Author Topic: "Tydzieñ ostrej moderacji"  (Read 10726 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Nekusna

  • Posts: 595
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ulecia³ mój duch
    • last.fm
"Tydzieñ ostrej moderacji"
« on: 2008-07-12, 07:50:24 »
Ba³agan na forum co-raz-wiêk-szy a przy tym orty i tak s± poprawiane. Czy waszym zdaniem orty to tu najwiêkszy problem? Czy najmniej z tym po prostu roboty by poprawiæ/posprz±taæ?
« Last Edit: 2008-07-13, 18:36:02 by djdioda »

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Nowy w±tek
« Reply #1 on: 2008-07-12, 08:55:20 »
Bałagan na forum co-raz-więk-szy a przy tym orty i tak są poprawiane. Czy waszym zdaniem orty to tu największy problem? Czy najmniej z tym po prostu roboty by poprawić/posprzątać?
Pokaż palcem które posty uważasz za bałagan. Są 2-3 osoby skłonne do offtopowania, ale te offtopy się zwykle bardzo szybko kończą (a jak nie to są wydzielane) i dodają forum trochę kolorytu. Poza tym powyższy post nadaje się bardziej do działu o forum, więc sama wprowadzasz bałagan :P Nie wyobrażam sobie żeby wszyscy modzi mieli się nagle zacząć bawić w ssmanów i kasować wszystkie posty choć trochę odbiegające od tematu. To jest mimo wszystko forum rozrywkowe :P

ps. możemy sobie na próbę urządzyć tydzień "ostrej moderacji" (ale nie na siłę, bez przesady! Tylko trochę bardziej "strict" reguły), zobaczymy jak Wam się spodoba ;]
« Last Edit: 2008-07-12, 09:02:04 by djdioda »

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Nowy w±tek
« Reply #2 on: 2008-07-12, 10:08:06 »
ps. mo¿emy sobie na próbê urz±dzyæ tydzieñ "ostrej moderacji" (ale nie na si³ê, bez przesady! Tylko trochê bardziej "strict" regu³y), zobaczymy jak Wam siê spodoba ;]
Zacznijmy od dzi¶ :> (Bo potem to ja niebardzo mogê, a bardzo lubiê takie akcje :P)

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Nowy w±tek
« Reply #3 on: 2008-07-12, 10:32:48 »
Jestem za. :twisted:
[under construction]

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Nowy w±tek
« Reply #4 on: 2008-07-12, 12:27:38 »
Zastanawia³em siê niedawno nad kwesti± spamu na forum i doszed³em do wniosku, ¿e, tak jak pisze djdioda, wszelkie lu¼ne rozmowy zakrawaj±ce o spam s± wydzielane. Dziêki temu kto¶, kogo nie interesuj±, nie musi ich czytaæ, gdy¿ owe w±tki s± wyra¼nie oznaczone i nie musi siê baæ, ze straci informacjê, która by nei by³a spamem, a zostawa³a w zgodzie z oryginalnym tematem [przed wydzieleniem]. Choæ zgadzam siê, ¿e opcja ignorowania tematów by siê bardzo przyda³a.

Nekusna

  • Posts: 595
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • ulecia³ mój duch
    • last.fm
Nowy w±tek
« Reply #5 on: 2008-07-12, 22:01:15 »
Nudne ju¿ to wszystko...
1.: na pewno wrócicie do siebie
2.: ale jedziesz piwem, co z tego ¿e to ja ciê obla³em
3.: czy jest tam Vronah? nie? piiiip piiip
4.: "jestem za", "a ja przeciw", "masz b³±d ortograficzny! i literówkê! a tylko mody mog± mieæ b³êdy!", "tutaj temat zamknê a tu poofftopujê, a wam nie wolno" -i dlaczego minder znikn±³?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: "Tydzień ostrej moderacji"
« Reply #6 on: 2008-07-13, 18:36:20 »
Tydzień ostrej moderacji czas zacząć  :twisted:

Bezwzględnie oramy wszystko co nie wnosi nic do tematu i wydzielamy offtopy. ;]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: "Tydzień ostrej moderacji"
« Reply #7 on: 2008-07-13, 18:37:10 »
Jestem jak najbardziej za. Pokażcie, że to forum ma jakieś tradycje i zasady. Offtopy proszę wydzielać po trzecim poście nie na temat.
« Last Edit: 2008-07-13, 18:39:06 by minder »
True Pagan Winter Crew

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: "Tydzieñ ostrej moderacji"
« Reply #8 on: 2008-07-13, 18:45:10 »
Po trzecim? Bez sensu. Po trzecim to siê mo¿e skoñczyæ samo z siebie i wtedy trzeba bêdzie wyrzuciæ do ¶mietnika.

BTW czemu nie ma opcji dzielenia jednego posta na pó³? Bo pó³ mo¿e byæ merytoryczne, a drugie pó³ mo¿e prowokowac do offtopowania, to g³upio by³oby wyrzucaæ tê sensown± po³owê, nie?

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: "Tydzień ostrej moderacji"
« Reply #9 on: 2008-07-13, 19:00:08 »
Opcji dzielenia postów nie udostępnia silnik forum i w związku z tym trzeba zadecydować do którego tematu post więcej wnosi (tzn. gdzie będzie wartościowszy).
Co do ustaleń dodajmy jeszcze, że oczywiście przekleństwa gwiazdkujemy ;)

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: "Tydzieñ ostrej moderacji"
« Reply #10 on: 2008-07-13, 19:03:28 »
Co do przekleñstw, to ogólnie forumowicze mogliby siê wstrzymywaæ. Ostatnio zrobi³a siê straszna wie¶ na forum, wszyscy (w³±cznie ze mn±) zaczynaj± u¿ywaæ podwórkowej ³aciny. Czas z tym skoñczyæ. Gwiazdkujcie, plz. Wystarczy nawet jedn± literkê zagwiazdkowaæ i ju¿ jest lepszy efekt. Poza tym ponoæ mamy tylu wykszta³conych ludzi na forum :roll:
True Pagan Winter Crew

Juzef Le Dragon

  • Guest
Odp: "Tydzieñ ostrej moderacji"
« Reply #11 on: 2008-07-13, 20:35:33 »
Tak mi siê przypomnia³y m±dre s³owa z ludowej m±dro¶ci: ¶piewaæ mo¿e ka¿dy, ale modem byæ - to ju¿ inna sprawa.  :roll:  Apelujê obywatele o rozs±dek! Nooo! A co do przekleñstw, to moim zdaniem jest mniejszy problem ni¿ u¿ywanie jêzyka do jakiej¶ dzikiej autokreacji, wzajemne mieszanie siê z b³otem i wdeptywanie w piach. D¿ozef dziêkuje za uwagê i ¿yczy mi³ego tygodnia.

Snufkin

  • Guest
Odp: "Tydzieñ ostrej moderacji"
« Reply #12 on: 2008-07-13, 20:56:53 »
A jakby w tym dziale SPAM mo¿na by by³o rozmawiaæ :)? taki niemoderowany dzia³... wyczyszczany kompletnie raz w miesi±cu - o g³upotach i innych takich... bo na chacie momentami ciê¿ko ogarn±æ

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: "Tydzień ostrej moderacji"
« Reply #13 on: 2008-07-13, 21:03:30 »
A jakby w tym dziale SPAM można by było rozmawiać :)? taki niemoderowany dział... wyczyszczany kompletnie raz w miesiącu - o głupotach i innych takich... bo na chacie momentami ciężko ogarnąć
Zastanawiam się nad tym. Na pewno nie byłyby w nim zliczane posty ;)

Chociaż w sumie od bieżących tymczasowych dyskusji mamy IRCa, kurde bele. To nie jest takie trudne, szczególnie że Seamonkey i Opera mają wbudowanego klienta. A inne programy też nie jest ciężko uruchomić i skonfigurować. Do Firefoksa jest np. ChatZilla.
« Last Edit: 2008-07-13, 21:06:48 by minder »
True Pagan Winter Crew

Snufkin

  • Guest
Odp: "Tydzieñ ostrej moderacji"
« Reply #14 on: 2008-07-13, 21:05:49 »
A jakby w tym dziale SPAM mo¿na by by³o rozmawiaæ :)? taki niemoderowany dzia³... wyczyszczany kompletnie raz w miesi±cu - o g³upotach i innych takich... bo na chacie momentami ciê¿ko ogarn±æ
Zastanawiam siê nad tym. Na pewno nie by³yby w nim zliczane posty ;)
o niezliczaniu postów chcia³em wspomnieæ:)... a mo¿e co¶ w rodzaju shoutbox`u? one nie zliczaja postow... pokazuj± tylko kilkadziesi±t nowych wiadomoci itp... nie wiem tylko czy ten SMF m tak± opcje

 

lofty-success