Poll

Czy "Ghost Reveries" to pora¿ka artystyczna, czyli inaczej mówi±c, czy jeste¶ rozczarowana / rozczarowany albumem?

tak
11 (17.7%)
nie
51 (82.3%)

Total Members Voted: 55

Author Topic: Czy "Ghost Reveries" to pora¿ka artystyczna?  (Read 37537 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Czy "Ghost Reveries" to pora¿ka artystyczna?
« Reply #45 on: 2008-06-14, 23:14:05 »
przyjemna to jest piosenka, ale przyjemny nie jest u mnie wyznacznikiem poziomu :wink:

sosenka

  • Guest
Odp: Czy "Ghost Reveries" to pora¿ka artystyczna?
« Reply #46 on: 2008-06-21, 17:09:43 »
Opeth jest uznawany za progresywny death metal i chyba czasami za bardzo progresywny. GR jak kto¶ ju¿ powiedzia³, ma za du¿o ballad i to bardzo podobnych do siebie. Kiedy¶ jak je pu¶ci³am jedna po drugiej to wydawa³o mi siê ¿e to ta sama ;|, mimo to uwa¿am GR za bardzo dobry album. W ostatnim 'teraz rocku' [tzn. tym w którym by³ wywiad z Mikaelem :D] Mikael powiedzia³, ¿e jest ma³o prawdopodobne ¿eby nagrali kiedy¶ z³y album i jak dla mnie to ma racje :D. Ich muzyka jest prawdziwym dzie³em. Nie odró¿niam konkretnych rodzajów metalu, bo uwa¿am ¿e ¿aden zespó³ nie jest w stanie graæ stricte w jednym gatunku [no chyba, ¿e gra ca³y czas to samo] a Opeth gra death metal, ale moim zdaniem graj± 'bardziej dojrza³y' metal, chodzi mi o to, ¿e nie graj± tylko po to ¿eby ludzie mogli zrobiæ pogo i poskakaæ, ale te¿ ¿eby zwrócili uwagê na muzykê sam± w sobie, ¿eby si±¶æ, pos³uchaæ i siê pozachwycaæ ;). Moim zdaniem Ghost Reveries takie jest - piêkne w brzmieniu z mocnymi akcentami ;)[tylko w tej kolejno¶ci jak na p³ycie ;)]

[przepraszam za ma³e odbiegniêcie od tematu, ale jak siê rozpiszê to ino roz :D]

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Czy "Ghost Reveries" to pora¿ka artystyczna?
« Reply #47 on: 2008-06-21, 17:26:13 »
[przepraszam za ma³e odbiegniêcie od tematu, ale jak siê rozpiszê to ino roz :D]

Absolutnie nie odbiegasz od tematu, wszak odpowiadasz na tytu³ w±tku. To inni zofftopowali ;) A piszesz fajnie, wiêc rozpisuj siê do woli, potrzeba nam tu takiej ¶wie¿ej khvi  :twisted: ;) :)


W temacie - za ka¿dym razem, gdy widzê ten w±tek wzbiera we mnie ochota, by napisaæ, ¿e sami jeste¶cie pora¿ka artystyczna i ogólnie zabierajcie ³apska od GR :P ;) Temu albumowi mo¿na co nieco zarzuciæ - miewa d³u¿yzny (TGC na ten przyk³ad), trochê za du¿o na nim spokojnych kawa³ków, jest niejednolity stylistycznie - ale na ¶wiêtego Dunstana, oryginalno¶ci± i piêknem melodii oraz riffów w niczym nie ustêpuje pozosta³ym p³ytom! Podobnie wielo¶æ stylów dla mnie jest jedynie zalet±, bo uda³o im siê po³±czyæ bardzo ró¿ne inspiracje w spójn±, piêkn± ca³o¶æ. Je¶li panowie uparliby siê nazwaæ któr±¶ ze swych p³yt Prze³omem, to w³a¶nie tê, a nie Watershit, który moim zdaniem jest kiepskimi pop³uczynami po GR i do piêt jej nie dorasta.
Ja tak tylko gwoli wyra¿enia opinii, która chodzi³a mi po g³owie jaki¶ czas, proszê nie rozkrêcajmy dyskusji od nowa, bo akurat w tym wypadku racja naprawdê jest jak zadek :P

Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Czy "Ghost Reveries" to pora¿ka artystyczna?
« Reply #48 on: 2008-06-21, 18:02:18 »
 Hmm, niedawno podczas przes³uchiwania The grand conjuration doszed³em do wniosku, ¿e jaki by nie by³ muzycznie, to atmosferê ma chyba najmroczniejsz± i najbardziej z³owieszcz± ze wszystkich utworów Opeth. Zuo.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czy "Ghost Reveries" to pora¿ka artystyczna?
« Reply #49 on: 2008-06-21, 19:21:50 »
Hmm, niedawno podczas przes³uchiwania The grand conjuration doszed³em do wniosku, ¿e jaki by nie by³ muzycznie, to atmosferê ma chyba najmroczniejsz± i najbardziej z³owieszcz± ze wszystkich utworów Opeth. Zuo.
Jak ostatnio wróci³em do GR, to mi siê nawet podoba³o. Ten utwór najszybciej z ca³ej p³yty siê nudzi, ale jak siê przez d³u¿szy czas jej nie rusza, to potem jego s³uchanie sprawia przyjemno¶æ niemal tak±, jak reszta utworów. I w ogóle doszed³em do wniosku, ¿e ta p³ytka jednak jest równa, g³adka, zwarta... Trochê jednolita, ale raczej nie w negatywnym znaczeniu :)

sosenka

  • Guest
Odp: Czy "Ghost Reveries" to pora¿ka artystyczna?
« Reply #50 on: 2008-06-22, 11:56:36 »
Przyznam siê bez bicia, ¿e GR to by³a pierwsza p³yta Opeth jak± us³ysza³am u znajomego i jak us³ysza³am Ghost Of Perdition to pokocha³am ten zespó³ od razu. Po pierwsze uwa¿am, ¿e piosenka idealnie nadaje siê na rozpoczêcie p³yty, a po drugie jest, powtórzê siê, dzie³em. Nie jest piosenk± typu zwrotka-refren-zwrotka-refren 3 minuty i koniec piosenki. Inne p³yty Opeth musia³am s³uchaæ po 2,3 razy, ¿eby dostrzec, ¿e s± piêkne a GR urzek³a mnie od razu :D.

[i tak btw 'watershit' te¿ trzeba przes³uchaæ parê razy, ¿eby dostrzec, ¿e jest cudowna :P;)]

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czy "Ghost Reveries" to pora¿ka artystyczna?
« Reply #51 on: 2008-06-22, 13:38:29 »
[i tak btw 'watershit' te¿ trzeba przes³uchaæ parê razy, ¿eby dostrzec, ¿e jest cudowna :P;)]

S³ucha³em i s³ucha³em i nic nie dostrzegam. Chyba czas na okulary.

Zag³osowa³em na "tak" (wcze¶niej nie g³osowa³em) - niestety, dwa ostatnie albumy Opeth to dla mnie pora¿ki i nie chcia³bym, ¿eby kolejny te¿ mia³ taki byæ. A jak ma taki byæ, to niech najlepiej nic nie wydaj±. O!

(i proszê mnie nie przekonywaæ, ¿e skoro nie lubiê nowego oblicza Opeth, to nie znam siê na muzyce, bo pierwsze albumy s± s³abe i proste. Ju¿ mam tego do¶æ :roll:)

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czy "Ghost Reveries" to pora¿ka artystyczna?
« Reply #52 on: 2008-06-22, 13:48:53 »
S³ucha³em i s³ucha³em i nic nie dostrzegam. Chyba czas na okulary.
Okulary? Jak chcesz lepiej us³yszeæ to raczej nie, bo one s± tylko dodatkowym obci±¿eniem dla uszu (zw³aszcza, jak kto¶ siê brzydzi tzw. "plastikowych szkie³"*), uszy siê mêcz± i s³yszysz jeszcze gorzej.

Ale mnie ostatnie 2 albumy Opeth nie wci±gnê³y. W sumie pod tym wzglêdem WS jest kontynuacj± GR... :roll:

*brzmi jak "tekturowy ¶nieg"...

Serenity Painted Death

  • Posts: 481
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Czy "Ghost Reveries" to pora¿ka artystyczna?
« Reply #53 on: 2008-06-22, 15:39:37 »
Zag³osowa³em na "tak" (wcze¶niej nie g³osowa³em) - niestety, dwa ostatnie albumy Opeth to dla mnie pora¿ki i nie chcia³bym, ¿eby kolejny te¿ mia³ taki byæ. A jak ma taki byæ, to niech najlepiej nic nie wydaj±. O!

(i proszê mnie nie przekonywaæ, ¿e skoro nie lubiê nowego oblicza Opeth, to nie znam siê na muzyce, bo pierwsze albumy s± s³abe i proste. Ju¿ mam tego do¶æ :roll:)
Rozumiem Ciê. Nowe albumy Opeth ró¿ni± siê w pewnym stopniu od "klasyków" z lat 90tych czy BWP i nie ka¿demu musz± siê podobaæ. Nie zgadzam siê z tym, ¿e to pora¿ki, ale je¶li chodzi o - "nie chcia³bym, ¿eby kolejny te¿ mia³ taki byæ" to tu podzielam Twoje zdanie. Watershed jest w pewnym sensie kontynuacj± GR, a ja nie chcia³bym ¿eby dalej szli t± drog±. (Ludwiku Dorn i psie Sabo...  :lol:)
Najwiêksz± zalet± cz³owieka jest to, ¿e potrafi my¶leæ.
Szkoda tylko, ¿e jest to tak¿e jego najwiêksza wada.

masster

  • Posts: 972
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Czy "Ghost Reveries" to pora¿ka artystyczna?
« Reply #54 on: 2008-08-01, 22:20:27 »
temat o GR,nie moge sie nie wypowiedziec(pozdr Luksor :wink:)
nie bede owijal w bawelne i juz na poczatku powiem ze dla mnie GR to genialna plyta!o!:) minely 3 lata od jej wydania wiec mowie to z pelnym przekonaniem.co ciekawe,mimo ze walkowalem ja wiele razy to jak do tej chwili ani troche mi sie nie znudzila.tak sie zastanowilem i uwazam ze znamienne jest tez to ze w ciagu ostatnich 3 lat najwiecej walkowalem ten album,i nawet moje number 1 ever,czyli "Morningrise" rzadziej lecialo z moich glosnikow.To ze plyta jest troche inna niz wczesniejsze dokonania zespolu to jest fakt oczywisty i nie ma co sciemniac ze nie.Moze wlasnie dlatego ze jest w innym klimacie niz poprzedniczki sprawia ze niektorzy nie do konca moga sie do niej przekonac? A dlaczego jest troche inna? Ciezko powiedziec,widocznie taka mial Mikael wizje i czy nam sie to podoba czy nie,nie mamy wplywu na to.Pewne jest dla mnie ze jest to plyta wyjatkowa,szczegolna,no poprostu piekna.Juz poczawszy od genialnego 'Ghost of Perdition"(w moim Top 3 utworow opetha), przez TGC (ok,przyznaje ten kawalek dlugi czas mi nie lezal,ale w koncu i w nim odnalazlem jakas " magie") po cudowne "Isolation years"(no i co z tego ze takie delikatne,wrecz 'ckliwe',ja ten kawalek uwielbiam).
Podsumowujac,albumowi wystawiam note 9,5/10,a co tam  :)
zlego slowa o GR nie powiem i ciesze sie ze w tym kierunku poszedl zespol i taki album powstal.that's all folks :)

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Czy "Ghost Reveries" to pora¿ka artystyczna?
« Reply #55 on: 2008-12-08, 17:05:23 »
Dopiero wczoraj obejrza³em 'Beyond Ghost Reveries' i utrzyma³em siê w przekonaniu, ¿e Lopez i Mendez to ¶wietni go¶cie ;) Axe nawet nie mo¿e Lopezowi podskoczyæ ;] Ogólnie w miarê ciekawy dokument, ale za du¿o Majka tam, a za ma³o reszty (Mendez w³a¶ciwie d³u¿ej siê nie wypowiedzia³, Lopez te¿, o Wibergu nie wspominam, bo on nowy), ale to ju¿ standard. Fajnie zobaczyæ, jak stary najlepszy sk³ad siedzia³ sobie przy piwku i by³o wszystko ok, eh...

A dzisiaj jeszcze 'The Rehearsal Tapes' obejrzê, ale to na pewno nie bêdzie tak ciekawe, bo bez Lopeza i Lindgrena :(

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czy "Ghost Reveries" to pora¿ka artystyczna?
« Reply #56 on: 2008-12-08, 18:05:40 »
Axe przede wszystkim ma³o mówi, bo siê nieco j±ka biedak. Natomiast warto pos³uchaæ Pera, bo facet ma czasem bardziej pokrêcony humor ni¿ Mikael. Swoj± drog± ciekaw jestem jak Ci dwaj dogaduj± siê w zespole, bo wszystko wskazuje na to, ¿e Per ma do¶æ zdecydowany charakter.
[under construction]

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Czy "Ghost Reveries" to pora¿ka artystyczna?
« Reply #57 on: 2008-12-08, 18:54:22 »
Axe przede wszystkim ma³o mówi, bo siê nieco j±ka biedak. Natomiast warto pos³uchaæ Pera, bo facet ma czasem bardziej pokrêcony humor ni¿ Mikael. Swoj± drog± ciekaw jestem jak Ci dwaj dogaduj± siê w zespole, bo wszystko wskazuje na to, ¿e Per ma do¶æ zdecydowany charakter.

wystarczy obejrzec roundhouse tapes dvd bonus i watershed dvd bonus i widac jak sie dogaduja ;)

PePe

  • Posts: 65
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • life for sound
    • Feed me...
Odp: Czy "Ghost Reveries" to pora¿ka artystyczna?
« Reply #58 on: 2008-12-09, 12:44:23 »
Na GR i BP uczy³em siê s³uchaæ Opethów ;)
Nie uwa¿am, by GR by³ pora¿k±. Owszem, w jaki¶ sposób odstaje od reszty, czuæ ró¿nicê, ale jest to w jaki¶ sposób naturalne: przy wydaniu ósmego albumu nie mo¿na ju¿ brzmieæ tak samo jak 10 lat wcze¶niej. Wystarczy sprawdziæ dowoln± kapelê, która istnieje na scenie nieco d³u¿ej ni¿ gwiazdki dwóch czy trzech sezonów.
Osobi¶cie przerabia³em ju¿ sn± zmianê stylu ulubionej kapeli. Kto¶ gra w jaki¶ utarty sposób, a potem zmienia styl id±c w inn± stronê. To jaka¶ rewolucja. A przypadku Opeth my¶lê, ¿e nie ma rewolucji (Bogu niech bêd± dziêki) a jest jedynie ewolucja. Czy w dobr± czy w z³± stronê? Niech ka¿dy ocenia sam (choæ ocena wydaje siê jasn± parz±c na zawarto¶æ ostatniego albumu ;)).
GR s³ucham z przyjemno¶ci±. Swego czasu towarzyszy³a mi jako pasa¿er w samochodzie. Spêdzaj±c po kilka godzin dziennie w aucie os³ucha³em siê z ni± lepiej ni¿ z jakimkolwiek albumem Opeth. Dla mnie jest "lekka i przyjemna" - to w³a¶nie mo¿e byæ podstawowy zarzut do tego albumu, bo w porównaniu z wcze¶niejszymi dokonaniami (ech.... Morningrise...) to du¿o ³atwiejszy album w odbiorze. No ale niestety, od wydania Orchid ch³opcom przyby³o 10 wiosenek, zagrali szlagiery 1000 razy na koncertach, to szukaj± innych, atrakcyjnych dla siebie rozwi±zañ. A mo¿e kiedy¶ bêdzie "back to the roots" ;)
Poczekajmy. Najwy¿ej na onecie kto¶ napisze, ¿e Opeth skoñczy³ siê na Killem All ;)
Why can we not be sober?
http://www.lastfm.pl/user/PePeush

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Czy "Ghost Reveries" to pora¿ka artystyczna?
« Reply #59 on: 2008-12-09, 12:46:36 »
Najwy¿ej na onecie kto¶ napisze, ¿e Opeth skoñczy³ siê na Killem All ;)

A to nie jest prawda? :P :P :P
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs