Author Topic: Solowa p³yta Stevena  (Read 114235 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #60 on: 2011-09-24, 10:55:20 »
Wczoraj s³ucha³em pierwszego dysku, dzisiaj leci drugi. Nie jest ¼le, ale tak jak pocz±tkowo odbi³em siê od Insurgentes, tak i to nie jest zbyt przystêpne od razu. Ale my¶lê, ¿e z czasem ma szansê mi siê bardzo spodobaæ.

Edit:
Przes³ucha³em dzi¶ po raz drugi. Jest ciekawie. Choæ przyznam, ¿e po tym ile gadania by³o o tej p³ycie spodziewa³em siê szoku przynajmniej na miarê Heritage. A tymczasem to nadal jest bardzo w stylu Stevena. Czasami inspiracje King Crimson z okresu Lizard s± ogromne, ale ogólnie raczej mnie one przyci±gaj± do tej p³yty, bo i Lizard bardzo lubiê.
« Last Edit: 2011-09-26, 00:15:38 by Callahan »

Reverie

  • Mourner
  • *
  • Posts: 41
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #61 on: 2011-09-26, 16:26:47 »
Ale spotęgowany bas w Sectarian, przeplatany z delikatnością daje skojarzenia do Famine... to tak na pierwsze przesłuchanie... Podobnie jak w przypadku Heritage polecam słuchawki...   

Na marginesie, szacunek dla Rockserwis, dziś odebrałem przesyłkę o 10 rano!
« Last Edit: 2011-09-26, 16:30:18 by Reverie »

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #62 on: 2011-09-28, 14:29:55 »
Powiem Wam, ¿e trzecia p³yta z dodatkami jest równie genialna. Podoba mi siê to, ¿e pomijaj±c fakt, ¿e Grace For Drowning ¶wietnie s³ucha siê od razu po Insurgentes (tak jak Nil Recurring po FOABP) to na dodatek uwielbiam po Black Dog Throwbacks s³uchaæ Remainder The Black Dog no i oczywi¶cie Raider II Demo -> Raider Prelude -> Raider Acceleration -> Raider II. Genialne po³±czenia.
« Last Edit: 2011-09-28, 14:40:44 by mrówa »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #63 on: 2011-09-28, 17:19:42 »
Powiem Wam, ¿e trzecia p³yta z dodatkami jest równie genialna.
Sympatyczne, ale imho nie dorównuje dwóm genialnym dyskom edycji podstawowej.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #64 on: 2011-09-29, 21:37:19 »
A kupili¶cie orygina³ czy  lecicie na mp3 z neta??
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #65 on: 2011-09-30, 13:35:59 »
Przyszed³ Stefek a wczoraj zamawia³em, nie¼le Rock serwis, nie¼le ;)
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #66 on: 2011-09-30, 13:54:24 »
lecicie na mp3 z neta??
Oszala³ ¿e¶?! :D

Menu zawarto¶ci Blu-raya jest dla mnie skomplikowane :D Jestem nieco rozczarowany video, szkoda, ¿e Sztefyn siê wypstryka³ przed premier± z clipów, jedynie godny uwagi jest Like Dust, Belle de Jour taki sobie (urywki obu tutaj od 00:30 do 01:04), a trzy pozosta³e ju¿ poznali¶my. Szczerze mówi±c ze Stefanowych video wolê film Insurgentes.

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #67 on: 2011-09-30, 14:00:36 »
Bluraya nie mam i dobrze bo pewnie by mnie kusi³o by kupiæ wydanie z blurayem i zap³aciæ much more money. Postawi³em na digibooka. Wydanie ³adne, jednak mam wra¿enie ¿e wszystkie te obrazki ju¿ widzia³em, czy to na Incidencie czy nawet w Mars Voltowym Frances the Mute. Ogólnie Steven powinien zmieniæ grafika, który po prostu siê ju¿ wypali³! Muzyka... no... na razie ok, ju¿ widzê ¿e parê kawa³ków ma du¿e ambicje ;) Ale czy ca³a mnie zachwyci to siê oka¿e. Ju¿ wiêcej p³yt w tym roku nie kupuje bo po prostu zbankrutuje! Uff... dobrze ¿e Storm Corrosion nie wypu¶ci³ materia³u, który podobno ju¿ skoñczyli bo umar³bym z g³odu :D
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #68 on: 2011-09-30, 14:05:46 »
Ja deluxa z Burning Shed kupi³em do kolekcji, digibooka do u¿ywania.

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #69 on: 2011-09-30, 14:29:33 »
wow. Na pewno masz poka¼n± ju¿ kolekcjê ;) Ju¿ jestem po pierwszej p³ycie i jestem w trakcie Raider'a. I momentami naprawdê wgniata w fotel.
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #70 on: 2011-09-30, 18:50:14 »
No p³yta b. dobra ale dopiero po którym¶ tam przes³uchaniu wchodzi do koñca. Chyba czê¶æ druga Grace'a mi siê bardziej podoba jednak. Momentami siê wydaje ¿e za du¿o jest tego tajemniczego ha³asu, który trochê wkurzaæ bêdzie np. w s³uchaniu w aucie. W domu jeszcze na Denonie spoko. Faktycznie sporo jazzu ale i tak mniej ni¿ siê spodziewa³em. W tej kwestii wszystko ³adnie wywa¿one. Co jeszcze... Aha.

Zakoñczenia niektórych utworów wydaj± siê nieprzemy¶lane.
Index - ca³o¶æ to pere³ka ale wydaje mi siê ¿e piosenka siê rozkrêci³a na pocz±tku a pó¼niej ca³kowicie traci swój klimat poprzez wkurzaj±ce blackfieldowe smyczki.
No part of me - to samo. melodia fajna ale ten ha³as na koñcu do mnie nie przemawia, psuje mi kompozycje. <---------- Nie to ¿e utwory mi siê nie podobaj±, tylko ja bym je zakoñczy³ inaczej Reszta w porz±dku. Ju¿ siê czepiaæ nie bêdê... ;)
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #71 on: 2011-09-30, 20:52:15 »
Pytanie... warto kupiæ to wydanie deluxe?
Pewnie to mia³o byæ w tym w±tku? :wink: Imho nie warto.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #72 on: 2011-09-30, 21:59:34 »
Pytanie... warto kupiæ to wydanie deluxe?
Pewnie to mia³o byæ w tym w±tku? :wink: Imho nie warto.
Co¶ wiêcej? :) Bo cena jednak siê ró¿ni. Je¶li ró¿ni siê tylko tym ¿e jest w tekturce digibook i ma dodane parê fotek ze studia itp. to biorê zwyk³± edycê. Chyba ¿e s± jakie¶ bonusy...  :twisted: ale na Rock Serwis nic nie pisze ¿eby by³y

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #73 on: 2011-09-30, 22:03:22 »
Pytanie... warto kupiæ to wydanie deluxe?
Pewnie to mia³o byæ w tym w±tku? :wink: Imho nie warto.

Czemu, ja tam zawsze wolê digipacka od jewel case'a a poza tym nie przepadam za plastikowymi opakowaniami wk³adanymi w tekturê, a tak zdaje siê wygl±da wersja podstawowa. Mi wydanie siê podoba i nie ¿a³ujê zakupienia wersji deluxe, ale te¿ kwestia podej¶cia :wink: W booklecie trochê ma³o zdjêæ w porównaniu z "Insurgentes" (gdzie ksi±¿eczka imo by³a niemal idealna).
Co do samej muzyki, to "Secretarian" i fragmenty "Raider II" s± baaardzo karmazynowe, ale jako¶ to nie razi w zestawieniu z bardziej wspó³czesnym brzmieniem. Poza tym jednak na p³ycie s³ychaæ kto to napisa³ i mimo licznych inspiracji (jak dla mnie nie tylko KC) to ci±gle twórczy i oryginalny Steven (ciekawostka: kilka solówek brzmi jakby by³y nagrane na ostatniego Opetha :P). Zobaczê za miesi±c, dwa mo¿e powiem czy uznajê GfD za dzie³o równorzêdne z debiutem (jedn± z moich ulubionych p³yt w ogóle), ale jak na razie na pewno nie jest znacznie s³abiej, "Insurgentes" po jednym razie podoba³o mi siê chyba tak samo albo mniej. W kwestii trzeciego dysku, to "Home In Negative" wg dobrze zabrzmia³by na drugiej p³ycie, ale pozosta³e kawa³ki chyba s³usznie odpad³y.

Aha i jeszcze jedno. Steven mówi³, ¿e to bardzo osobista p³yta i chyba warto zanotowaæ (je¶li kto¶ ju¿ to zrobi³ to przepraszam, ale przez ostatni tydzieñ pobie¿nie czyta³em forum, a ju¿ ten w±tek zw³aszcza, ¿eby sobie nie spoilwaæ) ¿e Steve zadedykowa³ j± swojemu zmar³emu w tym roku ojcu. Z tego co s³ysza³em, to on w³a¶nie zrobi³ dla muzyka pierwszy sprzêt do grania, wiêc mo¿na przypuszczaæ, ¿e mia³ spory wk³ad w rozwój S. w tym a nie innym kierunku.


Co¶ wiêcej? :) Bo cena jednak siê ró¿ni. Je¶li ró¿ni siê tylko tym ¿e jest w tekturce digibook i ma dodane parê fotek ze studia itp. to biorê zwyk³± edycê. Chyba ¿e s± jakie¶ bonusy...  :twisted: ale na Rock Serwis nic nie pisze ¿eby by³y

Ró¿nice s± tylko w oprawie, zawarto¶æ muzyczna jest identyczna.
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #74 on: 2011-09-30, 22:49:19 »
Quote
Ró¿nice s± tylko w
oprawie, zawarto¶æ
muzyczna jest identyczna.
dziêki :) ja zazwyczaj obejrze p³ytê a przy kolejnych ods³uchach ju¿ kompletnie nie zwracam uwagi na zawarto¶æ ksi±¿eczki. I lubiê te wydania jewel case wk³adane do tektury :-) Antichrist Superstar by³ tak wydany i prezentuje siê ¶wietnie :-)
co do p³yty w³a¶nie s³ucham CD1 niestety w mp3 ale w dobrej jako¶ci :-) niebywale dobra p³yta :-P
wogóle zacz±³em siê interesowaæ od kilku dni porcupine tree i s³ucham piosenek na yt i... Podoba mi siê :-) Kto wie mo¿e nawet polubiê Pink Floyd za którym nie przepadam.

 

lofty-success