Author Topic: Solowa p³yta Stevena  (Read 114152 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #255 on: 2017-07-01, 12:16:36 »
Permanating
Ciekawe kiedy trasa koncertowa z ABB¡ :D  Szczerze powiedziawszy to by by³o co¶ :P Zwa¿ywszy na to, ¿e jego fani (w tym Ja) spodziewaj± siê po nim czego¶ progowego i uwielbiaj±  jego prog rockowe dokonania, a mi³o¶nicy popu o nim i tak nie s³yszeli to... skok na kasê to nie jest. On jest totalnie wolnym artyst± i nagrywa co mu w g³owie siedzi. I za to szacun  :twisted:
S³ucham tego kawa³ka chyba czwarty raz i nie mogê siê nadziwiæ. Tym razem pojecha³ po bandzie  8)

PS.
Chyba nie tylko ja mam skojarzenia z ABB¡ :P
Quote
Edoardo Bettella1 day ago
Mamma mia, here we go again.
Reply 255     
« Last Edit: 2017-07-01, 12:22:57 by Funnykris »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #256 on: 2017-07-01, 13:09:10 »
Mi siê natomiast odrobinê kojarzy z The Beatles i Electric Light Orchestra. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #257 on: 2017-07-02, 03:33:24 »
Mi siê natomiast odrobinê kojarzy z The Beatles i Electric Light Orchestra. ;)
A nie czujesz jakby ten utwór by³ celowo tak stylizowany na taki pop lat 80? Ci±gle mam jakie¶ takie skojarzenia. ..
Ciekaw jestem jak to siê zgra jako album... Bo single pokazuj± nam obraz albumu bardzo zró¿nicowanego. Ka¿dy z opublikowanych kawa³ków to inny styl. Z jednej strony cieszy a z drugiej rodzi siê obawa, czy wspólny mianownik bêdzie dostatecznie mocny ¿eby to wszystko nie okaza³o siê kompilacj± dobrych piosenek  8)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #258 on: 2017-07-02, 10:54:02 »
Ja man mieszane uczucia. Niezbyt mnie krêci takie lajtowe taneczne granie. Jak czytam komentarze na fejsie, to s± one bardzo skrajne, od pe³nego zachwytu, po obrzucanie fekaliami pokroju "dupa i kamieni kupa". ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #259 on: 2017-07-02, 13:19:04 »
Ja man mieszane uczucia. Niezbyt mnie krêci takie lajtowe taneczne granie. Jak czytam komentarze na fejsie, to s± one bardzo skrajne, od pe³nego zachwytu, po obrzucanie fekaliami pokroju "dupa i kamieni kupa". ;)
Zobaczymy :) To mo¿e byæ taki "oddech" dla tej p³yty.  Taki kawa³ek dla wprowadzenia jakiego¶ elementu l¿ejszego nastroju.
Ja tam dobr± muzykê taneczn± ceniê. Wola³bym s³yszeæ na polskich weselach tego typu rzeczy ;)
 I o taki cytat Stefana z sieci:
Quote
"In my mind this is what ABBA and Electric Light Orchestra would sound like as produced by Daft Punk!


Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #261 on: 2017-07-09, 14:21:26 »
Quote from: Steven Wilson
Moja pi±ta p³yta pod wieloma wzglêdami zainspirowana zosta³a wielce ambitnymi p³ytami progresywnego popu, których s³ucha³em w m³odo¶ci („So” Petera Gabriela, „Hounds Of Love” Kate Bush, „Colour Of Spring” Talk Talk i „Seeds Of Love” Tears For Fears). Teksty poruszaj± takie tematy, jak paranoiczny chaos dzisiejszych czasów, w których prawda jest pojêciem wzglêdnym, obserwacje codziennego ¿ycia uchod¼ców, terrorystów i religijnych fundamentalistów, a tak¿e zawieraj± najbardziej radosny eskapizm, jaki uda³o mi siê stworzyæ w mojej karierze. Dla ka¿dego co¶ mi³ego.
Tematy na czasie. Ale warstwa tekstowa to jedno a muzyczna to drugie. Wczoraj sobie a¿ przypomnia³em trochê ABBY (W sumie to zadziwiaj±ce jak dobry by³ pop w latach 70/80; i to co siê z tym rodzajem muzyki sta³o...  :?) :P i my¶lê, ¿e trochê popu na p³ycie dobrze p³ycie zrobi, ale nie chcia³bym ¿eby Wilson poszed³ jeszcze bardziej w renowacjê zapomnianych gatunków muzycznych jak pop lat 80 (tamte zespo³y to mieszanka ¶wietnych melodii i elementów rock'n'roll z muzyk± taneczn± ale chyba wszystko w tym temacie zosta³o ju¿ powiedziane). Dla mnie ciekawe jest to, ¿e Wilson zaczyna urozmaicaæ swoje nagrania kobiecymi wokalami i dla mnie to jest strza³ w dychê  8)  Sam tez siê chyba wokalnie nieco rozwin±³. ¦piewa FALSETEM (!)  :shock:

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #262 on: 2017-07-09, 14:53:06 »
Wczoraj sobie a¿ przypomnia³em trochê ABBY (W sumie to zadziwiaj±ce jak dobry by³ pop w latach 70/80...
Tak na marginesie, ABBA to zdecydowanie zespó³ lat 70-tych. W latach 80-tych wydali jedynie jeden album studyjny tj. "The Visitors". Zdaje sobie sprawê, ¿e zaraz kto¶ mo¿e zarzuciæ, ¿e w 1980 roku wydali "Super Trouper", ale rok 1980 to ostatni rok lat 70-tych. Tak wiêc pisanie o Abbie jako zespole lat 80-tych nie do koñca jest trafne, bo ledwie lata 80-te siê zaczê³y, zespó³ nagra³ jeden album i zawiesi³ dzia³alno¶æ, jesieni± 1982 roku. Natomiast Talk Talk czy Teras for Fears, na których powo³uje siê Wilson, to zdecydowanie ambitny i warto¶ciowy pop lat 80-tych. To tyle tytu³em dygresji. Wracaj±c do samego Stevena, odnoszê wra¿enie, ¿e Riverside od lat id±cy jego ¶ladem (Porcupine Tree i solo), tym razem Wilsona wyprzedzi³, bo ju¿ dwa lata temu nagra³ i wyda³ album, który nawi±zuje do stylistyki lat 80-tych - jak siê dobrze ws³uchaæ, odnajdzie siê tam echa m.in. The Cure. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #263 on: 2017-07-15, 16:55:12 »
Wczoraj sobie a¿ przypomnia³em trochê ABBY (W sumie to zadziwiaj±ce jak dobry by³ pop w latach 70/80...
Tak na marginesie, ABBA to zdecydowanie zespó³ lat 70-tych. W latach 80-tych wydali jedynie jeden album studyjny tj. "The Visitors". Zdaje sobie sprawê, ¿e zaraz kto¶ mo¿e zarzuciæ, ¿e w 1980 roku wydali "Super Trouper", ale rok 1980 to ostatni rok lat 70-tych. Tak wiêc pisanie o Abbie jako zespole lat 80-tych nie do koñca jest trafne, bo ledwie lata 80-te siê zaczê³y, zespó³ nagra³ jeden album i zawiesi³ dzia³alno¶æ, jesieni± 1982 roku.
Tak tak masz racjê oczywi¶cie :)Dlatego napisa³em "70/80" ;) Chodzi³o mi raczej o pewn± epokê w dziejach muzyki pop, która definitywnie nie skoñczy³a siê z pocz±tkiem lat 80. ABBA stworzy³a mocny fundament dla muzyki pop. S³uchaj±c ich p³yt rozpoznajemy jakie¶ pojedyncze melodie i d¼wiêki i u¶wiadamiamy sobie, ¿e kto¶ to od nich odgapi³ nagrywaj±c nastêpny hit w latach 80/90 oparty na tym samym muzycznym schemacie :P To by³a prosta muzyka i czuæ w niej by³o naturalno¶æ kompozycji. Mi osobi¶cie brakuje czasami takiej prostej muzyki do samochodu... Albo do puszczenia w czasie gotowania/sprz±tania/d³ubania przy akwarium itp. pracach przy których fajnie jak co¶ leci ale siê na tym nie skupiamy ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #264 on: 2017-07-16, 23:15:01 »
ABBA to by³ jeden z wa¿niejszych zespo³ów w pocz±tkach mojego nastoletniego okresu. Dzielili¶my siê wtedy na tych co podkochuj± siê w blondynie i na tych, którzy czuj± miêtê do brunetki. Blondynka by³a wtedy dla najpiêkniejsz± kobiet± ¶wiata. <3
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #265 on: 2017-07-21, 15:56:20 »
Steven Wilson - Permanating - normalnie Bollywood. :mrgreen:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #266 on: 2017-07-21, 16:39:38 »
Steven Wilson - Permanating - normalnie Bollywood. :mrgreen:
Mi siê bardzo podoba. Teledysk przykuwa uwagê, nie nudzi, i jest dynamiczny jak muzyka :)
Tañce, Indie (czy¿by inspiracja tras± koncertow±?), du¿o u¶miechu, zabawa kolorami, Wilson machaj±cy energicznie g³ow±, ¶miej±cy siê i graj±cy czysty pop z nieskrywan± przyjemno¶ci±?  :lol: Odk±d s³ucham muzyki Stevena nigdy mnie tak nie zaintrygowa³ niczym jak t± p³yt±. Po singlach kompletnie nie wiem czego siê spodziewaæ ale my¶lê, ¿e dostaniemy p³ytê tak barwn± jak Indie, przy której bêdziemy mogli pomachaæ g³ow±, po¶piewaæ a w innym momencie pos³uchaæ gorzkich prawd o ¶wiecie. Czego sobie i Wam moi drodzy ¿yczê. Amen :mrgreen:
PS.
Czy tylko ja siê roze¶mia³em kiedy Wilson zamkn±³ pianino? Fajne zakoñczenie  :D
A i polecam zerkn±æ na komentarze na YT :D U¶mia³em siê do ³ez :)
« Last Edit: 2017-07-21, 16:46:16 by Funnykris »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #267 on: 2017-07-26, 19:09:34 »
Kto chce, niech czyta. ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #268 on: 2017-07-27, 18:29:43 »
Kto chce, niech czyta. ;)

Poczepiam siê trochê  8)
"Permamenting z prawie dyskotekowym rytmem" :D
"To The Bone mo¿e podzieliæ fanów Stevena Wilsona na zwolenników nowej drogi, jak i konserwatystów (...)." - A kiedy to Steven Wilson obiera³ sobie jak±¶ drogê podczas swojej solowej kariery... Zreszt± nawet z Porkami ka¿da p³yta to inna bajka. To jeden z tych artystów, którzy nie lubi± siê powtarzaæ. Jego fani to przede wszystkim ludzie otwarci na ró¿ne gatunki muzyki. Ci konserwatywni zostali na fanowskich forach Porcupine Tree i trel± jak to Porki skoñczy³y siê po Signify, a w ogóle to po Up The Downstair to ju¿ nic nie bêdzie takie samo :mrgreen: Tak to ju¿ jest z marudami. Rozwijasz siê to "kiedy¶ to by³o lepi" a jak stoisz w miejscu to "stoji w miejcu, nie rozwija sie".  8)

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Solowa p³yta Stevena
« Reply #269 on: 2017-07-30, 19:48:15 »
Chodz± s³uchy, ¿e album ju¿ kr±¿y po ruskich serwerach :P Chyba wytrzymam do premiery

 

lofty-success