Author Topic: Still Life ponownie zmiksowany!  (Read 36726 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Still Life ponownie zmiksowany!
« on: 2007-11-13, 13:15:11 »
Album Opeth - "Still Life" zostanie (lub ju¿ zosta³) ponownie zmiksowany. Taka wiadomo¶æ widnieje na stronie - http://www.fascinationstreet.se/. Dowiedzia³em siê tego zagl±daj±c na oficjalne forum Opeth a dok³adniej na ten temat - http://www.ultimatemetal.com/forum/opeth/347767-still-life-re-mixed.html. G³os w ca³ej sprawie zabra³ nawet sam Mikael Akerfeldt -

It's actually a completely new mix in 5.1.
It was very wierd listening to it. There were leads in there I've never heard before that are on the mastertapes but I can't hear them on the album, until now. Obviously the "cough" was now loud and clear. It's a wierd album for sure....wierd things happened during that recording.

The system I listened it through in was not the best but it's very clear at least, but it sounds a lot different, which I guess is the point.
Very interesting. The screams are right next to you and some of them are dry, which made me shiver a little...as in it scared me.

Anyways, we'll let you know what's up with that, but the mix is done.
Travis is working on some nice artwork, leftover ideas and such.

Mike


W sumie my¶lê ¿e dobrze siê sta³o. Od pocz±tku uwa¿a³em ¿e "Still Life" to ¶wietny album ale jego mix troche kuleje. Chodzi mi o te tzw (jak to nazwali forumowicze na oficjalnej stronie Opeth) "glitches". Chodzi mi g³ównie o te w "The Moor" - jak kto¶ s³ucha tego kawa³ka na s³uchawkach to powinien wiedzieæ o co chodzi. Szczerze mówi±c je¶li chodzi o miksy to jestem w tych sprawach zielony. Nie wiem co to znaczy "re-mixed in 5.1" ale chyba to co¶ dobrego :P W ka¿dym razie mam nadzieje, ¿e po tym miksie lepiej siê bêdzie s³ucha³o tej p³yty i co najwa¿niejsze nie zepsuje on klimatu p³yty.
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #1 on: 2007-11-13, 15:04:22 »
Koncerciki, remiksiki... ciekawe kiedy wydadz± jakie¶ The Best Of :P

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #2 on: 2007-11-13, 15:15:18 »
Koncerciki, remiksiki... ciekawe kiedy wydadz± jakie¶ The Best Of :P
Ju¿ wydali, tyle ¿e na 8 p³ytach :D
selfbanned

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #3 on: 2007-11-13, 15:29:58 »
Nie wiem co to znaczy "re-mixed in 5.1" ale chyba to co¶ dobrego :P W ka¿dym razie mam nadzieje, ¿e po tym miksie lepiej siê bêdzie s³ucha³o tej p³yty i co najwa¿niejsze nie zepsuje on klimatu p³yty.

To znaczy mniej wiêcej tyle, ¿e mo¿esz teraz s³uchaæ tego na dolby surround 5.1.
No way in from the outside, no way out from within.

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #4 on: 2007-11-13, 15:33:48 »
A nie wie kto¶ czy poprawili koñcówkê Serenity Painted Death (co siê urywa³a siê ;))?
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #5 on: 2007-11-13, 16:16:28 »
Chyba nie ma ju¿ w±tpliwo¶ci który album jest najlepszy w historii zespo³u ;) Tylko on jak na razie doczeka³ siê tylu wersji i reedycji. Czekam na remix MAYH w 5.1 ^^
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #6 on: 2007-11-13, 16:51:58 »
A nie wie kto¶ czy poprawili koñcówkê Serenity Painted Death (co siê urywa³a siê ;))?
Nie s±dzê i zapewne nie skasuj± nawet (pisa³em niegdy¶ o tym tu) tej króciutkiej przerwy która oddziela Serenity Painted Death od White Cluster. Zrobi³em sobie nawet niegdy¶ kopiê SL na CD-R w opcji bez przerw, ale okaza³o siê, ¿e ta przerwa (jak ja to nazywam "pró¿nia absolutna") jest "do³±czona" do zakoñczenia Serenity Painted Death. Mia³em kiedy¶ tam nadziejê (jak wydawali remastering na digipaku), ¿e zmiksuj± to ponownie w podobny sposób jak zrobiono to w urywaj±cym siê nagle Closure gdy od razu wchodzi Hope Leaves i dziêki temu jest jaka¶ ci±g³o¶æ, ale zapewne taki by³ zamys³ Mikaela.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #7 on: 2007-11-13, 17:47:13 »
Wersja w dikipaku nie by³a remasterowana, o czym pisa³em :P
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #8 on: 2007-11-13, 18:36:26 »
Wersja w dikipaku nie by³a remasterowana, o czym pisa³em :P
A faktycznie, ju¿ tego nie pamiêta³em. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #9 on: 2007-11-13, 23:14:22 »
Chyba nie ma ju¿ w±tpliwo¶ci który album jest najlepszy w historii zespo³u ;) Tylko on jak na razie doczeka³ siê tylu wersji i reedycji.
Bo byl najgorszy i trzeba bylo poprawiac, a i tak nie wiadomo, czy wystarczy ;P

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #10 on: 2007-11-14, 00:10:41 »
Chyba nie ma ju¿ w±tpliwo¶ci który album jest najlepszy w historii zespo³u ;) Tylko on jak na razie doczeka³ siê tylu wersji i reedycji.
Z tego co mi wiadomo SL mia³ trzy edycje (ja mam drug±) - digipack by³ trzeci±. A trzy pierwsze albumy tak¿e mia³y po trzy edycje: pierwotn± (bez logo na ok³adce), drug± z bonusami i trzeci± w metalowym, okr±g³ym pude³ku. BWP te¿ zreszt± mia³ trzy edycje: pierwsza klasyczna, druga dwup³ytowa i trzecia w DG-CD wydana przez Metal Mind. I jak znam ¿ycie, to w krótkim czasie wszystkie doczekaj± remiksu w 5.1.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #11 on: 2008-02-11, 22:28:11 »
Podbijam nieco temacik. Mine³y 2 miesi±ce a tu cisza na temat tego "nowego" Still Life. Pewnie spowodowane jest to tym, ¿e wielkimi krokami zbli¿a siê nowy album. Mam jednak nadziejê, ¿e premiera nowej p³yty i DVD nie opó¼ni a¿ tak bardzo wydania tego zmiksowanego "Still Life". Co o tym s±dzicie? Chcia³bym, ¿eby SL zosta³ wydany jeszcze w tym roku, chocia¿ z tego co ostatnio widze, to ostatnie s³owo bêdzie mia³a wytwórnia.
Wyslano: 11 Styczeñ 2008, 14:06:34
¦wietna Wiadomo¶æ! Nowa zremasterowana wersja Still Life ujrzy ¶wiat³o dzienne ju¿ 31 Marca! - http://www.ultimatemetal.com/forum/opeth/368347-still-life-5-1-release-date-31st-march-2008-a.html

W³a¶nie na co¶ takiego czeka³em. Po pierwsze, jestem bardzo ciekaw jak album bêdzie brzmia³, bo oryginalne brzmienie SL do perfekcyjnych nie nale¿y. A po drugie - niez³a przystawka przed daniem g³ównym, jakim jest Watershed :D

Acha zapomnia³bym dodaæ, ¿e jako prezent dostajemy Face Of Melinda (Live Video 2006) + oczywi¶cie nowa ok³adka albumu, która jednak nie ró¿ni siê drastycznie od normalnej. Co nie zmienia faktu, ¿e jest ¶wietna :)
« Last Edit: 2008-02-11, 22:31:19 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #12 on: 2008-02-11, 22:56:38 »
Acha zapomnia³bym dodaæ, ¿e jako prezent dostajemy Face Of Melinda (Live Video 2006) + oczywi¶cie nowa ok³adka albumu, która jednak nie ró¿ni siê drastycznie od normalnej. Co nie zmienia faktu, ¿e jest ¶wietna :)
Ponadto dodatkowa p³yta DVD zawiera ca³y set w 5.1.

Co siê tyczy samej ok³adki, to wolê jednak tê pierwotn±
- imho jest to takie ma³e arcydzie³o:



Na tej nowej Melinda ma jakby mêsk± poci±g³± twarz. I ogólnie brak refleksów po¶wiaty (nie wspominaj±c o ró¿ach) powoduje, ¿e jest mniej tajemnicza. W sumie wysz³a taka bardziej zwyczajna ilustracja. Ciekawe co z pozosta³ymi grafikami z bookletu?
« Last Edit: 2008-02-11, 23:21:28 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #13 on: 2008-02-11, 23:23:56 »
A mi siê podobaj± obie ok³adki. Pierwsza ma klimat i tajemniczo¶æ, za to druga jest bardziej wyrazista i profesjonalnie zrobiona. Ciekawe czy ok³adka Watershed bêdzie w tym stylu? :> Je¶li "nowy" Still Life spodoba mi siê bardziej ni¿ "stary" (brzmienie) to wybacze im nawet to, ¿e musimy czekaæ na nowy album a¿ do czerwca :P Zreszt±, teraz ju¿ wiadomo czemu tak zwlekaj± z wydaniem nowego albumu. Trzy nowe wydawnictwa Opeth jednego roku - Still Life, Watershed i DVD The Roundhouse Tapes :)
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #14 on: 2008-02-11, 23:54:54 »
Serenity, jak ju¿ bêdziesz szczê¶liwym posiadaczem tej nowej edycji, to napisz jak siê ma brzmienie oraz strona graficzna w stosunku do pierwowzoru. Je¿eli pozosta³e grafiki bêd± siê tak¿e ró¿niæ, to mo¿e umie¶cisz w necie ich scany? :)
Zastanawia mnie jeszcze jedna sprawa, czy przypadkiem Face Of Melinda (Live Video 2006) nie bêdzie pochodzi³a z "The Roundhouse Tapes"? Rok rejestracji siê zgadza... :-k
« Last Edit: 2008-02-11, 23:57:58 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success