Author Topic: Butterfly Effect  (Read 9157 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Butterfly Effect
« on: 2004-07-11, 21:59:28 »
Kto ogl±da³?
Wpisujcie swoje uwagi na temat tego filmu. Mia³em przyjemno¶æ obejrzeæ ten film w kinie (chocia¿ na p³ycie mia³em go od dwóch miesiêcy, ale nie chcia³o mi siê ogl±daæ :P) Dawno ¿aden film tak mnie nie wcisn±³ w fotel (mam taki odruch - zamiast opadu kopary mam zapadanie siê w fotel). Skoñczy³em ogl±danie niemal siedz±c na pod³odze. I znalaz³em tylko jeden b³±d, ale o nim nastêpnym razem :)
True Pagan Winter Crew

stille

  • Posts: 74
  • Karma: +0/-0
Butterfly Effect
« Reply #1 on: 2005-03-15, 00:21:23 »
film bezdysusyjnie ¶wietny. ogladalam go jakos w zeszlym roku. zrobil na mnie wrazenie i to niesamowite. wzrusza. zmusza do myslenia -> te pomieszane akcje, poprzeplatane :) coz.. polecam, zajebisty.

a jaki blad??:>
jestem wod±, do której raz w³o¿ywszy d³oñ
nigdy nie zdo³asz jej zapomnieæ...

nikt wyj±tkowy

  • Posts: 50
  • Karma: +0/-0
Butterfly Effect
« Reply #2 on: 2005-03-15, 09:43:47 »
A z jakim zakoñczeniem widziales?

Bo wiesz ze s± dwa conajmniej...(s³yszalem ze jest wiele wiecej)

To jak sie cofa do momentu gdy gdy ta dziewczyna ma zostaæ z ojcem (wersja oficjalna)
i to gdy cofa sie do do momentu gdy jest p³odem i dusi siê pêpowin± tak samo jak jego brat...(wersja re¿yserska) ...
Sami oceñcie które lepsze :P
Niewinno¶æ koñczy siê tam, gdzie zaczyna siê cz³owiek...

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Butterfly Effect
« Reply #3 on: 2005-03-15, 12:54:59 »
B³e. Wersji re¿yserskiej nie widzia³em, ale musi byæ to obrzydliwe. Wersja normalna natomiast jest ok.

Co do b³êdu: Dotyczy momentu, gdy w wiêzieniu wyskakuj± bohaterowi stygmaty. Je¶li cofn±³ siê do przedszkola i przebi³ d³onie, to mia³ te rany przez ca³e ¿ycie. Tylko ¶wiadomo¶æ g³ównego bohatera jest w innej rzeczywisto¶ci, wiêc po "powrocie" do wiêzienia s± nowo¶ci± (jak wcze¶niej blizna po papierosie na brzuchu), ale dla wszystkich innych s± czym¶ normalnym, wiêc jego wspó³wiêzieñ nie móg³ byæ zaskoczony "nag³ym pojawieniem siê stygmatów", bo bohater trafiaj±c do wiêzienia ju¿ je mia³. Ale to i tak jedyny b³±d, jaki w filmie odnalaz³em :P
True Pagan Winter Crew

nikt wyj±tkowy

  • Posts: 50
  • Karma: +0/-0
Butterfly Effect
« Reply #4 on: 2005-03-15, 15:22:58 »
Tzn nie wiem jak to wygl±dalo, kumpel mi opowiada³, ale ja zdecydowanie chetniej ogl±dalbym to re¿yserskie zakonczenie...
Co nie zmienia faktu ze film wgniata w krzes³o (ewentualnie fotel :P ) bez wzglêdu na to jak sie konczy :)
Niewinno¶æ koñczy siê tam, gdzie zaczyna siê cz³owiek...

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Butterfly Effect
« Reply #5 on: 2005-03-15, 18:13:27 »
O matko, to co mówicie jest tak kompletnie zeschizowane, ¿e muszê obejrzeæ ten film. BTW: Polecam album Moonspell pod tym samym tytu³em. Taki OT.
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Butterfly Effect
« Reply #6 on: 2005-03-15, 18:39:31 »
Stopieñ zeschizowania naszych wypowiedzi nie dorasta nawet do podeszw stopniu zeschizowania tego filmu. Wiesz, to film z tego rodzaju, ¿e je¶li nie zjesz popcornu na reklamach, to zjesz go dopiero jakie¶ 15 minut po napisach koñcowych. Lubiê ambitne kino i filmy z zakrêcon± fabu³± (a najlepiej jedno i drugie ), a to dzie³o w bi³o mnie w fotel i basta. Do tej pory najbardziej zakrêconymi by³y "Fight Club" i "Snatch" - ten film je¶li ich nie pobi³, to przynajmniej dorówna³.
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Butterfly Effect
« Reply #7 on: 2005-03-15, 19:08:46 »
Uch, je¶li jest równie zeschizowany co "Fight Club" to co¶ dla mnie. :mrgreen:
[under construction]

benetnash

  • Posts: 337
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.icpnet.pl/~benetnash
Butterfly Effect
« Reply #8 on: 2005-07-30, 15:01:18 »
filmy by³ *delikatnie* mówi±c ekstremalnie przegiêty - mnie te¿ wcisn±³ w fotel...
co do wspomnianego alternatywnego zakoñczenia to to "normalne" jest chyba bardziej na miejscu (po re¿yserskim bym pewnie dosta³ zapa¶ci co najmniej takiej jak po Requiem dla Snu)
i jeszcze tek¶cik z onetu:
Quote
Evan Treborn (Ashton Kutcher) odkrywa, ¿e zamieniaj±c wspomnienia mo¿e odwróciæ bieg swojego niezbyt udanego ¿ycia. Przypadkowo jednak zmienia te¿ losy swoich najbli¿szych, i to z jak najgorszym skutkiem. Aby uchroniæ siê przed ¶mierci± i po³±czyæ z ukochan±, Evan musi odkryæ wydarzenie ze swej przesz³o¶ci, które mu w tym pomo¿e.

dobrze ¿e tego nie czyta³em przed obej¿eniem filmu bo bym z miejsca siê do niego uprzedzi³
Pozdrawiam

eBAT

  • Guest
Butterfly Effect
« Reply #9 on: 2005-07-30, 19:46:30 »
Znacie jeszcze mo¿e filmy w "klimacie" Efektu Motyla :?:  Nie musi byæ nowy.  :|

nikt wyj±tkowy

  • Posts: 50
  • Karma: +0/-0
Butterfly Effect
« Reply #10 on: 2005-08-02, 08:51:56 »
Quote from: ebat
Znacie jeszcze mo¿e filmy w "klimacie" Efektu Motyla Question Nie musi byæ nowy. Neutral

Donnie Darko... bije na g³owe Efekt motyla...
Niewinno¶æ koñczy siê tam, gdzie zaczyna siê cz³owiek...

eBAT

  • Guest
Butterfly Effect
« Reply #11 on: 2005-09-02, 21:56:46 »
Quote from: nikt wyj±tkowy
Quote from: ebat
Znacie jeszcze mo¿e filmy w "klimacie" Efektu Motyla Question Nie musi byæ nowy. Neutral

Donnie Darko... bije na g³owe Efekt motyla...


W³a¶nie skoñczy³em ogl±daæ, zaprawdê ¶wietne kino  :mrgreen:  Dziêki za ten tytu³  8)

benetnash

  • Posts: 337
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.icpnet.pl/~benetnash
Butterfly Effect
« Reply #12 on: 2005-09-03, 10:15:12 »
Quote from: ebat
Znacie jeszcze mo¿e filmy w "klimacie" Efektu Motyla :?:  Nie musi byæ nowy.  :|

nie wiem czy o to chodzi ale mogê poleciæ Requiem dla Snu - klimat mo¿e inny ale to te¿ jest filmy ryj±cy bron± mózg na ekstremaln± g³êboko¶æ  :twisted:
Pozdrawiam

roibeard

  • Posts: 120
  • Karma: +0/-0
Butterfly Effect
« Reply #13 on: 2005-09-07, 18:29:15 »
a ja ze swojej strony dla tych, którzy lubi± Efekt Motyla, mogê dorzuciæ niemniej (choæ nie a¿ tak bardzo   :wink: ) udany film 'To¿samo¶æ'.  Trzyma w napiêciu do samego koñca i tym, którzy lubi± thrillery bawi±ce siê psychik± widza powinien siê spodobaæ :)

Fanom 'Requiem dla snu' polecam natomiast utrzymany w podobnej tematyce, klasyczny ju¿ 'Trainspotting' - film na podstawie ksi±zki Irvine'a Welsha, która oprócz filmowej ma ju¿ na koncie kilka adaptacji teatralnych. Pewnie kilku forumowiczów dobrze zna ten film, a tym którzy nie mieli okazji zobaczyæ tego arcydzie³a, oczywi¶cie gor±co polecam;)

benetnash

  • Posts: 337
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.icpnet.pl/~benetnash
Butterfly Effect
« Reply #14 on: 2005-09-07, 20:42:58 »
mi za to je¿eli mówimy o filmach o drugowaniu to podoba mi siê Las Vegas Parano - okrutnie ciê¿ki i przegiêty film, gor±co polecam  :twisted: