Author Topic: Zapowiadane koncerty  (Read 106992 times)

0 Members i 5 Gości przegląda ten wątek.

Callahan

• Rocket Man
Odp: Zapowiadane koncerty
« Reply #780 on: 2017-12-12, 14:05:44 »
Prog In Park II (Sons Of Apollo + Ihsahn)

Dołącza Anathema, Leprous, Postcards From Arkham

Całkiem przyzwoity skład, Leprous musiałem odpuścić w tym roku, więc tym bardziej chętnie nadrobię :D

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #781 on: 2017-12-12, 14:15:29 »
Very nieźle :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

• Global Moderathor
  • *
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
« Reply #782 on: 2017-12-12, 14:43:41 »
Prog In Park II (Sons Of Apollo + Ihsahn)

Dołącza Anathema, Leprous, Postcards From Arkham

Całkiem przyzwoity skład, Leprous musiałem odpuścić w tym roku, więc tym bardziej chętnie nadrobię :D

O curva, trza byc!
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #783 on: 2017-12-12, 16:06:34 »
Tym razem sobota bodajże. Lepiej. :)
Seven milestones...
The message of the wind

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • kąsienica
« Reply #784 on: 2017-12-12, 20:53:17 »
Ale Anathema? Serio? Już Jackowi na priv pisałam, co o tym myślę. No ale się kopsnę na Ihsahna, to se Brutala odpuszczę, bo szczerze, to mnie letnie festiwale nie bawią, a na PiP se dupę posadzę jak na starego człowieka przystało (jak wczoraj na Sólstafirze :serducho:)
Od post-rocka się tyje.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #785 on: 2017-12-12, 21:05:32 »
I jak pisałem na priv Kas, Anathema pewnie masę ludzików na PiP przyciągnie, bo od kliku płyt jest uwielbiana w naszym kraju nieprawdopodobnie. ;) Generalnie poza tymi Czechami (chyba z Czech są?), których dziś posłuchałem jeden kawałek i trucno mi się odnieść, znowu masa fajnej muzy będzie, włącznie z SoA, których jak ostatnio w całości posłuchałem, to bez bicia i niespodziewanie zaskoczony lekko stwierdzam, że naprawdę świetna im (w szczególności Portkowi) ta płyta wyszła - wszystkiego tam po trochu, trochę Dreamów, trochę UK z Allanem Holdsworthem, trochę Purpli, trochę czegoś tam jeszcze, trochę czegoś innego, trochę nowoczesności, trochę retro, a starodawnemu człowiekowi słucha się tego naprawdę znakomicie - na żywo pewnie będzie mega. ;)
Seven milestones...
The message of the wind

Callahan

• Rocket Man
« Reply #786 on: 2017-12-12, 21:26:39 »
Fantastycznie, że to sobota, ale to też pewnie przyciągnie więcej ludzi, nie tylko Anathema. Bilety ciut drożej, bo 185 zł, ale tragedii nie ma, zwłaszcza że naprawdę dobry skład. Anathema mnie może nie jara jeśli chodzi o nową płytę, ale wszystkiego co grali wcześniej chętnie posłucham, więc zdecydowanie mogło się trafić gorzej z tym headlinerem (Katatonia na przykład, której nie jestem za bardzo w stanie słuchać nawet z płyty, a na żywo to jakiś koszmar w ogóle).

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #787 on: 2017-12-12, 21:39:48 »
Z Polski tylko teraz nie wzięli nikogo? :shock:
Seven milestones...
The message of the wind

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • kąsienica
« Reply #788 on: 2017-12-12, 21:43:57 »
Fantastycznie, że to sobota, ale to też pewnie przyciągnie więcej ludzi, nie tylko Anathema. Bilety ciut drożej, bo 185 zł, ale tragedii nie ma, zwłaszcza że naprawdę dobry skład. Anathema mnie może nie jara jeśli chodzi o nową płytę, ale wszystkiego co grali wcześniej chętnie posłucham, więc zdecydowanie mogło się trafić gorzej z tym headlinerem (Katatonia na przykład, której nie jestem za bardzo w stanie słuchać nawet z płyty, a na żywo to jakiś koszmar w ogóle).
1. Anathema na żywo to same nowe smęty + Pressure. Byłam, widziałam, musiałam wypić, żeby zdzierżyć, a i tak nie zdzierżyłam (i dobrze, bo jak poszłam, to udało mi się Neige'a złapać \:D/).
2. No właśnie Katatonia na żywo całkiem spoko, w zeszłym roku się bawiłam bardzo dobrze.
Podsumowując: mogli dać Alcesta zamiast Anathemy, tak, tak, tak!!!

A z Polski kto się nadaje? bo ja tak nie kumam za bardzo łatki "progressive metal", jak przeczytałam, że Enslaved się na to łapie, to się przewróciłam, dobrze, że już leżałam, bo bym się potłukła.
Od post-rocka się tyje.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #789 on: 2017-12-12, 22:07:54 »

A z Polski kto się nadaje?
AnVision na przykład. Albo moi kumple z Bright Ophidia - posłuchaj jaką fajną prog metalową suitę na nowej płycie wypichcili. :)
Seven milestones...
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #790 on: 2017-12-12, 22:45:07 »
Mamy w kraju jeszcze przecież i Believe i Votum ma światowym poziomie. Kto jeszcze?
Seven milestones...
The message of the wind

Voice

• Global Moderathor
  • *
« Reply #791 on: 2017-12-12, 22:59:11 »
Lekko z 20 polskich kapel by sie znalazlo, ktore wpasowalyby sie w ten fest.

A z Anathemy sie ciesze, choc ostatnie plyty do mnie nie przemawiaja. Ale z rachunku sumienia mi wyszlo, ze jeszcze ich na zywo nie widzialem, wiec fajnie bedzie chociaz raz tego doswiadczyc :)
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • kąsienica
« Reply #792 on: 2017-12-13, 19:59:44 »
A z Anathemy sie ciesze, choc ostatnie plyty do mnie nie przemawiaja. Ale z rachunku sumienia mi wyszlo, ze jeszcze ich na zywo nie widzialem, wiec fajnie bedzie chociaz raz tego doswiadczyc :)
Ale serio będziesz? :o
A dwa: na Anathemę idź jakieś 10-15 lat tamu. O, nie, nie ma wehikułu czasu, fail :(
Od post-rocka się tyje.

Voice

• Global Moderathor
  • *
« Reply #793 on: 2017-12-13, 22:46:38 »
A dwa: na Anathemę idź jakieś 10-15 lat tamu. O, nie, nie ma wehikułu czasu, fail :(

Planuje byc. Biletu na razie nie kupuje, bo jeszcze nie wiem co z wakacjami, a poza tym licze na pare koncertow klubowych w przyszlym roku, wiec zobaczymy, czy cos nie przebije tego skladu ;) Ale wyciagnalem sobie z szafki cala dyskografie Ihsahna wczoraj i jade z tym koksem po kolei i coraz bardziej chce jechac :)
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

• Rocket Man
« Reply #794 on: 2017-12-14, 14:49:52 »
1. Anathema na żywo to same nowe smęty + Pressure. Byłam, widziałam, musiałam wypić, żeby zdzierżyć, a i tak nie zdzierżyłam (i dobrze, bo jak poszłam, to udało mi się Neige'a złapać \:D/).

Ostatnio byłem jak wydali Weather systems i było fajnie. Bez szału, na koncercie parę lat wcześniej jak wydali WHBWH było fajniej, ale nie szkodzi.

2. No właśnie Katatonia na żywo całkiem spoko, w zeszłym roku się bawiłam bardzo dobrze.
Widziałem raz, wyszedłem bo nie zdzierżyłem, więcej tego błędu nie powtórzę. Jonas gwałci uszy.

Podsumowując: mogli dać Alcesta zamiast Anathemy, tak, tak, tak!!!
Jakbym miał wybierać, to chyba jednak Pain of Salvation, bo też odpuściłem w tym roku (grali na festiwalu w jakiejś dziurze z jakimiś mało interesującymi gwiazdkami w stylu jakieś sajdprodżektowe trio z Dudą brzmiące jak milion innych zespołów, kogo to obchodzi). A najlepiej to Karnivool, ale mogą nie przyjeżdżać, tylko niech tę nową płytę wreszcie wydadzą.

bo ja tak nie kumam za bardzo łatki "progressive metal", jak przeczytałam, że Enslaved się na to łapie, to się przewróciłam, dobrze, że już leżałam, bo bym się potłukła.
Dla nich należałoby stworzyć nowy gatunek - pop-progressive metal. I będzie ok wtedy  :lol:

Z Voicem na koncertach to jest trochę jak z albumem Toola - uwierzę jak zobaczę.

Ale wyciagnalem sobie z szafki cala dyskografie Ihsahna wczoraj i jade z tym koksem po kolei i coraz bardziej chce jechac :)

Aż tu nagle dojdziesz do Arktis., rozpoznasz te subtelne wpływy Blind Guardiana i zaczniesz mieć wątpliwości :P A jeszcze jak się okaże, że Ihsahn gra 40 minut i połowa materiału będzie z ostatniej płyty, to w ogóle padaka i lepiej kupić bilet na King Crimson :P
Ok, już przestaję się wyzłośliwiać, bo jeszcze Kas powie, że w jej kompetencje wchodzę :P

Albo nie, jeszcze:
Ten nowy zespół Portka to jest jakaś w ogóle pomyłka i nie wiem co oni robią na tej imprezie. Przebrnąłem z trudem przez tę ich pożal-się-boże-płytę, brzmi jak składak z jakichś przypadkowych odpadków z płyt DT, Dio i Deep Purple, kiczowate, pompatyczne i nudne. Ale skoro Portek zmienia zespoły jak portki, to jest nadzieja, że do sierpnia 2018 to jeszcze się zdążą rozpaść i będą to musieli czymś sensownym zastąpić :P