Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299687 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1530 on: 2010-06-03, 21:44:28 »
Chyba trafi³e¶ w sedno, to czego potrzeba tej p³ycie to czas w³a¶nie, bo na ¶wie¿o brzmia³ nieco gorzej.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Watershed
« Reply #1531 on: 2011-01-08, 19:29:10 »
Wiem, ze sie powtarzam, ale 'Watershed' ma najlepsza koncowke z wszystkich albumow Opeth. Juz 4 raz przewijam te ostatnie 2 minuty i za kazdym razem podkrecam regulator... Jeszcze pare cofniec plyty i sasiedzi mnie zabija :D
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Watershed
« Reply #1532 on: 2011-01-08, 22:42:02 »
Jak dla mnie najlepszym zamkniêciem albumu jest druga czê¶æ Blackwater Park.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #1533 on: 2011-01-09, 09:21:03 »
Ostatnio w trakcie kijkowych spacerów ponownie przes³ucha³em "znienawidzone" przez niektórych "Watershed" oraz "Ghost Reveries" i uwa¿am, ¿e to ¶wietne albumy. Nawet kawa³ki, którym w pewnym momencie by³em niechêtny (The Grand Conjuration, Burden), s³ucham teraz z przyjemno¶ci±.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

adatter

  • Posts: 21
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1534 on: 2011-01-23, 00:46:52 »
Nie rozumiem tej niechêci do Watershed. Wydaje mi siê, ¿e wynika ona z przyzwyczajenia do starszych kawa³ków. Ja zacz±³em s³uchaæ Opeth ju¿ po wydaniu Wateshed i nie s±dzê, ¿eby ta p³yta ustêpowa³a poziomem pozosta³ym. Kawa³ki takie jak Porcelain Heart czy Burden ró¿ni± siê mo¿e od poprzednich dokonañ grupy, ale zawieraj± w sobie "opethowy pierwiastek", nie bêd±c jednocze¶nie powtórk± ¶wietnych co prawda, ale kompletnych i pozytywnie wyeksploatowanych albumów. Wg mnie to dobrze, ¿e Opeth nie stoi w miejscu, bo nie kojarzê ¿adnego zespo³u, któremu granie tego samego przez kilkana¶cie lat wysz³o na dobre (przynajmniej mnie ¶rednio krêci co¶ takiego). Hessian Peel i Heir Apparent to wg mnie utwory po prostu genialne i cieszê siê, ¿e powsta³y, jakkolwiek to brzmi  :lol:

grzes227

  • Posts: 233
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
  • Wrecking Crew!
Odp: Watershed
« Reply #1535 on: 2011-01-23, 01:25:04 »
Bo te utwory s± genialne.
Jakiej niechêci? Rzecz gustu. Jedni lubi± Opeth, drudzy Firmê JP, jedni lubi± Deliverance, a drudzy Damnation.
Wed³ug mnie p³yta jest dobra, ale jest jedn± z gorszych p³yt Opeth. Utwory które wymieni³e¶ s± genialne, ale np. Coil? nie, to nie dla mnie.
Pozdrawiam :)
In the rays of the sun I am longing for the darkness...

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1536 on: 2011-03-26, 19:11:08 »
Rzecz gustu, ja do Coil nic nie mam, mam natomiast do "Porcelain Heart". Wiem, ¿e ta p³yta i tak jest 'lekka', ale ja w tym miejscu widzia³bym "Mellotron Heart" - ma klimat i urok, którego brak 'porcelanie'.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1537 on: 2011-07-12, 19:32:57 »
Mam podobne odczucia co do tego albumu. Tak naprawdê to od samego pocz±tku bardzo go lubi³em. Nie jest to na pewno najlepszy album Opeth, ale s³ucha siê tego z wielk± przyjemno¶ci±. Nawet ten znienawidzony Burden (nie wiem czemu tak wiele osób go nie trawi, chyba g³ównie z powodu niezbyt skomplikowanego tekstu) ma w sobie du¿o piêknej muzyki. I jeszcze to solo Per'a - ¶wietne. Jednak tak jak na pocz±tku tak i teraz za najlepszy utwór z tej p³yty uwa¿am Hessian Peel.
Doesn't mean you should
Just because you can

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Watershed
« Reply #1538 on: 2011-07-12, 20:53:32 »
Cholera, a dla mnie akurat on jest najslabszy z calej plyty ;) Minelo juz pare lat od premiery, calosci wysluchalem juz z 1000 razy i do jedynego "Hessian Peel" nie moge sie przekonac :) Dziwne.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1539 on: 2011-07-13, 14:59:52 »
Chyba nie ma innego wyt³umaczenia jak to, ¿e ka¿dy ma swój gust. Mo¿e w przypadku tego kawa³ka pomo¿e przes³uchanie go na s³uchawkach w lesie jak siê ju¿ ¶ciemnia. Raz tak go s³ucha³em i ucieka³em z lasu, ¿e siê za mn± kurzy³o ;-) Zw³aszcza ta koñcówka mocniejsza. Wiem g³upie to trochê, ale spróbujcie, a przekonacie siê o jego prawdziwej mocy  :twisted:  :P
Doesn't mean you should
Just because you can

grzes227

  • Posts: 233
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
  • Wrecking Crew!
Odp: Watershed
« Reply #1540 on: 2011-07-17, 02:31:37 »
Raz tak go s³ucha³em i ucieka³em z lasu, ¿e siê za mn± kurzy³o ;-) Zw³aszcza ta koñcówka mocniejsza.
Ja tak ostatnio mia³em jak us³ysza³em za plecami "Ej, pedale! obetniemy Ci te w³osy, kur.. brudasie, cho no tu!" ;D


Hessian Peel dla mnie jest ¶wietne. Ja nie trawiê coil. Masakryczne jest... Burden mi siê niesamowicie podoba.
Reszta bez zastrze¿eñ w sumie te¿. Porcelanka z³a nie jest ;)
In the rays of the sun I am longing for the darkness...

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1541 on: 2011-07-18, 09:03:00 »
A dla mnie Porcelanka jest na Watershed najs³absza ;) A najbardziej podobaj± mi siê kawa³ki z growlem i do Coil te¿ nic nie mam. Burden i Hex Omega tak pó³ na pó³.

Quote
Wiem, ¿e ta p³yta i tak jest 'lekka', ale ja w tym miejscu widzia³bym "Mellotron Heart" - ma klimat i urok, którego brak 'porcelanie'.
A ja na jej miejscu widzia³bym Derelict Herds.
« Last Edit: 2011-07-18, 09:06:34 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #1542 on: 2011-07-18, 18:56:40 »
A dla mnie Porcelanka jest na Watershed najs³absza ;) A najbardziej podobaj± mi siê kawa³ki z growlem i do Coil te¿ nic nie mam. Burden i Hex Omega tak pó³ na pó³.

Quote
Wiem, ¿e ta p³yta i tak jest 'lekka', ale ja w tym miejscu widzia³bym "Mellotron Heart" - ma klimat i urok, którego brak 'porcelanie'.
A ja na jej miejscu widzia³bym Derelict Herds.

Te¿ mog³oby byæ :P Generalnie, to i Mellotron i Delerict s± imo za dobre, ¿eby nie znale¼æ siê na albumie :)
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Watershed
« Reply #1543 on: 2011-09-19, 22:24:15 »
Slucham ostatnio bardzo czesto "Den Standiga Resan" i musze dokonac przewartosciowania wsrod moich ulubionych coverow Opeth. Utwor Marii Fredriksson laduje na pierwszym miejscu.

A przy okazji - zauwazyl ktos, ze Opeth sam z siebie zerznal motyw w tym kawalku? Chodzi mi o ten krotki fragment na 12-strunowym akustyku, ktory slyszelismy juz w "To Bid You Farewell" - o tu.

Choc tak wlasciwie, biorac pod uwage, w ktorym roku powstal numer "Den Standiga Resan", to wychodzi na to, ze zwineli ten motyw na potrzeby 'Morningrise', bo w oryginale tez to jest: klik.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Watershed
« Reply #1544 on: 2011-09-19, 22:39:28 »
A faktycznie, te¿ kiedy¶ na to zwróci³em uwagê, ale chyba wtedy uzna³em, ¿e to tak ma³o istotny drobiazg, ¿e w koñcu o tym nie napisa³em :P Ale bardzo podobne s± :P