Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299751 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1515 on: 2009-04-13, 11:10:27 »
Nowy album tak - 2011. Ale na owe dwudzistolecie, skoro nie bêd± koncertowaæ te¿ co¶ musz± wypu¶ciæ :-]
Jestem przekonany, ¿e nie bêdzie to "the best of". Mo¿e jaki¶ dokument o Opeth OO, mo¿e jakas koncertowka ?
A mo¿e specjalna edycja 5.1 Orchid, Mor... MAYH, BWP, D1, D2 ?
Je¿eli to bêdzie wydawa³ RR, to mo¿na siê spodziewaæ jakiego¶ "Greatest Hits". Niektóre stare kawa³ki mog± zostaæ powtórnie nagrane - co¶ mi siê wydaje, ¿e kiedy¶ by³a na ten temat jaka¶ wzmianka... Kupiliby¶cie co¶ takiego?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

deartio

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #1516 on: 2009-04-13, 12:52:15 »
Tego siê spodziewa³em, wiêc nie jestem zaskoczony. Oznacza to przy okazji tak¿e, ¿e poza wrze¶niowym koncertem wspólnie z Dream Theater w Bydgoszczy, nie ma co liczyæ na wizytê Opeth w Polsce wcze¶niej ni¿ w drugiej po³owie 2011 roku.
:) :) :)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #1517 on: 2009-04-13, 13:14:49 »
Ja w³a¶nie liczê, ¿e z okazji dwudziestolecia wyjdzie co¶ z dodatkiem DVD z wersj± 5.1. Na przyk³ad BWP, albo w³a¶nie D1/D2... Nie wiem, czy jestem zainteresowany sk³adank±, to g³upi pomys³ je¶li chodzi o Opeth. Chyba, ¿e to by by³a sk³adanka rarytasów jak kawa³ki z dodatkowego dysku BWP, jakie¶ covery, bonusy...

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Watershed
« Reply #1518 on: 2009-04-13, 13:59:37 »
Ja w³a¶nie liczê, ¿e z okazji dwudziestolecia wyjdzie co¶ z dodatkiem DVD z wersj± 5.1. Na przyk³ad BWP, albo w³a¶nie D1/D2... Nie wiem, czy jestem zainteresowany sk³adank±, to g³upi pomys³ je¶li chodzi o Opeth. Chyba, ¿e to by by³a sk³adanka rarytasów jak kawa³ki z dodatkowego dysku BWP, jakie¶ covery, bonusy...

Tez myslalem o tych coverach i bonusach, ale to by musialo byc porozumienie ponad 3-4 wydawnictwami. Dlatego IMO bardziej prawdopodobne jest ze candelight wyda candelight years v2 - wersja 5.1, albo Sony wyda BWP, D1, D2 w specjalnej kolekcji (ale taka tez juz jest, razem z Lamentations w wersji CD). A jesli to bedzie RR, to moze to byc tylko jakas koncertowka, albo dokument o Opeth <3.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #1519 on: 2009-04-13, 14:07:35 »
A DT w jakiej teraz jest wytwórni? Nie RR? Mo¿e wyjdzie tak, ¿e który¶ z koncertów trasy Progressive Nations 2009 zostanie zarejestrowany i wydany? Tylko czy to by siê nadawa³o na 20-lecie Opeth:-k Chocia¿ ja bym siê tam nie obrazi³. Najwy¿ej wydadz± ot tak, a na folii dadz± nalepkê, ¿e to na 20-lecie... :mrgreen:

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1520 on: 2009-05-02, 11:26:51 »
Nowy album tak - 2011. Ale na owe dwudzistolecie, skoro nie bêd± koncertowaæ te¿ co¶ musz± wypu¶ciæ :-]
Jestem przekonany, ¿e nie bêdzie to "the best of". Mo¿e jaki¶ dokument o Opeth OO, mo¿e jakas koncertowka ?
A mo¿e specjalna edycja 5.1 Orchid, Mor... MAYH, BWP, D1, D2 ?
Je¿eli to bêdzie wydawa³ RR, to mo¿na siê spodziewaæ jakiego¶ "Greatest Hits". Niektóre stare kawa³ki mog± zostaæ powtórnie nagrane - co¶ mi siê wydaje, ¿e kiedy¶ by³a na ten temat jaka¶ wzmianka... Kupiliby¶cie co¶ takiego?
Pomys³ pokroju "Greatest Hits" bardzo mi siê nie podoba. Ka¿dy utwór, tak naprawdê, jest czê¶ci± albumu, na którym siê znajduje, wiêc IMO taki wymys³ to by by³a trochê ujma. Có¿, ja bym sie cieszy³ gdyby wydali po prostu now± p³ytê, i tyle.

O albo na 20'to lecie Opeth mogliby reaktywowac Edge of Sanity... xD Wiem, ze jedno z drugim nie ma nic wspolnego, ale i tak bym sie cieszyl.
« Last Edit: 2009-05-05, 20:48:24 by Wujek »
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

Kaena

  • Posts: 8
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #1521 on: 2010-03-08, 20:34:44 »
Co my¶licie na temat tego albumu? Jakie¶ nowe recenzjê? Bo wiêkszo¶ci "znawców" nie przypad³ jako¶ szczególnie do gustów. S³ysza³am tak¿e, ¿e Opeth siê ju¿ koñczy. Jakie s± wasze opinie na ten temat? (Proszê powiedzcie, ¿e odmienne  :?)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #1522 on: 2010-03-08, 22:06:47 »
Przeczytaj w±tek, to siê dowiesz.

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Watershed
« Reply #1523 on: 2010-03-08, 22:07:26 »
Tak mniej wiêcej od tej strony pada³o du¿o (pierwszych na forum) uwag o Watershed. Ja swojego zdania nie zmieni³em.

przeczytanie ca³ego w±tku by³oby niez³ym sportem ekstremalnym, mo¿e kto¶ siê podejmie ;)

Kaena

  • Posts: 8
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #1524 on: 2010-03-08, 22:40:29 »
Tak mniej wiêcej od tej strony pada³o du¿o (pierwszych na forum) uwag o Watershed.

Dziêki. Bo jak patrzy³am to by³o tylko o produkcji, przypuszczeniach itp, itd. Wola³am wiêc napisaæ i mia³am nadzieje, ¿e kto¶ d³u¿ej dzia³aj±cy powie czy co¶ w³a¶ciwie by³o ;) Zabieram siê do czytania ;)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Watershed
« Reply #1525 on: 2010-03-08, 23:33:12 »
przeczytanie ca³ego w±tku by³oby niez³ym sportem ekstremalnym, mo¿e kto¶ siê podejmie ;)
Oj, Blesiu, czego siê nie robi, ¿eby móc komu¶ napisaæ w po¶cie/pod postem "by³o" :mrgreen:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1526 on: 2010-03-09, 07:46:35 »
Tak mniej wiêcej od tej strony pada³o du¿o (pierwszych na forum) uwag o Watershed.
Dziêki. Bo jak patrzy³am to by³o tylko o produkcji, przypuszczeniach itp, itd. Wola³am wiêc napisaæ i mia³am nadzieje, ¿e kto¶ d³u¿ej dzia³aj±cy powie czy co¶ w³a¶ciwie by³o ;) Zabieram siê do czytania ;)
Równie dobrze mo¿na zacz±æ w±tek czytaæ w tym miejscu, bo tam du¿o wcze¶niej, co kilka postów (np. tu, tu, tu itd.), pojawiaj± siê pierwsze opinie. :wink: W ka¿dym b±d¼ razie wykonali¶my kawa³ solidnej roboty dla wytrwa³ych (i dla siebie te¿). :mrgreen:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1527 on: 2010-05-03, 00:00:08 »
Przebrniêcie przez w±tek jest zdecydowanie wyzwaniem, na kilka posiedzeñ :P Je¶li chodzi o moj± opiniê o "Watershed" to uwa¿am t± p³ytê za naprawdê udan±. Podobnie jak "Ghost Reveries" wnios³a du¿o ¶wie¿o¶ci do brzmienia i repertuaru Opetha i moim zdaniem jest naprawdê wci±gaj±ca. Jakby nagrywali ci±gle w tych samych klimatach, to nie byliby Opethem i by³oby to nudne. Nagranie drugiego BwP by³oby pój¶ciem na ³atwiznê i nieczystym zagraniem wobec fanów, a tak: jedni mog± siê pozachwycaæ, drudzy ponarzekaæ i w zasadzie wszyscy s± szczê¶liwi :P
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #1528 on: 2010-05-03, 13:27:28 »
Mi siê ju¿ raczej opinia o Watershed ustali³a, minê³o wystarczaj±co du¿o czasu :P Nie przebi³o GR i koniec kropka. Gdybym musia³ ustalaæ jaki¶ ranking, to Watershed znalaz³o by siê za SL, GR, BWP i Morningrise. Gdzie¶ w okolicach D&D  :)

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Watershed
« Reply #1529 on: 2010-06-03, 19:34:11 »
Ciag dalszy odgrzewania dyskografii :) Minelo juz troche czasu od premiery 'Watershed' i z czystym sumieniem moge powiedziec, ze to swietny album. Wlasnie przesluchalem sobie calosci 2 razy i kurde z wypiekami siedzialem przy glosnikach.

No i co by o tej plycie nie mowic, to trzeba przyznac, ze ma najbardziej epicka koncowke w calej dyskografii Opeth. Te ostatnie 2 minuty 'Hex Omega' pieknie wiencza calosc!
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

 

lofty-success