzie :P zrobiê dopiero jak zobaczê ¿e ci±gle nie przechodzi i znajdê doskona³y wzór, biorê pod uwagê jedynie nogi i plecy.
Kolczyki to ju¿ inna sprawa, bo mo¿na je w ka¿dej chwili zdj±æ. Do tej pory mia³em dwie dziury w chrz±stce z czego zosta³a jedna, ze zwyk³ym czarnym kó³kiem zamykanym kulk±. W planach miliony innych (g³ównie uszy, na twarzy nie podoba³oby mi siê), a w najbli¿szych zakup igie³ i samodzielne dziurowanie siê (có¿, nie staæ mnie na ci±g³e chodzenie do salonu :P ). Ostatnio dla spróbowania zrobi³em sobie dziurê w p³atku ucha i by³o ok.

Jednak muszê siê dopytaæ w jakim¶ studio o szczegó³y czy w ogóle na d³oni siê takie cuda wyrabia [np. czy siê nie rozma¿e jako ¿e jest to jednak czêsto 'wykorzystywana' czê¶æ cia³a i skóra nara¿ona na czêste mycie, zdzieranie naskórka etc.] i inne takie sprawy. A mo¿e kto¶ z Was siê orientuje? :)
Wiem ¿e to nie jest prosta odpowied¼ na Twoje pytanie, ale naprawdê wszystko zale¿y od typu skóry, od tego co codziennie robisz, nosisz, jak dbasz o siebie... Dwoje znajomych ma tatua¿ przy kostce na nodze, oboje robili je w tym samym studiu. Tatua¿ kole¿anki jest w idealnym stanie, a kumpel musia³ poprawiaæ swój ju¿ 5 razy bo ten siê ¶ciera³.

A tak w ogóle masê informacji znajdziecie tutaj, jest to gigantyczna encyklopedia ze ¶wietnymi opisami, zdjêciami i w ogóle. Od zwyk³ego przek³ucia do ekstremalnych modyfikacji typu implanty czy te¿ nawet amputacje :mrgreen:

mona700

  • Posts: 180
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #6 on: 2007-09-01, 13:48:52 »
Ostatnio pofarbowa³am (no dobra, u¿y³am szamponu koloryzuj±cego) moje w³osy na kasztanowo (tak by³o napisane na opakowaniu), nic, ¿e wysz³y mi w³oski wpadaj±ce we fiolet. To mia³ byæ eksperyment jak bêdê wygl±daæ w ciemniejszych w³osach, ni¿ mia³am (ciemny blond :P ). Podoba mi siê, wiêc w przysz³ym miesi±cu farbujê siê na sta³e  :twisted:
Co do kolczyków, to mam zamiar sobie zrobiæ w³a¶nie w chrz±stce w uchu. Kiedy¶ chcia³am w nosie, jednak przyjació³ka mnie uprzedzi³a  :P
Tatua¿ te¿ jest kusz±cy... Na razie my¶la³am o czym¶ na plecach, jeszcze siê zobaczy - muszê najpierw na to zarobiæ  :mrgreen:
Fata viam invenient

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #7 on: 2007-09-01, 13:52:39 »
Mnie kolczyki jak na razie nie poci±gaj± (chyba ¿e na mojej dziewczynie ;P) ale jak pisa³em to ju¿ gdzie¶ wcze¶niej, ca³y czas mam ochotê zrobiæ sobie opethowe O. Ju¿ nawet nie kojarzê tego z Opethem, to jest osobne dzie³o sztuki! ;]
selfbanned

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #8 on: 2007-09-01, 14:56:48 »
kolczyki, b³e, je¶li przek³uwanie robione jest pod narkoz± to kto wie ;) ja mam w planie zrobienie sobie jednego tatua¿a, mam plan jego wygl±du, w profesjonalnym studiu facet zrobi rysunek a potem hops, tatua¿ na ca³e plecy. muszê mieæ tylko pieni±dze i zapewnienie, ¿e co¶ takiego nie przeszkodzi mi w studiach/pracy =] ale swoj± drog± kto ci patrzy na plecy? i kiedy ma okazjê... wiêc nie powinno byæ problemu. ale du¿o czasu jeszcze minie zanim siê odwa¿ê
a do opethowego "O" jako¶ mnie nie ci±gnie.
deluminathor: oj, nie rób sobie na d³oni tatua¿y. oczywi¶cie, ¿e siê da, ale po paru latach taki tatua¿ wygl±da jak brud...
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #9 on: 2007-09-01, 15:24:15 »
kolczyki, b³e, je¶li przek³uwanie robione jest pod narkoz± to kto wie ;)
Ale to ma³o boli (oczywi¶cie w zale¿y co siê przek³uwa) :mrgreen: generalnie wiêkszo¶æ znajomych potwierdza ¿e jest to mniej bolesne od tatua¿y. Jednak do przek³ucia niektórych miejsc stosuje siê miejscowe znieczulenie

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #10 on: 2007-09-01, 16:37:49 »
przed ka¿d± szczepionk± dowiadywa³em siê zawsze czy bêdzie to zastrzyk podskórny czy domiê¶niowy =] mam paniczny strach przed ig³ami, a wiêc i przed przek³uwaniem. do tatua¿u mo¿na siê po¶wiêciæ tak jak trzeba siê po¶wiêcaæ przy zastrzykach, ale kolczyki to dla mnie za du¿o. zreszt± po co mi one, jedyne sensowne miejsca to brew i nos [miêdzy dziurkami] a jako¶ nie widzê siebie z takimi dodatkami
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #11 on: 2007-09-01, 22:01:40 »
oczywi¶cie, ¿e siê da, ale po paru latach taki tatua¿ wygl±da jak brud...

Hm, prawdê mówi±c jak widzê panie w okolicach 50 w tramwaju z dziarami na pó³ rêki to nie wiem czy ¶miaæ siê czy wspó³czuæ... Takie moje prywatne zdanie. Ani to ³adne (nawet nie na staro¶æ, ale na wiek ¶redni te¿ :P) nie jest, ani estetyczne.
Kolczyk ok, w chrzê¶ci (moje plany przesuwaj± siê z urodzin na imieniny i z imienin na urodziny kolejne, wiêc my¶lê, ¿e nigdy to nie wypali :>), w brwi tak¿e uszed³by. Ale jako¶ fank± ¿elastwa nie jestem. Tatua¿om mówiê stanowcze NIE, choæ niew±tpliwie potrafi± byæ ozdob±, choæ tylko niektóre i u niektórych.
wszystko, co sko¶ne.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #12 on: 2007-09-01, 22:10:08 »
Ja w³a¶nie chcê unikn±æ czego¶ na pó³ rêki, jedynie malutka ró¿yczka na d³oni :P [to tak, by uzewnêtrzniæ kawa³ek swojego wnêtrza, niektórzy czuj± tak± potrzebê, a niektórzy jej nie rozumiej±... :roll:]. I koniecznie dwa kolory, bo inaczej wychodzi kicz - taki jak w tatua¿ach 'pirackich' :P
Zreszt± to nie przes±dzone jeszcze. Wci±¿ siê zastanawiam.

moi

  • Posts: 15
  • Karma: +0/-0
  • ??
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #13 on: 2007-09-01, 22:13:28 »
fazê kolczykow± mam ju¿ za sob±...
tatua¿ dopiero przede mn±. na karku, ma³e "O"
ach...   :mrgreen:

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #14 on: 2007-09-01, 22:47:31 »
Mnie tam takie rzeczy nie rajcuj±. Mam przek³ute uszy ale tylko do kolczyków. Jedno przeku³am sobie sama w 7 klasie podstawówki, drugie kilka lat pó¼niej.. chyba po Studniówce a¿ :) i posz³am do kosmetyczki.
Tatua¿e nie s± dla mnie - ma³o, ¿e boli to na pewno po jakim¶ czasie siê znudzi a po kolejnych paru latach zacznie wkurzaæ, po czym po nastêpnych kilku siê zdeformuje razem ze skór±, zblednie... Nie, ble, lubiê moje cia³o.
Kiedy¶ farbowa³am w³osy na ciemny br±z. By³y prawie czarne ale mia³y taki czerwonawy po³ysk. By³ tak nienaturalny, ¿e przesta³am i teraz mam naturalne, kasztanowe i lubiê ich kolor.
A Opethowe O mogê mieæ na kubeczku albo koszulce :)


 

lofty-success