Author Topic: Uzale¿nienie, mania, fanatyzm? (Dream Theater)  (Read 9904 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

caress of stars

  • Guest
Uzale¿nienie, mania, fanatyzm? (Dream Theater)
« on: 2004-03-31, 16:53:33 »
a jak sie wyleczyc ze sluchania Dream Theater? Zlapalam taka zajawe na nich, ze slucham non stop, moj brat juz sie smieje ze mnie  :lol:

Maq

  • Posts: 164
  • Karma: +0/-0
Uzale¿nienie, mania, fanatyzm? (Dream Theater)
« Reply #1 on: 2004-03-31, 17:17:11 »
^^ Dream Theater? Przechwalony ten zespol, nie ma co. Jakis koles na UM forum sie strasznie tym jara³, ze niby Opeth nie ma do nich startu.. Hmm mam 2 plyty, przesluchalem po 3 razy moze kazda, nie podoba mi sie.
as I would die now, for one last wish......

caress of stars

  • Guest
Uzale¿nienie, mania, fanatyzm? (Dream Theater)
« Reply #2 on: 2004-03-31, 17:26:39 »
Wiesz Maq, to zalezy KTORE masz plyty. Ja osobiscie slucham "Images and Words" w kolko i bardzo mi sie podoba :). (a przyznam szczerze, ze niedawno zaczela mi sie podobac ich muzyka... nie wiem co mnie wzielo, po prostu nagle cos mnie koplo :D)

caress of stars

  • Guest
Uzale¿nienie, mania, fanatyzm? (Dream Theater)
« Reply #3 on: 2004-03-31, 17:28:48 »
A z tym, ze Opeth nie ma do nich startu to sie nie zgadzam! Co z tego, ze DT sa tacy techniczni? Na dluzsza mete to jest meczace... ALe Images and Words jest chyba najlepsza plyta DT. W kazdym razie jest tam wiele pieknych miejsc...

Maq

  • Posts: 164
  • Karma: +0/-0
Uzale¿nienie, mania, fanatyzm? (Dream Theater)
« Reply #4 on: 2004-04-01, 23:01:56 »
mam "Awake" "Falling into infinity" i "Scenes from a memory"
odpowiednio: 5/10, 5/10, 5/10.
as I would die now, for one last wish......

caress of stars

  • Guest
Uzale¿nienie, mania, fanatyzm? (Dream Theater)
« Reply #5 on: 2004-04-02, 12:31:41 »
hmmm, przyznam, ze  "Awake'' i "Falling into infinity" nie sa mi szczegolnie bliskie ale "Scenes from a memory" osobiscie ocenilabym wyzej niz te dwie pierwsze... mniejsza z tym, sa gusta i gusciki, a "Images and Words" podoba mi sie najbardziej :)

caress of stars

  • Guest
Uzale¿nienie, mania, fanatyzm? (Dream Theater)
« Reply #6 on: 2004-04-02, 15:33:58 »
"uzaleznienie, mania, fanatyzm (Dream Theatre)"- temat troche nie pasuje  :? ! ja nie jestem fanatyczka Dreamow  :lol: tylko zaledwie dwoch ich plyt  :P , no ale ok, niech bedzie  :D  :twisted: , zeby nie bylo, ze narzekam i zrzedze ;), (co i tak juz jest chyba prawda potwierdzona  :P )

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Uzale¿nienie, mania, fanatyzm? (Dream Theater)
« Reply #7 on: 2004-04-03, 03:22:18 »
A je¶li kto¶ chce znaæ moje zdanie na temat DT:
Fajnie graj±, ale kole¶ za bardzo "pieje" jak dla mnie, przez co nie jestem w stanie s³uchaæ... Nie przepadam za heavy/power-metalowymi wokalami.
True Pagan Winter Crew

caress of stars

  • Guest
Uzale¿nienie, mania, fanatyzm? (Dream Theater)
« Reply #8 on: 2004-04-03, 12:02:32 »
Fakt-vocal maja "gejowski" :D :P

Maq

  • Posts: 164
  • Karma: +0/-0
Uzale¿nienie, mania, fanatyzm? (Dream Theater)
« Reply #9 on: 2004-04-03, 12:40:36 »
Quote from: Minder

Nie przepadam za heavy/power-metalowymi wokalami.


Ani ja.
as I would die now, for one last wish......

Fallen Drapery

  • Guest
Uzale¿nienie, mania, fanatyzm? (Dream Theater)
« Reply #10 on: 2004-04-03, 17:13:04 »
Bardzo lubiê DT - ka¿d± p³ytê, dla mnie Jasio Petrucci to mistrz nad mistrze, je¶li chodzi o gitarê. I nie mam tu na my¶li jarania siê technik±, czy szybko¶ci±, bo z takich rzeczy ju¿ dawno wyros³em. To po prostu znakomity kompozytor, i potrafi wyczarowaæ ka¿dy nastrój z wios³a. Mam ca³kiem sporo bootlegów DT, i wiem co mówiê. Chyba najlepsza ich p³yta wg mnie to "Scenes From A Memory" - wspania³y concept-album, w którym wszystko jest idealnie zaplanowane i zagrane. Lubiê te¿ ich ostatnie dzie³o - "Train Of Thought". To zdecydowanie najciê¿sza p³yta w ich karierze, od strony brzmieniowej to wzór (pos³uchajcie garów, zw³aszcza stóp, które wgniataj± w ziemiê). Jedynym s³abym elementem jest wokal - LaBrie siê starzeje, i czasami nie jest w stanie wyci±gaæ górnych partii, co powoduje ¿e wchodzi w dosyæ nieprzyjemn± barwê, ale g³os ma bardzo mocny, i mo¿na siê przyzwyczaiæ, zw³aszcza, ¿e na ostatniej p³ycie ¶piewa ró¿nymi g³osami. Polecam.

caress of stars

  • Guest
Uzale¿nienie, mania, fanatyzm? (Dream Theater)
« Reply #11 on: 2004-04-04, 13:17:49 »
Quote from: Fallen Drapery
zw³aszcza, ¿e na ostatniej p³ycie ¶piewa ró¿nymi g³osami. Polecam.


growlem tesh?  :shock:
nie slyszalam ostatniej plyty... :(

Fallen Drapery

  • Guest
Uzale¿nienie, mania, fanatyzm? (Dream Theater)
« Reply #12 on: 2004-04-05, 21:41:28 »
Quote from: caress of stars

growlem tesh?  :shock:
nie slyszalam ostatniej plyty... :(

nie, growlem nie, DT nie jest z gatunku extremalnych. Ale jak trzeba, krzykn±æ potrafi. Natomiast mam filmik video, z po³owy lat 90-tych, z jakiego¶ koncertu, gdzie muzycy DT wykonali cover Metalliki "Master Of Puppets" z...Barneyem Greenwayem z Napalm Death. Dla niezorientowanych - kole¶ ma potê¿ny growl, i to po³±czenie wysz³o naprawdê zajebi¶cie. :twisted:

nosferato

  • Posts: 198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
    • http://nosferato.mylog.pl
Uzale¿nienie, mania, fanatyzm? (Dream Theater)
« Reply #13 on: 2004-12-10, 23:55:52 »
jestem w³a¶nie 'na ¶wie¿o' po Train of Thought. przes³uchaniu tzn. nawet kilkakrotnym i có¿... brak im temperamentu, porywu, szaleñstwa... takiej magii... wiecie o co mi chodzi, czy nie bardzo?
po prostu s³ychaj±c tej p³yty mam wrazenie, ¿e ka¿da sekunda jest dok³adnie zaplanowana, wszystko wedle uk³adu, czy tez schematu... tak jakby bardziej skupiali sie na tym, jak jest zagrany utwór ni¿ na samej muzyce. jakie¶ takie to techniczne wszystko.
"Kiedy ludzie staj± siê naprawdê ¼li, jedynym uczuciem, jakie im pozostaje, jest rado¶æ z cudzej krzywdy."
Goethe

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Uzale¿nienie, mania, fanatyzm? (Dream Theater)
« Reply #14 on: 2005-03-12, 17:17:27 »
Now idzisz Nosferato, oto jest problem rocka progresywnego, jest ma³o uczuciowy w swym d±¿eniu do technicznej perfecji. Drimy, których BTW bardzo szanuje, to nie pierwszy zespó³, która nadzia³ siê na t± bomb±. Czego nie mo¿na na przyk³ad powiedzieæ o Opeth. :lol:  :wink:  :roll:  :D
[under construction]

 

lofty-success