Author Topic: Seriale  (Read 47125 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

Backbone

• http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Seriale
« Reply #15 on: 2009-02-23, 10:43:30 »
a bym zapomnial o Druzynie A :D

Jasmin

• >SuczAnka<
« Reply #16 on: 2009-02-23, 11:42:28 »
chyba, ze tak wszędzie jest, albo coś sie może poprawiło...nie wiem, nie oglądam na szczęście..

Niestety nic się nie poprawiło  :mrgreen:. Wiem, bo moja mama ogląda Klan i jak przyuważę fragment, posłucham dialogów, przypatrzę się grze aktorskiej i fabule, to mnie szlag trafia. To jest tak całościowo irytujący i denny serial, że wymiękam. Teraz jak widzę, że mama ogląda Klan, staram się znaleźć poza zasięgiem oddziaływań telewizora. Jeśli inne polskie produkcje są podobne, to ja dziękuję  :shock: 

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
« Reply #17 on: 2009-02-23, 12:36:18 »
Nie mam pojęcia, co to jest Twin Peaks...  :shock:

neveah, brak telewizora to tylko wymówka - po prostu nie mam czasu na głupoty  :twisted:

(...) taki Lost, albo Twin Peaks to żadne głupoty tylko kawał dobrej roboty ;)
Ej, pierwsze: niektórym matka zabraniała Twin Peaks oglądać, a potem nie mieli okazji tego nadrobić, a dwa: wydaje mi się, że Czarna pisząc "głupoty" miała na myśli seriale ogólnie, a nie tylko TP.

Ja oglądam Stargate SG-1, wcześniej oglądałam Futuramę, Czas Honoru, Monty Python's Flying Circus, Mistrza i Małgorzatę (a w liceum Chłopów, tak z własnej woli, ha! przynajmniej nie musiałam potem tego czytać; swoją drogą jest to drugi całkiem sensowny wymieniony przeze mnie serial polskiej produkcji). Aha, i dopóki miałam zajęcia w ludzkich porach i jadłam obiady, to zdarzało mi się Modę na sukces oglądać. A jak kiedyś dawno temu chciało mi się wstawać rano w weekendy, to oglądałam Keeping Up Appearances (tłumaczony u nas na: Co ludzie powiedzą?), bardzo fajny był. Ktoś mi ostatnio donosił, że leci znów w TV, może sprawdzę, jak będę miała czas. No i jeszcze z przyjaciółką oglądałyśmy Beverly Hills 90210, ale my zapóźnione byłyśmy, bo oglądałyśmy to będąc dopiero w 3. klasie liceum, podczas, gdy wszyscy nasi znajomi widzieli wszystko jeszcze w podstawówce (co wtedy powodowało dramaty towarzyskie). Ale jakoś nas to nie emocjonowało, bo tam wszystko było już starożytne... Bardziej nas to interesowało jako dokument trendów mody z czasów minionych.

Paulus

• Brudny Harry Winston
« Reply #18 on: 2009-02-23, 12:43:21 »
a bym zapomnial o Druzynie A :D

To były czasy... :D

nevaeh

« Reply #19 on: 2009-02-23, 13:48:28 »
Nie mam pojęcia, co to jest Twin Peaks...  :shock:

neveah, brak telewizora to tylko wymówka - po prostu nie mam czasu na głupoty  :twisted:

(...) taki Lost, albo Twin Peaks to żadne głupoty tylko kawał dobrej roboty ;)
Ej, pierwsze: niektórym matka zabraniała Twin Peaks oglądać, a potem nie mieli okazji tego nadrobić, a dwa: wydaje mi się, że Czarna pisząc "głupoty" miała na myśli seriale ogólnie, a nie tylko TP.

pisząc ogólnie zalicza też do tych głupot TP, a poza tym napisała to od razu po tym jak wspomniała o TP, wiec mam prawo tak myśleć :P
Wyslano: 2009-02-23, 13:45:35
Keeping Up Appearances (tłumaczony u nas na: Co ludzie powiedzą?),

absolutnie genialny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...nie będziesz się bać,nic nie będziesz czuć,odrodzisz się na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi się, że ludzie bliscy śmierci umierają zwykle o świcie"
Bram Stocker

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #20 on: 2009-02-23, 13:56:50 »
Mistrza i Małgorzatę
O zapomniałem - świetny serial. Szczególnie stylowa jest wersja rosyjska, choć i ta polska z końca lat 80. była niezła.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
« Reply #21 on: 2009-02-23, 19:21:04 »
pisząc ogólnie zalicza też do tych głupot TP, a poza tym napisała to od razu po tym jak wspomniała o TP, wiec mam prawo tak myśleć :P
No, w sumie... ;P

Mistrza i Małgorzatę
O zapomniałem - świetny serial. Szczególnie stylowa jest wersja rosyjska, choć i ta polska z końca lat 80. była niezła.
Polskiego nie widziałam, tylko ten rosyjski... ale cudowny był :)

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #22 on: 2009-02-23, 19:44:40 »
Mistrza i Małgorzatę
Polskiego nie widziałam, tylko ten rosyjski... ale cudowny był :)
Zgadzam się, choć nie udało mi się obejrzeć całości - różne zawodowe sprawy przeszkodziły. Co się tyczy polskiego serialu, to wiadomo, że nie miał takich środków, bo to była realizacja trochę w stylu Teatru Telewizji i w ogóle najlepiej gdy Rosjan grają Rosjanie - więc dawno już go nie prezentowano, ale informacje związane obsadą itp. znajdziesz tutaj.
Quote from: filmpolski.pl
"W moim przekonaniu Bułhakow jest sam sobie skończonym Uniwersum, do którego nie trzeba nic dodawać. Wszystko zostało napisane i otwiera się wystarczająco kluczem czytania. A niedopowiedziane powinno takim pozostać. Tłumaczenie bułhakowowskiego na jakikolwiek inny język jest jak malowanie obrazu obrazu. Nie warto. Tak, przyznam się, myślałem, utwierdzany przez dotychczasowe próby. Z jednym wyjątkiem: "Piłata i innych" Andrzeja Wajdy, gdzie reżyserowi starczyło odwagi na bardzo dalekie odejście od ilustracji, co dało efekt wierny duchowi utworu. Ten wyjątek zdawał się jednak potwierdzać regułę. Serial Wojtyszki natomiast regułę podważa. Jest jakby ilustracyjny, a zarazem trafny i satysfakcjonujący, na zasadzie, którą trudno jednoznacznie określić" - pisał z uznaniem o telewizyjnej wersji "Mistrza i Małgorzaty" Andrzej Drawicz, znakomity rusycysta, wielki znawca i admirator twórczości Michała Bułhakowa. Czteroczęściowy, zrealizowany techniką wideo, cykl Wojtyszki stanowi, zgodnie z intencją swego twórcy, wierną adaptację książki. Ze względu na skromny budżet, reżyser nie mógł dosłownie przenieść na ekran kilku najbardziej widowiskowych scen. Zamiast na efekty specjalne postawił więc na aktorów, a miał do dyspozycji najlepszych z najlepszych. Ci zaś nie zawiedli. Po premierze serialu krytyka nie szczędziła pochwał odtwórcom nie tylko pierwszo- ale i drugoplanowych ról. Jeden z recenzentów pisał: "Korowiow Janusza Michałowskiego był arcydziełem: niechlujny wdzięk, półszalony błysk wytrzeszczonych oczu, ironia istnienia. Tak już będę go widział zawsze przy czytaniu. Małgorzata Anny Dymnej pozwoliła mi nareszcie zapomnieć o głębokim zażenowaniu, doznawanym poprzednio, kiedy różne ładniutkie dziewczątka udawały głębię przeżyć, najwyraźniej nie wiedząc, co to jest. Ta Małgorzata wiedziała i była wiarygodna". Inny zaś dodawał: "Gustaw Holoubek, Władysław Kowalski i Zbigniew Zapasiewicz byli bułhakowowscy w każdym calu. Jan Jankowski jako Iwan Bezdomny wzniósł się ponad rolę". Dzięki aktorskiej finezji wspieranej wrażliwością i wyczuciem smaku Wojtyszki jego "Mistrz i Małgorzata" do dziś stanowi fascynujący ekranowy ekwiwalent bułhakowowskiego "opus magnum", w którym mistyka nierozerwalnie splata się z rzeczywistością, satyra z realizmem, dobro ze złem, współczesność z czasami ewangelicznymi.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

• Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
« Reply #23 on: 2009-02-23, 20:45:14 »
Dzięki! :) Hmm... ciekawe, czy da się to gdzieś zdobyć, bo wygląda intrygująco (znaczy obsaa intrygująca)

majkel

• taczif
  • Mourner
  • *
    • lans.fm
« Reply #24 on: 2009-02-23, 21:41:02 »
dextrer i różowe lata :D

O  o o! :D Różowe są świetne:D Dexter też daje rade.
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Czarna

• ~pani zima~
« Reply #25 on: 2009-02-23, 21:43:12 »
a dwa: wydaje mi się, że Czarna pisząc "głupoty" miała na myśli seriale ogólnie, a nie tylko TP.
Pogodzę Was - miałam na myśli oglądanie telewizji... A na to czas mam tylko jak jestem w domu :P

Co do "Co ludzie powiedzą?" - próbowałam oglądać w ferie w domu (akurat w porze śniadania leci :P), ale pani Bukiet nie bawi mnie już tak jak kiedyś...  :?
...If I call will you come and will you save me?

Lestat

• Ludzie to są...
« Reply #26 on: 2009-02-23, 22:25:37 »
Gdy chodziłem do podstawówki bardzo lubiłem takie seriale jak "Przystanek Alaska", "Cudowne lata" albo "Bill Cosby Show". Niedawno ściągnąłem sobie "Przystanek..." i muszę powiedzieć, że z dużą przyjemnością przypominam sobie przygody mieszkańców miasteczka Cicely... Od czasu do czasu oglądam też "Przyjaciół". Pamiętam też taki serial jak "Dr Queen", który namiętnie oglądali moi rodzice wraz z dziadkami, w sumie nawet fajny był... :)

Z nowszych seriali podobały mi się: "Prison Break" (pierwsze dwa sezony, trzeciego nie widziałem...), "Lost", "Dr House".
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

vertigo

• Global Moderathor
  • *
« Reply #27 on: 2009-02-23, 22:34:50 »
Twin Peaks! I pozamiatane, można zamykać temat  8)
Z Twin Peaks został mi w pamięci tylko rewelacyjny motyw muzyczny i pieńkowa dama. To i tak dużo biorąc pod uwagę to, że serial leciał jak miałem 8 lat i nie za bardzo kumałem o co w nim chodzi (oprócz tego, że ktoś zabił Laure Palmer i 'Sowy nie są tym czym się wydają')

Drużyna A też był niezła (również niezapomniany motyw otwierający serial ;]). Chyba nie było ani jednego odcinka, w którym pokazano jak ktoś ginie. Moja ulubiona scena to ta ze śmigłowcem, który spada z kilkuset metrów na glebę, wybucha, po czym wytacza się z niego pokasłująca grupka nieco poobijanych rzezimieszków.  :okl:

nevaeh

« Reply #28 on: 2009-02-23, 22:49:37 »
"Prison Break"

nie wiem, co wy w tym widziecie...dziewczyny podobno oglądają ze wzgl. na tego kolesia, który ponoć jest "boski i przystojny" (zależy jak dla kogo :? ),a chłopaki?
obejrzałam chyba raz czy dwa, niecałe odcinki i nie widze, ani jego boskości, ani fenomenu tego serialu :?
...nie będziesz się bać,nic nie będziesz czuć,odrodzisz się na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi się, że ludzie bliscy śmierci umierają zwykle o świcie"
Bram Stocker

Backbone

• http://www.backbone.neth.pl/
« Reply #29 on: 2009-02-23, 22:52:58 »
co do pb - po prostu serial jak serial, wciagnac sie da:P

ja moge zapytac ludzi co widza w lost - bo ja np nic :P

lofty-success