Author Topic: Aghora  (Read 5889 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Aghora
« on: 2008-09-17, 09:59:17 »




... czyli bodajze najbardziej produktywny post-cyniczny twor. Na pierwszej plycie zespolu pojawili sie Sean Malone i jego imiennik Reinert, dzieki czemu kazdy o zespole uslyszal, a sporo osob zaopatrzylo sie w ich debiutancki album. I prawidlowo, bo to doskonala muzyka, progresywna/death-metalowa/jazzowa (zwal jak zwal) - sporo tam Cynica slychac, a do tego jeszcze pikny wokal niejakiej Danishty Rivero.

Druga plyta, 'Formless' juz tak nie powala jak poprzedniczka, ale wciaz jest to kawal doskonalej muzyki. Niestety Malone opuszcza sklad, ale i tak trzonem wciaz jest tu swietny Santiago Dobles (absolwent Berklee School Of Music - tej samej, w ktorej swoje umiejetnosci zdobywali Vai, Portnoy, Petrucci, Myung, Di Meola, Jarret i 5,000,000,000 innych wirtuozow; wiec o czyms to swiadczy :P ). Mamy tez nowa wokalistke, ktorej wielu zarzuca mialkosc, ale mi sie tam podoba :P

Anyway, jestem dumnym posiadaczem obu ich albumow i wielbie ten zespol pod niebiosa  :D . Muzyka wyborna (Schuldiner by ich chwalil), fajny orientalny klimat, dobry wokal i wirtuozerski sklad - czego chciec wiecej?

Official Site

Official Myspace

Zna ktos? Lubi?
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Aghora
« Reply #1 on: 2008-09-17, 13:23:55 »
Oj, temat Aghory był już wielokrotnie poruszany na tym forum, ale jakoś nie doczekał się własnego wątku. Pewnie z powodu małej aktywności zespołu. Jedna płyta, zamrażarka i dopiero niedawno jakaś tam reaktywacja.

Debiut bardzo przypadł mi do gustu, drugi już tak średnio - jeszcze się przyzwyczajam. Zobaczymy co pokażą dalej :)
« Last Edit: 2008-09-17, 13:47:38 by minder »
True Pagan Winter Crew

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Aghora
« Reply #2 on: 2008-09-20, 20:35:02 »
... czyli bodajze najbardziej produktywny post-cyniczny twor. Na pierwszej plycie zespolu pojawili sie Sean Malone i jego imiennik Reinert, dzieki czemu kazdy o zespole uslyszal, a sporo osob zaopatrzylo sie w ich debiutancki album. I prawidlowo, bo to doskonala muzyka, progresywna/death-metalowa/jazzowa (zwal jak zwal) - sporo tam Cynica slychac, a do tego jeszcze pikny wokal niejakiej Danishty Rivero.

Druga plyta, 'Formless' juz tak nie powala jak poprzedniczka, ale wciaz jest to kawal doskonalej muzyki. Niestety Malone opuszcza sklad, ale i tak trzonem wciaz jest tu swietny Santiago Dobles (absolwent Berklee School Of Music - tej samej, w ktorej swoje umiejetnosci zdobywali Vai, Portnoy, Petrucci, Myung, Di Meola, Jarret i 5,000,000,000 innych wirtuozow; wiec o czyms to swiadczy :P ). Mamy tez nowa wokalistke, ktorej wielu zarzuca mialkosc, ale mi sie tam podoba :P
Aghora ze swoimi charakterystycznym hinduskimi nalecia³o¶ciami zawsze mia³a u mnie wysokie notowania. W przypadku tego zespo³u ¶wie¿e pomys³y id± w parze z bardzo wysokimi umiejêtno¶ciami gry na instrumencie, a jazzowe elementy z powodzeniem przeniesione zosta³y na grunt ciê¿szego grania. Akurat wokal wydaje mi siê najs³abszym ogniwem debiutu, bo o ile Danisha Riveiro (siostra Doblesa) w ³agodniejszych fragmentach daje radê, to przy szybszym i mocniejszym tle za wszelk± cenê stara siê przekrzyczeæ pozosta³e instrumenty, co przy delikatnym wokalu nie za bardzo jej wychodzi. Nowa wokalistka ma bardzo ciep³±, nisk± barwê g³osu, du¿o ciekawsz± od poprzedniczki, ale przy ciê¿szym ³ojeniu pojawia siê ten sam problem. W³a¶ciwe dochodzê do wniosku, ¿e kobiecy wokal w metalu raczej siê nie sprawdza i naprawdê ciê¿ko jest mi wymieniæ wokalistki, które potrafi± silnym wokalem wpasowaæ siê do agresywnego grania. W tej chwili jedyna osoba jak przychodzi mi do g³owy to wokalistka Skunk Anansie i ewentualnie Angela Gossow, która brzmi jak... facet. Poza tym denerwuje mnie maniera ¶piewania (a w³a¶ciwie wydzierania siê) w stylu Julie Christmas z Made Out of Babies, chocia¿ zawsze to jaka¶ próba dopasowania wokalu do muzyki, z przykro¶ci± muszê stwierdziæ, ¿e ob³±kañcze d¼wiêki brzmi± co najwy¿ej jak parodia tych produkowanych przez niezrównowa¿on± psychicznie osobê ;]   
Wracaj±c do tematu, pierwsza p³yta Aghory jak dla mnie jest wyra¼nie lepsza. O Formless ju¿ kiedy¶ tu pisa³em. Od tego czasu zd±¿y³em siê do niej przekonaæ i chocia¿ (prawdopodobnie ze wzglêdu na odmieniony sk³ad) plyta nie jest tak oryginalna jak debiut, to wspania³a gra Doblesa i chwytliwe piosenki nie rozczarowuj±. Nie podoba mi siê natomiast to, ¿e jak na 70 minut muzyki ca³o¶æ materia³u jest stosunkowo ma³o urozmaicona. Hinduski klimat pozosta³, ale ostrzejsze oblicze Aghory, chyba trochê za bardzo j± upodabnia do ca³ej reszty tego typu zespo³ów.

btw. panu Voice'owi polecam równie¿ adres pod tym postem :P
« Last Edit: 2008-09-20, 20:50:31 by vertigo »

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Aghora
« Reply #3 on: 2008-09-22, 19:46:33 »
W³a¶ciwe dochodzê do wniosku, ¿e kobiecy wokal w metalu raczej siê nie sprawdza i naprawdê ciê¿ko jest mi wymieniæ wokalistki, które potrafi± silnym wokalem wpasowaæ siê do agresywnego grania.

Jak to, a Tarja Turunen, eks-sopranistka Najt³isza?! :mrgreen: ;) ona przecie¿ potrafi³a zag³uszyæ wyciem wszystko, gitarê, bas, perkê i Tomkowe klawisze XD a tak serio to moim skromnym zdaniem Kry¶ka Scabbia ca³kiem nie¼le daje radê, nawet je¶li Lacunê trudno podci±gn±æ pod "naprawdê ciê¿kie ³ojenie".

Swoj± drog± zaintrygowali¶cie mnie tym Cynikiem i Aghor± - ³ojenie, jazz i hinduskie klimaty ---> musowo siê zapoznam
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Aghora
« Reply #4 on: 2008-09-26, 12:28:01 »
Nie jestem ekspertem od Lacuna Coil, ale wydaje mi siê, ¿e Kry¶ka przy g³o¶nym ¶piewie potrafi nadawaæ tylko na jednym tonie. W tym wzglêdzie nie ró¿ni siê np. od wokalisty Cult of Luna. :>

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Odp: Aghora
« Reply #5 on: 2008-09-26, 13:06:39 »
Nie jestem ekspertem od Lacuna Coil, ale wydaje mi siê, ¿e Kry¶ka przy g³o¶nym ¶piewie potrafi nadawaæ tylko na jednym tonie.

Te¿ nie znam siê na tyle, by siê autorytatywnie wypowiadaæ. Veeeilu, czekamy na ¶wiat³± wypowied¼ Twoj± :P
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Aghora
« Reply #6 on: 2008-09-26, 13:41:00 »
Nie jestem ekspertem od Lacuna Coil, ale wydaje mi siê, ¿e Kry¶ka przy g³o¶nym ¶piewie potrafi nadawaæ tylko na jednym tonie.
Te¿ nie znam siê na tyle, by siê autorytatywnie wypowiadaæ. Veeeilu, czekamy na ¶wiat³± wypowied¼ Twoj± :P

Te¿ siê nie znam, to jest muzyka do s³uchania a nie ws³uchiwania siê ;P Zreszt± jako¶ dawno nie mia³am ochoty.

W³a¶ciwe dochodzê do wniosku, ¿e kobiecy wokal w metalu raczej siê nie sprawdza i naprawdê ciê¿ko jest mi wymieniæ wokalistki, które potrafi± silnym wokalem wpasowaæ siê do agresywnego grania.

A co z Julie Christmas, hm? To silne granie musi siê wpasowaæ w jej agresywny wokal :mrgreen:
wszystko, co sko¶ne.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Aghora
« Reply #7 on: 2008-09-30, 13:37:15 »
A co z Julie Christmas, hm? To silne granie musi siê wpasowaæ w jej agresywny wokal :mrgreen:
Problem z Julie Christmas polega na tym, ¿e za bardzo przypomina mi pozbawione inwencji wokalistki ¶piewaj±ce w stylu tego co mo¿na us³yszeæ na piosenkach zespo³u Otep (nie chodzi mi tu o barwê g³osu, ale raczej o manierê ¶piewania).

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Aghora
« Reply #8 on: 2008-09-30, 17:44:50 »
vertigo, coś mi się zdaje, że ominął Cię najnowszy album Made Out of Babies. Nie widzę żadnych podobieństw między Otep a MOoB poza tym, że kobieta jest na wokalu i grają coś metalopodobnego. Julie Christmas sukcesywnie eksploruje każdy aspekt krzyku, kwiczenia, mrauczenia i innych potępieńczych dźwięków. Wokalistka Otep zatrzymała się na "pół-growlu".

Poza tym to jest wątek o Aghorze, a nie o metalowych wokalistkach. Chyba czas na wycinanki...

EDIT:
Tutaj bardzo dobre nagrania: Cooker, Gunt, Grimace(!), Invisible Ink w wykonaniu MOoB. Julie ma po prostu świra.
« Last Edit: 2008-09-30, 18:05:18 by minder »
True Pagan Winter Crew

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Aghora
« Reply #9 on: 2008-10-01, 22:00:13 »
Zaraz, zaraz, ale w którym miejscu porównywa³em muzykê Otep do MOoB? Zwróci³em przecie¿ tylko uwagê na style obu wokalistek, których maniera ¶piewania IMO jest do siebie zbli¿ona (najwyra¼niej omin±³ Ciê pierwszy album Otep :> zaznaczam - nie jestem ich fanem ;]). Wokal Julie Christmas sam w sobie nie jest z³y, do momentu w którym zaczyna siê wydzieraæ (tym samym wtórnie powielaj±c ka¿dy aspekt krzyku, kwiczenia, mrauczenia i innych potêpieñczych d¼wiêków :wink:).

Wracaj±c do tematu
Tu i tu mo¿na zapoznaæ siê z utworami Aghory z ich pierwszej p³yty.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Aghora
« Reply #10 on: 2010-09-19, 13:51:52 »
Przegladam jakies forum Aghory i natknalem sie na pare newsow od Santiago:

Listopad 2009:
Quote
We have a new singer.

Luty 2010:
Quote
All is well. A bit slow but well. Erik Knight is working on the Vocals. He used to Sing in "Vandal". In miami back in the early 90's. He is an old friend. Very solid vocal "shredder" so it should be a great album. the music is fully done and recorded. Now just waiting to track Vox & Mix. I am already doing some premixes now. Eric is a full member and down to tour so things will be in the right track for Aghora soon.

Marzec 2010:
Quote
The thing is A3 is just a "different" beast all together. Male vocals fit better for it. It wont be Death Metal Vocals. Think Geoff Tate Meets Maynard. but still different.

Should be exciting.

Ciekawe co dalej...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Aghora
« Reply #11 on: 2011-03-06, 14:17:40 »
... dalej by³o ju¿ tylko gorzej. W przypadku Aghory trudno spodziewaæ siê regularnego pojawiania siê p³yt, dlatego ¿e ich wydawanie uzale¿nione jest w du¿ej mierze od zasobno¶ci portfela pana Doblesa, który postanowi³, ¿e produkcj± i wydaniem plyty zajmie siê sam. Do tego z czasem dosz³y problemy z ³ataniem sk³adu. Wszystko jednak wydawa³o siê i¶æ w dobrym kierunku, fragmenty nagrañ ze studia funkcjonowa³y przez jaki¶ czas na youtube, po czym zapad³a cisza.
Wygl±da na to, ¿e album mia³ byæ wydany pod koniec ubieg³ego roku, niestety w pa¼dzierniku umar³ dzieciak Doblesa. Bawi³ siê z kolegami w duszenie - naprawdê trudno o g³upszy sposób na pozbawienie siê w³asnego ¿ycia. Co ciekawe wygl±da na to, ¿e w amerykañskich i brytyjskich szko³ach jest calkiem sporo tego typu przypadków. Znaj±c inwencjê polskich gimnazjalistów u nas podobna moda mo¿e równie¿ siê wkrótce pojawiæ.
W ka¿dym razie, od tego roku ruszy³y ponownie przesluchania wokalistów - pytanie tylko czy lider zespo³u da radê poradziæ z tak± sytuacj± i jak wp³ynie ona na muzykê, która zawsze by³a pe³na harmonii, buzuj±cej energii i wiary we w³asne umiejêtno¶ci.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Aghora
« Reply #12 on: 2011-03-06, 21:11:46 »
Osz fak, to niezbyt dobre wiesci...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Aghora
« Reply #13 on: 2011-09-25, 12:16:34 »
Wokale na trzeci album zosta³y w koñcu nagrane, ¿eby by³o ciekawiej oprócz poprzedniej wokalistki bêdzie te¿ growl wokalisty zespo³u Silenmara. Bior±c pod uwagê, ¿e szykuje siê nowy Cynic, szanse ¿e Sean Reinert bêdzie w jakim¶ stopniu udziela³ siê w Aghorze spad³y do zera.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Aghora
« Reply #14 on: 2011-09-25, 12:25:29 »
No to chyba wszystko wskazuje na to, ze Aghora bedzie trzymac sie 6-letnich przerw miedzy albumami :) No ale juz tam mniejsza z tym - wazne, zeby w koncu cos wypuscili.

Dobrze, ze tej calej Diany nie wywalili (choc uwazam, ze Danishta - czy jak jej tam bylo - lepiej zaspiewala na pierwszej plycie), bo ten zenski wokal wyroznia ich na scenie. Jakby sam facet zostal, to Aghora stalaby sie kolejnym tech-deathmetalowych zespolem, jakich wiele na scenie.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

 

lofty-success