Author Topic: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.  (Read 23605 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #15 on: 2007-09-01, 23:11:31 »
A Opethowe O mogê mieæ na kubeczku albo koszulce :)
Ja mam na kuflu :D Tylko nie za czêsto z niego korzystam, bo alkoholu nie pijê, wiêc tylko na specjalne okazje co¶ w nim go¶ci [zazwyczaj woda lub sok :] ].

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #16 on: 2007-09-02, 16:45:58 »
Ja zawsze chcia³am mieæ przebite uszy, ale mama mi odradza³a  :twisted:
I przebi³am sobie dopiero w wakacje przed klas± maturaln±, bo i do studniówki siê przyda³y ;) Dodatkow± dziurkê w prawym uchu przebi³am po zakoñczeniu liceum, a w listopadzie zrobi³am sobie wreszcie kolczyk w chrzê¶ci, którego tak pragnê³am :) I na razie na tym poprzestanê... ;)
Je¶li chodzi o kolczyk w chrzê¶ci, to nie polecam niecierpliwym... Ranka do¶æ wolno siê goi, a gojenie to jest do¶æ bolesne (jakie¶ 3-4 miesi±ce trzeba nosiæ przebitkê-sztyft, który jest bardzo niewygodny). Bardzo siê z tym mêczy³am, trzeba by³o 2 razy dziennie przemywaæ spirytusem (osobi¶cie polecam), co nie by³o ³atwe przy ciasnej przebitce. Po kilku miesi±cach za³o¿y³am kó³ko (sama nie da³am rady, to te¿ do¶æ trudne) i wtedy odetchnê³am.
Ja przek³uwa³am u kosmetyczki, normalnie pistoletem, kosztowa³o to 10z³, wiêc po co siê babraæ samemu? Kole¿ance przebi³a siostra i ma tak± górkê z ty³u... U mnie wszystko siê ³adnie zagoi³o po jakim¶ pó³ roku, ale nawet teraz po jakim¶ mocniejszym uderzeniu, poci±gniêciu (uwaga przy czesaniu!) znowu siê babrze... Ale ju¿ siê przyzwyczai³am :) Uwielbiam ten kolczyk ;) Zawsze mi siê podoba³y ozdoby w tym miejscu.
Polecam ma¶æ Tribiotic na wszelkie problemy z gojeniem, jest ¶wietna ma ma³e ranki, dostêpna w ma³ych saszetka po ok. 1-2z³.
Moje ucho

Je¶li chodzi o kolczyki w innych miejscach, to podobaj± mi siê kolczyki u facetów w brwi, wardze i w chrzê¶ci, a u kobiet w nosie i te¿ w chrzê¶ci. Zapomnia³abym o brodzie - Kas, uwielbiam Twój kolczyk w brodzie! :D
Ale to te¿ nie wszystkim pasuje, podobnie jak tatua¿e, którym jestem raczej przeciwna (by³ ju¿ chyba taki temat), a potem w doros³ym ¿yciu wrêcz przeskadza... Moja kumpela mia³a 14 kolczyków w uszach i jeszcze jeden w pêpku... Z³om z uszu ju¿ wyjê³a, znudzi³ jej siê, poza tym do ¿adnej pracy by jej nie przeyjêli... ;)

...If I call will you come and will you save me?

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #17 on: 2007-09-02, 17:12:53 »
Od niedawna siê zastanawiam nad malutkim tatua¿em, lecz nie w 'oklepanych' miejscach [jak ramiê, plecy etc.], lecz my¶la³em o ma³ej dwukolorowej [czarny+czerwony] ró¿y na zewnêtrznej czê¶ci d³oni...
Kto¶ tu chyba chce zmieniæ kategoriê wojskow± ;]. Radzi³bym przeczytaæ dok³adnie ostatnie zdanie postu Czarnej. Uwierz mi, pracodawcy bior± pod uwagê takie rzeczy jak dziara na d³oni.
Je¿eli mia³bym siê zdecydowaæ na tatua¿ to by³yby to wzorki w tym stylu dookola ³ydki lub uda ;]

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #18 on: 2007-09-02, 17:20:21 »
Od niedawna siê zastanawiam nad malutkim tatua¿em, lecz nie w 'oklepanych' miejscach [jak ramiê, plecy etc.], lecz my¶la³em o ma³ej dwukolorowej [czarny+czerwony] ró¿y na zewnêtrznej czê¶ci d³oni...
Kto¶ tu chyba chce zmieniæ kategoriê wojskow± ;]. Radzi³bym przeczytaæ dok³adnie ostatnie zdanie postu Czarnej. Uwierz mi, pracodawcy bior± pod uwagê takie rzeczy jak dziara na d³oni.
Imho to jest straszne, ¿e istnieje tak wielka ksenofobia i niechêæ do tego typu sposobów wyra¿ania swojego wnêtrza na zewn±trz. Rozumiem, ¿e w przypadku niektórych profesji by³oby to nieodpowiednie ze wzglêdu na wra¿enie psychiczne [np. niektórzy ludzie, pracuj±cy w okre¶lonych zawodach, musz± budziæ np. zaufanie lub sprawiaæ wra¿enie czysto¶ci etc.], jednak w przewa¿aj±cej wiêkszo¶ci jest to po prostu przywi±zanie do idei 'szarego spo³eczeñstwa, w którym wszyscy s± równi, identyczni'...

My¶lê, ¿e akurat w moim przysz³ym zawodzie takie cuda nie mia³yby tak negatywnego wp³ywu... choæ mogê siê myliæ, nie jestem zaznajomiony dok³adnie z podej¶ciem pracodawców w tych kwestiach.
Zreszt±, z tego co s³ysza³em, tatua¿e da siê usuwaæ jakimi¶ magicznymi sposobami, wie kto¶ co¶ wiêcej na ten temat tak przy okazji? :)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #19 on: 2007-09-02, 17:26:03 »
Ta, operacj± plastyczn± da siê... ;) Ja my¶lê, ¿e lepiej siê wstrzymaæ z tatua¿em, je¶li nie jest siê pewnym, bo to przecie¿ na ca³e zycie... Albo mo¿e lepiej pomy¶leæ o tzw. biotatua¿u, który jest na 2-3 lata?

Mój kumpel chcia³ sobie zrobiæ tatua¿ na ³ydce, ale ostatecznie siê rozmy¶li³, sam zaprojektowa³ sobie wzór, a ja umie¶ci³am go na koszulce dla niego! :D O, i mo¿e tez mieæ go zawsze przy sobie ;)
...If I call will you come and will you save me?

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #20 on: 2007-09-02, 17:30:43 »
Chodzi³o mi bardziej o jakie¶ usuwanie laserowe czy co¶ z tego gatunku. Ponoæ istnieje...

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #21 on: 2007-09-02, 17:35:26 »
Zreszt±, z tego co s³ysza³em, tatua¿e da siê usuwaæ jakimi¶ magicznymi sposobami, wie kto¶ co¶ wiêcej na ten temat tak przy okazji? :)
Nie ma sposobu na usuniêcie tatua¿y bez zostawiania ¶ladów. S± dwa wyj¶cia: usuwanie laserowe (bardzo droga zabawa, zostawia blizny a do¶æ czêsto tusz znajduj±cy siê zbyt g³êboko) lub po prostu usuniêcie tatua¿u wraz ze skór±, co zostawia niesamowicie przepiêkn± bliznê!
http://wiki.bmezine.com/index.php/Tattoo_Removal

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #22 on: 2007-09-02, 17:47:22 »
Quote
Biotatua¿

Tatua¿ czasowy jest dobrym wyj¶ciem dla tych, którzy nie chc± nosiæ na ciele rysunku przez ca³e ¿ycie lub chc± co jaki¶ czas robiæ sobie w tym samym miejscu inny wzór.

Biotatua¿ wykonuje siê przez wprowadzenie naturalnych, nie uczulaj±cych barwników w drug± warstwê naskórka. Z up³ywem czasu biotatua¿ blednie. Wa¿ny jest wybór dobrego studia, mo¿e to zaj±æ trochê czasu, ale warto jest go po¶wiêciæ, poniewa¿ przy wykonywaniu biotatua¿u liczy siê precyzja – zbyt g³êboko wprowadzony barwnik nie zniknie z cia³a. Istnieje wtedy mo¿liwo¶æ zast±pienia biotatua¿u tatua¿em trwa³ym. Przy dobrze wykonanym biotatua¿u pigment wybarwia siê równomiernie, wiêc tatua¿ nie traci walorów estetycznych. Biotatua¿ utrzymuje siê przez dwa do piêciu lat.

Wykonanie biotatua¿u trwa stosunkowo krótko (do dwóch godzin), rysunek jest gotowy ju¿ po pierwszej wizycie w salonie. Zabieg jest prawie bezbolesny, ale w przypadku osób szczególnie wra¿liwych na ból, lub w przypadku wykonywania tatua¿u w miejscu bardziej bolesnym (na przyk³ad okolicy pachwiny, brwi lub sutka), istnieje mo¿liwo¶æ zastosowania znieczulenia miejscowego. Wykonanie biotatua¿u nie wymaga ochrony skóry przed zaka¿eniem.
¼ród³o
...If I call will you come and will you save me?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Tatuaże, kolczyki, farbowaństwa i inne pogaństwo.
« Reply #23 on: 2007-09-02, 18:33:31 »
Odnośnie kłopotów ze znalezieniem pracy, to podejście stopniowo się zmienia. Da się już spotkać nawet zakolczykowanych i wytatuowanych nauczycieli :P

Tatuaż na dłoni bym jednak dobrze przemyślał. Zawsze trzeba brać pod uwagę, że się znudzi. Poza tym w tym miejscu skóra jest cienka i delikatna, a przez to tatuaż może się bardzo szybko zeszmacić. Usuwanie czegoś takiego wymagałoby precyzji neurologa, żeby nie uszkodzić np. naczyń krwionośnych.

Poza tym różyczka jest bardzo słooooodka :] :>
« Last Edit: 2007-09-02, 18:37:16 by minder »
True Pagan Winter Crew

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #24 on: 2007-09-02, 19:02:02 »
Mo¿e Deluminathor te¿ wewn±trz jest s³odki ^^ i chce komu¶ porobiæ za kwiatuszka :) Tylko, ¿e jest tyle innych sposobów ¿eby to okazaæ... Dlatego te¿ odradzam tatua¿ na d³oni. Ja wiem, delimunathorze ¿e mo¿na miec pretensje do ¶wiata ¿e ma takie a nie ine uprzedzenia ale ani ja ani Ty na to nic nie poradzimy. Nasz los zale¿y od nich czy nam siê to podoba czy nie  :(
Co do nudzenia siê wzorków ja wiem jak to jest bo czasem robiê ró¿ne takie na paznokciach. Po tygodniu mam ich serdecznie do¶æ.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #25 on: 2007-09-02, 20:23:41 »
Ostatnio widzia³em ciekawy patent. Nie wiem czy to by³ tatua¿, chna, czy te¿ dziewczyna po prostu w twórczy sposób u¿y³a samoopalacza. Fakt faktem, ¿e mia³a ³adny, bardzo delikatny ro¶linny wzór w kolorze br±zowym opleciony wokó³ r±k.
True Pagan Winter Crew

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #26 on: 2007-09-05, 15:17:05 »
Fajoski temat :D
Zaraz po powrocie z tych g³uszy tatrzañskich jestem umówiona na podczepianie trzech dredów (tak na próbê :P), które nastepnie ozdobiê kolorami flag angielskiej i irlandzkiej :) powa¿nie te¿ rozwa¿am przek³ucie sobie chrzê¶ci ucha lewego :mrgreen: bardzo spodoba³ mi siê pomys³ z dziar± wyra¿aj±c± zgodê na pobranie organów, minder, to te¿ rozwa¿ê :)
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #27 on: 2007-09-05, 15:51:29 »
Zosiu, przeczytaj, co pisa³am o kolczyku w chrzê¶ci :P
...If I call will you come and will you save me?

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #28 on: 2007-09-05, 16:03:01 »
Zosiu, przeczytaj, co pisa³am o kolczyku w chrzê¶ci :P
Polecam studio i przek³uwanie ig³±, moim zdaniem pistolety i kosmetyczki nadaj± siê jedynie do p³atka ucha (ig³a "wycina" okre¶lon± grubo¶æ, a nie rozpycha tkanki jak w przypadku przek³uwania pistoletem; rana szybciej siê goi poniewa¿ w piercingach nie ma sztyftu/baranka [tak to siê nazywa? Chodzi mi o to zapiêcie z ty³u]). Z kolei do przemywania polecam octenisept, buteleczka kosztuje oko³o 20 z³ (najlepiej z dozownikiem! :mrgreen: ). 2-3 miesi±ce i po sprawie :mrgreen:

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Tatua¿e, kolczyki, farbowañstwa i inne pogañstwo.
« Reply #29 on: 2007-09-05, 16:23:43 »
A ile to kosztuje w studiu...? Nie nie papra³o Ci siê? ;>
Prawda jest taka, ¿e faceci w ogóle nie zwracaj± uwagi na takie drobnostki jak lej±ca siê ropa... W koñcu to tylko ma³a dziurka, nie? :P
Tak, zgadzam siê, te zatyczki z ty³u (baranki) to najwiêksze chujostwo na ¶wiecie, jesli chodzi o kolczyki w chrzê¶ci... Szuka³am takiego sztyftu z dwoma kulkami, ale nie by³o nigdzie takiego do chrzê¶ci (musi mieæ odpowiedni± d³ugo¶æ). Poza tym dziurka na pocz±tku musi byæ prosta, a jak siê zmienia kolczyk na kó³ko, to jest potem znów problem... :roll:
« Last Edit: 2007-09-05, 16:27:22 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

 

lofty-success