Author Topic: Komputery, Hardware, Hardcore...  (Read 6025 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Komputery, Hardware, Hardcore...
« Reply #15 on: 2007-06-05, 20:37:23 »
Co¶ widzê, ¿e przed kupnem czegokolwiek trzeba najpierw dostaæ cholery z wybieraniem i staæ siê pierwszorzêdnym znawc± nikomu niepotrzebnych parametrów ;) A¿ w koñcu ma siê ³eb 6 na 12, i a)kupujesz to co my¶la³e¶ na pocz±tku b) nie kupujesz :mrgreen: A na forach tematycznych jest zazwyczaj tyle ludzi, ¿e ka¿dy ma zdanie inne i nic siê nie dowiesz. Taaa, w³a¶nie te¿ jestem na etapie wybierania elektronicznej zabawki, mam jeszcze miesi±c na decyzjê, a ju¿ nie mam si³y i niez³y mêtlik :P

edit: no mnie co¶ we¼mie, czemu moje posty zawsze l±duj± na nowej stronie?? ;p
wszystko, co sko¶ne.

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Komputery, Hardware, Hardcore...
« Reply #16 on: 2007-06-05, 23:28:27 »
Ja u¿ywam LG FLATRON L1730S 17'' i jestem zadowolony. Kupowany do¶æ dawno, nie widzê go ju¿ w ofercie LG. Odno¶nie ceny, to 'siedemnastki' LG nie maj± jej straszliwie wygórowanej, niemal wszystko poni¿ej tysi±ca.
BTW Polecam ten sklep. Prawie zawsze tam kupujê sprzêt komputerowy i zawsze jestem zadowolony :) ¦wietn± funkcjonalno¶ci± s± komentarze do niemal ka¿dego produktu - mo¿na siê zapoznaæ z _faktyczn±_ jako¶ci±.

Co¶ widzê, ¿e przed kupnem czegokolwiek trzeba najpierw dostaæ cholery z wybieraniem i staæ siê pierwszorzêdnym znawc± nikomu niepotrzebnych parametrów ;) A¿ w koñcu ma siê ³eb 6 na 12, i a)kupujesz to co my¶la³e¶ na pocz±tku b) nie kupujesz :mrgreen: A na forach tematycznych jest zazwyczaj tyle ludzi, ¿e ka¿dy ma zdanie inne i nic siê nie dowiesz. Taaa, w³a¶nie te¿ jestem na etapie wybierania elektronicznej zabawki, mam jeszcze miesi±c na decyzjê, a ju¿ nie mam si³y i niez³y mêtlik :P
A ja lubiê to poznawanie specyfikacji, porównywanie, d³ugie godziny spêdzone na decydowaniu, przebieranie w ofertach :]

Soja

  • Posts: 1526
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • bad motherfucker
Odp: Komputery, Hardware, Hardcore...
« Reply #17 on: 2007-06-06, 10:18:15 »
Quote
Kupowany do¶æ dawno
Quote
nie widzê go ju¿ w ofercie LG
ech te sklepy :S

To jak ju¿ przy LG jeste¶my, http://sklep.benchmark.pl/pelny_36750.html - to jest dobre? jako¶ nie wierzê w te 2 ms czasu i kontrast 3000:1
czy pan wie ile kosztuje kilogram ziemniaków?

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Komputery, Hardware, Hardcore...
« Reply #18 on: 2007-06-06, 18:47:53 »
W 2ms reakcji te¿ nie wierzê :) Ale w komentarzu na dole strony jaki¶ klient pisze, ¿e faktycznie czas reakcji jest niski, a kontrast du¿y. Szkoda, ¿e nie ma wiêcej opinii.

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Komputery, Hardware, Hardcore...
« Reply #19 on: 2007-12-02, 20:53:38 »
No dobra. Szukam dla siebie jakiego¶ monitorka LCD 17", albo 19", raczej mi zale¿y na dobrych parametrach, sk³aniam siê ku matrycy TN, bo niestety czas reakcji w xVA (przynajmniej tych tañszych) jest niezadowalaj±cy. Kwota do wydania to jakie¶ 520z³, oczywi¶cie w grê wchodz± u¿ywane. Co mo¿ecie poleciæ? :mrgreen:

Oprócz monitora szukam te¿ karty graficznej, dolna granica modelu to tak era Radeona 9800 (nic starszego nie chcê). Do wydania 150z³ - u¿ywki, oczywi¶cie. :mrgreen: Za dyskiem te¿ siê rozgl±dam (tak od 250GB, do wydania 250z³) i zasilaczem, ¿eby to poci±gn±³ (350W raczej, bud¿et to jakie¶ 100z³).
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Komputery, Hardware, Hardcore...
« Reply #20 on: 2007-12-04, 20:31:58 »
Polecam szperanie na ¦wistaku lub Alledrogro. Ostatnio wraca mi wiara w aukcje internetowe :]
Szczególnie ¿e na ¦wistaku kupi³em za jakie¶ 650z³ fantastyczny monitor Della.
True Pagan Winter Crew

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Komputery, Hardware, Hardcore...
« Reply #21 on: 2008-06-07, 01:11:58 »
Jeżeli ktoś chciałby się przyczynić do m.in. znalezienia lekarstwa na różniaste choroby, przewidywania pogody, szukania życia w kosmosie czy symulowania rozmaitych zjawisk fizycznych [np. cząstek w akceleratorze LHC], to zaprasza się do wzięcia udziału w obliczeniach rozproszonych [w oparciu o GRIDy]na skalę światową poprzez platformę BOINC. Do wyboru wiele projektów. Wystarczy tylko zainstalować program na komputerze i wszystko odbywa się automatycznie. Można skonfigurować go tak, by liczył w tle tylko wtedy, gdy użytkownik aktualnie nic nie robi, dzięki czemu jego praca jest całkowicie niezauważalna - żadnego wolniejszego działania systemu itp. Pozwól swojemu procesorowi robić to, do czego został stworzony - liczyć! :]

Na zachętę [i dla lansu :P] moje statystyki z projektu SETI@home :chomik:

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Komputery, Hardware, Hardcore...
« Reply #22 on: 2008-06-13, 21:01:28 »
Mam ogromn± pro¶bê, b³agam o pomoc i w ogóle mam nadziejê, ¿e kto¶ wie jak pomóc, bo mam ju¿ do¶æ bezowocnych poszukiwañ.
Mam plik. Film. Rozszerzenie AVI. Audio jest cicho. Za cicho. Obraz jest w panoramie, nie chcê nic z nim robiæ, chcê tylko sprawiæ, ¿eby d¼wiêk by³ g³o¶niej. Czy kto¶ mo¿e poleciæ jaki¶ program, który potrafi takie cuda [Movie Maker odpada - zmienia rozdzielczo¶æ obrazu] albo co¶, co pozwoli na wyci±gniêcie fonii i podrasowanie jej w Audacity, potem wstawienie z powrotem? Proszê, bo nie mam ju¿ cierpliwo¶ci, niech siê jaka¶ dusza zlituje nad moim marnym losem... :(   Ró¿ne rzeczy ju¿ robi³em, ale na to za g³upi jestem chyba...

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Komputery, Hardware, Hardcore...
« Reply #23 on: 2008-06-13, 21:19:55 »
Niestety nie u¿ywa³em go za bardzo, ale mam zainstalowany [bo niedawno mia³ siê przydaæ] Kdenlive - wydaje siê, ¿e w¶ród jego funkcjonalno¶ci znajdziesz to, czego szukasz. Ewentualnie jest jeszcze Cinelerra, z któr± te¿ nie mia³em wiele do czynienia, jednak z góry uprzedzam, ¿e interfejs ma wybitnie nieprzyjazny.

paatos

  • Guest
Odp: Komputery, Hardware, Hardcore...
« Reply #24 on: 2008-06-13, 21:21:04 »
Avidemux, prawdziwy opensource'owy kombajn do filmów.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Komputery, Hardware, Hardcore...
« Reply #25 on: 2008-06-13, 22:03:20 »
Niech Wam, dobrzy ludzie, bozia w dzieciach wynagrodzi. :) Jutro bêdê siê dalej zmaga³, mam nadziejê, ¿e teraz pójdzie lepiej ;)

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Komputery, Hardware, Hardcore...
« Reply #26 on: 2008-06-13, 23:42:51 »
To ja dorzucê VirtualDub, na wypadek gdyby powy¿sze nie podesz³y ;]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Komputery, Hardware, Hardcore...
« Reply #27 on: 2008-06-15, 21:06:53 »
Skro VirtualDub, to od razu ca³y pakiet GordianKnot :D
True Pagan Winter Crew

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Komputery, Hardware, Hardcore...
« Reply #28 on: 2008-06-17, 18:24:30 »
Zmieniam konfiguracjê kompa, a jako ¿e na zasilaczach nie znam siê za dobrze, to proszê o poradê co bardziej do¶wiadczonych (chyba, ¿e takich nie ma, to sobie pójdê na dedykowane forum :mrgreen:) u¿ytkowników. Konfiguracja bêdzie mniej wiêcej taka:

Procesor: C2D E6400 2,13GHz 2MB 1066MHz
P³yta g³: Asus P5-KC (ewentualnie jaki¶ aBit, ale jak ju¿ to podobnej klasy)
Pamiêci: Kingston 2x1GHz
Dysk twardy: Seagate Barracuda 320GB
Grafika: Galaxy 8800GT 512MB DDR3 256bit

Wiecie, dobra³bym sobie bez problemu co¶ co by mi to uci±gnê³o, ale problem w tym, ¿e nie chcê bez potrzeby przep³aciæ. :mrgreen:
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."