Author Topic: Mam talent!  (Read 23265 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Mam talent!
« Reply #75 on: 2011-06-08, 16:07:47 »
To do¶æ zabawne, ale Twoje ¶wiête oburzenie "tym zjawiskiem" co odbieram jako wstrêt przed odmienno¶ci± na tle seksualnym o homofobicznym zabarwieniu (to nie zarzut, to raczej obserwacja) pokazuje tylko jak bardzo udana jest strategia promocyjna tego kole¿ki. Abstrahujê ju¿ od jego ¶piewu (te¿ nie jestem jego entuzjast±) czy wizualnej prezencji (pierwszy raz jak ogl±da³em ten program my¶la³em, ¿e to dziewczyna), chodzi mi raczej o szerzej rozumiany image. W kraju konerwatywnym, ¿eby nie powiedzieæ ze skrzywieniami w purytañsko-homofobiczn± stronê, jakim jest Polska promocja takiego kolesia wywo³a bardzo silne reakcje publiczno¶ci.. o które w koñcu w tym biznesie chodzi. Takie rzeczy zachód przerabia³ dawno temu z Madonn± czy Boy George'm a my w tym czasie zmagali¶my siê z koñcówk± komuny i dopiero teraz przerabiamy to na w³asnym podwórku. To kole¶ wobec którego ludzie nie przechodz± obojêtnie - ma swoich zgorza³ych fanów, ale te¿ jeszcze wiêksz± grupê "¶wiêcie oburzonych", natomiast znak tego wszystkiego jest i tak taki, ¿e wzrasta tolerancja spo³eczna, co jak dla mnie jest zjawiskiem pozytywnym. Dyskusja w sumie bardziej na Dra¿liwe Tematy :P

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Mam talent!
« Reply #76 on: 2011-06-08, 16:54:30 »
nie bardzo wiem co ma oznaczaæ "¶wiête" je¿eli chodzi Ci o kwestie zwi±zane z katolickim podej¶ciem do pewnych warto¶ci to niestety ale strzeli³e¶ jak kul± w p³ot w moim przypadku.... Nie jestem katolikiem ( co nie oznacza ¿e pewne warto¶ci które tam wystêpuj± uwa¿am za prawid³owe ) , uwa¿am te¿ ¿e porównywanie Madonny do Micha³a Szpaka jest te¿ duu¿ym pud³em.... Tak jak mówiê , by³bym wstanie zaakceptowaæ go jako artystê , gdyby za jego wygl±dem szed³ TALENT przez du¿e "T".... :?

 W dzisiejszych czasach bardzo modne jest nazywanie  kogo¶ kto nie akceptuje zjawisk LGBT ( i wszystkie inne litery alfabetu  :?) , mianem homofoba , osoby nietolerancyjnej i generalnie ¶wiêtej oraz ¿yj±cej w ¶redniowieczu.... Jest to bardzo ¶mieszne i to jest wyraz braku tolerancji i pozwolenia innym ludziom na posiadanie w³asnego zdania w tej kwestii , oraz jest to przejaw braku podstawowej wiedzy na temat zjawisk homofobii czy te¿ tolerancji ( ale w to nie bêdê siê ju¿ zag³êbia³... ka¿dy mo¿e ruszyæ trochê g³ow± i dowiedzieæ siê czym s± te dwa pojêcia rzeczywi¶cie ) ja nie broniê nikomu uwielbiaæ Micha³a Szpaka za to ¿e jest "wyj±tkowy"... Natomiast moim zdaniem jest to promocja dziwnych zjawisk/ludzi które nie maj± nic wspólnego z TALENTEM.


Natomiast co do sukcesu w promowaniu tego typu ludzi to masz 100% racji... Z tym ¿e wydaje mi siê ¿e mówi³e¶ to w kontek¶cie równie¿ mojej osoby.... Zrozumia³em to w ten sposób ¿e skoro piszê na ten temat to oznacza ¿e ten kole¶ w pewien sposób kupi³ te¿ mnie. A tutaj ju¿ nie mogê siê z Tob± zgodziæ, poniewa¿ poda³em przyk³ad Micha³a Szpaka tylko i wy³±cznie jako element pewnej walki która jest obecna w spo³eczeñstwie i dzieli nas na tych "postêpowych" i na tych ze ¶redniowiecza... I gdzie tutaj jest ta "o¶wiecona" tolerancja?  :?

 
« Last Edit: 2011-06-08, 17:01:44 by Orka_Opeth »
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Mam talent!
« Reply #77 on: 2011-06-09, 11:33:03 »
e tam, niepotrzebnie bierzesz to wszystko do siebie - ja tylko poczyni³em obserwacje a nie rzuca³em oskar¿enia. Homofobia jest cech± naszego narodu czy nam siê to podoba czy nie. Wiem, ¿e w mediach kreuje siê s³owo homofob na niemal¿e ekwiwalent nazisty, ale definicja s³owa to "postawa spo³eczna charakteryzuj±ca siê uprzedzeniem, nienawi¶ci± i wrogo¶ci± wobec przedstawicieli mniejszo¶ci seksualnych" i, z ca³ym szacunkiem, Twoje wypowiedzi siê w to wpisa³y. Ja nic nie mówiê czy Ci wolno czy nie my¶leæ w ten sposób. Sformu³owanie "¶wiête oburzenie" nie by³o u¿yte jako atak na religijno¶æ a raczej okre¶lenie pewnego intensywnego emocjonalnie sprzeciwu.

Porównanie do Madonny by³o za to jak najbardziej na miejscu - proponujê zapoznaæ siê z kontekstem wypowiedzi. Madonna budowa³a swój sukces poprzez szokowanie purytañskiego spo³eczeñstwa otwarto¶ci± swojej seksualno¶ci i Szpak bawi siê bardzo podobnymi metodami, korzystaj±c z faktu, ¿e polskie spo³eczeñstwo jest obecnie znacznie bardziej konserwatywne ni¿ zachodnie - czyli ³atwiej je zaszokowaæ. Je¶li uwa¿asz, ¿e zasugerowa³em, i¿ Szpak bêdzie królem polskiego popu na wzór Madonny to znak, ¿e nie zrozumia³e¶ wypowiedzi.

I niestety, ale strategia tego pana zadzia³a³a trochê w Twoim przypadku. Fakt, ¿e zaszed³ tak wysoko wyra¼nie Ciê szokuje, czemu da³e¶ wyraz ju¿ w kilku wypowiedziach - wiêkszej ilo¶ci ni¿ na temat któregokolwiek z pozosta³ych uczestników - i gwarantujê Ci, ¿e zapamiêtasz tego typa na d³ugo w odró¿nieniu od ¶piewaj±cej kury domowej albo nastolatki z dobrego domu. Mo¿e nawet d³u¿ej niz samego Loskê. Mówi±c, ¿e Szpak ma udan± strategiê promocyjn±, mówi³em w³asnie o tym.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Mam talent!
« Reply #78 on: 2011-06-09, 11:55:13 »
A moim zdaniem nazywanie kogo¶ homofobem poniewa¿ nie akceptuje tego typu zjawisk jest w³a¶nie nadu¿yciem ( tym bardziej ¿e skupi³em siê na Szpaku jako arty¶cie a nie jako cz³owieku ). Widzisz... Gdybym powiedzia³ ¿e nie lubiê Dody poniewa¿ nie ma talentu a szokuje tylko cyckami i ¶mieszn± scenografi± podczas koncertów to nikt nie powiedzia³ bym ¿e mam jak±¶ fobiê na punkcie Doroty R. We wspó³czesnym ¶wiecie wszystkie przejawy krytycyzmu wobec "inno¶ci" s± traktowane jako fobia... Zapomina siê o wolno¶ci s³owa... Niestety ale ja odbieram nazywanie mnie homofobem jako atak na mnie ( co nie znaczy ¿e siê obra¿am , generalnie zastanawia mnie ten trend ).

Co do Madonny to w kwestii szokowania jako ubiór i wizerunek sceniczny to masz sporo racji. Jednak nadal uwa¿am ¿e porównywanie tych dwóch osób nie jest trafione , poniewa¿ Madonna poza szokowaniem ma równie¿ TALENT ( nie jestem jej zwolennikiem ) nagra³a kilka znanych na ¶wiecie utworów, ma dobry wokal , i ten fakt pozwoli³ jej siê obroniæ od samego pocz±tku. Natomiast wydaje mi siê ¿e w przypadku Szpaka wszyscy koncentruj± siê TYLKO na jego wygl±dzie i inno¶ci a czêsto zapominaj± o reszcie ( przyk³ad? Znowu pos³u¿ê siê utworami Niemena... zw³aszcza utworem drugim ) .

Je¿eli chodzi o moje "zainteresowanie" Micha³em Szpakiem , to po czê¶ci masz racjê. Jednak wydaje mi siê ¿e jemu bardziej zale¿y na anty-fanach którzy podbijaj± mu popularno¶æ... Uwa¿am ¿e kilka moich postów na forum Opeth nie wiele zmieni w tej materii  :D , aczkolwiek generalnie w tej kwestii masz sporo racji.
Pozdrawiam  :)
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Mam talent!
« Reply #79 on: 2011-06-09, 12:45:34 »
No có¿, rzeczywi¶cie tak jak mówi³em trend jest taki, ¿e homofobia traktowana jest jako sformu³owanie pejoratywne, co mimo wszystko nie zmienia samej definicji przytoczonej przeze mnie wcze¶niej. Nota bene, kolejny sukces tego typa to byæ mo¿e w³asnie pobudzanie dyskusji na takie w³asnie tematy ;) Nasze posty na forum nie s± oczywi¶cie no¶nikiem medialnej popularno¶ci tego pana a jedynie jej symptomami. Odno¶nie talentu Szpaka siê nie wypowiadam, ale zdanie mam podobne do Twojego i ¶miem twierdziæ, ¿e poza "szokuj±cym" image rzeczywi¶cie niewiele ma o zaoferowania..

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Mam talent!
« Reply #80 on: 2011-06-09, 16:14:14 »
Homofobia jest cech± naszego narodu czy nam siê to podoba czy nie. Wiem, ¿e w mediach kreuje siê s³owo homofob na niemal¿e ekwiwalent nazisty, ale definicja s³owa to "postawa spo³eczna charakteryzuj±ca siê uprzedzeniem, nienawi¶ci± i wrogo¶ci± wobec przedstawicieli mniejszo¶ci seksualnych"
Podobno wcale nie jeste¶my najwiêkszymi homofobami w Europie, ale poniewa¿ jeste¶my biedni i po czê¶ci g³upi, to nam "cfaniaki" dorabiaj± gêbê... Podobnie zreszt± jak z antysemityzmem. :wink:
Wyslano: 2011-06-09, 16:01:58
Edit: a z t± homofobi± jest u nas trochê tak, ¿e gdy ogl±dasz np. teledysk innego uczestnika (Madox - High On You) i oficjalnie siê wypowiesz, ¿e jest dla Ciebie niesmaczny, albo jeszcze gorzej, ¿e jest oble¶ny, to zaraz zrobi± z Ciebie homofoba. Taki wyznacznik czasów... :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Mam talent!
« Reply #81 on: 2011-06-09, 16:26:48 »
Quote
Edit: a z t± homofobi± jest u nas trochê tak, ¿e gdy ogl±dasz np. teledysk innego uczestnika (Madox - High On You) i oficjalnie siê wypowiesz, ¿e jest dla Ciebie niesmaczny, albo jeszcze gorzej, ¿e jest oble¶ny, to zaraz zrobi± z Ciebie homofoba. Taki wyznacznik czasów... Twisted Evil



Dok³adnie tak jest.... Strasznie mi siê nie podoba ten "nowy" wyznacznik naszych czasów... I moim zdaniem mamy wiêcej przejawów "heterofobii" ni¿ homofobii.
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Mam talent!
« Reply #82 on: 2011-06-09, 17:14:13 »
A ja uwazam, ze chlopak ma talent. Mnie sie troche chcialo z niego smiac jak wyszedl na scene, ale jak zaspiewal, to nie mialam watpliwosci. Tyle, ze mnie on nie rusza, bo jestem wyedukowana w strone japonskich boysbandow, ktore sa od niego milion razy bardziej szokujace jak na polskie standardy. Sa od niego lepsi ale jest mnostwo gorszych. Duzo gorszych.

wooy

  • Mourner
  • *
  • Posts: 101
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
    • Lurk Moar
Odp: Mam talent!
« Reply #83 on: 2011-06-10, 13:59:06 »
"Being straight is so gay"
„Bo ludzie zamienili siê w nijakie miernoty, których wegetacj± nie wstrz±saj± ¿adne impulsy woli” Fryderyk Nietsche

"Quidquid latine dictum sit, altum videtur"

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Mam talent!
« Reply #84 on: 2011-06-10, 19:01:30 »
"Being straight is so gay"
Trafne :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Mam talent!
« Reply #85 on: 2011-11-07, 15:14:59 »
Quote from: Piotr Rogucki (Coma) - Teraz Rock nr 11/2011
- Gwiazdozbiory to twój komentarz na temat modnych wspó³cze¶nie programów telewizyjnych wyszukuj±cych m³ode, muzyczne talenty. Dodajmy - komentarz jednoznacznie negatywny.
- To by³a próba podsumowania tego zjawiska, które nie wiem, czy by³o dotychczas opisane w piosence. To dziwna rzecz dla mnie, te telewizyjne show, do których ja te¿ by³em kilkakrotnie zapraszany. My¶lê, ¿e te programy wyrz±dzaj± du¿± krzywdê potencja³owi muzycznemu i kulturalnemu w Polsce – kiedy ludzie zadowalaj± siê takimi pó³¶rodkami. Gwiazdami w tych programach s± wy³±cznie jurorzy, a dzieciakom, które siê tam pokazuj±, wychodzi to przewa¿nie na z³e. Po wystawieniu ich na piedesta³ i wykorzystaniu ich mo¿liwo¶ci, zostawia siê je z niczym i do koñca ¿ycia maj± potem wra¿enie, ¿e co¶ zaprzepa¶ci³y, straci³y i obwiniaj± samych siebie. Tymczasem jest to wina systemu, który obs³uguje takie imprezy. Imprezy, które nie maj± na celu wnie¶æ czego¶ nowego i ¶wie¿ego, ale zapewniæ wy³±cznie krótkotrwa³± rozrywkê widzom i ogl±dalno¶æ dla stacji telewizyjnych. Tam nie ocenia siê artystów, tylko pó³produkt telewizyjny, targetowany w okre¶lonego widza i wyselekcjonowany tak, aby zapewni³ jak najwiêksz± ogl±dalno¶æ.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Mam talent!
« Reply #86 on: 2011-11-07, 17:07:57 »
No tak, niewiele osób, króre wygra³y jeden z tych programów naprawdê pó¼niej zrobi³o karierê. Kiedy¶ czyta³am wywiad z Brodk± bodaj¿e. Mia³a straszne problemy ze znalezieniem menad¿era, bo nie by³a ustawion± juz gwiazd±, tylko jeszcze neiwiadom± na rynku. nikt siê w niepewny materia³ nie chcia³ pchaæ.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Mam talent!
« Reply #87 on: 2011-11-07, 17:27:29 »
To jest chyba trochê podobnie jak z "szóstk±" w totka. Podobno 95% tych milionerów w stosunkowo krótkim czasie popada ruinê finansow± i g³êboko ¿a³uje swojego domniemanego szczê¶cia wygranej. W ¿yciu chyba jednak najzdrowiej jest i zarazem jest to najbardziej warto¶ciowe, gdy siê do czego¶ dochodzi ciê¿k± prac±.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Mam talent!
« Reply #88 on: 2011-11-07, 17:36:02 »
My¶lê, ¿e nie ma co porównywaæ. Wygrywaj±c w Totka masz kasê. W wiêkszo¶ci od Ciebie zale¿y co z ni± bêdzie (ju¿ pomijaj±c wszystkich znajomych i domniemanych znajomych, którzy bêd± chceli tê kasê wyci±gn±æ, mafiê, która bêdzie chcia³a Ciê chroniæ przed sob± za op³at± i inne takie). Tutaj po programie zostajesz sam z niczym.

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Mam talent!
« Reply #89 on: 2011-11-07, 20:24:34 »
Po wygranej w mam talent czy czym¶ takim teoretycznie powinna¶ staæ siê osob± medialn±, wykorzystaæ swój talent (albo po prostu umiejêtno¶æ zrobienia czego¶ co siê szarej masie spodoba - do tego te¿ trzeba byæ bystrym) i zdobyæ tê s³awê i te pieni±dze. W obu przypadkach wiele siê dostaje i zale¿y jak siê to wykorzysta. Laureaci tych programów jak widaæ w wiêkszo¶ci wykorzystaæ nie umieli.
No way in from the outside, no way out from within.

 

lofty-success