Poll

Twój pierwszy album Opeth?

Orchid
Morningrise
My Arms, Your Hearse
Still Life
Blackwater Park
Deliverance
Damnation
Ghost Reveries
Watershed
Heritage
Pale Communion

Author Topic: Twój pierwszy album Opeth?  (Read 55490 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

the_silent_man

Odp: Twój pierwszy album Opeth?
« Reply #390 on: 2011-07-12, 19:18:21 »
Podobnie jak kolega powyżej witam wszystkich jako, że jest to mój pierwszy post na forum. Pierwszy kontakt z muzyką Opeth miałem jak wiele osób za sprawą Blackwater Park, ale tak na poważnie zacząłem ich słuchać od Ghost Reveries. Wcześniej jakoś nie mogłem całkiem załapać tego klimatu chociaż od razu wiedziałem, że ta muzyka ma w sobie coś. Dzisiaj uważam, że GR jest dość nierówną płytą, ale ciągle mam do niej wielki sentyment.
Doesn't mean you should
Just because you can

Funnykris

• http://funnykrisrecenzje.p.ht/
« Reply #391 on: 2011-09-02, 21:28:27 »
Opeth znałem od dawna ;) Kiedyś po prostu przypomniałem sobie że gdzieś słyszałem jeden kawałek tej kapeli i pobrałem z internetu całą dyskografię. Po przesłuchaniu kilku płyt kupuję kiedy tylko mam pieniądze i uzupełniam kolekcję ;) Pierwszy album jaki kupiłem? Deliverance i Damnation  :twisted:
Death is only the personification of the unknown. That unknown is waiting for us.

minder

• Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Wokół sami lunatycy...
    • mindr.
« Reply #392 on: 2011-09-04, 17:27:49 »
Dorzuciłem najnowszy album do ankiety ;)
True Pagan Winter Crew

In_Prog_We_Trust

• Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespołu na fb
« Reply #393 on: 2011-11-15, 19:32:59 »
Pierwszy jaki słyszałem to Damnation i się zachwyciłem. Przyznam, że gardziłem wtedy metalem typu death/black. I bałem się muzyki opeth w innym wydaniu niż Light Prog Rock. Później przesłuchałem Harvest i Bleak - tymi piosenkami potwierdził się geniusz tego zespołu. Jedynie bleak słuchałem z tych mocnych bo był tam wokal stevena a byłem fanem PT. Poprosiłem kolegę by mi kupił na Gwiazdkę w szkole Blackwatera i tak się zaczęła mania. Słuchałem cały materiał już i powoli równie zbieram. Zostało mi jeszcze z albumów "Ghost Reveries" i Trio z "Candlelight Years" no a z DVD mam jedynie RAH'a DVD+CD

Funnykris

• http://funnykrisrecenzje.p.ht/
« Reply #394 on: 2011-11-16, 19:04:36 »
Pierwszy jaki słyszałem to Damnation i się zachwyciłem. Przyznam, że gardziłem wtedy metalem typu death/black. I bałem się muzyki opeth w innym wydaniu niż Light Prog Rock. Później przesłuchałem Harvest i Bleak - tymi piosenkami potwierdził się geniusz tego zespołu. Jedynie bleak słuchałem z tych mocnych bo był tam wokal stevena a byłem fanem PT. Poprosiłem kolegę by mi kupił na Gwiazdkę w szkole Blackwatera i tak się zaczęła mania. Słuchałem cały materiał już i powoli równie zbieram. Zostało mi jeszcze z albumów "Ghost Reveries" i Trio z "Candlelight Years" no a z DVD mam jedynie RAH'a DVD+CD
Pamiętam jak w 2 gimnazjum usłyszałem na wrzucie jakiś kawałek Opeth :D Przestraszyłem się i wyłaczyłem :D Myślałem że sam szatan nagrywał te wokale :D Kto by pomyślał że jako licealista i student będę namiętnie słuchał death metalu i podobnych ;)
Death is only the personification of the unknown. That unknown is waiting for us.

lizak

« Reply #395 on: 2011-12-27, 23:05:58 »
Moim pierwszym albumem Opeth był tribute dla Opeth - Lamentations, strona A pierwszej kasety. Potem dałem radę posłuchać drugiej i trzeciej. Kaseta druga mi się już tak nie podała i cieszę się, że poszli w kierunku jak na Orchid.

SonicPL1997

« Reply #396 on: 2012-08-07, 01:32:38 »
Blackwater Park

mosa32

« Reply #397 on: 2013-03-14, 16:50:11 »
Tak jak większość, pierwszym rzutem dostało mi się Blackwater Park.
Całkiem przypadkiem zresztą, kolega pożyczył mi twierdząc, że warte to uwagi jest.
Jako że mnie growl i death jakoś nigdy nie jarał, na wejściu pierwszego utworu zostałem dość mocno zniechęcony.
Przesłuchałem całość kilka razy bez specjalnego entuzjazmu i zwróciłem płytę....
Gdzieś po pół roku sam do niej wróciłem, bo gdzieś mi po łbie chodziła...

lofty-success