Author Topic: Dyskografia Opeth  (Read 86442 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

kwarnik

  • Mourner
  • *
  • Posts: 694
  • Karma: +27/-0
  • Gender: Male
Odp: Dyskografia Opeth
« Reply #150 on: 2010-06-07, 22:12:41 »
¦wietne to zdjêcie z zamkiem (?), murami (?) :)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Dyskografia Opeth
« Reply #151 on: 2010-06-07, 22:43:07 »
Cudne. Zazdroszczê jak cholera. I te ¶wietne grafiki w takiej wielko¶ci... No cudo :D

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Dyskografia Opeth
« Reply #152 on: 2010-06-07, 23:00:00 »
Cudne. Zazdroszczê jak cholera. I te ¶wietne grafiki w takiej wielko¶ci... No cudo :D

Oj tak. To jest urok czarnego kr±¿ka (choæ wielko¶æ i ciê¿ar takich p³yt jest te¿ spor± wad±, o czym mia³em okazjê bole¶nie przekonaæ siê podczas ostatniej przeprowadzki). No ale co¶ za co¶ ;-)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Dyskografia Opeth
« Reply #153 on: 2010-06-07, 23:27:05 »
Zacne...  8)
...If I call will you come and will you save me?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Dyskografia Opeth
« Reply #154 on: 2010-06-10, 14:18:45 »
O¿ do ciê¿kiej niestrawno¶ci! Zazdro¶æ mn± wstrz±snê³a... Przepiêkne wydanie.



Przy okazji natkn±³em siê na w±tek dot. wydania pierwszych trzech p³yt na winylu. Otó¿: posiadam w tej wersji MAYH i z rêk± na sercu mogê powiedzieæ, ¿e jako¶æ d¼wiêku jest dnem dna. Koszmarnie przesterowane, uciêta góra, totalne sp³aszczenie. Brzmi to tak, jakby kto¶ wzi±³ wersjê CD, podkrêci³ g³o¶no¶æ na max i stwierdzi³, ¿e nagra to sobie na winyl. Uszy mnie bol±, jak tego s³ucham, ot co.
True Pagan Winter Crew

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Dyskografia Opeth
« Reply #155 on: 2010-06-10, 18:11:28 »
To chyba masz jak±¶ popsut± wersjê, Minder  :(. Orchid brzmi trochê lepiej, a Morningrise tylko trochê gorzej ni¿ orchid (chocia¿ w sumie wszystkie picture dyski nie brzmi± jako¶ szczególnie, ale mam j± ze wzglêdów g³ównie estetycznych ;) ), ale MAYH wydana przez Displeased Records brzmi na moim sprzêcie o wiele lepiej ni¿ mp3 (oryginalnej CD niestety na w³asno¶æ nie posiadam, ale spróbujê kiedy¶ porównaæ).

@T - kurcze... Piêkne jest to wydanie, a z ciekawo¶ci spytam, brzmienie jest to z wersji poprawionej czy to z pierwotnej?
No way in from the outside, no way out from within.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Dyskografia Opeth
« Reply #156 on: 2010-06-10, 19:01:48 »
Minder: a któr± wersjê Masz?

Wysz³y 3:

1. Displeased Records
2. Candlelight Records
3. Back On Black

Przypuszczam, ¿e je¶li chodzi o jako¶æ to na pewno najgorzej gra wydanie z Candlelight (z tego wzglêdu, ¿e to picture disc - a takie cuda to siê najlepiej nadaj± do powieszenia na ¶cianie a nie do po³o¿enia na talerzu ;-) a najlepiej Displeased. Choæ to tylko moje domys³y, bo mam jeno wersjê Back On Black (ale oni robi± masówkê i najwy¿sz± jako¶ci± nie grzesz±, choæ MAYH gra mi ca³kiem ca³kiem.


@T - kurcze... Piêkne jest to wydanie, a z ciekawo¶ci spytam, brzmienie jest to z wersji poprawionej czy to z pierwotnej?

Tak szczerze to nie mam zielonego pojêcia, bo nie s³ucha³em orygina³u. Ale Peaceville nic na temat remasteringu nie wspomina³o, wiêc mo¿liwe, ¿e pojechali na masteringu z wydania pierwszego.

Swoj± drog± to muszê nabyæ jeszcze regularn± wersjê Morningrise bo mam tylko picture disc, a takich wersji szczerze nie lubiê. Wygl±daj± ³adnie, no ale ani to ok³adki nie ma ani nie brzmi tak jak powinno.
« Last Edit: 2010-06-10, 19:05:36 by bts »

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Dyskografia Opeth
« Reply #157 on: 2010-06-12, 10:42:57 »
Na moim wydaniu widnieje "Candlelight", ale wytłoczył to kto inny (nie mam aktualnie pod ręką) na licencji. Nie jest to picture disc. Edycje Back on Black (ogólnie, nie tylko Opeth) są "remasterowane" i raczej wątpię, żeby z "original master tapes", bo coś mi świta, że jak w MM przeglądałem winyle, to wszędzie było "digitally remastered". Obym się mylił :)
True Pagan Winter Crew

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Dyskografia Opeth
« Reply #158 on: 2010-06-12, 10:47:33 »
Mnie siê uda³o moj± wersjê Displeased Records kupiæ w jakim¶ zwyk³ym empiku za 50z³ 4 lata temu, trochê podniszczona, nie ma ¿adnej wk³adki w ¶rodku, tekstów ani niczego niestety, ok³adka marnej jako¶ci.
No way in from the outside, no way out from within.

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Dyskografia Opeth
« Reply #159 on: 2010-06-13, 10:27:48 »
Na moim wydaniu widnieje "Candlelight", ale wyt³oczy³ to kto inny (nie mam aktualnie pod rêk±) na licencji. Nie jest to picture disc. Edycje Back on Black (ogólnie, nie tylko Opeth) s± "remasterowane" i raczej w±tpiê, ¿eby z "original master tapes", bo co¶ mi ¶wita, ¿e jak w MM przegl±da³em winyle, to wszêdzie by³o "digitally remastered". Obym siê myli³ :)

Eeee...Masz jakiego¶ pirata  :twisted: Z tego co siê orientujê to Candlelight wyda³o tylko picture. Tak¿e wychodzi na to, ¿e Twoje wydanie to Displeased Records (bo wysz³o to na licencji Candlelight).

Teoretycznie powinno graæ dobrze, no ale tylko teoretycznie, bo nie s³ucha³em tego t³oku.

Mnie siê uda³o moj± wersjê Displeased Records kupiæ w jakim¶ zwyk³ym empiku za 50z³ 4 lata temu, trochê podniszczona, nie ma ¿adnej wk³adki w ¶rodku, tekstów ani niczego niestety, ok³adka marnej jako¶ci.

No te stare wydania wygl±daj± niestety s³abo. Dlatego zreszt± na nie nie polujê.

Mój rekord Media Marktowy to dwie sztuki Ghost Reveries na winylach (19z³/sztuka). A¿ ¿a³ujê, ¿e nied³ugo po zakupie tak tanio jedn± odsprzeda³em. Teraz bym skosi³ ca³kiem przyzwoit± kasê ;-)

PulpVision

  • Posts: 20
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Dyskografia Opeth
« Reply #160 on: 2010-09-18, 17:18:35 »
Opeth - Farewell to Providence.2LP - pierwszy raz co¶ takiego widzê :shock:. S³ysza³ to kto¶?
Edit:
tracklista - To Bid You Farewell! :shock:
« Last Edit: 2010-09-18, 17:21:37 by PulpVision »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Dyskografia Opeth
« Reply #161 on: 2010-09-18, 18:09:42 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Dyskografia Opeth
« Reply #162 on: 2010-09-20, 23:09:45 »
Opeth - Farewell to Providence.2LP - pierwszy raz co¶ takiego widzê :shock:. S³ysza³ to kto¶?
Edit:
tracklista - To Bid You Farewell! :shock:

Znam to. Widzê na sprzeda¿ ju¿ który¶ raz. Dawniej siê zastanawia³em nad tym bootlegiem, ale jako¶æ raczej taka sobie. Jakby kosztowa³o poni¿ej 100z³ to mo¿e i bym siê skusi³ ;-)

grzes227

  • Posts: 233
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
  • Wrecking Crew!
Odp: Dyskografia Opeth
« Reply #163 on: 2010-10-18, 23:31:09 »
Gdybym nie wisia³ bratu kasy to bym bra³ bez zastanowienia...
In the rays of the sun I am longing for the darkness...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind