Author Topic: Mam talent!  (Read 23241 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Mam talent!
« Reply #30 on: 2009-11-26, 14:02:59 »
I Foremniak bezgu¶cie, która co odcinek powtarza komu¶, ¿e "wali prosto w serce".
A mi siê wydaje, ¿e ona czêsto w tych programach jest nawalona. W pierwszej edycji w koncercie fina³owym tak¿e odnios³em takie wra¿enie, gdy egzaltowa³a siê tym wokalist±, który ¶piewa³ pod Mercurry'ego, choæ wokalista by³ faktycznie bardzo dobry, ale na razie póki co tak¿e rozp³yn±³ siê gdzie¶ w niebycie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Mam talent!
« Reply #31 on: 2009-11-26, 15:16:29 »
A mi siê wydaje, ¿e Maserak dawno jej nie przelecia³ bo z Much± tañczy i dlatego jest taka jebniêta. Krótka pi³ka.

djdioda

  • Nazgul ortografii
  • Administrator
  • *
  • Posts: 3354
  • Karma: +11/-1
  • Gender: Female
  • Southpole chainsaw massacre
Odp: Mam talent!
« Reply #32 on: 2009-11-26, 15:30:08 »
A mi siê wydaje, ¿e Maserak dawno jej nie przelecia³ bo z Much± tañczy i dlatego jest taka jebniêta. Krótka pi³ka.
£a³, nie trzeba ju¿ czytaæ pudelka, mamy Mourner's Corner! =D

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Mam talent!
« Reply #33 on: 2009-11-26, 15:41:31 »
Owned, muszê przyznaæ :D Ale nie czytam ^^

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Mam talent!
« Reply #34 on: 2009-11-29, 09:38:16 »
Mój faworyt bêdzie w pó³finale za tydzieñ. Moim zdaniem go¶æ powinien wygraæ :)
Wygra³ i przyznajê, ¿e wypad³ znakomicie. Co prawda wczoraj nie ogl±da³em, bo choróbsko mnie zmog³o, ale wszystko s³ysza³em wyleguj±c siê w ³ó¿ku (o ile "chrychanie" mo¿na nazwaæ wylegiwaniem). ¦wietnie tak¿e wypad³a Ania Gogola, ale niestety przepad³a u telewidzów - dla takich osób jurorzy powinni mieæ ze dwie dzikie karty.

Edit: ju¿ mo¿na poogl±daæ: Marcin Wyrostek, Anna Gogola itd.
« Last Edit: 2009-11-29, 11:28:26 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Mam talent!
« Reply #35 on: 2009-11-29, 11:37:01 »
Te¿ uwa¿am, ¿e Gogola powinna przej¶æ, a nie ten Filipiñczyk. Nie ¿eby co¶, ale jednak trochê chamskie jest ³apanie widzów za serca "potrzebujê kasy ¿eby pojechaæ do domu i tyle mnie bêdziecie widzieli jak ju¿ bêdê na Filipinach". I w dodatku kiedy go wczoraj zobaczy³em zacz±³em mieæ w±tpliwo¶ci, czy nie ¶piewa³... z playbacku. A zaraz potem prowadz±cy mówi±, ¿e on ma dzisiaj k³opoty z g³osem i od tej pory go¶æ ju¿ siê prawie nie odzywa. Jakie¶ to takie grubymi niæmi szyte jak dla mnie. Ale ¿e za¶piewa³ melodyjn±, smutn± pioseneczkê, to go naród wybra³. Raz w ¿yciu zgodzê siê z Wojewódzkim - Polacy maj± fatalny, beznadziejny gust.
A nawet wybieraj±c pomiêdzy tym Filipiñczykiem, a tym od pi³ki, wybra³bym w³a¶nie tego od pi³ki. :P
No i je¶li to prawda, ¿e Wyrostek jest samoukiem, to jednak szanujê, bo musia³ facet naprawdê ogromn± pracê wykonaæ ¿eby tak zagraæ.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Mam talent!
« Reply #36 on: 2009-11-30, 12:14:07 »
A nawet wybieraj±c pomiêdzy tym Filipiñczykiem, a tym od pi³ki, wybra³bym w³a¶nie tego od pi³ki. :P
Dok³adnie. Chyliñska da³a dupy - "zawsze jest za wokalistami"  :shock:

A pan z harmoni± wymiata :D
...If I call will you come and will you save me?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Mam talent!
« Reply #37 on: 2009-12-05, 22:05:59 »
Marcin Wyrostek wygra³!!! =D> Zdecydowanie najlepszy imho wystêp wieczoru. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Mam talent!
« Reply #38 on: 2009-12-05, 22:07:07 »
Popieram przedmówcê. Dobrze, ¿e Teliczan nie wygra³a, ju¿ sie ba³em, ale dobrze te¿ ¿e Legunowie znale¼li siê w pierwszej trójce, bo Jury ¼le ich potraktowa³o, a oni naprawdê czuj± tê muzykê, a ¿e s³uchaj± hip-hopu, co to ma do rzeczy? Nie mog± s³uchaæ wielu gatunków muzyki?
« Last Edit: 2009-12-05, 22:09:01 by Milad »
No way in from the outside, no way out from within.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Mam talent!
« Reply #39 on: 2009-12-05, 22:14:29 »
Popieram przedmówcê. Dobrze, ¿e Teliczan nie wygra³a, ju¿ sie ba³em :D
Bo nie mog³a wygraæ - to by³ jej najgorszy wystêp w programie. Natomiast bardzo pozytywnie zaskoczy³ mnie Alexander Martinez - da³ ch³opak czadu. Bardzo podoba³y mi siê tak¿e wystêpy gimnastyczek Dominiki i Jadzi, Kruka i Blachy, Patenciarza i braci Legun.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Mam talent!
« Reply #40 on: 2009-12-05, 22:42:22 »
Ja w ogóle s±dzi³em, ¿e zarówno ona, jak i Madox byli ogromn± pomy³k± jury (o ¯aklinie nie wspomnê ;) ). Niestety po pó³finale stwierdzi³em, ¿e Polacy na prawdê nie maj± gustu.
No way in from the outside, no way out from within.

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Mam talent!
« Reply #41 on: 2009-12-05, 23:38:24 »
Choæ Wyrostek uratowa³ program, po odej¶ciu stepuj±cego pirotechnika... Jego starty do dzisiaj nie mogê przeboleæ.
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Mam talent!
« Reply #42 on: 2009-12-06, 09:17:49 »
My tu sobie gêgamy, ale jakby kto¶ nie ogl±da³, to ca³o¶æ do obejrzenia jest tu.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Mam talent!
« Reply #43 on: 2009-12-06, 09:38:35 »
A jak kto¶ woli w pudle, to dzisiaj s± powtórki o 14 czy tam 14:30
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Mam talent!
« Reply #44 on: 2009-12-06, 10:41:35 »
Quote from: Onet
W oczekiwaniu na pierwsz± gwiazdê

Telewizyjne widowiska w rodzaju "Mam talent!", "Idola" i "Fabryki gwiazd" daj± mo¿liwo¶æ zaistnienia ludziom, którzy o karierze i s³awie mogli tylko pomarzyæ. W Polsce wci±¿ czekamy na pierwsz± gwiazdê wielkiego i ¶wiatowego formatu.

Czyja p³yta sprzeda³a siê najszybciej w historii muzyki rozrywkowej? Beatlesów? Jacksona?  Jaya-Z? Nie strzelajcie dalej, bo i tak nie traficie. T± szczê¶ciar± jest Susan Boyle – finalistka brytyjskiego "Mam talent!". Po jej p³ytê w dniu premiery siêgnê³o, bagatela, ponad 400 tysiêcy ludzi.
Przyk³ad Boyle to najlepszy dowód na to, ¿e gwiazd± mo¿e zostaæ ka¿dy. I ¿e programy w rodzaju "Mam talent!" umo¿liwiaj± wspiêcie siê na szczyty s³awy, pozwalaj± zdobyæ tysi±ce fanów, zarobiæ ¶wietne pieni±dze. 48-letnia dzisiaj Boyle, choæ jest kompletnym zaprzeczeniem wspó³czesnego celebryty, bo jest zupe³nie szar±, ma³o urodziw±, zakompleksion± i nie radz±c± sobie ze wzrastaj±c± popularno¶ci± kobiet±, osi±gnê³a w stosunkowo krótkim czasie co¶, o czym marzy³a ca³e ¿ycie. S³awê. Jej debiutanck± p³ytê, na której ¶piewa m.in. piosenkê "I Dreamed a Dream", któr± porwa³a t³umy brytyjskich telewidzów, kupi³a w dniu premiery rekordowa liczba s³uchaczy. Wszystko dziêki internetowej przedsprzeda¿y – zamówienia na kr±¿ek zbierano ju¿ trzy tygodnie przed faktycznym wydaniem albumu.

Polski do Wielkiej Brytanii oczywi¶cie przymierzaæ nie wolno, bo nasz rodzimy rynek rz±dzi siê swoimi prawami, jednak nawet w polskiej skali, równie spektakularny sukces jest do osi±gniêcia. Nie tylko przyk³ad Susan Boyle pokazuje, ¿e niemo¿liwe jest w zasiêgu rêki – czasem o osza³amiaj±cej karierze zadecyduje potê¿ny, nieskazitelny g³os, czasem szary i wzbudzaj±cy politowanie ¿yciorys. Trzeba mieæ to "co¶" co nie tylko zachwyci przez chwilê t³umy, ale te¿ spowoduje, ¿e kupi± oni potem chêtnie debiutanck± p³ytê. Z³otego ¶rodka nie ma. Zgodnie jednak z przytaczanym ju¿ wcze¶niej porzekad³em: telewizyjne widowiska to wielka szansa, dziêki której gwiazd± mo¿e zostaæ ka¿dy. Inna sprawa, ¿e nie ka¿demu z danej szansy udaje siê w pe³ni i te¿ umiejêtnie skorzystaæ…

Finalistów rozrywkowych widowisk telewizyjnych w ci±gu kilkunastu ostatnich lat doczekali¶my siê ca³kiem sporo.  Wszystko oczywi¶cie zaczê³o siê od "Szansy na sukces", nadawanej od 1993 roku. Pierwsz± finalistk± by³a dzisiejsza niekwestionowana gwiazda polskiej estrady, Justyna Steczkowska. Jej zwyciêstwo by³o prawdziwym wydarzeniem, a wydana rok pó¼niej debiutancka p³yta wielkim sukcesem, wtedy czym¶ tak spektakularnym jak dzisiaj debiut Boyle. "Dziewczyna szamana" wyprodukowana przez Grzegorza Ciechowskiego sprzeda³a siê w nak³adzie ponad 350 tysiêcy egzemplarzy. Do dzi¶ ten wynik budzi respekt. O zbli¿eniu siê chocia¿ do tego poziomu sprzeda¿y kolejne finalistki mog³y tylko pomarzyæ. Najbli¿sze powtórzenia sukcesu Justyny by³y laureatki kolejnych trzech edycji, kiedy "Szansa na sukces" wci±¿ by³a na topie. Nie uda³o siê ¿adnej…
Rok pó¼niej wygra³a Violetta Brzeziñska, potem Anna ¦wi±tczak (obecnie Wi¶niewska), a w 1997 Kasia Cerekwicka. Dwie ostatnie zrobi³y kariery, ale niekoniecznie dziêki "Szansie". Po zwyciêstwie, Ania ¶piewa³a w chórkach m.in. Natalii Kukulskiej. Potem zatrudni³a siê w programie "Jaka to melodia?" i stamt±d trafi³a do grupy Ich Troje, którego obecnie jest wokalistk±. Kilka miesiêcy temu rozpoczê³a dzia³alno¶æ solow± pod pseudonimem Aniqa. Jak na razie, bez osza³amiaj±cych rezultatów. Kasia Cerekwicka te¿ po triumfie w "Szansie" nie sta³a siê supergwiazd±. Kontrakt p³ytowy z wytwórni± Sony podpisa³a dopiero pod koniec lat 90., ¶piewaj±c wcze¶niej w chórkach Edyty Górniak. P³ytowy debiut wokalistki nie by³ sukcesem. Dopiero druga p³yta "Feniks" przynios³a jej wiêksz± popularno¶æ. Kr±¿ek zyska³ status Z³otej P³yty. Trzeci± z pierwszych finalistek "Szansy" – Violettê Brzeziñsk± – medialny sukces omin±³ zupe³nie. Wygra³a pó¼niej jeszcze konkurs Debiutów na festiwalu w Opolu, gra³a w musicalu Metro, nagrywa³a z zespo³em Saruel, ale wszystko to dzia³o siê po cichu. Znacznie lepiej od niej poradzi³y sobie dwie inne wylansowane przez "Szansê" wokalistki: Kasia Stankiewicz i Ania Wyszkoni. Jednak i w ich przypadku trudno mówiæ o wielkim sukcesie. O pierwszej, kiedy¶ "twarzy" Varius Mans, s³uch kilka lat temu zagin±³, druga wiêksz± popularno¶æ zdoby³a dziêki piosence "Agnieszka" i dzia³alno¶ci w grupie £zy, ni¿ udzia³owi w telewizyjnym show… Szansa na prawdziwy sukces trafi³a siê wiêc tylko naprawdê wybranym.

Kilka lat pó¼niej przysz³a pierwsza edycja "Drogi do gwiazd" (ruszy³a w 2001), oraz polski "Idol" (2002 rok). Od tych dwóch ostatnich programów tak naprawdê zacz±³ siê boom na nastawione na wielkie widowiska telewizyjne formaty.

Co ciekawe, pierwsi zwyciêzcy tych programów zawrotnych karier jednak nie zrobili. Najlepszy w "Drodze do gwiazd" Jarek Weber wyda³ p³ytê, któr± promowa³ swoim nazwiskiem. Dzi¶ ma³o kto o niej niestety pamiêta. Wokalistê mo¿na sobie jeszcze przypomnieæ – jest jednym z kilku ¶piewaj±cych w programie "Jaka to melodia?".  Triumfatorka pierwszego "Idola" – Ala Janosz te¿ nie ma siê czym, poza oczywi¶cie wydan± jako nagroda w programie p³yt±, pochwaliæ. Zapowiada³a siê ca³kiem nie¼le, dobrze jej ¿yczyli jurorzy z Kub± Wojewódzkim i Robertem Leszczyñskim na czele, jednak skoñczy³o siê tylko na zapowiedziach, niewielu koncertach i paru go¶cinnych wystêpach u zaprzyja¼nionych artystów. Teraz je¶li gra, to najczê¶ciej u boku grupy HooDoo Band. Ala Janosz solo to jak na razie dla rodzimej sceny muzycznej historia.

Znacznie lepiej od niej poradzili sobie przegrani pierwszej edycji "Idola": Ewelina Flinta (by³a druga), Szymon Wydra (trzeci), Tomek Makowiecki (czwarty) i Ania D±browska (ósma). Tyle tylko, ¿e te¿ ¿aden uczestnik z tego grona nie dorobi³ siê tak wielkiej popularno¶ci i tak silnego statusu gwiazdy, by móg³ przed premier± swojej kolejnej p³yty ze spokojem my¶leæ o jej sprzeda¿y. Na pewno jednak stali siê najbardziej rozpoznawalnymi postaciami, wykreowanymi przez "Idola". Obok zwyciê¿czyni trzeciej edycji programu, Moniki Brodki, s± tak naprawdê jego najwiêkszymi triumfatorami. Krzysztof Zalewski – wielki wygrany trzeciej edycji, Mariusz Totoszko i Bart³omiej Hom – dwaj pozostali finali¶ci takiego szczê¶cia ju¿ nie mieli. Zalewski wyda³ p³ytê, na któr± teksty napisa³a nawet sama Kasia Nosowska ("Pistolet"), ale jej notowania nie by³y proporcjonalne do osi±gniêæ w "Idolu". To by³ rok 2004.
Ostatni "Idol", nadawany przed czterema laty, okaza³ siê najmniej interesuj±cy ze wszystkich. Program siê przejad³, a w pierwszej dziesi±tce show nie znalaz³ siê nikt, kto narobi³by wiêkszego zamieszania nie tylko w mediach, ale i na scenie. Zwyciêzca – Maciej Silski najwiêksz± karierê zrobi³ w publicznej telewizji. Jedynka zaprasza³a go na organizowane przez siebie koncerty i eventy. Próbowa³ swoich si³ w eliminacjach do Eurowizji, wspiera³ akcjê "Hospicjum to te¿ ¿ycie". Na jego debiutanck± p³ytê "Alodium" t³umy siê jednak nie rzuci³y…

Po latach okazuje siê, ¿e "Idol" w karierze pomóg³ tak naprawdê paru osobom. I to tym, którzy tego programu nie wygrali. Na spektakularny sukces, medialne szaleñstwo i kilkusettysiêczne zastêpy fanów musimy jednak poczekaæ. Kolejne programy Polsatu – "Jak oni ¶piewaj±?" (z udzia³em nie anonimowych Polaków ale znanych gwiazd ¶wiata m.in. filmu i telewizji) oraz "Fabryka gwiazd" (wzorowana na brytyjskim "The X Factor", który da³ ¶wiatu Leonê Lewis – wokalistkê sprzedaj±c± po programie ponad 7 milionów swojej debiutanckiej p³yty!) swojego celu w ¿aden sposób ju¿ nie spe³ni³y. Zwyciêzcy "Jak oni ¶piewaj±" znani byli ju¿ przed programem, wiêc udzia³ w show niewiele im pomóg³, ani tym bardziej nie wykreowa³ nowej muzycznej gwiazdy (Agnieszka W³odarczyk wyda³a co prawda p³ytê, ale nie sta³a siê z miejsca bardziej popularna). "Fabryka gwiazd" to z kolei przy "Idolu" mierny format, który nie tylko nie sta³ siê wielkim show, ale i nie wyprodukowa³ – zgodnie z nazw± – ¿adnych gwiazd. Nazwiska Martyny Melosik (zwyciê¿czyni "Fabryki"), Piotra Dyma³y (zaj±³ drugie miejsce) czy Marty Maækowskiej (by³a trzecia) pozostaj± równie tajemnicze, jak co drugiej spotkanej na ulicy osoby.

Wci±¿ czekamy wiêc na polsk± Susan Boyle, na polsk± Leonê Lewis. Byæ mo¿e doczekamy siê takiej po drugiej edycji, ogromnie popularnego w naszym kraju widowiska "Mam talent!". W pierwszej ods³onie show zwyciê¿yli akrobaci z Merkalt Ball. Teraz szansê na zwyciêstwo mia³o kilku wokalistów – w tym nazywana ju¿ przez niektórych "polsk± Winehouse" (dziêki ¶wietnej kopii g³osu s³awnej piosenkarki, jak± zaprezentowa³a na castingu) – Anna Teliczan. Wygra³ nie ¶piewak, ale jednak muzyk - akordeonista Marcin Wyrostek. Pod koniec wielkiego fina³u mówi³: zapraszam na moje wystêpy. Wydanie p³yty wydaje siê byæ tylko kwesti± czasu. Ostatniego s³owa nie powiedzia³a te¿ wyeliminowana ju¿ z rozgrywki Kasia Popowska, która zaskarbi³a sobie wielk± sympatiê widowni i internautów. U¿ytkownicy portalu Onet.pl przyznali jej nawet w³asn± nagrodê. Popowska, choæ "Mam talent!" nie wygra³a, ju¿ podpisa³a kontrakt z wytwórni± p³ytow± i przymierza siê do nagrania debiutu. Bêdzie hit? Tysi±ce internautów wierzy, ¿e tak. W wyczekiwaniu na pierwsz± polsk± gwiazdê, wykreowan± przez wielkie telewizyjne widowisko, bêdziemy jej poczynania obserwowaæ z niema³ym zaciekawieniem.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind