Poll

Czy serwer opeth.pl dzia³a dobrze? (szczegó³y poni¿ej)

Nie, ¶limaczy siê i czêsto nie dzia³a!
Tak, dzia³a dobrze, ale popieram zmianê serwera.
Tak, dzia³a ¶wietnie. Jestem przeciw zmianie serwera.
Nie zwracam uwagi.

Author Topic: Czy serwer opeth.pl dzia³a prawid³owo?  (Read 8273 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Czy serwer opeth.pl dzia³a prawid³owo?
« on: 2007-09-29, 10:25:07 »
Rozwa¿am mo¿liwo¶æ zmiany serwera. Dosz³y mnie s³uchy, ¿e dotychczasowy czêsto dzia³a w ¶limaczym tempie (choæ sam tego w sumie nie zauwa¿y³em) lub nie dzia³a w ogóle. Dodatkowo administrator za¿±da³ ode mnie pe³nych danych osobowych i chce mnie zwi±zaæ jakim¶ dodatkowym regulaminem, co nieszczególnie mi siê podoba.

Alternatyw± jest serwer na rootnode, który co prawda czasem zalicza reset, ale siedzi w Holandii na ultraszybkim ³±czu, daje mi znacznie wiêksze mo¿liwo¶ci konfiguracji (w³asna konfiguracja serwera WWW i PHP), w³asnorêczne zarz±dzanie domen± itd. Konta pocztowe w domenie opeth.pl zostan± przerzucone na GMail (mo¿e wyst±piæ 48 godzinna przerwa w ¶wiadczeniu us³ug zwi±zana z przenosinami) - zmieni siê sposób sprawdzania poczty i has³o, nie zmieni siê adres skrzynki.

Ankietê utworzy³em g³ównie po to, by poznaæ Wasze zdanie na temat. Osobi¶cie jestem za zmian± serwera, nawet je¶li dotychczasowy dzia³a dobrze - g³ównie z powodów wymienionych powy¿ej - bêdê mia³ pe³n± kontrolê nad wszystkim.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czy serwer opeth.pl dzia³a prawid³owo?
« Reply #1 on: 2007-09-29, 11:04:48 »
Sporadycznie zdarza siê, ¿e nie dzia³a. Natomiast u mnie zawsze bardzo d³ugo otwiera siê, i strona g³ówna, i potem samo logowanie, a tak¿e "wysy³anie wiadomo¶ci". Odnoszê wra¿enie, ¿e na poprzednim serwerze wszystko to przechodzi³o b³yskawicznie. Ogólnie nie jest ¼le, ale je¿eli jest mo¿liwo¶æ by by³o lepiej i sprawniej, to jestem za.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czy serwer opeth.pl dzia³a prawid³owo?
« Reply #2 on: 2007-09-29, 11:07:21 »
Tzn. co masz na my¶li pisz±c "poprzedni serwer"? Jeszcze nie by³o ¿adnej zmiany i ci±gle dzia³amy na tym samym serwerze (chyba ¿e wspominasz pocz±tki forum na Lycos i stronê na rockmetal.pl) ;)
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czy serwer opeth.pl dzia³a prawid³owo?
« Reply #3 on: 2007-09-29, 11:13:22 »
Ale by³a jaka¶ zmiana (mo¿e silnika czy czego¶ takiego), bo od ok. roku nawet wygl±d strony jest inny?
Edit: chodzi mi o samo forum i jego design, bo podstawowa strona www.opeth.pl jest OK, choæ przyda³oby siê przerzuciæ trochê "rzeczy" z rockmetal.pl.
« Last Edit: 2007-09-29, 11:17:59 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czy serwer opeth.pl działa prawidłowo?
« Reply #4 on: 2007-09-29, 11:17:49 »
Była zmiana silnika forum na szybszy (wcześniej było ślimacze phpBB) oraz wprowadzenie dynamicznej strony głównej w miejsce statycznej. Ten silnik też jest dość zoptymalizowany, bo jeśli nie było zmian, to strona działa jak statyczna. Możliwe, że po prostu więcej osób korzysta i baza danych nie wyrabia. Serwer też nie jest rakietą i nie ma szerokiego pasma do dyspozycji.
Mi osobiście wszystko ładnie śmiga (przynajmniej teraz, kiedy jeszcze nie ma szczytu).
« Last Edit: 2007-09-29, 11:19:48 by minder »
True Pagan Winter Crew

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Czy serwer opeth.pl dzia³a prawid³owo?
« Reply #5 on: 2007-09-29, 11:36:31 »
Jestem za zmian± - na shellu mo¿e byæ tylko lepiej ;]

Agarves

  • Posts: 262
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
Odp: Czy serwer opeth.pl dzia³a prawid³owo?
« Reply #6 on: 2007-09-29, 12:31:09 »
Mam podobne do¶wiadczenia z forum co Jacek. Wszystko zdaje siê dzia³aæ wolniej od czasu zej¶cia z phpBB. Podpisujê siê pod zmian±.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czy serwer opeth.pl dzia³a prawid³owo?
« Reply #7 on: 2007-09-29, 12:36:05 »
Bêdê powtarza³ z uporem maniaka - phpBB dzia³a³oby jeszcze wolniej. SMF zadaje bazie mniej zapytañ i ma mniej zasobo¿erne skrypty. Naprawdê.
True Pagan Winter Crew

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Czy serwer opeth.pl dzia³a prawid³owo?
« Reply #8 on: 2007-09-29, 16:18:26 »
Ja zauwa¿y³em, ¿e kiedy ³aduje mi siê g³ówna strona forum, to trwa to trochê d³u¿ej ni¿ powinno - Jacek ma chyba podobnie. Poza tym nie mam zastrze¿eñ, ale zmianê serwera popieram. SMF mi bardzo odpowiada.

:mrgreen:
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Czy serwer opeth.pl dzia³a prawid³owo?
« Reply #9 on: 2007-09-29, 16:18:45 »
U mnie równie¿ ¶limaczy, o czym zreszt± mówi³em 'na ¿ywo' :]

BTW Jakie szybkie ³±cze [orientacyjnie] jest potrzebne? I ew. jak szybkie jest teraz? Oczywi¶cie mam na my¶li po³±czenie serwera.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czy serwer opeth.pl dzia³a prawid³owo?
« Reply #10 on: 2007-09-29, 23:41:10 »
Czasem siê d³uuuuuuugo ³aduje. Szczególnie irytuj±co w czasie logowanie i czêsto podczas wysy³ania postów. Tak wiêc jestem za zmian±.
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Czy serwer opeth.pl działa prawidłowo?
« Reply #11 on: 2007-09-30, 07:35:40 »
Aktualny serwer stoi na łączu ponoć 2Mbps, rootnode ma 100Mbps. Niestety na razie data center, w którym stoi rootnode, ma problemy z rutingiem, przez co realny transfer jest na poziomi 8Kbps :( Przesiadka nastąpi więc dopiero w momencie uzyskania zapewnienia adminów rootnode, że transfery będą utrzymywać się na rozsądnym poziomie, czyli minimum 130KBps (~1Mbps) realnego transferu. Inaczej trafilibyśmy z deszczu pod rynnę.
True Pagan Winter Crew

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Czy serwer opeth.pl dzia³a prawid³owo?
« Reply #12 on: 2007-09-30, 09:09:09 »
Mi akurat wszystko ¶miga... ;]
selfbanned

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czy serwer opeth.pl dzia³a prawid³owo?
« Reply #13 on: 2007-09-30, 12:00:14 »
 Mnie tylko czasem nie ³aduj± siê obrazki, to jest emotki, ale to tylko moja wina :) Tak to wszystko z normaln± prêdko¶ci± chodzi :)

paatos

  • Guest
Odp: Czy serwer opeth.pl dzia³a prawid³owo?
« Reply #14 on: 2007-09-30, 13:56:43 »
Aktualny serwer stoi na ³±czu ponoæ 2Mbps, rootnode ma 100Mbps. Niestety na razie data center, w którym stoi rootnode, ma problemy z rutingiem, przez co realny transfer jest na poziomi 8Kbps :( Przesiadka nast±pi wiêc dopiero w momencie uzyskania zapewnienia adminów rootnode, ¿e transfery bêd± utrzymywaæ siê na rozs±dnym poziomie, czyli minimum 130KBps (~1Mbps) realnego transferu. Inaczej trafiliby¶my z deszczu pod rynnê.

Transfer transferem ale jedyna rzecz jaka denerwuje to d³uuuuuugi czas wej¶cia na forum i koniecznosc logowania siê za ka¿dym razem. Pó¼niej dzia³a ju¿ ok, ka¿da podstrona wczytuje siê w szybkim tempie.