Author Topic: Opeth - koncerty  (Read 116197 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #75 on: 2011-09-20, 11:23:52 »
Ale ten koncert jest rozpaczliwie krótki przecie¿! 13 utworów, ale wg studyjnych wersji to to jest zaledwie godzina i 25 minut...
Bardzo fajnie, ¿e graj± Fair Judgement, Folklore na koniec te¿ super, wybór kilku innych te¿ mi siê bardzo podoba, wiêc bardzo chêtnie bym ich zobaczy³ z takim setem (no i akustyczny fragment koncertu, super sprawa, podoba mi siê to), ale to jest przynajmniej ze 20 minut za krótko. Pomiêdzy Face of Melinda a porcelank± wstawi³bym Advent, a po Slither da³bym co¶ z GR - Baying of the hounds, Beneath The Mire albo Harlequin Forest - i wtedy by³oby pysznie. I wysz³oby oko³o 110 minut, to ju¿ by by³o ca³kiem przyzwoicie :P
« Last Edit: 2011-09-20, 11:28:16 by Callahan »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

the_silent_man

  • Posts: 114
  • Karma: +9/-0
  • Gender: Male
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #77 on: 2011-09-20, 13:50:08 »
Set z wczoraj:


Podobno 'Closure' w koncu nie zagrali. "Throat...", "Kredens" i "Patterns" w wersji akustycznej, podobno siedzieli na krzeslach i grali.

No nie mogê Mike zaszala³ na ca³ego. Ale w sumie to ciekawa ta setlista, niektórych rzeczy jeszcze nigdy nie grali na ¿ywo. Brawa za odwagê bo nara¿a siê na teksty w stylu tych z intro do Dirge For November z ostatniego DVD. Na pewno wielu fanów chcia³oby us³yszec te¿ mocniejsz± stronê zespo³u, w tym ja bo jeszcze nigdy ich na ¿ywo nie widzia³em, a tak mamy tylko mellow  part. Na upartego w czê¶ci heavy znalaz³yby siê: The Devil's Orchard, Porcelain Heart, Slither, A Fair Judgement i Hex Omega ;-)
Doesn't mean you should
Just because you can

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #78 on: 2011-09-20, 14:19:31 »
Uch, tego siê nie spodziewa³em. Ludzie mog± Majkowi wybaczyæ brak growlu na p³ycie i doceniæ "Heritage", ale jak ta setlista siê rozniesie to szybko spadnie im sprzeda¿ biletów. Bardzo to nie³adnie.

No wlasnie sam sie zastanawiam, czy - jesli nadarzy sie okazja w Polsce - rzuce sie na bilety rownie entuzjastycznie jak w przypadku poprzedniego oblicza zespolu, czy raczej z tzw "pewna doza niesmialosci". A jeszcze jak zrobia taki motyw, jak ostatnio w Wa-wie (wysoka cena + brak supportow) to juz w ogole bedzie nad czym myslec... I nie zebym potrzebowal na koncertach nie wiadomo jakiej rzezni, ale bede mial wrazenie, ze czegos mi brakuje. On the other hand, wciaz jeszcze nie slyszalem 'Heritage', wiec moze za pare dni to wszystko odszczekam ;)

Ale ten koncert jest rozpaczliwie krótki przecie¿! 13 utworów, ale wg studyjnych wersji to to jest zaledwie godzina i 25 minut...

Faktycznie, nie zwrocilem nawet uwagi. Spory niedosyt.

Opeth - Credence - Live Acoustic - Heritage Tour 9/19/11

Dzieki! Czy tylko mi sie zdaje, ze panowie sa strasznie zestresowani?
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #79 on: 2011-09-20, 14:29:55 »
Opeth - Credence - Live Acoustic - Heritage Tour 9/19/11
Dzieki! Czy tylko mi sie zdaje, ze panowie sa strasznie zestresowani?

W ogóle dziwnie to wygl±da. Akustyczny, cichy kawa³ek, a publiczno¶æ rozwrzeszczana. Czy¿by wyra¿a³a swoj± dezaprobatê, czy po prostu w Amerykanie nie potrafi± nigdy siedzieæ cicho? :P

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #80 on: 2011-09-20, 15:05:40 »
A dla mnie ta set lista to bomba... Tego czego siê w³a¶nie obawia³em to fakt ¿e ch³opaki wymieszaj± nowy materia³ ze starym ( przynajmniej na trasie promocyjnej now± p³ytê wygl±da³o by to karykaturalnie jak dla mnie ) , jako¶ nie umiem sobie wyobraziæ ¿eby zagrali np. Nepenthe a zaraz potem Deliverance... My¶lê ¿e taka formu³a mog³a by zabiæ trochê klimat promocji nowego albumu. Nie wykluczam w przysz³o¶ci takich kombinacji ale na t± chwilê my¶lê ¿e taki uk³ad set listy jest zdecydowanie dobr± decyzj±  :) jedyne nad czym móg³bym siê zastanawiaæ to nad tym czy zamiast tych "klimatycznych" utworów mo¿na by by³o wstawiæ jakie¶ inne , ale my¶lê ¿e ch³opaki bêd± mieszaæ kompozycjami  :) . Zreszt± przecie¿ Opeth przed wydaniem nowego albumu by³o na trasie koncertowej na której prezentowali stary materia³ , dlatego nie mogê do koñca zrozumieæ tego narzekania... Sam nadal nie jestem jeszcze przekonany co do nowego oblicza zespo³u ( p³ytê ci±gle s³ucham i wyrabiam sobie opiniê ) jednak uwa¿am ¿e zespó³ podj±³ bardzo dobr± decyzjê odno¶nie formu³y tej trasy  :)
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #81 on: 2011-09-20, 16:00:08 »
Widz±c ich nawet dwa razy na ¿ywo jako¶ nie mogê siê przekonaæ do tej formy koncertu i setlisty, co nieco poszaleæ by wypada³o...

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #82 on: 2011-09-20, 16:50:32 »
A mo¿e powinni zrobiæ taki myk jak na "Lamentatios"? Pierwsza czê¶æ - odgrywamy ca³e "Heritage" (albo wiêkszo¶æ) + jakie¶ bonusy typu "Harvest" albo "Credence", a druga mocniejsza? Bo niby fajnie, nowe oblicze zespo³u, gramy spokojniej itd, ale w setli¶cie s± "Porcelain Heart" "Hex Omega" i "A Fair Judgment". Nie wiem jak Wy, ale ja to odbieram jako zagrywkê typu: zagrajmy co¶ starszego, ale byleby nie mia³o growlu. Nie uwa¿am, ¿e to jest najwa¿niejsze w Opeth i nie lubiê tekstów typu: "Opeth bez growlu siê nie liczy", ale (mo¿e przesadzam) zdaje siê, ¿e Mike dryfuje w stronê "Opeth z growlem to ¶mieci". I tak, mam dzi¶ nastrój do narzekania :P
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #83 on: 2011-09-20, 16:57:55 »
Quote from: Hieronim_Berbelek
A mo¿e powinni zrobiæ taki myk jak na "Lamentatios"? Pierwsza czê¶æ - odgrywamy ca³e "Heritage" (albo wiêkszo¶æ) + jakie¶ bonusy typu "Harvest" albo "Credence", a druga mocniejsza? Bo niby fajnie, nowe oblicze zespo³u, gramy spokojniej itd, ale w setli¶cie s± "Porcelain Heart" "Hex Omega" i "A Fair Judgment". Nie wiem jak Wy, ale ja to odbieram jako zagrywkê typu: zagrajmy co¶ starszego, ale byleby nie mia³o growlu. Nie uwa¿am, ¿e to jest najwa¿niejsze w Opeth i nie lubiê tekstów typu: "Opeth bez growlu siê nie liczy", ale (mo¿e przesadzam) zdaje siê, ¿e Mike dryfuje w stronê "Opeth z growlem to ¶mieci". I tak, mam dzi¶ nastrój do narzekania :P
Ze wszystkim siê zgadzam.

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #84 on: 2011-09-20, 17:02:45 »
Quote
Mike dryfuje w stronê "Opeth z growlem to ¶mieci".

oj chyba przesadzasz... moim zdaniem za wcze¶nie jest aby wysuwaæ tego typu wnioski , tym bardziej ¿e ( tak jak mówi³em wcze¶niej ) na ostatniej trasie koncertowej Opeth nie brakowa³o ostrej jazdy , Mike zreszt± ma prawo byæ zmêczony growlem , ma prawo poszukiwaæ nowych ciekawych brzmieñ.... a co do formu³y z lamentations to by³o to ¶wietne rozwi±zanie ale uwa¿am te¿ ¿e to co teraz zaproponowali jest równie¿ ¶wie¿e i ciekawe  :) dla mnie Opeth = innowacje i muzyczne pejza¿e i za to ich w³a¶nie ceniê... dla porównania Dream Theater wypu¶cili ciekawy album , planuj± ciekaw± trasê koncertow± ale to wszystko jest trochê jak ( bardzo dobre ale jednak TYLKO ) dreptanie w miejscu.... Za ka¿dym razem kiedy widzê , s³ucham jak±¶ now± rzecz w wykoniu Opeth to widzê , s³yszê ¿e jest to ¶wie¿e i ciekawe i oryginalne i mimo tego ¿e ta p³yta nawi±zuje do lat 70 to uwa¿am j± za bardzo wspó³czesn± i ( byæ mo¿e ) odkrywaj±c± jakie¶ nowe kierunki w muzyce ?
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #85 on: 2011-09-20, 17:21:58 »
zdaje siê, ¿e Mike dryfuje w stronê "Opeth z growlem to ¶mieci".

Ale przecie¿ to jasne, ¿e metal jest passe, teraz gramy jazz-rock a la King Crimson z lat siedemdziesi±tych. Mike us³ysza³ jak jego bosy przyjaciel Stefan mówi³, ¿e ma metalu po dziurki w nosie, a przecie¿ jak co¶ Stefan mówi, to to jest ¶wiête - wiêc te¿ uzna³, ¿e metal jest z³y. A ¿e growl jest najbardziej metalowym z metalowych elementów w Opeth, to poszed³ pierwszy do odstrza³u. Dla Stefcia wszystko - kolejno¶æ utworów na Heritage te¿ dla niego zmieni³ przecie¿ :P Czekam a¿ Mikael zacznie wystêpowaæ boso, z akustykiem i ¶piewaj±c o poci±gach. O iPodach - ¿e to z³o - te¿ ju¿ tak samo jak Stefek gada. Tyle, ¿e do premiery p³yty Stefka zosta³ tydzieñ, tymczasem album najwyra¼niej nadal nie wyciek³, a Heritage tydzieñ przed premier± ju¿ hula³o po sieci w najlepsze. Oj Majkel, Majkel, du¿o Ty siê jeszcze musisz nauczyæ :P

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #86 on: 2011-09-20, 17:37:45 »
Buahaha, piekna ocena sytuacji ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #87 on: 2011-09-20, 20:45:38 »
    Bardzo chcia³bym zobaczyæ "nowy" Opeth na ¿ywo. Szkoda ¿e polaczkom jak zwykle nie by³o dane ogl±danie ich na pe³nym, osobnym koncercie w trasie, która promuje p³ytê... Chyba siê pop³acze. Znowu pewnie wydadz± jakie¶ dvd za nied³ugo, w bardziej progowym stylu i bed± uwa¿ali ¿e to nam wystarczy... NIEEEEEEEEE!!! Wolimy koncerty ni¿ ich DVD, Mikael!

P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #88 on: 2011-09-20, 22:44:58 »
Spokojnie, In_Prog ;) Ja mysle, ze sie doczekamy. Zauwaz, ze 'Heritage' dopiero dzisiaj w USA wychodzi, a panowie juz sa w trasie. Sadze, ze spokojnie beda z rok jezdzic z ta plyta po calym swiecie. Obecna trasa to tylko Europa Zachodnia i wlasciwie tyle. Nawet w Szwecji jest tylko jeden gig. Obstawiam, ze najpozniej na wiosne ruszy trasa po pozostalej czesci Europy i wtedy przynajmniej jeden koncert w Polsce zagraja :) Kto wie, moze jeszcze przed Gwiazdka oglosza dalsza czesc tournee (o ile mnie pamiec nie myli to poprzedni warszawski koncert byl juz w grudniu ogloszony).

I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #89 on: 2011-09-20, 23:36:41 »
mam nadziejê ;) I jak zagraj± to proszê niech to nie bêdzie kolejny metal hammer, bo chocia¿ koncert wychodzi³ na plus to jako¶ nie by³o tego opethowego klimatu( no i wci±¿ ¿a³ujê ¿e nie poszed³em na p³ytê :()
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

 

lofty-success