Author Topic: Opeth - koncerty  (Read 116206 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #135 on: 2012-06-08, 12:32:24 »
Sta³o siê. Opeth zamienia siê w Nirvanê i bêdzie gra³ bez kabli. As many of you have already noticed, the shows in London, Frankfurt and Bochum will be 'Unplugged' shows.
Ciekaw jestem setlisty. Raczej siê nie spodziewam, by który¶ rze¼nicki kawa³ek przerobili na spokojnie. Bêd± pewnie godzinê z hakiem smêdziæ same smuty.

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #136 on: 2012-06-08, 14:11:24 »
A ja wcale nie jestem nieprzekonany. To wszystko zale¿y od tego jak siê otworz±. Bo jak planuj±: zagramy Heritage i ze 2,3 klasyki to faktycznie ¿a³osno¶æ, ale szczerze powiem z tego co maj± mo¿na tak czy siak wybitnego przekrojowego seta skroiæ.
[under construction]

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #137 on: 2012-06-08, 22:17:39 »
... Bêd± pewnie godzinê z hakiem smêdziæ same smuty.

To ju¿ nawet nie o to chodzi bo np. Damnation chêtnie pos³ucham, ba uwielbiam ten album. ...ale ten kierunek, który obiera Akerfeldt...Opeth straci³ pazura, to 'co¶'. To trochê (no mo¿e nie, a¿ tak ;) )jak przezmiana Chyliñskiej. No ja niestety, z ca³ym szacunkiem dla Mikaela, jestem na nie.

Hieronim_Berbelek

  • Posts: 666
  • Karma: +21/-1
  • Gender: Male
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #138 on: 2012-06-08, 22:39:51 »
A ja bym chêtnie us³ysza³ takie "Deliverance" zagrane unplugged :twisted:
No justice here, No liberty
No reason, No blame
There's no cause to taint the sweetest taste of blood
And greetings from the nation
As we shake the hands of time
They're taking their ovations
The vultures stay behind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #139 on: 2012-06-09, 00:41:50 »
No w³a¶nie chodzi o to, ¿e by³oby kapitalnie, gdyby który¶ z ciê¿kich kawa³ków przerobili na akustyczny. Kiedy¶ ju¿ o tym rozmawiali¶my na forum. Ale jestem przekonany, ¿e je¶li Mikael co¶ bêdzie przerabia³, to raczej tylko z ostatniej p³yty, a ze starszych - tylko te spokojniejsze. Niedawno w jakim¶ wywiadzie mówi³, ¿e nie czuje potrzeby przerabiania starych utworów, poprawiania ich albo nagrywania od nowa. Koncert to wprawdzie inna rzeczywisto¶æ, ale maj±c tyle spokojnych utworów na p³ytach, bez problemu sklec± akustyczny set, nie sil±c siê na szczególnie drastyczne przeróbki.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #140 on: 2012-06-09, 08:06:34 »
Sta³o siê. Opeth zamienia siê w Nirvanê i bêdzie gra³ bez kabli...

I przy okazji wyda kolejne DVD... Jakby co, piszecie siê? Bo ja niby nie, ale licho wie...
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #141 on: 2012-06-09, 12:49:49 »
Ale to ju¿ wiadomo, ¿e co¶ wyda, czy to jest hipotetyczne pytanie tylko? Jakby wyda³ akustyczne DVD, to mogliby¶my na w³asne oczy zobaczyæ co wymy¶lili bez pr±du, ale kupnem szczególnie zainteresowany nie jestem, brakuje mi jeszcze p³yt z ich dyskografii, które lubiê.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #142 on: 2012-06-09, 14:12:31 »
Ale to ju¿ wiadomo, ¿e co¶ wyda, czy to jest hipotetyczne pytanie tylko?

Tak sobie tylko ¿artujê, ale licho wie... :wink:


Jakby wyda³ akustyczne DVD, to mogliby¶my na w³asne oczy zobaczyæ co wymy¶lili bez pr±du...

Nawet jak nie wyda, zobaczymy na YouTube. :P
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

In_Prog_We_Trust

  • Posts: 353
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
  • Go then, there are other worlds than these.
    • Strona zespo³u na fb
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #143 on: 2012-06-10, 23:49:41 »
Mi sie tam pomys³ podoba... Oczywi¶cie tylko jako wersja na DVD czy CD... Je¶li bym mia³ wybieraæ miêdzy zwyk³ym koncertem i tym unplugged widzianym na ¿ywo to oczywi¶cie wybra³bym NORMALNY opeth. Ale na pewno by³aby to przyjemniejsza wersja Mikaela i spó³ki do np. auta gdzie skoki poziomu g³o¶no¶ci, z czego znana jest muzyka tego zespo³u, nie sprzyjaj± je¼dzie. Ot taka ciekawostka ja my¶le... Mo¿e Mikael znowu sie nie mo¿e wydzieraæ? ;p
P³yta mojej kapeli!

https://youtu.be/gLbKuBCYryo

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #144 on: 2012-06-11, 15:52:57 »
... Bêd± pewnie godzinê z hakiem smêdziæ same smuty.

To ju¿ nawet nie o to chodzi bo np. Damnation chêtnie pos³ucham, ba uwielbiam ten album. ...ale ten kierunek, który obiera Akerfeldt...Opeth straci³ pazura, to 'co¶'. To trochê (no mo¿e nie, a¿ tak ;) )jak przezmiana Chyliñskiej. No ja niestety, z ca³ym szacunkiem dla Mikaela, jestem na nie.
To ja najpierw od siebie: Nie znacie siê. :P Albo jeste¶cie wieszczami, co o Majku wiedz± wszystko... :roll: Ja tam jestem ciekawa, mo¿e po tym wypadku z g³ow± klepki mu siê znów poprzestawia³y i planuje co¶ fajnego? ;) Jestem ciekawa jak to wyjdzie, bo:
jak planuj±: zagramy Heritage i ze 2,3 klasyki to faktycznie ¿a³osno¶æ, ale szczerze powiem z tego co maj± mo¿na tak czy siak wybitnego przekrojowego seta skroiæ.
Gdyby wybrali tê drug± opcjê, i gdyby by³o z tego dvd, to ja za¶ robiê na mojej li¶cie zakupów miejsce i ¶rodkom w skarbonce dodajê kolejny cel ;) Najwy¿ej na buty przehulam ;) a obejrzê, jak ju¿ Luksor napisa³, na yt. (Albo tylko pos³ucham, je¶li obraz bêdzie nikczemnej jako¶ci.)

jestem przekonany, ¿e je¶li Mikael co¶ bêdzie przerabia³, to raczej tylko z ostatniej p³yty, a ze starszych - tylko te spokojniejsze. Niedawno w jakim¶ wywiadzie mówi³, ¿e nie czuje potrzeby przerabiania starych utworów, poprawiania ich albo nagrywania od nowa. Koncert to wprawdzie inna rzeczywisto¶æ, ale maj±c tyle spokojnych utworów na p³ytach, bez problemu sklec± akustyczny set, nie sil±c siê na szczególnie drastyczne przeróbki.
Majk Ciê przekona³? Serio? ;) Ja tam my¶lê, ¿e bêd± te stare, i to nie tylko spokojne, a potem Majk ruszy w±sem i powie: "nie spodziewali¶cie siê, co?" :P
A tak serio: nie, nie mam nadziei, zupe³nie mi wszystko wisi, ale takie kultywowanie marudzenia i narzekania strasznie mnie wkurza ostatnio, zw³aszcza, gdy zupe³nie nie ma ku temu powodów. Ju¿ wiem, czemu to forum siê "Mourner's Corner" nazywa: ze wszystkiego potraficie zrobiæ powód do rozpaczy. Opeth nie nagra³ p³yty - ¼le; nagra³ - jeszcze gorzej; nie gra koncertu - ojojoj, dlaczego, co ja zrobiê?; gra koncert - wiem, nie pojadê i bedê siê smuciæ... Witki mi opadaj±.
Callahan, poza tym nie marud¼, bo siê szybko zestarzejesz! W± do nauki! ;)

A teraz od Sehla, który zobaczywszy posty Callahana i ambusha poprosi³, ¿eby przekazaæ, ¿e: nie znacie siê. (W wersji nadaj±cej siê do druku ;)) (Sehl, odrobisz w polu)

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #145 on: 2012-06-11, 20:38:35 »
Callahan, poza tym nie marud¼, bo siê szybko zestarzejesz!

A to na swoim przyk³adzie ju¿ przetestowa³a¶ i dlatego mi udzielasz takich dobrych rad? :P

ambush1

  • Mourner
  • *
  • Posts: 966
  • Karma: +18/-0
  • Gender: Male
  • 3
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #146 on: 2012-06-11, 21:28:10 »
A teraz od Sehla, który zobaczywszy posty Callahana i ambusha poprosi³, ¿eby przekazaæ, ¿e: nie znacie siê. (W wersji nadaj±cej siê do druku ;)) (Sehl, odrobisz w polu)

Who the Fuck Is Sehla?!  8|

Callahan, poza tym nie marud¼, bo siê szybko zestarzejesz!

A to na swoim przyk³adzie ju¿ przetestowa³a¶ i dlatego mi udzielasz takich dobrych rad? :P

Hehe dobrze, ¿e minusów nie dostali¶my to by dopiero by³a trauma ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #147 on: 2012-06-11, 21:33:07 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #148 on: 2012-06-12, 12:50:54 »
ja tam ze swojej strony liczê tylko, ¿e nie zrobi± czego¶ co robi wiêkszo¶æ rockowych kapel (vide Pearl Jam albo Godsmack) czyli nie bêd± grali rocka/metalu na akustykach bo to najwiêkszy ¿al.pl jaki tylko istnieje w muzyce. Majka jednak zupe³nie o to nie podejrzewam wiêc mo¿e byæ ciekawie :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Opeth - koncerty
« Reply #149 on: 2012-06-12, 13:05:12 »
ja tam ze swojej strony liczê tylko, ¿e nie zrobi± czego¶ co robi wiêkszo¶æ rockowych kapel (vide Pearl Jam albo Godsmack) czyli nie bêd± grali rocka/metalu na akustykach bo to najwiêkszy ¿al.pl jaki tylko istnieje w muzyce. Majka jednak zupe³nie o to nie podejrzewam wiêc mo¿e byæ ciekawie :)

A ja podejrzewam. A potem jeszcze koncert z orkiestr± symfoniczn±... :P Co tam jeszcze mamy?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success