Poll

Prze³om czy Wodna Szopa?

Prze³om
40 (45.5%)
Wodna Szopa
14 (15.9%)
Ani jedno ani drugie
34 (38.6%)

Total Members Voted: 80

Author Topic: Watershed  (Read 299671 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Watershed
« Reply #30 on: 2008-02-06, 07:59:40 »
Mo¿na "uwolniæ" album nawet po audycji dla prasy. Wystarczy potajemnie w³±czyæ dyktafon ;) No chyba ¿e zaproszonych ludzi bêd± przeszukiwaæ :P Jako¶ oczywi¶cie mizerna, ale niecierpliwcy zostan± usatysfakcjonowani, a wokó³ albumu bêdzie narastaæ wrzawa.

Poza tym p³yta na pewno jest ju¿ w t³oczni. Je¶li jest w t³oczni, to mamy niema³± grupê ludzi - zwyk³ych pracowników, np. pakowaczy - którzy mog± p³ytê uwolniæ. Choæ najczê¶ciej jednak wypuszczaj± je redaktorzy, wiêc wyciek mo¿e siê przesun±æ.

Poza tym co to za pomys³ urz±dzaæ takie imprezy dla wybranych na cztery miesi±ce przed premier±. Przecie¿ to sadyzm. A potem siê bêd± dziwiæ, ¿e albumy wyciekaj±. Jest popyt - jest poda¿, proste. Nie wiem czy podobnie nie by³o z najnowszym albumem TMV. Jak ostatnio sprawdza³em, to premiera by³a wyznaczona na marzec. A tu nagle wyl±dowa³a na pó³kach koñcem stycznia, bo album wyciek³ do internetu (choæ oczywi¶cie moje dane na temat premiery mog³y byæ wyssane z palce). W tym przypadku mog³oby byæ podobnie - gdyby album wyciek³ teraz, to premiera na pewno zosta³aby przyspieszona i widzieliby¶my go na pó³kach ju¿ za dwa tygodnie.
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #31 on: 2008-02-06, 08:17:03 »
...gdyby album wyciek³ teraz, to premiera na pewno zosta³aby przyspieszona i widzieliby¶my go na pó³kach ju¿ za dwa tygodnie.
Fajnie by by³o.

¯yczy³bym sobie specjalnej edycji z dodatkowymi kawa³kami i DVD ze studia w momencie wydania zwyk³ej wersji albumu, a nie pó³ roku pó¼niej czy co¶. W przeciwnym razie (tzn. je¶li wyjdzie tylko zwyk³a wersja) nie zamierzam traciæ na ni± kasy i poczekam na wydanie specjalne.
Ja tak¿e nastawiam siê na wersjê specjaln±, tyle tylko, ¿e je¿eli ma byæ jak w przypadku GR, czyli ok. 14 miesiêcy po wydaniu podstawowym, to trochê ciê¿ko czekaæ... Ale mam nadziejê, ¿e bêdzie identycznie jak w przypadku ubieg³orocznych RoadRunnerowych p³yt studyjnych Dream Theater i Machine Head, czyli równolegle. Co siê tyczy documentary, to nie jestem ich specjalnym "amatorem". O ile raport ze studia do³±czony do ed.spec.GR obejrza³em z przyjemno¶ci±, to dla odmiany przy tym do³±czonym do "Lamentations" wynudzi³em siê jak diabli. Dodatkowa p³yta z pewno¶ci± zawieraæ bêdzie tak¿e wersjê 5.1 albumu. Mo¿e jeszcze teledysk... No i mi³o by³oby gdyby dorzucili jeszcze te cztery dodatkowe kawa³ki nagrywane na pocz±tku br. Mo¿e kto¶ p³ynnie pos³uguj±cy siê angielskim móg³by zapytaæ Mikaela (np. na jego blogu na MySpace), jaki ma w zwi±zku z tymi trackami plan?
« Last Edit: 2008-02-06, 08:19:32 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Watershed
« Reply #32 on: 2008-02-06, 08:29:16 »
Na pewno nie będę czekał z przesłuchaniem albumu do momentu jego nabycia :P Mało to mam znajomych, którzy mogą mi pożyczyć krążek, żebym mógł się z nim zapoznać? Czekanie z kupnem do jakiegoś czasu po oficjalnej premierze ma kolejny plus - znacznie niższą cenę :>

Równoległe wydawanie to uczciwość wobec fanów. Wydanie specjalnej edycji GR kilka miesięcy po premierze było ewidentnym wyciąganiem kasy.
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Watershed
« Reply #33 on: 2008-02-06, 10:00:33 »
Na reszcie żyję na tyle, aby cokolwiek napisac.

Patrząc po ilości regularnych kawałków (6). Byc może może spodziewać się możemy wśród nich kolejnego kolosa na miarę "Deliverance" czy "Blackwater Park" jeśli płyta ma trwać 70 minut.

djdioda: nareszcie ;]
« Last Edit: 2008-02-06, 11:24:28 by djdioda »
[under construction]

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #34 on: 2008-02-06, 10:28:52 »
Mo¿na "uwolniæ" album nawet po audycji dla prasy. Wystarczy potajemnie w³±czyæ dyktafon ;) No chyba ¿e zaproszonych ludzi bêd± przeszukiwaæ :P Jako¶ oczywi¶cie mizerna, ale niecierpliwcy zostan± usatysfakcjonowani, a wokó³ albumu bêdzie narastaæ wrzawa.
To by by³a niez³a sprawa. Na pierwsze przybli¿enie, chêtnie bym siê z takim "bootem" zapozna³. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Watershed
« Reply #35 on: 2008-02-06, 11:13:20 »
(we mnie te¿ "Lotus Eaters" wywo³a³o "Oo WTF?")
A we mnie nie, bo znam zespó³ o takiej nazwie (http://www.last.fm/music/The+Lotus+Eaters). A znaczenia dopatrywa³abym siê tu: http://en.wikipedia.org/wiki/Lotus_Eaters ;) Czy¿by skrzywienie w stronê psychodelii? ;D

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
Odp: Watershed
« Reply #36 on: 2008-02-06, 11:35:03 »
No no no, chwilê cz³owieka nie ma - piêciodniowy zap****** do najkonkretniejszego egzaminu tego roku, zniszczenie alkoholowe z resetem pamiêci w³±cznie, kac morderca.. - a tutaj takie wie¶ci  :shock:
Album zapowiada siê niezmiernie ciekawie, tytu³ albumu - pierwsze wra¿enie "Szopa wodna?"  :P No, ale ju¿ po chwili czytania w±tku okaza³o siê, ¿e mam braki z angielskiego.
Tytu³y kawa³ków kojarz± mi siê z twórczo¶ci± zespo³u Coil i takie te¿ wywo³uj± odczucia, taka trochê tech-psychodelia ;] Z drugiej strony brzmi± bardzo My Dying Bride'owo.. To mo¿e byæ jeden z najciekawszych i najbardziej rewolucyjnych albumów w ich twórczo¶ci :)

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #37 on: 2008-02-06, 15:14:22 »
Quote
Lol, mi Coil kojarzy siê z Lacuna Coil

+1 :)

Gdzie¶ w necie czyta³em (chyba na oficjalnym forum Opeth), ¿e podstawowa wersja albumu trwaæ bêdzie ok. 70 minut, czyli jak dla Opeth standard od kilku p³yt.

Wow to bêdzie naprawdê d³ugi album! Porównajmy Watershed do poprzednich p³yt Opeth, które zawiera³y 7 kawa³ków (czyli tyle co nowy album Opeth). Still Life czas trwania - 62:31, Orchid (który przecie¿ ma kilka "kolosów") czas trwania - 65:31 Czyli 5 minut krócej ni¿ Watershed a przecie¿ mo¿na siê ju¿ domy¶liæ, ¿e Coil bêdzie raczej krótki.  :twisted:

EDIT: Zak³adaj±c wiêc, ¿e Coil bêdzie trwa³ jakie¶ 3 minuty + bêdzie jeszcze przynajmniej jeden krótki kawa³ek, to na resztê utworów zostan± powiedzmy 61-64 minuty, czyli "kolosy" (które osobi¶cie uwielbiam) bêd± wrêcz nieuniknionie :D Ale to tylko przypuszczenia oczywi¶cie ;)
« Last Edit: 2008-02-06, 15:31:52 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #38 on: 2008-02-07, 07:59:21 »
Dotar³em do Den Ständiga Resan Marie Fredriksson i my¶lê, ¿e spo¶ród tych trzech coverowanych rzeczy, ten w³a¶nie kawa³ek bez wiêkszych zmian idealnie nadaje siê do adaptacji przez Opeth. Zarówno pod wzglêdem wokalnym, jak i instrumentalnym. Pobrzmiewaj± tam nawet echa akustycznych zagrywek znanych nam z To Bid You Farewell (ciekaw jestem czy Mikael pisz±c ten kawa³ek nie wplót³ w³a¶nie czego¶ z Den Ständiga Resan, ¶wiadomie b±d¼ nie), a i gitarowe solo jest w manierze Mikaela. Generalnie, jak podejrzewam, wyjdzie z tej kompozycji co¶ na kszta³t Isolation Years. Co siê za¶ tyczy przeróbki Alice in Chains zupe³nie tego nie widzê w repertuarze Opeth - baaaardzo jestem ciekaw co im z tego wysz³o? Natomiast Bridge of Sighs to imho pole dla popisu przez Akessona. Pos³uchajcie zreszt± tego we wspó³czesnej ponad dziesiêciominutowej wersji, granej oczywi¶cie przez Robina Trowera – przepiêkna partia solowa, palce lizaæ! :)
« Last Edit: 2008-02-07, 08:20:16 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Watershed
« Reply #39 on: 2008-02-07, 12:34:19 »
wspó³czesnej ponad dziesiêciominutowej wersji, granej oczywi¶cie przez Robina Trowera – przepiêkna partia solowa, palce lizaæ! :)

Wybacz ale 6 minut solówki? Nuuuuuuuuuuda (dla mnie przynajmniej.... wiem ¿e ró¿ni ludzie - ró¿ne wymagania). Mnie ten utwór nie cieszy - zbyt monotonny. Z Would?  mam nadziejê wyjdzie co¶ podobnego do "Remember Tomorrow."
Den Ständiga Resan jest przyjemne i rzeczywi¶cie ³adnie pasuje do Opeth, ale oni i tak co¶ z tym zrobi± i pokombinuj± :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #40 on: 2008-02-07, 13:14:14 »
wspó³czesnej ponad dziesiêciominutowej wersji, granej oczywi¶cie przez Robina Trowera – przepiêkna partia solowa, palce lizaæ! :)
Wybacz ale 6 minut solówki? Nuuuuuuuuuuda
O kurde, a my¶la³em, ¿e siê bêdzie podobaæ... :roll: :wink: XD
Mnie ten utwór nie cieszy - zbyt monotonny.
Utwór jest fajny, ale zupe³nie nie mogê go sobie wyobraziæ w wykonaniu Opeth. W dobrym wykonaniu, bo tak na szybko to zawsze mo¿na odcha³turzyæ. Ma³o to takich bezp³ciowych przeróbek jest? Ja oczekujê, ¿e jak kto¶ siê bierze za klasyk, to powinien z niego zrobiæ indywidualne arcydzie³o dorównuj±ce artystycznie orygina³owi, jak np. No Quarter w wydaniu Tool - dla mnie prawdziwa pere³ka. :)
« Last Edit: 2008-02-07, 13:24:04 by Jacek »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #41 on: 2008-02-07, 14:49:08 »
Nie wiem, czy to ma jakie¶ znaczenie i dok³adnie o czym kole¶ mówi³, ale na blogu Mikaela pod tematem o Watershed jest jeden ciekawy wpis. Niejaki Jonas, 32 lata, ze Szwecji -

Quote
It sounds like Repulsion's "Horrified" album with violins and the sound of a small river/ditch.

Czy¿by to o Watershed ? :>

Repulsion - http://en.wikipedia.org/wiki/Repulsion_(band) (ech link nie chce wej¶æ, ale mam nadziejê, ¿e poradzicie sobie z wpisaniem tego w google :>

Quote
Repulsion were an early extreme metal band from Flint, MI. Their innovations were significant to the development of the death metal, black metal, and grindcore genres. Repulsion is sometimes credited with the introduction of blast beats to metal.

W³a¶nie oni wydali album Horrified w 1986 roku o którym wspomina³ Jonas na blogu Mikaela. Kto¶ go mo¿e s³ysza³? :P
« Last Edit: 2008-02-07, 14:57:19 by Serenity Painted Death »
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Watershed
« Reply #42 on: 2008-02-07, 14:54:53 »
Repulsion - death metalowa kapela, wydali album Horrified w 1986 roku. Kto¶ go mo¿e s³ysza³? :P
Trochê tutaj.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Watershed
« Reply #43 on: 2008-02-07, 14:59:57 »
Faktycznie przypomina poniekąd "To Bid You Farewell" Podoba mi się.
True Pagan Winter Crew

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Watershed
« Reply #44 on: 2008-02-07, 15:02:09 »
Repulsion - death metalowa kapela, wydali album Horrified w 1986 roku. Kto¶ go mo¿e s³ysza³? :P
Trochê tutaj.

No tak, ja siê rozpisa³em a tu Jacek waln±³ linka i wszystko jasne ;)

Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.