Author Topic: Seriale  (Read 50612 times)

0 Members i 1 GoŠ przegl▒da ten w▒tek.

Backbone

• http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Seriale
« Reply #15 on: 2009-02-23, 10:43:30 »
a bym zapomnial o Druzynie A :D

Jasmin

• >SuczAnka<
« Reply #16 on: 2009-02-23, 11:42:28 »
chyba, ze tak wsz├¬dzie jest, albo co┬ sie mo┬┐e poprawi┬│o...nie wiem, nie ogl┬▒dam na szcz├¬┬Âcie..

Niestety nic si├¬ nie poprawi┬│o  :mrgreen:. Wiem, bo moja mama ogl┬▒da Klan i jak przyuwa┬┐├¬ fragment, pos┬│ucham dialog├│w, przypatrz├¬ si├¬ grze aktorskiej i fabule, to mnie szlag trafia. To jest tak ca┬│o┬Âciowo irytuj┬▒cy i denny serial, ┬┐e wymi├¬kam. Teraz jak widz├¬, ┬┐e mama ogl┬▒da Klan, staram si├¬ znale┬╝├Ž poza zasi├¬giem oddzia┬│ywa├▒ telewizora. Je┬Âli inne polskie produkcje s┬▒ podobne, to ja dzi├¬kuj├¬  :shock: 

Kas

• Gl├╝cksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
« Reply #17 on: 2009-02-23, 12:36:18 »
Nie mam poj├¬cia, co to jest Twin Peaks...  :shock:

neveah, brak telewizora to tylko wym├│wka - po prostu nie mam czasu na g┬│upoty  :twisted:

(...) taki Lost, albo Twin Peaks to ┬┐adne g┬│upoty tylko kawa┬│ dobrej roboty ;)
Ej, pierwsze: niekt├│rym matka zabrania┬│a Twin Peaks ogl┬▒da├Ž, a potem nie mieli okazji tego nadrobi├Ž, a dwa: wydaje mi si├¬, ┬┐e Czarna pisz┬▒c "g┬│upoty" mia┬│a na my┬Âli seriale og├│lnie, a nie tylko TP.

Ja ogl┬▒dam Stargate SG-1, wcze┬Âniej ogl┬▒da┬│am Futuram├¬, Czas Honoru, Monty Python's Flying Circus, Mistrza i Ma┬│gorzat├¬ (a w liceum Ch┬│op├│w, tak z w┬│asnej woli, ha! przynajmniej nie musia┬│am potem tego czyta├Ž; swoj┬▒ drog┬▒ jest to drugi ca┬│kiem sensowny wymieniony przeze mnie serial polskiej produkcji). Aha, i dop├│ki mia┬│am zaj├¬cia w ludzkich porach i jad┬│am obiady, to zdarza┬│o mi si├¬ Mod├¬ na sukces ogl┬▒da├Ž. A jak kiedy┬ dawno temu chcia┬│o mi si├¬ wstawa├Ž rano w weekendy, to ogl┬▒da┬│am Keeping Up Appearances (t┬│umaczony u nas na: Co ludzie powiedz┬▒?), bardzo fajny by┬│. Kto┬ mi ostatnio donosi┬│, ┬┐e leci zn├│w w TV, mo┬┐e sprawdz├¬, jak b├¬d├¬ mia┬│a czas. No i jeszcze z przyjaci├│┬│k┬▒ ogl┬▒da┬│y┬Âmy Beverly Hills 90210, ale my zap├│┬╝nione by┬│y┬Âmy, bo ogl┬▒da┬│y┬Âmy to b├¬d┬▒c dopiero w 3. klasie liceum, podczas, gdy wszyscy nasi znajomi widzieli wszystko jeszcze w podstaw├│wce (co wtedy powodowa┬│o dramaty towarzyskie). Ale jako┬ nas to nie emocjonowa┬│o, bo tam wszystko by┬│o ju┬┐ staro┬┐ytne... Bardziej nas to interesowa┬│o jako dokument trend├│w mody z czas├│w minionych.

Paulus

• Brudny Harry Winston
« Reply #18 on: 2009-02-23, 12:43:21 »
a bym zapomnial o Druzynie A :D

To by┬│y czasy... :D

nevaeh

« Reply #19 on: 2009-02-23, 13:48:28 »
Nie mam poj├¬cia, co to jest Twin Peaks...  :shock:

neveah, brak telewizora to tylko wym├│wka - po prostu nie mam czasu na g┬│upoty  :twisted:

(...) taki Lost, albo Twin Peaks to ┬┐adne g┬│upoty tylko kawa┬│ dobrej roboty ;)
Ej, pierwsze: niekt├│rym matka zabrania┬│a Twin Peaks ogl┬▒da├Ž, a potem nie mieli okazji tego nadrobi├Ž, a dwa: wydaje mi si├¬, ┬┐e Czarna pisz┬▒c "g┬│upoty" mia┬│a na my┬Âli seriale og├│lnie, a nie tylko TP.

pisz┬▒c og├│lnie zalicza te┬┐ do tych g┬│upot TP, a poza tym napisa┬│a to od razu po tym jak wspomnia┬│a o TP, wiec mam prawo tak my┬Âle├Ž :P
Wyslano: 2009-02-23, 13:45:35
Keeping Up Appearances (t┬│umaczony u nas na: Co ludzie powiedz┬▒?),

absolutnie genialny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...nie b├¬dziesz si├¬ ba├Ž,nic nie b├¬dziesz czu├Ž,odrodzisz si├¬ na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"M├│wi si├¬, ┬┐e ludzie bliscy ┬Âmierci umieraj┬▒ zwykle o ┬Âwicie"
Bram Stocker

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #20 on: 2009-02-23, 13:56:50 »
Mistrza i Ma³gorzatê
O zapomnia┬│em - ┬Âwietny serial. Szczeg├│lnie stylowa jest wersja rosyjska, cho├Ž i ta polska z ko├▒ca lat 80. by┬│a niez┬│a.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

• Gl├╝cksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
« Reply #21 on: 2009-02-23, 19:21:04 »
pisz┬▒c og├│lnie zalicza te┬┐ do tych g┬│upot TP, a poza tym napisa┬│a to od razu po tym jak wspomnia┬│a o TP, wiec mam prawo tak my┬Âle├Ž :P
No, w sumie... ;P

Mistrza i Ma³gorzatê
O zapomnia┬│em - ┬Âwietny serial. Szczeg├│lnie stylowa jest wersja rosyjska, cho├Ž i ta polska z ko├▒ca lat 80. by┬│a niez┬│a.
Polskiego nie widzia┬│am, tylko ten rosyjski... ale cudowny by┬│ :)

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #22 on: 2009-02-23, 19:44:40 »
Mistrza i Ma³gorzatê
Polskiego nie widzia┬│am, tylko ten rosyjski... ale cudowny by┬│ :)
Zgadzam si├¬, cho├Ž nie uda┬│o mi si├¬ obejrze├Ž ca┬│o┬Âci - r├│┬┐ne zawodowe sprawy przeszkodzi┬│y. Co si├¬ tyczy polskiego serialu, to wiadomo, ┬┐e nie mia┬│ takich ┬Ârodk├│w, bo to by┬│a realizacja troch├¬ w stylu Teatru Telewizji i w og├│le najlepiej gdy Rosjan graj┬▒ Rosjanie - wi├¬c dawno ju┬┐ go nie prezentowano, ale informacje zwi┬▒zane obsad┬▒ itp. znajdziesz tutaj.
Quote from: filmpolski.pl
"W moim przekonaniu Bu┬│hakow jest sam sobie sko├▒czonym Uniwersum, do kt├│rego nie trzeba nic dodawa├Ž. Wszystko zosta┬│o napisane i otwiera si├¬ wystarczaj┬▒co kluczem czytania. A niedopowiedziane powinno takim pozosta├Ž. T┬│umaczenie bu┬│hakowowskiego na jakikolwiek inny j├¬zyk jest jak malowanie obrazu obrazu. Nie warto. Tak, przyznam si├¬, my┬Âla┬│em, utwierdzany przez dotychczasowe pr├│by. Z jednym wyj┬▒tkiem: "Pi┬│ata i innych" Andrzeja Wajdy, gdzie re┬┐yserowi starczy┬│o odwagi na bardzo dalekie odej┬Âcie od ilustracji, co da┬│o efekt wierny duchowi utworu. Ten wyj┬▒tek zdawa┬│ si├¬ jednak potwierdza├Ž regu┬│├¬. Serial Wojtyszki natomiast regu┬│├¬ podwa┬┐a. Jest jakby ilustracyjny, a zarazem trafny i satysfakcjonuj┬▒cy, na zasadzie, kt├│r┬▒ trudno jednoznacznie okre┬Âli├Ž" - pisa┬│ z uznaniem o telewizyjnej wersji "Mistrza i Ma┬│gorzaty" Andrzej Drawicz, znakomity rusycysta, wielki znawca i admirator tw├│rczo┬Âci Micha┬│a Bu┬│hakowa. Czterocz├¬┬Âciowy, zrealizowany technik┬▒ wideo, cykl Wojtyszki stanowi, zgodnie z intencj┬▒ swego tw├│rcy, wiern┬▒ adaptacj├¬ ksi┬▒┬┐ki. Ze wzgl├¬du na skromny bud┬┐et, re┬┐yser nie m├│g┬│ dos┬│ownie przenie┬Â├Ž na ekran kilku najbardziej widowiskowych scen. Zamiast na efekty specjalne postawi┬│ wi├¬c na aktor├│w, a mia┬│ do dyspozycji najlepszych z najlepszych. Ci za┬ nie zawiedli. Po premierze serialu krytyka nie szcz├¬dzi┬│a pochwa┬│ odtw├│rcom nie tylko pierwszo- ale i drugoplanowych r├│l. Jeden z recenzent├│w pisa┬│: "Korowiow Janusza Micha┬│owskiego by┬│ arcydzie┬│em: niechlujny wdzi├¬k, p├│┬│szalony b┬│ysk wytrzeszczonych oczu, ironia istnienia. Tak ju┬┐ b├¬d├¬ go widzia┬│ zawsze przy czytaniu. Ma┬│gorzata Anny Dymnej pozwoli┬│a mi nareszcie zapomnie├Ž o g┬│├¬bokim za┬┐enowaniu, doznawanym poprzednio, kiedy r├│┬┐ne ┬│adniutkie dziewcz┬▒tka udawa┬│y g┬│├¬bi├¬ prze┬┐y├Ž, najwyra┬╝niej nie wiedz┬▒c, co to jest. Ta Ma┬│gorzata wiedzia┬│a i by┬│a wiarygodna". Inny za┬ dodawa┬│: "Gustaw Holoubek, W┬│adys┬│aw Kowalski i Zbigniew Zapasiewicz byli bu┬│hakowowscy w ka┬┐dym calu. Jan Jankowski jako Iwan Bezdomny wzni├│s┬│ si├¬ ponad rol├¬". Dzi├¬ki aktorskiej finezji wspieranej wra┬┐liwo┬Âci┬▒ i wyczuciem smaku Wojtyszki jego "Mistrz i Ma┬│gorzata" do dzi┬ stanowi fascynuj┬▒cy ekranowy ekwiwalent bu┬│hakowowskiego "opus magnum", w kt├│rym mistyka nierozerwalnie splata si├¬ z rzeczywisto┬Âci┬▒, satyra z realizmem, dobro ze z┬│em, wsp├│┬│czesno┬Â├Ž z czasami ewangelicznymi.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

• Gl├╝cksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
« Reply #23 on: 2009-02-23, 20:45:14 »
Dzi├¬ki! :) Hmm... ciekawe, czy da si├¬ to gdzie┬ zdoby├Ž, bo wygl┬▒da intryguj┬▒co (znaczy obsaa intryguj┬▒ca)

majkel

• taczif
  • Mourner
  • *
    • lans.fm
« Reply #24 on: 2009-02-23, 21:41:02 »
dextrer i r├│┬┐owe lata :D

O  o o! :D R├│┬┐owe s┬▒ ┬Âwietne:D Dexter te┬┐ daje rade.
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Czarna

• ~pani zima~
« Reply #25 on: 2009-02-23, 21:43:12 »
a dwa: wydaje mi si├¬, ┬┐e Czarna pisz┬▒c "g┬│upoty" mia┬│a na my┬Âli seriale og├│lnie, a nie tylko TP.
Pogodz├¬ Was - mia┬│am na my┬Âli ogl┬▒danie telewizji... A na to czas mam tylko jak jestem w domu :P

Co do "Co ludzie powiedz┬▒?" - pr├│bowa┬│am ogl┬▒da├Ž w ferie w domu (akurat w porze ┬Âniadania leci :P), ale pani Bukiet nie bawi mnie ju┬┐ tak jak kiedy┬Â...  :?
...If I call will you come and will you save me?

Lestat

• Ludzie to s┬▒...
« Reply #26 on: 2009-02-23, 22:25:37 »
Gdy chodzi┬│em do podstaw├│wki bardzo lubi┬│em takie seriale jak "Przystanek Alaska", "Cudowne lata" albo "Bill Cosby Show". Niedawno ┬Âci┬▒gn┬▒┬│em sobie "Przystanek..." i musz├¬ powiedzie├Ž, ┬┐e z du┬┐┬▒ przyjemno┬Âci┬▒ przypominam sobie przygody mieszka├▒c├│w miasteczka Cicely... Od czasu do czasu ogl┬▒dam te┬┐ "Przyjaci├│┬│". Pami├¬tam te┬┐ taki serial jak "Dr Queen", kt├│ry nami├¬tnie ogl┬▒dali moi rodzice wraz z dziadkami, w sumie nawet fajny by┬│... :)

Z nowszych seriali podoba³y mi siê: "Prison Break" (pierwsze dwa sezony, trzeciego nie widzia³em...), "Lost", "Dr House".
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

vertigo

• Global Moderathor
  • *
« Reply #27 on: 2009-02-23, 22:34:50 »
Twin Peaks! I pozamiatane, mo┬┐na zamyka├Ž temat  8)
Z Twin Peaks zosta┬│ mi w pami├¬ci tylko rewelacyjny motyw muzyczny i pie├▒kowa dama. To i tak du┬┐o bior┬▒c pod uwag├¬ to, ┬┐e serial lecia┬│ jak mia┬│em 8 lat i nie za bardzo kuma┬│em o co w nim chodzi (opr├│cz tego, ┬┐e kto┬ zabi┬│ Laure Palmer i 'Sowy nie s┬▒ tym czym si├¬ wydaj┬▒')

Dru┬┐yna A te┬┐ by┬│ niez┬│a (r├│wnie┬┐ niezapomniany motyw otwieraj┬▒cy serial ;]). Chyba nie by┬│o ani jednego odcinka, w kt├│rym pokazano jak kto┬ ginie. Moja ulubiona scena to ta ze ┬Âmig┬│owcem, kt├│ry spada z kilkuset metr├│w na gleb├¬, wybucha, po czym wytacza si├¬ z niego pokas┬│uj┬▒ca grupka nieco poobijanych rzezimieszk├│w.  :okl:

nevaeh

« Reply #28 on: 2009-02-23, 22:49:37 »
"Prison Break"

nie wiem, co wy w tym widziecie...dziewczyny podobno ogl┬▒daj┬▒ ze wzgl. na tego kolesia, kt├│ry pono├Ž jest "boski i przystojny" (zale┬┐y jak dla kogo :? ),a ch┬│opaki?
obejrza┬│am chyba raz czy dwa, nieca┬│e odcinki i nie widze, ani jego bosko┬Âci, ani fenomenu tego serialu :?
...nie b├¬dziesz si├¬ ba├Ž,nic nie b├¬dziesz czu├Ž,odrodzisz si├¬ na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"M├│wi si├¬, ┬┐e ludzie bliscy ┬Âmierci umieraj┬▒ zwykle o ┬Âwicie"
Bram Stocker

Backbone

• http://www.backbone.neth.pl/
« Reply #29 on: 2009-02-23, 22:52:58 »
co do pb - po prostu serial jak serial, wciagnac sie da:P

ja moge zapytac ludzi co widza w lost - bo ja np nic :P