Author Topic: Najlepszy album Porcupine Tree.  (Read 50180 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Najlepszy album Porcupine Tree.
« Reply #45 on: 2009-05-01, 11:10:01 »
Recordings* i tyle w temacie.


*wiem, wiem podnie¶cie lament, ¿e to tylko (dla mnie a¿) kompilacja nie publikowanych (ale za to jakich!) utworów :P

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Najlepszy album Porcupine Tree.
« Reply #46 on: 2009-05-31, 09:17:23 »
Zdecydowanie in Absentia.
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

Vader24

  • Posts: 55
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
Odp: Najlepszy album Porcupine Tree.
« Reply #47 on: 2009-05-31, 09:23:14 »
moje ulubione jest " lightbulb sun " i "Warsaw-live" sam nie wiem dlaczego ale lubie :)

Enter_the_Chicken

  • Guest
Odp: Najlepszy album Porcupine Tree.
« Reply #48 on: 2009-06-28, 11:32:46 »
Signify.... pisz±c wcze¶niej Deadwing, musia³em jako¶ przeoczyæ to cudeñko

Snufkin

  • Guest
Odp: Najlepszy album Porcupine Tree.
« Reply #49 on: 2009-07-14, 19:42:08 »
jakas totalna porkupomania u mnie eh :D super siê tego s³ucha :}

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Najlepszy album Porcupine Tree.
« Reply #50 on: 2010-05-07, 16:04:26 »
Najlepszy album Porcupine Tree to zdecydowanie "Signify", potem s± "The Sky Moves Sideways" i "Fear of the Blank Planet". :D
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Najlepszy album Porcupine Tree.
« Reply #51 on: 2012-04-24, 15:29:01 »
Te¿ siê wypowiem ;) Porcupine Tree to zespó³ którego p³yty bez wahania kupujê w ciemno :P Do tej pory zakupi³em sobie FOABP, Lightbulb Sun, Stupid Dream i Deadwing. Oprócz tego mam jeszcze Grace for Drowning ale t w zasadzie nie Porcupin Tree (moim zdaniem z powodzeniem mog³o by byæ i bym nawet tego nie odczu³ :P ). Tak¿e jeszcze wszystkiego nie s³ucha³em i nie zamierzam ¶ciagaæ z neta ;) Powoli odkrywam t± kapelê. Dawkujê sobie 1 p³ytkê na miesi±c ¿eby ka¿d± dobrze os³uchaæ :P Mo¿emy siê licytowaæ która p³yta jest najlepsza ale... Moim zdaniem ¯ADNA nie jest najlepsza ;) Ka¿da p³yta Wilsona ma w sobie co¶ unikatowego ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Najlepszy album Porcupine Tree.
« Reply #52 on: 2012-04-24, 16:40:03 »
Moim zdaniem ¯ADNA nie jest najlepsza ;)

Imho najlepsza jest "The Sky Moves Sideways" - najgenialniejsza, najbardziej niepowtarzalna! Bardzo tak¿e podoba mi siê "Up the Downstair" ( w tej nowej edycji wspólnie z "Staircase Infinities") - w klimacie zbli¿ona do "Otwieraj± siê podwoje niebios" (jak to kto¶ fajnie "prze³o¿y³"). Debiutu w³a¶ciwie nie lubiê i nie chodzi tu tylko o realizacjê - wiêkszo¶æ nagrañ nie z mojej bajki (niez³y jest Radioactive Toy i co¶ tak jeszcze, ale nie mogê teraz skojarzyæ). Bardzo tak¿e ceniê "Signify", a pocz±wszy od "Stupid Dream" a¿ do "Deadwing" imho p³yty by³y nierówne. Mo¿e "Lightbulb Sun" by³ najrówniejszy... Z tego okresu znakomicie s³ucha siê kompilacyjnego "Recordings" z kapitalnymi Untitled i Buying New Soul. Dopiero "Fear of a Blank Planet" to znowu p³yta od pierwszego do ostatniego d¼wiêku znakomita. I bardzo lubiê pó¼niejsze "Nil Recurring" i "The Incident". Ogromnie jestem ciekaw w jakim teraz pod±¿± kierunku? :-k
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Funnykris

  • Posts: 531
  • Karma: +8/-3
    • https://kchoma.bandcamp.com/
Odp: Najlepszy album Porcupine Tree.
« Reply #53 on: 2012-04-25, 11:41:54 »
Moim zdaniem ¯ADNA nie jest najlepsza ;)

Imho najlepsza jest "The Sky Moves Sideways" - najgenialniejsza, najbardziej niepowtarzalna! Bardzo tak¿e podoba mi siê "Up the Downstair" ( w tej nowej edycji wspólnie z "Staircase Infinities") - w klimacie zbli¿ona do "Otwieraj± siê podwoje niebios" (jak to kto¶ fajnie "prze³o¿y³"). Debiutu w³a¶ciwie nie lubiê i nie chodzi tu tylko o realizacjê - wiêkszo¶æ nagrañ nie z mojej bajki (niez³y jest Radioactive Toy i co¶ tak jeszcze, ale nie mogê teraz skojarzyæ). Bardzo tak¿e ceniê "Signify", a pocz±wszy od "Stupid Dream" a¿ do "Deadwing" imho p³yty by³y nierówne. Mo¿e "Lightbulb Sun" by³ najrówniejszy... Z tego okresu znakomicie s³ucha siê kompilacyjnego "Recordings" z kapitalnymi Untitled i Buying New Soul. Dopiero "Fear of a Blank Planet" to znowu p³yta od pierwszego do ostatniego d¼wiêku znakomita. I bardzo lubiê pó¼niejsze "Nil Recurring" i "The Incident". Ogromnie jestem ciekaw w jakim teraz pod±¿± kierunku? :-k
U mnie to zale¿y od humoru :P Swojego czasu zas³uchiwa³em siê w Fear of a Blank Planet, potem Lightbulb Sun a dzi¶ najlepiej s³ucha mi siê Deadwing :P Ciê¿ko np porównaæ FoaBP do Lightbulb Sun :P Ca³kiem inne p³yty

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Najlepszy album Porcupine Tree.
« Reply #54 on: 2012-09-17, 07:57:20 »
Zaskakuj±cy jest uk³ad na winylowej reedycji imho najlepszej p³yty Porków "The Sky Moves Sideways":

Quote from: Rock Serwis
LP 1    
 
Side A:    
1. The Sky Moves Sideways - Phase 1 18:40    
 
Side B:    
1. Stars Die 5:07    
2. Dislocated Day 5:24    
3. The Moon Touches Your Shoulder 5:40    
4. Prepare Yourself 2:00    
 
LP 2    
 
Side C:    
1. The Sky Moves Sideways - Phase 2 16:56    
 
Side D:    
1. Moonloop 22:23

Przyzwyczajony by³em, ¿e album koñczy, zamykaj±c ca³o¶æ w klamrê, The Sky Moves Sideways - Phase 2.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success