Author Topic: Komiks  (Read 2909 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Komiks
« on: 2008-01-29, 02:08:42 »
Chyba jeszcze nie by³o...
Ostatnio wpad³em na parê fajnych netowych komiksów, o jednym ju¿ chyba wspomina³em w linkach.

Kokoart - dobry graficznie i nawet ca³kiem ciekawa fabu³a ;]
Gamer9 - zdecydowanie polecam ludziom, którzy du¿o grali na pc/konsolach ;]
Daily - o tym by³o w linkach, ale warto przypomnieæ.
Bug City - kiedy¶ ju¿ buckethead wrzuca³ linka. Niesety w zesz³ym tygodniu by³ ostatni odcinek :[
Jakub i Becia - Po prostu bardzo dobre (odcinek 63 zabija ;])
« Last Edit: 2008-01-29, 03:00:24 by Nilfheim »
selfbanned

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Komiks
« Reply #1 on: 2008-01-29, 09:09:55 »
Calvin i Hobbes po polsku - kiedy¶ t³umaczy³em (dobi³em do 1300 pasków) i wci±¿ uwa¿am, ¿e niektóre paski zrobi³em lepiej ni¿ P. Cholewa - szczególnie wiersze ;) Jak bêdê mia³ za du¿o czasu, to dot³umaczê resztê, choæ bêdzie trudniej choæby ze wzglêdu na konkurencjê ze strony Egmontu (tak swoj± drog±, prawie dwa lata przed ukazaniem siê polskiej wersji proponowa³em im wspó³pracê - nie byli zainteresowani - co mnie w³a¶ciwie nie dziwi, choæ trochê teraz ¿al).
True Pagan Winter Crew

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Komiks
« Reply #2 on: 2008-01-29, 13:36:05 »
 Kiedy¶ by³y P¿ygody Pana Pajonka Borysa Nabijewa, ale niestety Pan Pajonk umrzy³, a strona upad³a :P

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Komiks
« Reply #3 on: 2008-01-29, 13:59:01 »

Garfield - mój ulubiony komiks. :) Wersja angielska jak i PL.  :)
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Komiks
« Reply #4 on: 2008-01-29, 18:47:59 »
Mój te¿!

(Lestat wróci³... :) )
...If I call will you come and will you save me?

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Komiks
« Reply #5 on: 2008-01-29, 21:47:14 »
Mój te¿!

(Lestat wróci³... :) )

Ja na forum jestem codziennie i czytam, ale rzadko mam czas co¶ napisaæ. :) Obiecuje poprawe... :)
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: Komiks
« Reply #6 on: 2008-03-14, 22:24:02 »
Ostatnio czytam Osiedle Swoboda, i podstawowe - czarno-bia³e, i w kolorze. (Wy tu o netowych, a mi siê nie chce i nie widzê potrzeby nowego namiotu z cudami rozk³adaæ. Komiks iz komikz.)
« Last Edit: 2008-03-14, 23:50:23 by Juzef Le Dragon »

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Odp: Komiks
« Reply #7 on: 2009-05-28, 15:17:42 »

Wyslano: 2008-04-02, 13:43:04
What the duck?
Wyslano: 2008-10-03, 16:21:20
Kolejny ¶wietny komiks.
Wyslano: 2008-12-04, 16:27:02
Looking For Group
Wyslano: 2008-12-19, 12:37:30
k***a maæ!. Raczkowski na jednej stronie ;]
selfbanned

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Komiks
« Reply #8 on: 2010-05-09, 12:31:34 »
 

 Du¿e Ilo¶ci Naraz Psów. Nawet nie wiecie jak lubiê tego typu abstrakcyjne komiksy :D
 W sumie równie¿ mogê poleciæ Shine On tego samego autora, podobnie minimalistyczny, ale bardziej filozoficzny i refleksyjny komiks. Nie zawsze jaki¶ b³yskotliwy i odkrywczy, ale z klimatem i sympatyczn± postaci±.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Komiks
« Reply #9 on: 2011-01-10, 22:56:55 »

Dorwa³em w sieci w pdf komiksy z mojego dzieciñstwa, a dok³adnie zeszyty z serii "Kapitan ¯bik", który w latach 70. obok "Kapitana Klossa" by³ najpopularniejszym polskim komiksem. Bêdzie niez³a lektura na kilka ³adnych dni, szczególnie ¿e kilka czê¶ci wydanych w latach 60. nigdy dot±d nie widzia³em. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Komiks
« Reply #10 on: 2016-09-07, 17:16:09 »
Poczu³am potrzebê odkopania w±tku, albowiem 2 tygodnie temu zaczê³a wychodziæ kolekcja komiksów DC, i powiem, ¿e o ile Marvel mnie tylko kusi³, to to mnie skusi³o. DC ma Batmana :serducho: , a tym samym przewagê nad Marvelem ;) (nie, nie zamierzam udowadniaæ wy¿szo¶ci jednego nad drugim, bo siê nie da, ale Batman to mój prywatny ulubiony superbohater). Kto¶ jeszcze zbiera? Kto¶ jeszcze tutaj kocha Batmana? ;)


Dorwa³em w sieci w pdf komiksy z mojego dzieciñstwa, a dok³adnie zeszyty z serii "Kapitan ¯bik", który w latach 70. obok "Kapitana Klossa" by³ najpopularniejszym polskim komiksem. Bêdzie niez³a lektura na kilka ³adnych dni, szczególnie ¿e kilka czê¶ci wydanych w latach 60. nigdy dot±d nie widzia³em. :)
A te chyba wznowili ostatnio. I jeszcze wychodzi seria kultowych polskich komiksów, w aktualnym numerze jest Funky Koval, którego kiedy¶ gdzie¶ dorwa³am, albo od brata dosta³am, ale szczerze, to jako¶ mi ty³ka nie urwa³o ;) Ty³ek urywa znaleziona u Sehla na strychu "Podró¿ smokiem diplodokiem" – nie wiem, czemu tego w kultowych polskich komiksach nie wydadz±, sama magia :D Chyba jeden z pierwszych komiksów, jakie pamiêtam z dzieciñstwa :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Komiks
« Reply #11 on: 2016-09-07, 21:35:48 »
Mój pierwszy ulubiony komiks z dzieciñstwa to "Gucio i Cezar", który w odcinkach publikowany by³ w ¦wierszczyku:

A z innych, obok Klossa i ¯bika, to Tytus, Romek i Atomek oraz Kajko i Kokosz. Potem pojawi³ siê miesiêcznik Relax, a w nim masa ró¿no¶ci z Thorgalem miêdzy innymi. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success