Author Topic: Newsy ogólne  (Read 223682 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Newsy ogólne
« Reply #645 on: 2016-10-04, 12:27:53 »

Quote from: Krzysztof Cugowski
To co siê dzia³o (wspólna p³yta synów z ojcem), mo¿na by porównaæ do tego, jak Budka Suflera pracowa³a w latach 70., w okresie dwóch pierwszych p³yt. Niestety, ju¿ nigdy potem tak nie by³o... Czyli ten styl pracy nie okaza³ siê dla mnie obcy. Tutaj nikt siê nie napina³, ¿e mamy nagraæ p³ytê z dwunastoma przebojami, które maj± podbiæ radio, telewizjê i porwaæ m³odych obojga p³ci. Takie samo nastawienie mieli¶my nagrywaj±c z Budk± "Cieñ wielkiej góry" i "Przechodniem by³em miêdzy wami". Nagrywali¶my to, co uwa¿ali¶my za stosowne, w sposób, jaki uwa¿ali¶my za odpowiedni i nikt z nas siê nie przejmowa³, czy potem ludzie to kupi± czy nie... I tamten repertuar siê broni do dzi¶ w ró¿nych postaciach! £±cznie z konfiguracj± symfoniczn±, bo mam ostatnio taki projekt, w którym ¶piewam kilka utworów Budkowych zaaran¿owanych na du¿± orkiestrê. £±cznie z Szalonym koniem. Na niektórych robi to szokuj±ce wra¿enie. Nawet dyrygent powiedzia³ do mnie: Prosz± pana, to jest wielkie dzie³o symfoniczne. Odpowiedzia³em mu: A wie pan, ¿e to bylo zrobione na dwie gitary i bêben? Popatrzy³ na mnie zdziwiony. Tak, ten repertuar z lat 70. broni siê do dzisiaj.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Newsy ogólne
« Reply #646 on: 2016-10-06, 19:52:56 »
D³uuugi wywiad z muzykami Votum (g³ównie Zbigniewem Szatkowskim). Rozmowa co prawda z lutego, ale dopiero teraz j± znalaz³em. Zwraca uwagê fragment:

Quote

"Dziwnie mi spogl±da siê w lustro ze ¶wiadomo¶ci±, ¿e by zdobyæ finanse na :ktonik: sprzeda³em mieszkanie".

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Newsy ogólne
« Reply #647 on: 2016-10-10, 20:27:46 »
No wreszcie jaki¶ wywiad z muzykami Obscure Sphinx po wydaniu nowej p³yty, choæ o samej p³ycie i poszczególnych utworach tu niewiele.
« Last Edit: 2016-10-10, 20:35:16 by kwarnik »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Newsy ogólne
« Reply #648 on: 2016-10-24, 18:35:55 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Newsy ogólne
« Reply #649 on: 2016-10-26, 11:09:35 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Newsy ogólne
« Reply #650 on: 2016-10-26, 17:56:40 »
Chemia zawiesza dzia³alno¶æ i jako¶ mnie to nie dziwi. Na si³ê ich lansowano i na niewiele to siê zda³o. ¦wiat rocka to nie polityka. Zespó³ dla mnie by³ bardzo przeciêtny. :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind


Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Newsy ogólne
« Reply #653 on: 2016-11-20, 00:14:16 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Newsy ogólne
« Reply #654 on: 2016-11-20, 23:13:55 »
Why are metal fans hopelessly stuck in the past??? :( -zgadzacie siê?

Wydaje mi siê, ¿e ¼le ulokowane jest domniemane ¼ród³o problemu. Moim zdaniem przyczyny zastoju bardziej tkwi± w sferze muzyki (tego, ¿e brak wywrotowych idei), a nie fanów. Jak zauwa¿y³ gdzie¶ w po³owie autor stwierdza

Quote
"Metal fans are narrowminded and unsophisticated, and hate on anything new or groundbreaking that does come along. This is also nothing new. If you were around in the 90s, you will remember that people HAAAAAATED Focus and Effigy of the Forgotten when they came out.

Je¶li drugie i trzecie zdanie jest prawd± (nie wiem, za m³ody jestem), to wychodzi na to, ¿e "fani"  teraz s± na podobnym poziomie, co wtedy. A jednak wtedy, jak zauwa¿a autor, ¶wie¿e i odkrywcze zespo³y nagra³y wiele warto¶ciowych rzeczy i prêdzej czy pó¼niej siê przebi³y, wybroni³y i wp³ynê³y na gatunek. St±d mamy dwie drogi. Albo teraz jest tak samo, tyle ¿e te ¶wie¿e rzeczy siê jeszcze nie przebi³y, albo taka muzyka nie powstaje z powodu, który nie jest po prostu presj± ¶rodowiska (w ogóle za³o¿enie, ¿e istnieje jakie¶ wysoce jednorodne fanów metalu, które ¿yje w ¶cis³ej relacji z zespo³ami to jednak za du¿e uogólnienie). Ewentualnie mo¿emy uznaæ, ¿e presja "metali" jest tak silna, ¿e nie pozwala na przebicie siê tej super-¶wie¿ej muzyki, która istnieje - ale to wydaje mi siê trochê przesad±, bior±c pod uwagê, ¿e nie wierzê w jednorodno¶æ tego ¶rodowiska i to, ¿e mog³oby ono tak mocno blokowaæ pewne rzeczy, ¿e w dobie Internetu wszystko by³yby wyeliminowane. Dlatego, chocia¿ z sam± diagnoz±, ¿e pewien problem jest siê zgadzam, to artyku³ moim zdaniem trochê przestrzelony.

Zaznaczam, ¿e nie czujê siê wybitnie oblatany we wspó³czesnym metalu, wiêc mo¿e po prostu nie znam jakich¶ niesamowito¶ci oryginalnych. :wink:
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Newsy ogólne
« Reply #655 on: 2016-11-23, 20:14:42 »
Poniek±d mo¿na siê zgodziæ, ale prawda taka, ¿e wszystko mo¿na napisaæ w sposób przekonywuj±cy. Dobra, na pewno jest tam sporo prawdy, ale nie s±dzê, ¿eby to by³o w 100% obiektywne spojrzenie.
Co mnie uderzy³o w tym artykule, to narzekanie na zespo³y z lat 80. – serio? Jak kto¶ zacz±³ graæ w latach 80. to powinien przestaæ i zrobiæ miejsce innym, bo takie jest widzimisiê autora tekstu? Nie ograniam. Jak kto¶ zacz±³ 30 lat temu, czy 50, czy milion, a nadal robi co¶, czego siê dobrze s³ucha, to czemu ma nie graæ nadal, czemu jêczeæ, ¿e jest popularny? Owszem, zadziwia mnie fenomen Iron Maiden czy Motörhead, czy AC/DC, bo dla mnie to zespo³y, które na ka¿dej p³ycie brzmi± tak samo (no sorry, nie moja bajka, nie na moj± wra¿liwo¶æ muzyczn±; ok. Brave New World IM by³ inny, ni¿ reszta). Ale jak jest popyt na co¶ takiego, to nie jêczê, ¿e spadaæ ze sceny (dobra, Lemmy zmar³, mia³ na tyle przyzwoito¶ci :P), ¿e jakie¶ starocie sprzed miliona lat s± na topie. Na czyim? Ja tam grzebiê siê w innej piaskownicy ni¿ Slayer i nie widzê powodu jêczenia, ¿e jeszcze graj±, a przecie¿ to zespó³ z lat 80., a na scenie nie ma nic nowego. Zale¿y, w któr± stronê siê patrzy.
A co do fanów, to to samo. Haters gonna hate. Owszem sporo ludzi zamyka siê na cokolwiek nowego i ma w³asn± definicjê bycia tró (czasem, jak siê takich pos³ucha, to faktycznie rêce opadaj±), ale czy to naprawdê wiêkszo¶æ? (Kto¶ prowadzi³ rzetelne badania i statystyki?) I zamierzam siê tym przejmowaæ? Nie, s³ucham tego, co mnie siê podoba, kupujê p³ytê zespo³u, który lubiê, nawet, je¶li nie jest popularny, i mam w dupie wszystko inne. I nie p³aczê po internetach (dobra, ostatnio p³aka³am na ch**owy wystêp Killing Joke :P), ¿e kto¶ lubi co¶ innego ni¿ ja, a zespo³y z lat 80. i starsze nadal sprzedaj± p³yty i graj± koncerty (dobra, ostatnio narzeka³am w empiku, bo podesz³am do pó³ki "ciê¿kie brzmienia", a ta w 2/3 zawalona Black Sabbath, w 3 pozosta³ych empikach to samo, a nie by³o tego, co bym tam chcia³a znale¼æ). Graj±, no to ok, znaczy, ¿e maj± z tego satysfakcjê lub pieni±dze. Ale ¿eby mieæ ból d... z tego powodu? Mam inne hobby.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Newsy ogólne
« Reply #656 on: 2016-11-23, 20:42:30 »
Narzekanie zawsze jest w cenie.  :) Bije z tekstu ból ty³ka pod has³em "ja jestem otwarty, ale ca³a reszta to têpe metalheady z klapkami na oczach" (gatunek literacki czêsto uprawiany przez niektórych rodzimych dziennikarzy muzycznych). Sama obserwacja jest w jaki¶ sposób zbie¿na z tym, co sam widzê. Jak obraca³em siê parê lat temu czê¶ciej w "metalowym" towarzystwie to sam siê czêsto z¿yma³em na pustog³owie, ale zwi±zek z subkultur± czy muzyk± jest tu lu¼ny, po prostu tacy to s± ludzie, w innych grupach s± tacy sami, tylko tematy na które s± zafiksowani s± inne. :wink: Ogólnie problem maj± ci, którzy faktycznie przywi±zuj± siê do gatunku i choæby mieli s³uchaæ tydzieñ w tydzieñ Iron Maiden/Black Sabbath/<wstaw cokolwiek> albo ich tysiêcznych epigonów, to nie pos³uchaj± nic, co nie jest tagowane jako "metal". Dla mnie w sumie to jest takie spostrze¿enie, do lu¼nego zastanowienia, w sumie ciekawe, ale nie spêdza mi to snu z powiek. No i fajnie sobie pouprawiaæ gimnastykê umys³ow± i pomy¶leæ o tym "zastoju na scenie metalowej" w kontek¶cie ponowoczesno¶ci, któr± tak uwielbiaj± dzisiaj wa³kowaæ dzisiejsi humani¶ci. :wink:
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Newsy ogólne
« Reply #657 on: 2016-11-24, 00:32:38 »
Tak, a potem siê oka¿e, ¿e go¶æ uwa¿a siê za takiego otwartego, bo s³ucha metalu progresywnego, a to przecie¿ taka o³penmajndednes s³uchaæ tego. :P (Sorry, ale czêsto tak jest, jak kto¶ siê przechwala, ¿e jest taki otwarty, ma szerokie horyzonty, to potem siê okazuje, ¿e s³ucha metalu/rocka progresywnego i w zasadzie tylko tego).
W sumie mam gdzie¶, czego kto¶ s³ucha, póki nie próbuje wciskaæ otoczeniu, ¿e jak kto¶ nie docenia jego muzycznych bogów albo s³ucha czego¶ zupe³nie innego, to jest nieznaj±cym siê na sztuce plebsem i têpym zakutym kmiotem.

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Newsy ogólne
« Reply #658 on: 2016-11-24, 08:19:06 »


 

lofty-success