Author Topic: Mam talent!  (Read 23242 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Mam talent!
« on: 2008-10-05, 13:08:49 »
Zaraz bedzie bluzg, zem nie trve ze takie rzeczy ogladam :P



Albo juz totalnie zdziadzialem, albo mi sie psychika zwichrowala, ale czerpie niewymowna przyjemnosc z ogladania tegoz programu. Pomijajac juz montaz calego programu (odcinek niby z Gdanska, a wiekszosc przesluchan z Katowic) i granie na ludzkich emocjach (niewidoma spiewajaca dziewczyna, ktora nawiasem mowiac zaspiewala doskonale), jestem dumny, ze po polskiej ziemi tylu freakow stapa :P A niektore talenty naprawde robia ogromne wrazenie. A poza tym realizator ma calkiem niezly gust muzyczny, bo juz 3 razy udalo mi sie w podkladach numery Dead Can Dance wylowic :P

Anyway - tak, ogladam MT i jest mi z tym dobrze :) Ktos podziela moje zdanie? :]
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Mam talent!
« Reply #1 on: 2008-10-05, 13:26:52 »
Oj, wczoraj znowu zapomnia³em, jako¶ tak mi ci±gle ucieka ten program, ale widzia³em odcinek z Klaudi± Walencik i do tej pory na samo wspomnienie mam dreszcze. Niemal zgadzam siê z Chyliñsk±, ¿e takie g³osy powinny w³a¶nie dokopywaæ temu ca³emu gównu, które mamy na festiwalach. Niemal, bo je¶li siê nie da zepsuæ przez polsk± maszynê do psucia talentów, to nie powinna sobie naszymi gównianymi festiwalami g³owy zawracaæ. Po us³yszeniu tego nie mam w±tpliwo¶ci, ¿e wszystkie szeptacze w stylu d±browskiej czy innych takich to jedna wielka pomy³ka, która nie powinna mieæ miejsca. Tutaj video dla wszystkich zainteresowanych. Gor±co polecam. Sam s³ucha³em ju¿ kilka razy.  :mrgreen:

A swoj± drog± w tym samym odcinku wyst±pi³ go¶æ o nazwisku Zió³ko, z kawa³kiem Too Much Love Will Kill You z repertuaru Queen. I jest to pierwszy przypadek w moim ¿yciu, kiedy nie tylko tolerujê wersjê niequeenow± piosenki Queen, ale stawiam j± niemal na równi z orygina³em. ¦wietny by³. Nie mogê znale¼æ ca³o¶ci, tutaj jest krótki fragment. Chyliñska porównywa³a to wykonanie z wykonaniem Maya, ale w pierwszej, albumowej wersji ¶piewa³ t± piosenkê Freddie i jest to kapitalne wykonanie. May nagra³ j± niedawno i rzeczywi¶cie roz³o¿y³ ten kawa³ek, nie powinien siê za niego w ogóle braæ. ;)
« Last Edit: 2008-10-05, 13:37:21 by Callahan »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Mam talent!
« Reply #2 on: 2008-10-05, 16:09:33 »
To jeszcze Paulina Lenda. =D>

A swoj± drog± w tym samym odcinku wyst±pi³ go¶æ o nazwisku Zió³ko, z kawa³kiem Too Much Love Will Kill You z repertuaru Queen. I jest to pierwszy przypadek w moim ¿yciu, kiedy nie tylko tolerujê wersjê niequeenow± piosenki Queen, ale stawiam j± niemal na równi z orygina³em. ¦wietny by³. Nie mogê znale¼æ ca³o¶ci...
Tutaj.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Mam talent!
« Reply #3 on: 2008-10-05, 17:12:27 »
To jeszcze Paulina Lenda. =D>

Rudej do piêt nie dorasta. Aczkolwiek nie jest z³a ;)
Ja ju¿ chyba wiêcej siê nie na ogl±dam. Nie wiem czego to wina, ale wszystkie filmy z youtube i ze strony TVN zacinaj± mi siê po dwóch sekundach i dalej nie id± ni w z±b. Najciekawsze jest to, ¿e z Onetu wszystko jest ok. Jakie¶ pomys³y? :/



Ruda odpad³a. To znaczy Klaudia Walencik. Robimy zrzutkê na p³atnego mordercê? Dwie osoby z jury mi siê narazi³y... Chocia¿ mo¿e lepiej jest ich po prostu z³apaæ i tak samemu... wiêcej satysfakcji...  :mrgreen:

A tak na powa¿nie, to wczoraj Klaudia trochê gorzej wypad³a ni¿ za pierwszym razem. Ze wzglêdu ma ten angielski, który jej mocn± stron± rzeczywi¶cie nie jest... Ale i tak wola³bym, ¿eby przesz³a zamiast tego z dredami... Cieszê siê, ¿e Zió³ko przeszed³. :D
« Last Edit: 2008-11-09, 22:38:48 by Callahan »

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Mam talent!
« Reply #4 on: 2008-11-29, 22:52:43 »
Teraz wszyscy kupuj± karczochy (pozdro dla Foremniak), ¿eby zrozumieæ na czym polega piêkno prezentowane przez panów, którzy wygrali.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Mam talent!
« Reply #5 on: 2008-11-29, 23:29:35 »
A ¿e tak spytam, Paulusie, czyj talent (z finalistów) oceni³by¶ na 100 tys. ojro?  :>
...If I call will you come and will you save me?

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Mam talent!
« Reply #6 on: 2008-11-29, 23:33:13 »
Ten! Ale nie trafi³ do fina³u... :(
A powa¿nie - nie czepiam siê ich, ale pani Foremniak strzeli³a piêkn± metaforê...

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Mam talent!
« Reply #7 on: 2008-11-30, 20:22:48 »
W ogóle to, co wygaduje jury w tym programie czasami przechodzi ludzkie pojêcie.
Finali¶ci prawie wszyscy ¶wietni [jako¶ Snake i ta dziewczynka bez krêgos³upa nie do koñca do mnie przemawiaj±], trudno powiedzieæ komu siê ta nagroda nale¿a³a, bo wszyscy mi siê podobali. Zió³ko za¶piewa³ wspaniale, co z tego, ¿e dwa razy nie wyci±gn±³ górnych partii [no w sumie raz, bo za drugim przeszed³ na falset i i tak czysto wysz³o :mrgreen:], mimo wszystko za¶piewa³ ¶wietnie. Mamy w Polsce takie talenty wokalne, a s³uchamy jakich¶ Dód czy innych szeptaczy, to jest straszne. Ech...
Nie powiem, ¿e nie, bo czekam na drug± edycjê i pewnie bêdê j± mniej lub bardziej ¶ledzi³, bo dla takich g³osów, jakie tu siê pojawi³y warto.
A, jeszcze jedno - ta niewidoma [ponoæ odrobinê widzi, ale niewiele], chyba Ewa mia³a na imiê, ¶wietnie wypad³a w finale. Da³a czadu, pokaza³a pazur i w ogóle pokaza³a, ¿e potrafi nie tylko p³acz±c± muzykê ¶piewaæ. Wielkie brawa. A Foremniak i Wojewódzki niech spadaj± na drzewo ze swoimi zastrze¿eniami. Wojewódzki zw³aszcza, najpierw j± obrazi³, potem chwali³ ¿eby odzyskaæ twarz, a teraz siê z tego rakiem wycofa³. Szanujê go, bo potrafi b³ysn±æ intelektem, ale coraz czê¶ciej mam do¶æ jego chamskich zachowaæ. Niech sobie bêdzie ekscentrykiem, ale czasami powinien my¶leæ co robi, bo ekscentryk nie równa siê idiota.
A jego uwielbienie do ¶piewania z tymi takimi "ozdobnikami" [tym takim ou³ououoyyyouuu] w ogóle jest dla mnie niezrozumia³e, g³uchy jest chyba  :mrgreen:

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Mam talent!
« Reply #8 on: 2008-11-30, 20:57:32 »
A, jeszcze jedno - ta niewidoma [ponoæ odrobinê widzi, ale niewiele], chyba Ewa mia³a na imiê, ¶wietnie wypad³a w finale. Da³a czadu, pokaza³a pazur i w ogóle pokaza³a, ¿e potrafi nie tylko p³acz±c± muzykê ¶piewaæ. Wielkie brawa. A Foremniak i Wojewódzki niech spadaj± na drzewo ze swoimi zastrze¿eniami. Wojewódzki zw³aszcza, najpierw j± obrazi³, potem chwali³ ¿eby odzyskaæ twarz, a teraz siê z tego rakiem wycofa³. Szanujê go, bo potrafi b³ysn±æ intelektem, ale coraz czê¶ciej mam do¶æ jego chamskich zachowaæ. Niech sobie bêdzie ekscentrykiem, ale czasami powinien my¶leæ co robi, bo ekscentryk nie równa siê idiota.

Akurat w tym przypadku podzielam zdanie Foremniak, a Wojewódzki te¿ mia³ trochê racji, bo dziewczyna straci³a w programie autentyczno¶æ. Sta³a siê za bardzo podobna do innych, straci³a osobowo¶æ, któr± mia³a na pocz±tku.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Mam talent!
« Reply #9 on: 2008-11-30, 21:12:35 »
Foremniak wczoraj wygl±da³a jakby by³a wstawiona. A podsumowuj±c ca³o¶æ, pewnie nic z tego nie wyniknie. Po¶piewali, poskakali i to by by³o na tyle. Chodzi mi g³ównie o ¶piewaków i muzyków wszelkiej ma¶ci, bo reszta akrobatów i tak skazana jest na medialne zapomnienie - ich miejsce jest na arenie cyrkowej, a ni± mass media w dzisiejszych czasach praktycznie siê nie zajmuj± i na szczê¶cie nie próbuj± jej kreowaæ. Mam nadziejê, ¿e siê mylê i kto¶ z osób mog±cych zab³ysn±æ medialnie w bli¿szej lub dalszej przysz³o¶ci rzeczywi¶cie oka¿e siê samorodnym talentem na miarê artystów których repertuar wykonywali.

« Last Edit: 2008-11-30, 21:15:25 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Mam talent!
« Reply #10 on: 2008-11-30, 23:33:34 »
E, mnie tam siê ten Zió³ko zupe³nie nie podoba³. Callahan, bronisz go, bo Queen ¶piewa³! :P Nie da³ go¶æ nic od siebie, nawet ozdobniki papugowa³... (fina³u nie widzia³am)
Generalnie uwa¿am, ¿e takie programy s± nie fair, bo ciê¿ko porównywaæ tak skrajne talenty... Jak wybraæ, czy lepszy jest wokalista czy gimnastyk? A mo¿e tancerz? Jako badacz uwa¿am, ¿e ¿eby porównywaæ trzeba mieæ wspóln± skalê... A tu wszystko zale¿y raczej od gustu... :roll:
...If I call will you come and will you save me?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Mam talent!
« Reply #11 on: 2008-12-01, 00:08:07 »
Czy oglądając finał nie mieliście przypadkiem wrażenia, że akrobaci odstawili dokładnie ten sam popis, co w kastingu? Porównajcie sami:

Występ na kastingu
Występ w finale

Identyko.
« Last Edit: 2008-12-01, 00:36:10 by minder »
True Pagan Winter Crew

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Mam talent!
« Reply #12 on: 2008-12-01, 00:33:43 »
Czy ogl±daj±c fina³ nie mieli¶cie przypadkiem wra¿enia, ¿e akrobaci odstawili dok³adnie ten sam popis, co w kastingu?

Oj, czepiasz siê, bo kobiety polec± na: "Cze¶æ, wygra³em Mam Talent³! w tefa³enie, bo zrobi³em co¶ takiego z kumplem", a nie na: "Cze¶æ, potrafiê obliczyæ masê walca staczaj±cego siê z równi pochy³ej o nachyleniu 32 stopni z prêdko¶ci± 3 m/s"  :P
Zachowuj±c powagê: masz racjê, ale i tak im siê nale¿a³y te pieni±dze. Maj± wiêkszy talent ni¿ dziewczynka profanuj±ca "Jaskó³kê".
« Last Edit: 2008-12-01, 00:36:59 by Paulus »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Mam talent!
« Reply #13 on: 2008-12-15, 08:47:08 »
A jednak wziêcie udzia³u w takim programie, poza jednorazow± kas±, przynosi jednak jakie¶ wymierne efekty:
Quote from: Piotr Rubik
"Chcê wydaæ p³ytê RubikOne" na której znajd± siê piosenki skomponowane przeze mnie dla ciekawych kobiecych g³osów. Mam nadziejê, ¿e dwie kompozycje za¶piewa Edyta Górniak. Tak przynajmniej obieca³a. Na p³ycie wyst±pi te¿ Paulina Lenda, któr± pozna³em, zanim wyst±pi³a w programie "Mam talent!" - mówi magazynowi "Party" kompozytor.
Co prawda nie przepadam za tak± muzyk±, jak± tworzy Rubik (i nie wierzê w to jego "pozna³em, zanim wyst±pi³a"), ale to zawsze jaka¶ mo¿liwo¶æ zaistnienia dla m³odej uzdolnionej wokalistki - czy Lenda bêdzie potrafi³a to wykorzystaæ w du¿ej mierze zale¿y od jej osobowo¶ci, kreatywno¶ci i ogólnej wizji siebie jako artystki, bo w 90% osoby wy³onione w tych programach gdzie¶ tam artystycznie przepadaj± - wyj±tki mo¿na policzyæ na palach: Justyna Steczkowska i zapewne kto¶ tam jeszcze.

Edit: niespecjalnie ¶ledzê te programy, ale wczoraj np. natrafi³em na Marcina Maliszewskiego, który imho ¶wietnie poradzi³ sobie z "Jaskó³k± uwiêzion±" Stana Borysa.
« Last Edit: 2008-12-15, 08:49:01 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Mam talent!
« Reply #14 on: 2009-10-28, 19:13:10 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success