Author Topic: Opeth - koncerty  (Read 116156 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

cygnus74

  • Posts: 127
  • Karma: +3/-0
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #465 on: 2021-11-25, 11:27:07 »
Ale ¿eby tylko dwa numery z nowej p³yty? Zmiast Deliverance zagraliby lepiej All Things Will Pass i jeszcze jaki¶ nowy.
Pora¿ka ten set.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #466 on: 2021-11-25, 12:25:06 »
Do tej pory z nowej p³yty w ogóle grali tylko trzy:
Hjärtat vet vad handen gör (Heart In Hand)
Allting tar slut (All Things Will Pass)
Svekets prins (Dignity)

Ale czy to nie by³o tak zawsze? ¯e niedu¿o nowego materia³u pokazywali na koncertach... Z Sorceress do tej pory grali tylko 4 numery (chocia¿ tu akurat nie ma czego ¿a³owaæ), z Pale Communion 5...
Tak¿e to podej¶cie do grania na ¿ywo pozostawia sporo do ¿yczenia ju¿ od dawna. Czemu trudno siê dziwiæ w kontek¶cie tego, ¿e Mike nie lubi koncertowaæ i wiele razy o tym mówi³.

cygnus74

  • Posts: 127
  • Karma: +3/-0
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #467 on: 2021-11-25, 14:16:03 »
To, ¿e by³o tak od zawsze b±d¼ od dawna, nie zmienia faktu, i¿ ten set jest s³aby i oklepany jak dupa prostytutki.
Jakby nie mieli w czym wybieraæ.
« Last Edit: 2021-11-25, 14:17:51 by cygnus74 »

blackmailer

  • Posts: 124
  • Karma: +2/-0
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #468 on: 2021-11-27, 13:25:35 »
Mi siê z nowej marzy Next of Kin, najlepiej jeszcze z Continuum :D

cygnus74

  • Posts: 127
  • Karma: +3/-0
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #469 on: 2021-11-30, 18:00:23 »
Mike nie lubi koncertowaæ i wiele razy o tym mówi³.

To mo¿e stand-up?   :D

https://youtu.be/JT5VUcRYNAg

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #470 on: 2022-09-09, 07:48:32 »
The Drapery Falls zagrane podobno przed dwoma miechami. Jest ok. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #471 on: 2022-10-31, 13:36:20 »
Mike wrzuci³ ma fejsa filmik, w którym gada o trasie na 30-lecie i na koñcu robi spoiler sugeruj±c, ¿e zagraj± Black Rose Immortal ;)

blackmailer

  • Posts: 124
  • Karma: +2/-0
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #472 on: 2022-11-03, 21:38:20 »
Fajnie, ¿e nagra³ taki filmik. Ju¿ nie mogê siê doczekaæ koncertu w Londku :D

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #473 on: 2022-11-07, 11:06:24 »
Ja raczej nie mam w sobie tyle samozaparcia, ¿eby siê doczo³gaæ na którykolwiek z tych koncertów, skoro nie graj± w Polsce, wiêc by³oby mi³o jakby nagrali z tego koncertówkê, obejrza³bym.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #474 on: 2022-11-13, 19:51:56 »
Setlista z Kopenhagi, czyli z pierwszego gigu z serii 'XXX Anniversary', czy jak to tam sie nazywa.

Ghost of Perdition
Demon of the Fall
Eternal Rains Will Come
The Moor
Under the Weeping Moon (first time since 2006)
Windowpane
The Devil's Orchard
Black Rose Immortal (first time ever played live)
Burden
Sorceress
Allting tar slut

Encore:
Blackwater Park
Deliverance

I jest video z BRI. Miodzio.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

blackmailer

  • Posts: 124
  • Karma: +2/-0
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #475 on: 2022-11-16, 13:29:21 »
BRI brzmi na tym nagraniu niesamowicie. Jedyne co smuci, to ¿e Micha³ek ju¿ ³apska na secie po³o¿y³ i wymieni³ Blackwater Park na Harvest... No nic. Pojutrze Londyn!

blackmailer

  • Posts: 124
  • Karma: +2/-0
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #476 on: 2022-11-20, 11:09:07 »
Emocje trochê opad³y, wiêc napiszê parê s³ów o koncercie w Londynie w ramach trasy "XXX Evolution".

Koncert zajebisty :D Widzia³em Opeth po raz szósty i nigdy nie widzia³em ich (a szczególne Mike'a) tak wyluzowanych i maj±cych fun z gry dla ludzi. Widaæ, ¿e bardzo im siê podoba³o i lubi± graæ w Londynie. W sumie nie dziwi mnie to, bo publika by³a naprawdê do¶æ zacna - ¶piewaj±ca, ale kulturalna, bez zbêdnego pchania siê i odpierdalania dziczy.
Forma zespo³u top. Setlista bardzo dobra, ale nie perfekcyjna, no ale to ju¿ wina (w wiêkszo¶ci) ludzi. Mike niech bêdzie potêpiony za zast±pienie Blackwater Park Harvestem, który wypad³ zacnie, ale w po³±czeniu z Windowpane stworzy³ tak± trochê dziurê dynamiczn± koncertu. Tytu³owy z Blackwatera by siê idealnie w tym secie znalaz³. Co do highlightów no to nie mo¿na nie wspomnieæ o wykonie Black Rose Immortal, który na ¿ywo wspaniale brzmi. Dodatkowo The Moor i Burden zamykaj± moj± ¶wiêt± trójcê tego seta. ¦wietnie te¿ wypad³o Eternal Rains Will Come.
Ch³opaki byli jak na nich niesamowicie kontaktowi. Sta³em naprzeciw Fredrika i bardzo czêsto siê do nas u¶miecha³. Mike sporo chodzi³, nie wiem te¿ czy to kwestia naszego spotu, czy po prostu flaga przyci±ga³a jego wzrok, ale czêsto nawi±zywa³ z nami kontakt wzrokowy, podczas gdy kojarzê go raczej z unikania takich sytuacji. Mia³ te¿ ca³kiem niez³e pogadanki pomiêdzy utworami ;)
Waltteri idealnie wpasowa³ siê w ten zespó³. Kocham Paradise Lost, ale kurde... On siê tam autentycznie marnowa³. Go¶æ zagra chyba wszystko, jest dla mnie po³±czeniem jazzowego feelingu Axe'a i techniki Lopeza, niesamowity perkusista, mam nadziejê, ¿e zostanie z nimi na d³u¿ej, co nie jest nieprawdopodobne, bo widaæ, ¿e ma z Mikaelem naprawdê fajny vibe.
Mam nadziejê te¿, ¿e nie bêd± nadu¿ywaæ tego BRI na innych trasach, fajnie jakby odkopywali go na jakie¶ specjalne okazje, bo wa³ek (równie¿ ze wzglêdu na swój status w¶ród fanów) zas³uguje na odpowiedni± celebracjê :D
Hammersmith jest przewspania³± sal±, fajnie by³o odwiedziæ tak legendarne miejsce na koncercie ulubionego zespo³u :D

Co do Voivod - nie znam ich dobrze, ale koncert by³ dobry. Trochê zawiod³o nag³o¶nienie, ale s³ucha³o siê dobrze. Fajnie by³o zobaczyæ tak± legendê :)