Poll

Jak d³ugo s³uchacie Opeth?

mniej niz rok
6 (8.6%)
1-2 lata
11 (15.7%)
3-4 lata
20 (28.6%)
5-6 lat
20 (28.6%)
7-8 lat
8 (11.4%)
9-10 lat
1 (1.4%)
ponad 10 lat
4 (5.7%)

Total Members Voted: 66

Author Topic: Jak dlugo sluchacie Opeth?  (Read 20689 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Jak dlugo sluchacie Opeth?
« Reply #75 on: 2010-03-08, 22:08:41 »
Przewidujê, ¿e w ci±gu 7 najbli¿szych lat chocia¿ raz siê pojawi± :P
Ej! Ale to Kas tu ma proroczego nicka! :P

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Jak dlugo sluchacie Opeth?
« Reply #76 on: 2010-03-08, 22:36:09 »
Przewidujê, ¿e w ci±gu 7 najbli¿szych lat chocia¿ raz siê pojawi± :P
Ej! Ale to Kas tu ma proroczego nicka! :P
Ju¿ nie. Po skróceniu nie ma mocy, bo to dzia³a jak w³osy Samsona :P (ino nie odrasta)

Kaena

  • Posts: 8
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Jak dlugo sluchacie Opeth?
« Reply #77 on: 2010-03-08, 22:57:44 »
Przewidujê, ¿e w ci±gu 7 najbli¿szych lat chocia¿ raz siê pojawi± :P
Przynajmniej raz! ;)

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Jak dlugo sluchacie Opeth?
« Reply #78 on: 2010-03-08, 23:01:53 »
Przewidujê, ¿e w ci±gu 7 najbli¿szych lat chocia¿ raz siê pojawi± :P
Ej! Ale to Kas tu ma proroczego nicka! :P
Ju¿ nie. Po skróceniu nie ma mocy, bo to dzia³a jak w³osy Samsona :P (ino nie odrasta)
Mam inn± teoriê do w³osów Samsona, ale nie bêdê siê wym±drzaæ, bo by³oby to nie na miejscu.

Przewidujê, ¿e w ci±gu 7 najbli¿szych lat chocia¿ raz siê pojawi± :P
Przynajmniej raz! ;)
Zawsze mo¿na poprosiæ króla Szwecji, ¿eby zarz±dzi³ jaki¶ potop i bêd± grali w naszym kraju czê¶ciej.
ze mn± nie ma ¿artów

Lalena

  • Posts: 7
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Jak dlugo sluchacie Opeth?
« Reply #79 on: 2010-03-15, 18:28:10 »
Hej wszystkim! Jestem nowym uzytkownikiem tutaj. Osobiscie s³ucham Opeth okolo roku. Zespó³ który od razu zaw³adna³ moim sercem.

basia

  • Posts: 7
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Jak dlugo sluchacie Opeth?
« Reply #80 on: 2010-04-16, 13:59:20 »
u mnie to ju¿ bêdzie... 6 lat? z ró¿n± czêstotliwo¶ci± i natê¿eniem, to prawda, jednak do tej pory jest to jeden z naprawdê nielicznych zespo³ów, zaledwie kilku, do których zawsze powracam. mogê nie s³uchaæ przez kilka dobrych miesiêcy, jednak gdy wracam do nich to zawsze s³ucham tej muzyki z jednakow± przyjemno¶ci±, fascynacj±, poruszeniem. i zawsze odkrywam w niej nowe emocje, uczucia. ZAWSZE odkrywam co¶ nowego.
na tym byæ mo¿e polega w³a¶nie wielko¶æ Artysty i tworzonych przez dzie³...?

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Jak dlugo sluchacie Opeth?
« Reply #81 on: 2010-07-25, 17:57:23 »
 Dzisiaj robi±c wiêksze porz±dki (nie powiem "wielkie", bo wiecie, to by brzmia³o jak Kubu¶ Puchatek i Wielkie Porz±dki, albo co¶ takiego) znalaz³em w szafie teczkê z wydrukowanymi tekstami Opeth z albumów My arms, your hearse, Blackwater Park, Deliverance i Ghost reveries. Najlepsze, ¿e w ogóle tego nie pamiêtam, a teksty MAYH s± nawet popodkre¶lane ró¿ynmi kolorami :P

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Jak dlugo sluchacie Opeth?
« Reply #82 on: 2011-12-25, 00:57:38 »
Dzisiaj robi±c wiêksze porz±dki (nie powiem "wielkie", bo wiecie, to by brzmia³o jak Kubu¶ Puchatek i Wielkie Porz±dki, albo co¶ takiego) znalaz³em w szafie teczkê z wydrukowanymi tekstami Opeth z albumów My arms, your hearse, Blackwater Park, Deliverance i Ghost reveries. Najlepsze, ¿e w ogóle tego nie pamiêtam, a teksty MAYH s± nawet popodkre¶lane ró¿ynmi kolorami :P
By³e¶ w transie :D Ks Natanek co¶ o tym mówi³ :twisted:

Nivelis

  • Posts: 11
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Jak dlugo sluchacie Opeth?
« Reply #83 on: 2012-05-09, 23:00:39 »
Ja mia³em to szczê¶cie, ¿e Opeth zainteresowa³em siê przed zapowiadan± premier± Blackwater Park i na p³ytce do Metalhammera by³o 'The drapery falls'. Mi³o¶æ od pierwszego wejrzenia, podobnie by³o u siostry. Co ciekawe wtedy bardziej spodoba³ nam siê album "My Arms, Your Hearse", a wkrótce potem o pierwsze miejsce bi³ siê "Morningrise". ¦ci±gali¶my CD na zamówienie, bo nie tylko o mp3 ale i net by³o wtedy jeszcze ciê¿ko :P

Pablo481

  • Posts: 14
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Jak dlugo sluchacie Opeth?
« Reply #84 on: 2012-10-01, 22:02:59 »
Witam. Jestem nowy na tym forum, ale du¿o przegl±da³em co ludzie pisz± i z chêci± mi siê to czyta³o.
Na pocz±tku nie wiem czy piszê w dobrym temacie... Dawno tu nikt nie pisa³... Jest jaki¶ inny gdzie mo¿na siê podzieliæ wra¿eniami na temat tego¿ zespo³u? Je¶li tak tp proszê o przeniesienie...

Na pocz±tku siê przedstawiê. Jestem Pawe³ i w sierpniu stuknê³o mi lat 17.
Po raz pierwszy z zespo³em Opeth zetkn±³em siê na obozie rockowym kiedy to kolega pu¶ci³ mi dwa utwory... A mianowicie: "Deliverance" i "A Fair Judgement"... Pierwszy mi skopa³ ty³ek i po prostu rozniós³ tymi genialnym przej¶ciami, wokalem, perkusj±... Porem za namow± tego¿ kolegi (chwa³a mu za to ze pokaza³ mi taki Zespó³) przes³ucha³em album Damnation... Poszukiwa³em raczej lajtowego brzmienia... I ten album wyda³ mi siê przes³odzony... Potem zmieni³em zdanie... Nastêpnie kolega zaproponowa³ mi album Blackwater Park. I to by³ strza³ w dziesi±tkê. Bleak czy The Drappery Fall pozostaj± do dzi¶ moimi ulubionymi utworami. Potem przyszed³ czas na Still Life, MAYH, ca³y Deliverance... Zosta³y dwa pierwsze albumy... Których kompletnie nie trawi³em po przes³uchaniu growlu... No ale có¿ z czasem jak nauczy³em siê ich s³uchaæ... Orchid uwielbiam za PIÊKNO. The Twilight Is My Robe i Silhouette pozostaj± moimi ulubionymi utworami.. Co do Morningrise... Najpierw zakocha³em siê w Black Rose Immortal potem w Advent, a na koñcu w The Night And The Silent Water. To Bid You Farewell zna³em od pocz±tku mojej przygody z zespo³em i pozostaje on moim ulubionym kawa³keim (razem z A Fair Judgement, Burden, Deliverance & Porcelain Heart).

Naprawdê Opeth jest zespo³em genialnym i w PIÊKNY sposób ³±czy brutalno¶æ z subtelno¶ci±. Dziêkujê, ¿e dane mi by³o zetkn±æ siê z t± SZTUK¡.

Na koniec podaje link do przeanalizowania dla chêtnych:

http://www.lastfm.pl/user/Pablo481
« Last Edit: 2012-10-01, 22:09:18 by Pablo481 »

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Jak dlugo sluchacie Opeth?
« Reply #85 on: 2012-10-02, 16:21:22 »
Hej! Witamy na forum! :)
W dziale Czat znajduj± siê lu¼niejsze tematy, gdzie mo¿esz siê przywitaæ z innymi u¿ytkownikami, a tutaj zdaje siê mo¿esz siê pochwaliæ swoim profilem na last.fm i popodgl±daæ nasze ;)

A¿ normalnie jak przeczyta³am Twój wpis, to sobie przypomnia³am swoje pocz±tki z Opeth... I chyba zapuszczê dyskografiê od pocz±tku...! Zobaczymy, jak d³ugo wytrzymam  8)
« Last Edit: 2012-10-02, 16:23:50 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Jak dlugo sluchacie Opeth?
« Reply #86 on: 2012-10-02, 17:46:36 »
A¿ normalnie jak przeczyta³am Twój wpis, to sobie przypomnia³am swoje pocz±tki z Opeth...

No w³a¶nie kurde, a¿ siê nie chcia³em odzywaæ, bo jak to przeczyta³em, to poczu³em siê stary i zgorzknia³y :P Gdzie siê podzia³ nasz entuzjazm? Chocia¿ chyba ja nigdy nie traktowa³em Opeth jak swojej religii ;)

No w ka¿dym razie witamy, ¶wie¿a krew, w dodatku z takim zapa³em, mo¿e siê bardzo temu forum przydaæ (o ile przebijesz siê przez marazm i pesymizm, ¿yczê powodzenia) :D

Pablo481

  • Posts: 14
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Jak dlugo sluchacie Opeth?
« Reply #87 on: 2012-10-02, 18:10:23 »
Ja te¿ nie traktujê Opeth jako religii ;) Po prostu w tym momencie kocham ten zespó³... A co do entuzjazmu... No có¿ jest on uzasadniony. Bo takiego zespo³u jeszcze nie s³ysza³em...

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Jak dlugo sluchacie Opeth?
« Reply #88 on: 2012-10-02, 19:51:33 »
Kurde, zazdroszcze Ci tej 'dziewiczosci', if you know what I mean. Pamietam z jakimi wypiekami na pysku sluchalem po raz pierwszy 'Still Life' - juz sama okladka miala w sobie cos magicznego, a w polaczeniu z muzyka robila na mnie piorunujace wrazenie. A teraz, po przesluchaniu kazdej plyty milion razy, kazdy dzwiek wydaje mi sie juz na tyle znajomy i oswojony, ze juz tak nie powala, jak kiedys. Gdyby tak dalo sie zresetowac czaszke ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

SonicPL1997

  • Posts: 14
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Jak dlugo sluchacie Opeth?
« Reply #89 on: 2013-01-05, 18:41:58 »
Ja s³ucham od 4 lat ich bo mój starszy brat mi ich pokaza³ i od razu mi siê spodoba³ ten zespó³ :D


And thus was read the incantation,
Voices echoed round and round,
The woman smiled in weak elation,
Mesmerized inside the sounds.
« Last Edit: 2013-01-05, 20:39:47 by SonicPL1997 »

 

lofty-success