Poll

W jakiej formie powinno dalej funkcjonowaæ Mourner's Corner?

Jako forum Opeth?
11 (68.8%)
Jako forum ogólnomuzyczne?
5 (31.3%)

Total Members Voted: 16

Author Topic: Czym dla Was jest nasze Forum?  (Read 34142 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czym dla Was jest nasze Forum?
« Reply #45 on: 2012-04-12, 15:42:02 »
O ile jeszcze kilka miesiêcy temu bym protestowa³, to teraz propozycja wysuwana konsekwentnie przez Wrecia przy ka¿dej kolejnej rozmowie o forum wydaje siê coraz bardziej racjonalna. Minder pisa³, ¿e pokoje mo¿na sk³adaæ jak matrioszki, w nieskoñczono¶æ jeden w drugi. Ca³e to podforum Opeth, które rozbite jest na piêæ pokoi, mog³oby sobie spokojnie siedzieæ w jednym, zbiorczym (cztery górne kategorie jako pod-pokoje, a tematy z pi±tej w ogóle mo¿na by by³o wsypaæ tam luzem) - po prostu OPETH. Mniej by siê rzuca³o w oczy, a nadal Opeth pozosta³by wa¿n± czê¶ci± forum. Istnia³by sobie obok Stevena, Katatonii, Toola itd. (chocia¿ ja nadal uwa¿am, ¿e te osobne pokoje dla Toola, a szczególnie dla Bloodbath, w których NIC siê nie dzieje, to zbytnie szaleñstwo).

Ponadto ciekaw jestem jakim tropem id± nowe osoby, które trafiaj± na to forum. Przypuszczam, ¿e g³ównie tropem Opeth. Ale je¶li kto¶ trafia na to forum nie przez stronê, to co w³a¶ciwie widzi? Cholera wie, bo forum nie posiada ¿adnego opisu, etykiety - ot po prostu takie sobie forum dyskusyjne, podpiête pod stronê, wygl±daj±ce jak tysi±c innych, wyró¿nia siê tym, ¿e ma potê¿ny dzia³ dla Opeth, w którym to dziale jest naprodukowane tyle dyskusji, ¿e ju¿ w zasadzie nie ma o czym wiêcej pisaæ, wiêc dzieje siê nie za wiele. Zastanawiam siê tylko, czy komu¶ jeszcze tutaj zale¿y szczególnie na przyp³ywie nowej krwi - odnoszê wra¿enie, ¿e w naszym prywatnym, hermetycznym forumowym bagienku dobrze nam siê p³awiæ w obecnym sk³adzie. :P
Spojrza³em sobie na ostatnio zarejestrowanych u¿ytkowników. Od pocz±tku tego roku (2012) zarejestrowa³o siê dziewiêciu, zaledwie jeden napisa³ wiêcej ni¿ 5 postów (El Piro!), a przez ostatnie 6 miesiêcy mo¿emy znale¼æ tylko jeszcze jednego i jest nim lizak (z którym siê szczególnie nie polubi³em, ale to moja osobista opinia), zreszt± nieaktywny od przesz³o dwóch tygodni. A przecie¿ w tym roku by³ w Polsce koncert Opeth! Niewiele to zmienia jak widaæ.
Problem jest wiêc banalny - spo³eczno¶æ siê starzeje :lol: Starzy bywalcy forum odchodz± (jak Nilf), albo s± aktywni baaardzo rzadko (jak Aibrean na przyk³ad), a nowych nie przybywa. Inna sprawa, ¿e jakby przychodzi³o mnóstwo m³odych i ka¿dy z nich pisa³ w kó³ko te same bana³y o tym, ¿e BWP jest jego ulubion± p³yt± Opeth, to poumieraliby¶my z nudów. Zalet± obecnej sytuacji jest to, ¿e je¶li ju¿ wy¶wietli siê po zalogowaniu, ¿e kto¶ napisa³ co¶ nowego, to jest spora szansa, ¿e ta tre¶æ mo¿e byæ interesuj±ca, a nie jest tysiêcznym powtórzeniem tego, co zosta³o ju¿ powiedziane wcze¶niej. O Opeth wiêkszo¶æ z nas wie ju¿ niemal wszystko i wa³kowanie tego w kó³ko mija siê z celem. Mo¿e w³a¶nie dlatego powinni¶my daæ sobie spokój z czynieniem ich na tym forum tematem przewa¿aj±cym.
« Last Edit: 2012-04-12, 16:07:32 by Callahan »

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czym dla Was jest nasze Forum?
« Reply #46 on: 2012-04-12, 17:38:06 »
Zastanawiam siê tylko, czy komu¶ jeszcze tutaj zale¿y szczególnie na przyp³ywie nowej krwi - odnoszê wra¿enie, ¿e w naszym prywatnym, hermetycznym forumowym bagienku dobrze nam siê p³awiæ w obecnym sk³adzie. :P
Chyba czuj±, ¿e nikomu, dlatego nie przychodz± ;P Widaæ nie kochaj± Opeth tak, jak my kochali¶my :P Mi tam nie jest ca³kiem dobrze w obecnym sk³adzie, z 4-5 lat temu by³ bardzo fajny sk³ad, jak pisa³ Whodo, Veila, Nilf... idê do k±ta pogr±¿yæ siê we wspomnieniach. Albo zrobiê wykopaliska i poszukam fot z jakiego¶ forumspota... albo lepiej nie, bo teraz jestem ³adniejsza, ni¿ wtedy. :P

Inna sprawa, ¿e jakby przychodzi³o mnóstwo m³odych i ka¿dy z nich pisa³ w kó³ko te same bana³y o tym, ¿e BWP jest jego ulubion± p³yt± Opeth, to poumieraliby¶my z nudów. Zalet± obecnej sytuacji jest to, ¿e je¶li ju¿ wy¶wietli siê po zalogowaniu, ¿e kto¶ napisa³ co¶ nowego, to jest spora szansa, ¿e ta tre¶æ mo¿e byæ interesuj±ca, a nie jest tysiêcznym powtórzeniem tego, co zosta³o ju¿ powiedziane wcze¶niej. O Opeth wiêkszo¶æ z nas wie ju¿ niemal wszystko i wa³kowanie tego w kó³ko mija siê z celem.
E, je¶li chodzi o ulbuione p³yty, to pamiêtam walkê, tak± z mo³otowami niemal :P, o to, czy lepsze Still Life czy Morningrise :mrgreen: To by³o ciekawe do¶wiadczenie ^^
A w sumie o Opeth ja tam wcale du¿o nie wiem, nie interesujê siê ostatnio ;) (no ale wiem, ¿e jak mi siê bêdzie chcia³o, to pójdê poczytam jaki¶ ¶rednioma³o omsza³y topic i siê dowiem...)

Problem jest wiêc banalny - spo³eczno¶æ siê starzeje :lol:
Szerloku!

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czym dla Was jest nasze Forum?
« Reply #47 on: 2012-04-12, 17:56:29 »
Niezale¿nie od sta¿u, napiszmy jak kto na nasze forum trafi³. Ja poprzez stronê g³ówn±.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czym dla Was jest nasze Forum?
« Reply #48 on: 2012-04-12, 19:17:37 »
Ja trafi³am na to forum z 10 lat temu, wiêc ju¿ raczej nie pamiêtam... Ale pewnie szuka³am czego¶ o Opysiu... A strona jeszcze wtedy nie istnia³a... tak mi siê co¶ wydaje ;)

Zreszt±, co Wy siê dziwicie, ¿e nikt tu ju¿ nie pisze... czasy siê zmieniaj±, zespó³ siê zmieni³ i m³odzie¿ siê zmieni³a. Teraz wystarcz± lajki na fejsie, nikt siê niczym nie interesuje, siedz±c w kawiarni pod sto³em mo¿na zajrzeæ do sieci i sprawdziæ informacjê. Mam wra¿enie, ¿e m³odzie¿ nie ma pasji, zainteresowañ... Dzisiejsze spo³eczeñstwo nie za¶mieca sobie g³owy nat³okiem informacji, informacji, które maj± w ka¿dej chwili na wyci±gniêcie rêki (komórki)...
My¶lê, ¿e nie tylko nasze forum umiera. Umiera ca³a stara generacja internetu... Rozkwit³a era portali spo³eczno¶ciowych :(
Rzek³am!  8)
« Last Edit: 2012-04-12, 19:24:20 by Czarna »
...If I call will you come and will you save me?

Macbeth

  • Posts: 416
  • Karma: +22/-0
    • i'm stuck between.
Odp: Czym dla Was jest nasze Forum?
« Reply #49 on: 2012-04-12, 21:26:59 »
Rzek³a¶ i ten raz nawet uda³o Ci siê to zrobiæ z sensem ;)

Ja na forum trafi³em w do¶æ dziwnych okoliczno¶ciach. Czarna albo Wreath wrzucili link do mojego bloga, a ludzie zaczêli wchodziæ. W zwi±zku z tym i ja wszed³em, ale w drug± stronê.

Jako¶ ¼le to zabrzmia³o :mrgreen:

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czym dla Was jest nasze Forum?
« Reply #50 on: 2012-04-12, 21:28:59 »
A strona jeszcze wtedy nie istnia³a... tak mi siê co¶ wydaje ;)
Jasne, ¿e siê wydaje. Istnia³a, ale pod innym adresem. Forumek wtedy by³ taki... inny. Jej, ale to by³o dawno. Serio, pamiêtam takie rzeczy :P W ka¿dym razie najpierw by³a strona, a potem forumek. I przez stronê chyba trafi³am. I szczerze mówi±c, to wcale mi siê nie chcia³o rejestrowaæ, sobie podczytywa³am, a potem tak w ¿yciu wysz³o, ¿e nie by³o lepszych zajêæ :P ;)

Zreszt±, co Wy siê dziwicie, ¿e nikt tu ju¿ nie pisze... czasy siê zmieniaj±, zespó³ siê zmieni³ i m³odzie¿ siê zmieni³a. Teraz wystarcz± lajki na fejsie, nikt siê niczym nie interesuje, siedz±c w kawiarni pod sto³em mo¿na zajrzeæ do sieci i sprawdziæ informacjê. Mam wra¿enie, ¿e m³odzie¿ nie ma pasji, zainteresowañ...
Z tym, jako osoba maj±ca do czynienia z m³odzie¿±, siê nie zgodzê. Pustaki by³y zawsze, tak jak zawsze by³y osoby z hobami i pasj± ;) No dobra, mo¿e nie zawsze, ale od d³u¿szego czasu te grupy ze sob± wspó³istniej±.

My¶lê, ¿e nie tylko nasze forum umiera. Umiera ca³a stara generacja internetu... Rozkwit³a era portali spo³eczno¶ciowych :(
Chyba masz racjê. Chocia¿ je¶li chodzi o portale spo³eczno¶ciowe, to G+ jest chyba poza tym rozkwitem ;) Znaczy: zajrzê tam czasem, zdmuchnê kurz, zdejmê pajêczynê i stwierdzam, ¿e Marner's Corner w porównaniu z tym to jednak têtni ¿yciem ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czym dla Was jest nasze Forum?
« Reply #51 on: 2012-04-12, 22:53:37 »
Tak sobie my¶lê, ¿e chyba jednak jest jaki¶ ogólny kryzys forum tematycznego - czasami zagl±dam na fora Dream Theater i Porcupine Tree i odnoszê wra¿enie, ¿e tam siê jeszcze mniej dzieje ni¿ u nas. Natomiast forum ogólnomuzyczne... :-k  to trochê jak zamieniæ sklep muzyczny na hipermarket. Mo¿e siê mylê, ale takie mam odczucie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czym dla Was jest nasze Forum?
« Reply #52 on: 2012-04-12, 22:58:45 »
Ech, nie pamiêtam jak trafi³em na forum bo to jednak by³o kilka ³adnych lat temu. Na pewno w ka¿dym razie chodzi³o o Opeth. Pewien nie jestem, ale raczej nie wchodzi³em przez stronê, a szukaj±c czego¶ wyszukiwarka wyplu³a mi link do konkretnego w±tku na forum. Ale wydaje mi siê, ¿e to jak trafili tu Ci, którzy s± tu d³u¿ej ni¿ rok, dwa, jest ma³o istotne. Raczej wa¿niejsze jak ludzie trafiaj± tu teraz. Czego szukaj±, kiedy wpadaj± na forum.

Zreszt±, co Wy siê dziwicie, ¿e nikt tu ju¿ nie pisze... czasy siê zmieniaj±, zespó³ siê zmieni³ i m³odzie¿ siê zmieni³a. Teraz wystarcz± lajki na fejsie, nikt siê niczym nie interesuje, siedz±c w kawiarni pod sto³em mo¿na zajrzeæ do sieci i sprawdziæ informacjê. Mam wra¿enie, ¿e m³odzie¿ nie ma pasji, zainteresowañ... Dzisiejsze spo³eczeñstwo nie za¶mieca sobie g³owy nat³okiem informacji, informacji, które maj± w ka¿dej chwili na wyci±gniêcie rêki (komórki)...
My¶lê, ¿e nie tylko nasze forum umiera. Umiera ca³a stara generacja internetu... Rozkwit³a era portali spo³eczno¶ciowych :(
No w³a¶nie spostrze¿enie niby jest s³uszne, ale nie widzia³bym tego a¿ tak pesymistycznie. Zdaje mi siê, ¿e takie fanostwo, jakie wiêkszo¶æ z nas reprezentowa³a na tym forum jeszcze jaki¶ czas temu to swego rodzaju muzyczny nerdyzm - a takich nerdów znajdziesz pewnie i teraz. Ja nie przypominam sobie w¶ród swoich rówie¶ników wielu przypadków tak zafascynowanych muzyk± jak ja - je¶li ju¿ to nieliczne wyj±tki. W gruncie rzeczy jest to jeden z powodów istnienia takich forów internetowych - nie mam z kim gadaæ o swojej pasji w realu, wiêc robiê to w sieci. I chocia¿ nawet wielu z nas (och jakich starych dwudziesto(kilku)latków) przera¿a obecne pokolenie ~14-latków, to jestem pewien, ¿e w¶ród, jak kto¶ ju¿ powiedzia³, pustaków, nadal s± ludzie, którzy znajduj± sobie jakie¶ pasje.
Nie zapominajmy te¿, ¿e Opeth przeszed³ teraz przemianê i o ile jeszcze przed Watershed by³o do¶æ jasne do kogo jest adresowana ta muzyka, to po Heritage ju¿ w gruncie rzeczy sta³a siê produktem dla ka¿dego i dla nikogo. I to te¿ mo¿e byæ powodem, ¿e nowi fani nie ¶ci±gaj± na forum masowo - zespó³ graj±cy co¶ takiego jak na Heritage ju¿ niekoniecznie bêdzie tym jednym, którym dobrze jest siê porz±dnie zainteresowaæ, a raczej zaledwie jednym z wielu godnych uwagi. Dlatego w³a¶nie my¶lê, ¿e je¶li nie chcemy gadaæ w kolejnych latach o muzyce w swoim w³asnym gronie, które bêdzie przechodzi³o zmiany raczej kosmetyczne, z tendencj± do zawê¿ania siê tej grupy, to powinni¶my siê trochê przepoczwarzyæ. Bior±c pod uwagê, ¿e ta spo³eczno¶æ pod wzglêdem muzycznych zainteresowañ i tak jest w tej chwili naprawdê bardzo ró¿norodna, by³aby to dla nas i tak zmiana g³ównie formalna. A dla nowej osoby wchodz±cej na forum mog³oby siê to okazaæ kluczowe, ¿e nie wchodzi na teren specjalistów od jednego zespo³u i kilku innych przy okazji, a raczej na taki, gdzie znajdzie sobie interlokutora do dyskusji o wielu stylach i gatunkach.

Jacku, nie oznacza to zmiany na hipermarket, ale raczej poszerzenia asortymentu dostêpnego od rêki o ten, który dot±d by³ tylko na zamówienie. My potencja³, by rozmawiaæ nie tylko o Opeth i kilku innych progresywnych zespo³ach, mamy i tak, kwestia lepszej ekspozycji. I forum ogólnomuzyczne nie musi od razu oznaczaæ, ¿e wydzielimy oddzielny pokój dla dubstepu ;) Zmiana mo¿e byæ stopniowa, niech ten Opeth nadal pozostanie sobie gdzie¶ na wierzchu, tylko mo¿e ju¿ nie w takiej ilo¶ci. ;)
« Last Edit: 2012-04-12, 23:06:23 by Callahan »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Czym dla Was jest nasze Forum?
« Reply #53 on: 2012-04-13, 07:56:09 »
Obawiam siê, ¿e zmiana forum na ogólnomuzyczne, z wiêkszym lub mniejszym "patronatem" Opeth, niewiele zmieni. Jest tego w sieci ca³e mnóstwo i to jest chyba g³ówna przyczyna "kryzysu" - jest tego za du¿o i po prostu przejad³o siê. I generalnie brak jest na obecnej scenie nowego wyj±tkowego zespo³u na nowo definiuj±cego ramy rocka, zespo³u jakim swego czasu by³ Opeth, by³ Tool, by³ Dream Theater, by³ Porcupine Tree, by³ The Mars Volta...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Czym dla Was jest nasze Forum?
« Reply #54 on: 2012-04-13, 08:22:48 »
Akurat z tych, które wymieni³e¶, k³óci³bym siê o DT i o Mars Voltê. W pierwszym przypadku w negatywnym sensie, bo graj± od wielu lat w kó³ko to samo i to z zabójcz± regularno¶ci± wydawania. W przypadku Mars Volty pozostaje nadal rozpoznawalny, szalenie oryginalny styl, który jednakowo¿ nie jest zbyt przyjazny dla du¿ego grona s³uchaczy, co nie zmienia faktu, ¿e swoj± spor± bazê fanów ma z pewno¶ci± nadal. Choæ pewnie ta trzyletnia przerwa im trochê zaszkodzi³a, ale có¿ poradziæ :P

Nie ma jakiej¶ idealnej recepty by co¶ poprawiæ, ale sam fakt, ¿e o tym tu rozmawiamy ju¿ o czym¶ ¶wiadczy :P

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Odp: Czym dla Was jest nasze Forum?
« Reply #55 on: 2012-04-13, 09:00:54 »
A¿ z ciekawo¶ci zajrza³em do w³asnego profilu, ¿eby sprawdziæ kiedy siê zarejestrowa³em. Za nied³ugo stuknie 7 lat, a forum dzia³a³o jeszcze sporo przed moj± rejestracj±. Trafi³em tutaj za pomoc± wyszukiwarki przy okazji szukania informacji o Opeth. A, w³a¶nie! Jeszcze dobre kilka miesiêcy zanim zdecydowa³em siê zarejestrowaæ by³ okres przegl±dania forum jako go¶æ.

Opeth jest czym¶ co znakomit± wiêkszo¶æ z nas sprowadzi³o na to forum czy tego chcemy czy nie. Mo¿e kto¶ ma jeszcze zrzuty ekranu wygl±du forum z zamierzch³ych czasów? :mrgreen:
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Czym dla Was jest nasze Forum?
« Reply #56 on: 2012-04-13, 21:37:50 »
A ja po prostu my¶lê, ¿e nasze forum przechodzi konkretn± fazê w rozwoju ka¿dego forum muzycznego. Doszli¶my zwyczajnie do punktu w którym ¿ycie na forum toczy siê si³± inercji w¶ród osób, które maj± odpowiednio d³ugi sta¿ i paru m³odzie¿y, której odpowiada szczególna atmosfera tej naszej ma³ej nieco zamkniêtej spo³eczno¶ci. My¶lê, ¿e szczyt dzikiej dzia³alno¶ci przypad³ na lata 2005-2009. Pamiêtam, ¿e jak wszed³em tutaj w marcu to forum by³o w lekkiej stagnacji, ale z czasem nabiera³o rozpêdu by zacz±æ zwalniaæ mniej wiêcej w momencie kiedy zakoñczy³a siê podnieta "Watershed" i koncertem w Warszawie. Wtedy odesz³o kilka osób, a parê (frakcja bialska) jeszcze wcze¶niej przy okazji pewnego konfliktu, który siê rozpêta³ tutaj. To, ¿e forum nie zdech³o swoim zwyczajem wynika jak s±dzê ze specyfiki naszej spo³eczno¶ci, ludzi sympatyzuj±cych ze sob± i lubi±cych nadal dzieliæ siê muzycznymi do¶wiadczeniami. Taka ma³a zgrana spo³eczno¶æ jest elementem stabilno¶ci w naszym ¿yciu, a m³odym zaanga¿owanym daje przestrzeñ to pokazania swojej fascynacji. Takie trwanie potrwa my¶lê jeszcze nawet kilka dobrych lat zanim proza ¿ycia zje nam czas do reszty, a wiêkszo¶æ z nas powoli zapomni jakim siê to by³o fanem muzyki. To trochê pesymistyczna wizja, ale s±dzê ¿e sporo w niej prawdy niestety. Natomiast póki trwamy, jest nam fajnie, dzielimy siê swoim czasem i odkryciami to wspaniale. Róbmy to, ale nie wiem czy musimy akurat wiele zmieniaæ.
[under construction]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Czym dla Was jest nasze Forum?
« Reply #57 on: 2012-04-14, 11:06:16 »
Rzek³a¶ i ten raz nawet uda³o Ci siê to zrobiæ z sensem ;)

Ja na forum trafi³em w do¶æ dziwnych okoliczno¶ciach. Czarna albo Wreath wrzucili link do mojego bloga, a ludzie zaczêli wchodziæ. W zwi±zku z tym i ja wszed³em, ale w drug± stronê.

Jako¶ ¼le to zabrzmia³o :mrgreen:
Rzek³e¶  :lol:

Ej, to na pewno by³am ja!!!

A strona jeszcze wtedy nie istnia³a... tak mi siê co¶ wydaje ;)
Jasne, ¿e siê wydaje. Istnia³a, ale pod innym adresem. Forumek wtedy by³ taki... inny. Jej, ale to by³o dawno. Serio, pamiêtam takie rzeczy :P W ka¿dym razie najpierw by³a strona, a potem forumek. I przez stronê chyba trafi³am. I szczerze mówi±c, to wcale mi siê nie chcia³o rejestrowaæ, sobie podczytywa³am, a potem tak w ¿yciu wysz³o, ¿e nie by³o lepszych zajêæ :P ;)
Istnia³a, ale pod innym adresem i by³a raczej nie¼le zapuszczona, dlatego pewnie nie pamiêtam ;)
...If I call will you come and will you save me?

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Czym dla Was jest nasze Forum?
« Reply #58 on: 2012-04-14, 11:29:15 »
Istnia³a, ale pod innym adresem i by³a raczej nie¼le zapuszczona
Haha, to Ci siê uda³o. Obecna chyba tylko wygl±da dobrze, bo poza newsami to chyba od kilku lat jest w przebudowie. Nie, nie czepiam siê, ale pewne rzeczy chyba mo¿na zrobiæ metod± Kopiego-Pasta, zamiast liczyæ na to, ¿e kto¶ w starych niusach odnajdzie link do starej wersji strony. Albo umie¶ciæ ten odno¶nik w widocznym miejscu... dobra, koñczê offtop ;)

Taka ma³a zgrana spo³eczno¶æ jest elementem stabilno¶ci w naszym ¿yciu
Odpowiedzia³e¶ w³a¶nie na pytanie "jak ¿yæ?" ;) :P

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Czym dla Was jest nasze Forum?
« Reply #59 on: 2012-04-15, 20:58:17 »
Ja tu trafi³am szukaj±c czego¶ o Opeth. I w³asnie prawie natychmiast siê zalogowa³am i zaczê³am pisaæ po¶ciory pe³ne mi³o¶ci. To by³o gdzie¶ w 2005 roku, bo wtedy pozna³am Opeth. Przez forum przesz³o kilka huraganów z ma³p± i vairose na czele (na my¶l o tej ostatniej do tej pory ¶miaæ mi siê chce :D) I jako¶ zawsze bêdzie to dla mnie forum  Opeth mimo, ¿e nie pamiêtam kiedy ostatnio ich s³ucha³am. Pamiêtam jak próbowali¶my z kolegami rozkrêciæ forum ogólnomuzyczne - siê wypali³o, po kilku miesi±cach umar³o. Nie rozumiem potrzeby przepoczwarzenia siê w co¶ ogólnego, czego istniej± ju¿ w sieci ilo¶ci du¿e. Opeth nas jednoczy gatunkowo i konkretnie jako zespó³. Wyznacza kierunek i jest punktem centralnym,  od którego ka¿dy z nas siê odbi³. JA nadal bardzo lubiê ten zespó³ i czujê potrzebê istnienia miejsca, gdzie od czasu do czasu bêdê mog³a powiedzieæ "dzi¶ wróci³am do Mourningrise i kopie jak za pierwszym razem" i ogó³ ludzi bêdzie wiedzia³ o czym mówiê. Niekoniecznie chcê siê k³óciæ z nu-metal fans o wy¿szo¶ci Slipknota nad Opeth. Je¶li zaistnieje taka potrzeba zniknê.