Author Topic: Still Life ponownie zmiksowany!  (Read 36727 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

sosenka

  • Guest
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #150 on: 2008-07-15, 12:47:37 »
By³am ostatnio w Londynie, i kupi³am tê p³ytê za 7.99 funtów [wiêc teraz to wychodzi mniej wiêcej 35 z³  :shock:] i by³a tañsza od zwyk³ej wersji bez dvd ;|

Oczywi¶cie zgodzê siê, ¿e wydanie bardzo efektowne [tak ogólnie, ¿eby siê nie powtarzaæ ;)] :)

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #151 on: 2009-08-06, 00:07:47 »
Nareszcie dorobi³em siê zestawu 5.1 i dzisiaj na pierwszy rzut posz³o Still Life i Watershed i... mam do¶æ mieszane uczucia.
Najsilniejszym z nich jest to, i¿ zdecydowanie wolê wersjê stereo.
Czasami 5.1 naprawdê wyci±ga z muzyki nieprawdopodobne brzmienia i doznania, ale znacznie czê¶ciej czuje, ¿e tylne g³o¶niki musz± czym¶ zapychaæ i na dobr± sprawê ró¿nica w stosunku do stereo polega na wyci±ciu wokalu i wrzuceniu go na centralny g³o¶nik. Efekty te s± znacznie mniej odczuwalne na Watershed.

Jutro Riverside i mam nadziejê Porcupine Tree.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #152 on: 2009-08-06, 00:37:31 »
Sorry za offtopa, ale...
Jutro Riverside i mam nadziejê Porcupine Tree.
Jak to Riverside? Wydawa³o mi siê, ¿e oni nic nie wydali w 5.1...
Ten koncert przy ostatniej p³ytce te¿ jest chyba w stereo, z tego, co pamiêtam :P

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #153 on: 2009-08-06, 01:13:54 »
³eee, faktycznie w stereo jest...
wyszed³em z za³o¿enia, ¿e jak DVD to raczej siê tam 5.1 albo DTS pojawi :/ no nic to tylko porki (a pewnie i one nie, bo jako¶ nigdzie nie mogê znale¼æ wersji 5.1) :/

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #154 on: 2010-03-25, 11:47:51 »
na pocz±tku witam wszystkich, jestem tu nowy i mam dylemat :(

http://www.fan.pl/shopping/pe.php?id=1258552&oknrt=1258552&qt=Opeth_Still_Life

oto link, mój dylemat polega na tym, ¿e ok³adka na fan.pl ró¿ni siê od tej chocia¿by od tej ze strony Travisa Smitha.
Kupowa³ kto¶ tê p³ytê na fanie? Nie chcê ¿eby mi pszysz³o jakie¶ badziewie...

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #155 on: 2011-07-06, 15:16:51 »
Still Life w 5.1 za mn±. Te¿ siê trochê nau¿era³em z programami, bo nie ka¿dy chcia³ odtwarzaæ DTS poprawnie [brak tylnego prawego g³o¶nika, ale w koñcu siê odnalaz³], niemniej by³o warto. Miks jest ¶wietny. S³ychaæ masê rzeczy, których w stereo trzeba by siê by³o nie¼le naszukaæ. Dodatkowe g³osy w ¶piewanych partiach czasami s± niemal g³o¶niejsze od tych, które lepiej s³ychaæ w stereo i mo¿e wra¿enie bywa dziwne, ale mi siê podoba mo¿liwo¶æ us³yszenia takich rzeczy. Miks jest ciekawszy ni¿ GR, choæ bez szaleñstw. Surowy d¼wiêk p³yty pozosta³, wiêc s³ucha siê jej tak samo dobrze. Nie dziwiê siê, ¿e Mikael wspomina³ co¶ o tym, ¿e s³ychaæ a¿ za wiele - faktycznie w Face of Melinda i w paru innych miejscach jego ¶piew idealnie czysty nie jest :mrgreen:
Je¶li chodzi o wydania p³yt Opeth, to Still Life z DVD wydaje mi siê dot±d najporz±dniejszym. Solidny digibook, przepiêkne grafiki, dobry papier i dopracowana zawarto¶æ p³yty DVD. Na plus tak¿e fakt, ¿e nie dokleili ¿adnego gniota na koñcu CD, jak to mia³o miejsce w przypadku nowego BWP. Dla fanów pozycja obowi±zkowa, a wydaje mi siê, ¿e ta edycja jest bardzo dobr± inwestycj± :D

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #156 on: 2011-12-15, 21:23:20 »
W³a¶nie ods³ucha³em :P Znakomity miks :) Wiele elementów których praktycznie nie s³ychaæ na CD :) Ale... Miejscami niepotrzebnie kombinowali. W pewnych momentach czu³em siê jakbym s³ucha³ ca³kiem nowej p³yty :D Ogólnie 5+  ;)

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Still Life ponownie zmiksowany!
« Reply #157 on: 2011-12-17, 12:56:49 »
A próbowa³ kto¶ s³uchaæ nowego miksu w stereo? :) W³a¶nie zgrywam DTS A DVD Audio Extractorze. Face of Melina brzmi zachêcaj±co :)
Dobra zgrane... :PFajnie brzmi. Zdecydowanie lepiej ni¿ pierwowzór. Ale nie wiem jak ze scen± :P