Author Topic: Co to za autorytaryzm?  (Read 16446 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Co to za autorytaryzm?
« on: 2008-10-23, 22:57:18 »
Co to za autorytaryzm moderator siê grzecznie pyta, gdzie wbrew regulaminowi sami jego twórca dokonuje bana na osobie wyrzucaj±c j± de facto z forum i jeszcze poczuwa siê do dumy w zwi±zku z tym? Jestem osobi¶cie obra¿any takimi praktykami i apeluj± do forumowiczów, aby wsparli mnie w przemówienie komu¶ do serca, aby siê opamiêta³ trochê...

¯adna strona w konflikcie nie jest bez winy, ale uwa¿am, ¿e nadu¿ywanie w³adzy jest karygodne i chcê zaznaczyæ, ¿e protestujê i namawiam admina do rozs±dku. Kto¶ ze mn±?
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Co to za autorytaryzm?
« Reply #1 on: 2008-10-23, 23:36:48 »
Czarna by³a wielokrotnie upominana za swoje bezczelne zachowanie i nieraz ju¿ zbli¿a³a siê do granicy wylotu. Tym razem miarka siê przebra³a. Je¶li kto¶ lubi byæ obra¿any i otrzymywaæ pod swoim adresem wulgaryzmy, to ja w to nie wnikam. Ja nie lubiê. Wielokrotnie przymyka³em oczy na ró¿ne rzeczy, ale to ju¿ posz³o za daleko.

Ban zosta³ udzielony na tydzieñ.
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Co to za autorytaryzm?
« Reply #2 on: 2008-10-23, 23:42:06 »
Ciekawe gdzie by³ zatem ban dla Juz po uwagach na temat twego przyrodzenia? ¯e ju¿ nie bêdê wnika³ jakich. :>
[under construction]

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Co to za autorytaryzm?
« Reply #3 on: 2008-10-23, 23:55:36 »
To by³y w³a¶nie te rzeczy, na które przymkn±³em swego czasu oko. Jak widaæ spowodowa³o to tylko rozbestwienie siê towarzystwa. Tak± sam± mentalno¶æ wykazuj± uczniowie w kontaktach z nowym nauczycielem - sprawdzaj± jak daleko mog± siê posun±æ. Je¶li nauczyciel w porê nie zareaguje i nie utnie zawczasu tych prostackich podchodów, to w koñcu dostaje kube³ na g³owê.
True Pagan Winter Crew

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Co to za autorytaryzm?
« Reply #4 on: 2008-10-24, 00:02:40 »
Ale Ty jeste¶ stron±. Tak samo winn±. Co innego gdyby bana udzieli³ drugi admin. Przez to, ¿e jeste¶ stron± to nie wysz³o na admiñsk± karê tylko na kiepsk± zemstê. Nie jeste¶my Twoimi uczniami tylko doros³ymi lud¼mi i nie stosuje siê do nas dzieciêcej formy edukacji.
[under construction]

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Co to za autorytaryzm?
« Reply #5 on: 2008-10-24, 00:11:04 »
Minder, to nie szko³a. Mo¿esz przestaæ byæ nauczycielem, jak tu wchodzisz, nawet powiniene¶. To raz. A dwa: owszem, Czarna bywa³a bezczelna. Tylko, ¿e jej reakcje na Ciebie z powietrza siê nie wziê³y. Zastanów siê mo¿e, czym Ty siê przyczyni³e¶ do takiego, a nie innego jej zachowania. Ju¿ gdzie¶ kiedy¶ Ci o tym pisa³am...
I Unas ma racjê, ten ban nie wygl±da ³adnie, zw³aszcza w kontek¶cie Waszych prywatnych animozji, do tego jeszcze nie poinformowa³e¶ o nim (ani jej, ani nikogo w ogóle). Trochê inaczej to wygl±da³o w przypadku arktycznej czy Lizarda... :roll:

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Co to za autorytaryzm?
« Reply #6 on: 2008-10-24, 00:15:41 »
Albo s± zasady, albo jest anarchia i samodzier¿awie. Traktuj nas jak doros³ych i ustal zasady, a my wtedy nie bêdziemy szukaæ dziur u Ciebie.
[under construction]

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Co to za autorytaryzm?
« Reply #7 on: 2008-10-24, 15:48:06 »
Czarna by³a wielokrotnie upominana za swoje bezczelne zachowanie i nieraz ju¿ zbli¿a³a siê do granicy wylotu.
Poka¿ mi paluszkiem, gdzie choæ raz zwróci³e¶ mi formalnie uwagê, ¿e z³ama³am regulamin i ¿e kolejny raz bêdzie ukarany banem...?  :shock:
...If I call will you come and will you save me?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odp: Co to za autorytaryzm?
« Reply #8 on: 2008-10-25, 12:26:08 »
Pokaż mi paluszkiem, gdzie choć raz zwróciłeś mi formalnie uwagę, że złamałam regulamin i że kolejny raz będzie ukarany banem...?  :shock:
Dostawałaś upomnienia na PW odnośnie wcześniejszego zachowania na forum. Niestety Ciężko pokazać paluszkiem PW w publicznym wątku. Kolejny problem mógłby być ze słowem "formalnie" - tak odnośnie owych PW, jak i upomnień przy okazji różnych utarczek. W porządku, uznajmy tamte uwagi za nieformalne, przedawnione, whatever.

Formalnie w takim razie: Od tej pory jakikolwiek ponowny wyskok z Twojej strony przeciwko pkt. 0 lub pkt. 2 Regulaminu będzie skutkował permanentnym banem. Odnośnie pkt. 1 Regulaminu przydzielam margines trzech upomnień (tzn. trzecie upomnienie skutkuje konsekwencjami - najpierw skasowaniem postów, następnie - znów po trzecim z kolei - banem czasowym, potem banem stałym). Niniejsze ostrzeżenie wydane jest bezterminowo (tzn. nie ulega przedawnieniu).
True Pagan Winter Crew

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Co to za autorytaryzm?
« Reply #9 on: 2008-10-25, 19:13:29 »
Dostawa³a¶ upomnienia na PW odno¶nie wcze¶niejszego zachowania na forum. Niestety Ciê¿ko pokazaæ paluszkiem PW w publicznym w±tku. Kolejny problem móg³by byæ ze s³owem "formalnie" - tak odno¶nie owych PW, jak i upomnieñ przy okazji ró¿nych utarczek. W porz±dku, uznajmy tamte uwagi za nieformalne, przedawnione, whatever.
Upomnienia? A to nie by³y gro¼by i poni¿enia ze strony Twojej prywatnej osoby?! A mo¿e jednak poka¿ publicznie swoje priwy do mnie (ostatnio z lipca)?! Ciekawe, czy kto¶ uzna³by je za formalne upomnienia adminitratora do u¿ytkownika...

Formalnie w takim razie: Od tej pory jakikolwiek ponowny wyskok z Twojej strony przeciwko pkt. 0 lub pkt. 2 Regulaminu bêdzie skutkowa³ permanentnym banem. Odno¶nie pkt. 1 Regulaminu przydzielam margines trzech upomnieñ (tzn. trzecie upomnienie skutkuje konsekwencjami - najpierw skasowaniem postów, nastêpnie - znów po trzecim z kolei - banem czasowym, potem banem sta³ym). Niniejsze ostrze¿enie wydane jest bezterminowo (tzn. nie ulega przedawnieniu).
Ale, mój drogi, po pierwsze: Lex retro non agit - prawo nie dzia³a wstecz.
Po drugie: mi³o mi, ¿e traktujesz mnie wyj±tkowo, ale chcia³abym, ¿e wszyscy mieli równe prawa - a je¶li tak, to doprecyzujmy regulamin, ¿eby KA¯DY, z Tob± w³±cznie :roll:, móg³ dostaæ najpierw 2 upomnienia, a potem ban. Nie wiem, mo¿e te kary przyznawa³o by Wasze moderatorskie gremium, np. je¶li troje z grona moderatorsko-administratorskiego uzna, ¿e siê nale¿y, a nie na zasadzie: nie lubiê Ciê, to dam Ci ban :]
...If I call will you come and will you save me?