Author Topic: do gitarzystów!!!  (Read 61508 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Apostle of Triumph

  • Posts: 54
  • Karma: +0/-0
do gitarzystów!!!
« on: 2003-05-01, 16:33:56 »
czy jest moze ktos na forum, kto gra lub grywa na gitarce?
i czy potrafi pisac nutki w programie Power Tab Editor. je¶li tak to prosilbym o przeslanie mi na maila kilku napisanych kawalkow Opeth.
(najlepiej gdyby bylo to Benighted! wtedy bardzo ulatwilo by to prace mi i Minderowi)  :twisted:
a poza tym jesli gracie na gitarze to prosze o napisanie ktore kawalki Opeth najlepiej sie wam gra!  :twisted:
...and I cry, I knew she had lied...

cochi

  • Posts: 100
  • Karma: +0/-0
do gitarzystów!!!
« Reply #1 on: 2003-05-01, 17:24:18 »
ja gram... teraz juz grywam :D na gitarze...
probuje z opeth ale te kawalki sa troszke ;-) ciezkie...
caly umiem zagrac tylko patterns in the ivy... tak na dobry poczatek ;-))
a czesciowo drapery falls, harvest, demon of the fall, face of melinda, benighted (poczatek :D )i zaczalem kilka z damnation
a tabulatury (w powertab`ie tez) sa na http://opeth.darkwood.com/tablature.html
ale niestety nie ma tam benighted :-(

ParaSoul

  • Posts: 42
  • Karma: +0/-0
do gitarzystów!!!
« Reply #2 on: 2003-05-02, 10:03:57 »
Wed³ug mnie lepszy od Powertaba jest Guitar Pro. Na stronce www.mysongbook.com jest nawet tab do "In the mist....", "Bleak"...
"Don't Mistake Lack Of Talent For Genius"

cochi

  • Posts: 100
  • Karma: +0/-0
do gitarzystów!!!
« Reply #3 on: 2003-05-02, 12:28:06 »
i jest benighted :-)

Apostle of Triumph

  • Posts: 54
  • Karma: +0/-0
do gitarzystów!!!
« Reply #4 on: 2003-05-02, 13:08:57 »
Quote
i jest benighted  :)

ale mi bardziej chodzi o Benighted w wersji nutowej, a nie w tabulaturach.
Bo jakos do tego nie mam smyka³ki. Jak sie uczy 6 lat grac z nut, to troche dziko sie czyta z tabulatur  :wink:  :twisted:
...and I cry, I knew she had lied...

cochi

  • Posts: 100
  • Karma: +0/-0
do gitarzystów!!!
« Reply #5 on: 2003-05-02, 16:15:39 »
ale tam wlasnie sa nuty :-)

Apostle of Triumph

  • Posts: 54
  • Karma: +0/-0
do gitarzystów!!!
« Reply #6 on: 2003-05-03, 11:21:31 »
mi to nie wyglada na nuty, tylko raczej na tabulatury polaczone w jakis dziwny sposob, ktore tylko troszke przypominaja nuty  :P
...and I cry, I knew she had lied...

Fallen Drapery

  • Guest
do gitarzystów!!!
« Reply #7 on: 2003-05-03, 11:43:14 »
Quote from: ParaSoul
Wed³ug mnie lepszy od Powertaba jest Guitar Pro. Na stronce www.mysongbook.com jest nawet tab do "In the mist....", "Bleak"...

Zgadzam sie w zupe³nosci. Guitar Pro jest o wiele czytelniejszy od Power Taba. Fakt, nie ma tam nut dos³ownie, ale sa warto¶ci rymiczne, i da sie to czytac  :) Ja gram na gitarze od jakich¶ 8 lat, umiem zagrac kilka kawa³ków Opeth, ale one z regu³y najlepiej brzmi± na 2 gitary. Mi chyba najlepiej gra siê The Drapery Falls, The Moor, Benighted i Credence. Wci±z siê ucze :)

cochi

  • Posts: 100
  • Karma: +0/-0
do gitarzystów!!!
« Reply #8 on: 2003-05-03, 23:30:13 »
Quote from: Apostle of Triumph
mi to nie wyglada na nuty, tylko raczej na tabulatury polaczone w jakis dziwny sposob, ktore tylko troszke przypominaja nuty  :P


przyznaje ze ne nutach sie nie znam za bardzo i wygladalo mi to na nuty... ;-)

Apostle of Triumph

  • Posts: 54
  • Karma: +0/-0
do gitarzystów!!!
« Reply #9 on: 2003-05-04, 09:42:10 »
Ja na z Opeth`a zagram Benighted, Drapery falls (zostala mi do nauczenia jeszcze tylko solowka :) ), Credence troche, Harvest, Still Day Beneath the Sun i troche Patterns in the Ivy. Jak bede mial czas to sie chyba wezme za Requiem i Epilogue :D  :twisted:
...and I cry, I knew she had lied...

Junona

  • Posts: 8
  • Karma: +0/-0
do gitarzystów!!!
« Reply #10 on: 2003-05-04, 11:36:12 »
ja na gitarze potrafie zagrac tylko Requiem...bardzo prosty kawalek.

Greg

  • Posts: 10
  • Karma: +0/-0
do gitarzystów!!!
« Reply #11 on: 2003-05-12, 10:04:17 »
heh taby do Drapery Falls maja sporo bledow (te z opeth.darkwood.com) ... tak w kazdym razie sadze po analizie tych dwoch szkolek gitarowych Opetha; i nie chodzi mi tu o solowke ktora Mikael podczas krecenia wymyslil na poczekaniu  :D (note bene chyba lepsza niz w orginale 8) ); moze wartoby zrobic poprawniejsza wersje, o ile te do Guitar Pro sa takze bledne - ich nie sprawdzalem jeszcze
gg:1483319

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
do gitarzystów!!!
« Reply #12 on: 2003-05-13, 16:41:10 »
Quote from: Greg
heh taby do Drapery Falls maja sporo bledow (te z opeth.darkwood.com)

Wiesz, tam jest wersja w PowerTabie zrobiona w³a¶nie na bazie tych lekcji :wink:
No, a ja siê pochwalê, ¿e nauczy³em siê Credence ³±cznie ze ¶piewaniem - cholernie trudno to zgraæ, ale uda³o siê  8) jeszcze tylko muszê siê nauczyæ trzymaæ tonacjê  :?
True Pagan Winter Crew

Fallen Drapery

  • Guest
do gitarzystów!!!
« Reply #13 on: 2003-05-13, 21:16:11 »
Quote from: Minder

No, a ja siê pochwalê, ¿e nauczy³em siê Credence ³±cznie ze ¶piewaniem - cholernie trudno to zgraæ, ale uda³o siê  8) jeszcze tylko muszê siê nauczyæ trzymaæ tonacjê  :?


Ech Minder, Ty to jeste¶..cicha woda  :P Nagraj siê kiedy¶, z chêci± pos³ucham

Toshi

  • Posts: 38
  • Karma: +0/-0
do gitarzystów!!!
« Reply #14 on: 2003-05-13, 21:21:21 »
Minder a moze nam to jako¶ zaprezentuesz ?? :) Z checia poslucham :)

ja mogê to tylko spiewaæ... ( lubiê sobie nieraz podspiewywaæ te spokojne parie , bo do growla mi jeszcze sporo brakuje ;) ) chociaz Credence ju¿ dawno zacz±³em siê uczyæ to jednak... zaniecha³em dalszych starañ .... wymiêk³em :) ale nie mogê byæ gorszy :) i od dzisiaj cwiczê dalej.

Polecam do grania In My Time of Need - bardzo przyjemny i nie jest wcale trudny :) a pospiewaæ te¿ sobie mo¿na :)
- - - To Bid You Farewell - - -