Author Topic: takie drobne podobieñstwo  (Read 13800 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
takie drobne podobieñstwo
« Reply #15 on: 2004-09-09, 14:30:47 »
czasy, kiedy sztuka mia³a uczyæ, bawiæ, podobaæ siê, to nie ta epoka  :P  teraz trzeba my¶leæ, albo siê wpadnie do lawy
a "Leon zawodowiec" te¿ by³ do jakiej¶ gazety do³±æzony - czy to oznacza, ¿e jesst beznadziejnym filmem?

Ro

  • Posts: 9
  • Karma: +0/-0
takie drobne podobieñstwo
« Reply #16 on: 2004-09-09, 14:46:37 »
Quote from: Kasandra
czasy, kiedy sztuka mia³a uczyæ, bawiæ, podobaæ siê, to nie ta epoka  :P  teraz trzeba my¶leæ, albo siê wpadnie do lawy
a "Leon zawodowiec" te¿ by³ do jakiej¶ gazety do³±æzony - czy to oznacza, ¿e jesst beznadziejnym filmem?


Oj, chwileczkê  :wink:
czy w mojej wypowiedzi pad³o jakie¶ krytyczne s³owo pod adresem tre¶ci p³yty? Oczekujê tylko pewnej konsekwencji w pozerstwie pana M.

A Leon nie jest beznadziejny, podobnie jak Fortepian i inne pere³ki.
Too far gone to see the light

Ro

  • Posts: 9
  • Karma: +0/-0
takie drobne podobieñstwo
« Reply #17 on: 2004-09-09, 14:53:05 »
Sam kupilem Trzy Kolory Kieslowskiego (chyba w Gali czy Klaudii)  :roll:
Too far gone to see the light

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
takie drobne podobieñstwo
« Reply #18 on: 2004-09-09, 15:00:44 »
taki skrót my¶lowy by³, mniejsza z tym.
a nie wiem, czy wiesz, ale Maleñczuk te¿ cz³owiek i ¿yæ z czego¶ musi. z tym do³±czaniem p³yty do gazety, to jak z czytaniem ksi±¿ek noblistów czy laureatów innych nagród. albo z noszeniem fioletowych spodni i blond w³osów (chocia¿ teraz to nie wiem, jakie s± modne  :wink: ) albo prowokacje. wiêkszo¶æ daje siê sprowokowaæ. (tylko nie na happeningach, bo do tego trzeba my¶leæ)
ludzie to lubi±. nie lubi± my¶leæ. wol± mieæ wszystko podane, prze¿ute... jak z ksi±¿kami do³±czanymi do Wyborczej (kupujê, bo nie staæ mnie, ¿eby pój¶æ do ksiêgarni i kupiæ)
a komercyjne jest wszystko, co siê sprzedaje. nawet chleb i makaron.

ally1234

  • Posts: 4
  • Karma: +0/-0
takie drobne podobieñstwo
« Reply #19 on: 2004-10-13, 13:30:53 »
" komercyjne jest wszystko, co siê sprzedaje. nawet chleb i makaron"

Z tym akuart nie moge sie zgodzic.... dla mnie komercyjne jest wszytko to, co jest tworzone tylko i wylacznie dla kasy, a niekomercyjne wszystko robione od serca tylko dla okreslonej grupki ludzi bez nastawienia na sprzedaz.....

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
takie drobne podobieñstwo
« Reply #20 on: 2004-10-13, 16:24:58 »
Quote from: ally1234
" komercyjne jest wszystko, co siê sprzedaje. nawet chleb i makaron"

Z tym akuart nie moge sie zgodzic.... dla mnie komercyjne jest wszytko to, co jest tworzone tylko i wylacznie dla kasy

a chleb i makaron to my¶lisz, ¿e tak kto¶ z dobrego serca robi, czy dla kasy? przemy¶l to.

ally1234

  • Posts: 4
  • Karma: +0/-0
takie drobne podobieñstwo
« Reply #21 on: 2004-10-13, 19:15:44 »
No ok to czy chleb jest komercyjny nie obchodzi mnie wogole, chodzilol mi  o muzyke czyli mimo tego ze sie sprzedaje nie musi byc komerccyjna

caress of stars

  • Guest
takie drobne podobieñstwo
« Reply #22 on: 2004-10-14, 11:53:25 »
Ech, zawod muzyka, mimo, ze ktos wykonuje go dlatego, ze to lubi i ze plynie to z potrzeby jego serca, to tez ZAWOD i wykonywany jest dla pieniedzy, a jak sama napisalas, to co robi sie dla kasy to komercja. Dlatego komercja to raczej pojecie wzgledne. Ja go osobiscie raczej nie uzywam ;). Dla mnie istnieja rodzaje muzyki jak np. muzyka smieszna w swojej banalnosci, muzyka ambitna itp.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
takie drobne podobieñstwo
« Reply #23 on: 2004-10-14, 17:13:24 »
Ostatnio wszystko jest komercyjne, nawet chleb - jest robiony tak, by jak najszybciej by³ suchy, wtedy trzeba kupiæ nowy.
Komercyjny jest bruk na Ma³ym Rynku w Krakowie - producent ¼le jednak obada³ wytrzyma³o¶æ materia³u i bruk zacz±³ siê rozsypywaæ jeszcze przed wyga¶niêciem gwarancji :P Ciekawe, czy ten na Rynku bêdzie ju¿ tak od serca zrobiony, czy raczej bêdzie go trzeba znowu wymieniæ po up³ywie gwarancji...?
Ha! Komercyjne s± nawet tzw. "do¿ywotnie gwarancje" - obowi±zuj± na czas ¿ywotno¶ci produktu - a jak produkt siê zepsuje, to mówia, ¿e jego ¿ywotno¶æ siê skoñczy³a :P Oczywi¶cie kupuj±cy nie jest tego ¶wiadom i wali wiêcej kasy w taki sprzêt, bo my¶li, ¿e gwarancja jest do koñca ¿ycia w³a¶ciciela...
Czy w ¶wietle tego wszystkiego artysta, który chce ¿yæ (lub wrêcz ¿yje) z tego, ¿e gra i sprzedaje swoje nagrania, mo¿e zostaæ nazwany (nie)komercyjnym?
Zamiast terminu "komercyjny" powinni¶my u¿ywaæ raczej "plastikowy" albo "jednorazowy". Backstreet Boys, Kelly Family, Spice Girls i wielu innych, o których nikt juz nie pamiêta - to wszystko jednorazowe wybryki bran¿y muzycznej - p³yn± na fali i DUP o ska³y. Dlaczego wci±¿ s³ucha siê Elvisa, Beatelsów, Pink Floyd i Deep Purple? Bo w muzyce jest jak w biologii - przetrwaj± najlepsi.
True Pagan Winter Crew

absent_friend

  • Posts: 601
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • friend of absynth
takie drobne podobieñstwo
« Reply #24 on: 2006-03-06, 21:57:24 »
No to ja znalaz³em inne drobne podobieñstwo :]
Wrzuæcie sobie Deliverence...
Wreath
I pos³uchajcie motywu pomiêdzy "zwrotkami"

A teraz wyszperajcie zakurzon± p³ytê King Crimson'a spod ³ó¿ka :]
In the Court of the Crimson King
Tytu³owy utwór w³±czcie... (znaczy siê 5)

I jak ?

 

"I don't expect I'll ever understand.. How life just trickled through my hand.."

kara¶

  • Posts: 898
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • kurort
    • http://www.myspace.com/laggyluk
takie drobne podobieñstwo
« Reply #25 on: 2006-03-06, 22:51:11 »
w jednym kawa³ku camela nie pamiêtam którym jest charakterystyczna dla opetha dysharmonia. jak to us³ysza³em po raz pierwszy to 'wytrzeszczy³em uszy'  :wink:

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
takie drobne podobieñstwo
« Reply #26 on: 2006-03-06, 23:02:41 »
The Grand Conjuration - 6:30 - Wymy¶li³em prawie identyczny riff jakie¶ 2 lata temu!..
selfbanned

buckethead

  • Posts: 1055
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ñ Ñ Ñ
takie drobne podobieñstwo
« Reply #27 on: 2006-03-07, 21:22:38 »
Quote from: kara¶
w jednym kawa³ku camela nie pamiêtam którym jest charakterystyczna dla opetha dysharmonia. jak to us³ysza³em po raz pierwszy to 'wytrzeszczy³em uszy'  :wink:


Ogólnie muzyka Opeth bardzo mi przypomina twórczo¶æ Camel, mo¿e te¿ dlatego ¿e jedna z ich g³ównych inspiracji...

Inne podobieñstwo: pos³uchajcie utworu Deliverance (wiadomo z jakiej p³yty), a nastêpnie pocz±tku "YYZ" Rush (album Moving Pictures). Zadziwiaj±co podobne, nie?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
takie drobne podobieñstwo
« Reply #28 on: 2006-03-08, 00:05:24 »
Nied³ugo siê oka¿e, ¿e muzyka Opeth to tak naprawdê jedna wielka z¿yna :P
True Pagan Winter Crew

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
takie drobne podobieñstwo
« Reply #29 on: 2006-03-08, 22:38:22 »
Quote from: minder
Nied³ugo siê oka¿e, ¿e muzyka Opeth to tak naprawdê jedna wielka z¿yna :P

z mandaryny :P



























o, ja niewierny ;P
selfbanned