Author Topic: Opeth - koncerty  (Read 114519 times)

0 Members i 1 GoŠ przegl▒da ten w▒tek.

cygnus74

Odp: Opeth - koncerty
« Reply #465 on: 2021-11-25, 11:27:07 »
Ale ┬┐eby tylko dwa numery z nowej p┬│yty? Zmiast Deliverance zagraliby lepiej All Things Will Pass i jeszcze jaki┬ nowy.
Pora┬┐ka ten set.

Callahan

• Rocket Man
« Reply #466 on: 2021-11-25, 12:25:06 »
Do tej pory z nowej p┬│yty w og├│le grali tylko trzy:
Hj├Ąrtat vet vad handen g├Âr (Heart In Hand)
Allting tar slut (All Things Will Pass)
Svekets prins (Dignity)

Ale czy to nie by┬│o tak zawsze? ┬»e niedu┬┐o nowego materia┬│u pokazywali na koncertach... Z Sorceress do tej pory grali tylko 4 numery (chocia┬┐ tu akurat nie ma czego ┬┐a┬│owa├Ž), z Pale Communion 5...
Tak┬┐e to podej┬Âcie do grania na ┬┐ywo pozostawia sporo do ┬┐yczenia ju┬┐ od dawna. Czemu trudno si├¬ dziwi├Ž w kontek┬Âcie tego, ┬┐e Mike nie lubi koncertowa├Ž i wiele razy o tym m├│wi┬│.

cygnus74

« Reply #467 on: 2021-11-25, 14:16:03 »
To, ┬┐e by┬│o tak od zawsze b┬▒d┬╝ od dawna, nie zmienia faktu, i┬┐ ten set jest s┬│aby i oklepany jak dupa prostytutki.
Jakby nie mieli w czym wybiera├Ž.
« Last Edit: 2021-11-25, 14:17:51 by cygnus74 »

blackmailer

« Reply #468 on: 2021-11-27, 13:25:35 »
Mi siê z nowej marzy Next of Kin, najlepiej jeszcze z Continuum :D

cygnus74

« Reply #469 on: 2021-11-30, 18:00:23 »
Mike nie lubi koncertowa├Ž i wiele razy o tym m├│wi┬│.

To mo┬┐e stand-up?   :D

https://youtu.be/JT5VUcRYNAg

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #470 on: 2022-09-09, 07:48:32 »
The Drapery Falls zagrane podobno przed dwoma miechami. Jest ok. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

• Rocket Man
« Reply #471 on: 2022-10-31, 13:36:20 »
Mike wrzuci┬│ ma fejsa filmik, w kt├│rym gada o trasie na 30-lecie i na ko├▒cu robi spoiler sugeruj┬▒c, ┬┐e zagraj┬▒ Black Rose Immortal ;)

blackmailer

« Reply #472 on: 2022-11-03, 21:38:20 »
Fajnie, ┬┐e nagra┬│ taki filmik. Ju┬┐ nie mog├¬ si├¬ doczeka├Ž koncertu w Londku :D

Callahan

• Rocket Man
« Reply #473 on: 2022-11-07, 11:06:24 »
Ja raczej nie mam w sobie tyle samozaparcia, ┬┐eby si├¬ doczo┬│ga├Ž na kt├│rykolwiek z tych koncert├│w, skoro nie graj┬▒ w Polsce, wi├¬c by┬│oby mi┬│o jakby nagrali z tego koncert├│wk├¬, obejrza┬│bym.

Voice

• Global Moderathor
  • *
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
« Reply #474 on: 2022-11-13, 19:51:56 »
Setlista z Kopenhagi, czyli z pierwszego gigu z serii 'XXX Anniversary', czy jak to tam sie nazywa.

Ghost of Perdition
Demon of the Fall
Eternal Rains Will Come
The Moor
Under the Weeping Moon (first time since 2006)
Windowpane
The Devil's Orchard
Black Rose Immortal (first time ever played live)
Burden
Sorceress
Allting tar slut

Encore:
Blackwater Park
Deliverance

I jest video z BRI. Miodzio.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

blackmailer

« Reply #475 on: 2022-11-16, 13:29:21 »
BRI brzmi na tym nagraniu niesamowicie. Jedyne co smuci, to ┬┐e Micha┬│ek ju┬┐ ┬│apska na secie po┬│o┬┐y┬│ i wymieni┬│ Blackwater Park na Harvest... No nic. Pojutrze Londyn!

blackmailer

« Reply #476 on: 2022-11-20, 11:09:07 »
Emocje trochê opad³y, wiêc napiszê parê s³ów o koncercie w Londynie w ramach trasy "XXX Evolution".

Koncert zajebisty :D Widzia┬│em Opeth po raz sz├│sty i nigdy nie widzia┬│em ich (a szczeg├│lne Mike'a) tak wyluzowanych i maj┬▒cych fun z gry dla ludzi. Wida├Ž, ┬┐e bardzo im si├¬ podoba┬│o i lubi┬▒ gra├Ž w Londynie. W sumie nie dziwi mnie to, bo publika by┬│a naprawd├¬ do┬Â├Ž zacna - ┬Âpiewaj┬▒ca, ale kulturalna, bez zb├¬dnego pchania si├¬ i odpierdalania dziczy.
Forma zespo┬│u top. Setlista bardzo dobra, ale nie perfekcyjna, no ale to ju┬┐ wina (w wi├¬kszo┬Âci) ludzi. Mike niech b├¬dzie pot├¬piony za zast┬▒pienie Blackwater Park Harvestem, kt├│ry wypad┬│ zacnie, ale w po┬│┬▒czeniu z Windowpane stworzy┬│ tak┬▒ troch├¬ dziur├¬ dynamiczn┬▒ koncertu. Tytu┬│owy z Blackwatera by si├¬ idealnie w tym secie znalaz┬│. Co do highlight├│w no to nie mo┬┐na nie wspomnie├Ž o wykonie Black Rose Immortal, kt├│ry na ┬┐ywo wspaniale brzmi. Dodatkowo The Moor i Burden zamykaj┬▒ moj┬▒ ┬Âwi├¬t┬▒ tr├│jc├¬ tego seta. ┬Žwietnie te┬┐ wypad┬│o Eternal Rains Will Come.
Ch┬│opaki byli jak na nich niesamowicie kontaktowi. Sta┬│em naprzeciw Fredrika i bardzo cz├¬sto si├¬ do nas u┬Âmiecha┬│. Mike sporo chodzi┬│, nie wiem te┬┐ czy to kwestia naszego spotu, czy po prostu flaga przyci┬▒ga┬│a jego wzrok, ale cz├¬sto nawi┬▒zywa┬│ z nami kontakt wzrokowy, podczas gdy kojarz├¬ go raczej z unikania takich sytuacji. Mia┬│ te┬┐ ca┬│kiem niez┬│e pogadanki pomi├¬dzy utworami ;)
Waltteri idealnie wpasowa┬│ si├¬ w ten zesp├│┬│. Kocham Paradise Lost, ale kurde... On si├¬ tam autentycznie marnowa┬│. Go┬Â├Ž zagra chyba wszystko, jest dla mnie po┬│┬▒czeniem jazzowego feelingu Axe'a i techniki Lopeza, niesamowity perkusista, mam nadziej├¬, ┬┐e zostanie z nimi na d┬│u┬┐ej, co nie jest nieprawdopodobne, bo wida├Ž, ┬┐e ma z Mikaelem naprawd├¬ fajny vibe.
Mam nadziej├¬ te┬┐, ┬┐e nie b├¬d┬▒ nadu┬┐ywa├Ž tego BRI na innych trasach, fajnie jakby odkopywali go na jakie┬ specjalne okazje, bo wa┬│ek (r├│wnie┬┐ ze wzgl├¬du na sw├│j status w┬Âr├│d fan├│w) zas┬│uguje na odpowiedni┬▒ celebracj├¬ :D
Hammersmith jest przewspania┬│┬▒ sal┬▒, fajnie by┬│o odwiedzi├Ž tak legendarne miejsce na koncercie ulubionego zespo┬│u :D

Co do Voivod - nie znam ich dobrze, ale koncert by┬│ dobry. Troch├¬ zawiod┬│o nag┬│o┬Ânienie, ale s┬│ucha┬│o si├¬ dobrze. Fajnie by┬│o zobaczy├Ž tak┬▒ legend├¬ :)