Author Topic: Seriale  (Read 52490 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

travelintime

  • Posts: 713
  • Karma: +4/-0
  • domoros³y terminator
Odp: Seriale
« Reply #240 on: 2012-05-29, 21:41:31 »
"Gra o tron" w dalszym ci±gu. My¶la³am, ¿e jaki¶ bohater wa¿niejszy "wypadnie" z okazji wielkiej bitwy o wielkie miasto, a tu nic z tego. Nawet nie mam pewno¶ci, czy Sta¶ka zabili, bo tak mign±³ w domy¶le. I ca³a ta historia z odsiecz± - lipa straszna. Mam nadziejê, ¿e ruda Stark uciek³a, bo to ju¿ by by³o beznadziejne, gdyby zosta³a z psychopatami.

Poza tym jednym okiem ogl±dam japoñsk± dramê, "Rebound". Mózg sieka na drobne kawa³ki, ale czasami zabawnie bywa. Co¶ dla ludzi, którzy lubi± ozdobne ciastka.
ze mn± nie ma ¿artów

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Seriale
« Reply #241 on: 2012-05-29, 22:00:51 »
Co¶ dla ludzi, którzy lubi± ozdobne ciastka.
Chlip! Jak napiszê prace zaliczeniowe oraz dyplomow± i wrócê z kursu letniego... ;( Czemu to napisa³a¶? :<

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #242 on: 2012-08-01, 08:26:16 »
Przeczyta³em felieton o serialu "Jan Serce". Gdy go pierwszy raz zobaczy³em w tamtych czasach, wyda³ mi siê ogromnie bzdetny, a dzi¶ ogl±dam z ogromn± przyjemno¶ci± :), znaj±c w³a¶ciwie wszystko od dechy do dechy.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #243 on: 2012-08-04, 17:40:58 »
Przed kilkonastoma laty telewizja polska prezentowa³a bardzo ciekawy serial popularnonaukowy zat. "Zaginione cywilizacje".

W sieci uda³o mi siê natrafiæ na pierwszy z wielu odcinków "Egipt i Mezopotamia", ale w stosunkowo s³abej jako¶ci, bo jest to rip z kasety VHS, do³±czonej jako dodatek specjalny do miesiêcznika "Reader's Digest". W zwi±zku z powy¿szym mam pytanie, czy to mo¿e ukaza³o siê gdzie¶ w formacie DVD?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Seriale
« Reply #244 on: 2012-08-07, 23:03:34 »
Trzy dramy dosz³y do listy obejrzanych:
Kurosagi - wkurzy³a mnie, bo nic siê nie wyja¶nia nawet w kinówce. Zostawiaj± sobie miejsce na kolejna kinówkê. Drama o oszu¶cie oszukuj±cym oszustów z pieniêdzy, z których oszu¶ci oszukali zwyk³ych zjadaczy ry¿u. Generalnie Dobre i mo¿na siê polampiæ na Pi.
Mop Girl - niezbyt fajny tytu³, ale drama wci±gaj±ca - po³±czenie "Zdarzy³o siê jutro" z "Dniem ¦wistaka." A i aktorzy nienajgorzej graj±.
Legal High - jak do tej pory najgorsza drama jak± widzia³am. Je¿eli istnieje dno, to tu jeszcze dodali metr mu³u. G³ówny bohater jest tak antypatyczny jak tylko mo¿e byæ, bohaterka jest strasznie naiwna, nie ma na kim zawiesiæ oka. Sam fakt, ¿e jednym z lepszych bohaterów w tej dramie jest Taguchi Junno, ten fajt³apa z KAT-TUN, co robi wszystko niby dobrze ale bez sensu, powinien dawaæ do my¶lenia. Do tego cz³owiek sobie my¶li, ¿e drama ma jakie¶ drugie, g³êbsze dno, ¿e mo¿e nie wszystko stracone i na koñcu dostaje z glana w twarz od rzeczywisto¶ci. NIE ogl±daæ. Nie wiem komu co¶ takiego w ogóle siê podoba.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Seriale
« Reply #245 on: 2012-10-25, 21:34:30 »
Skonczylem dzisiaj ogladac brytyjski 'The Office'. Kurna, wczesniej jakos to do mnie w ogole nie docieralo - ani mnie nie smieszylo, ani jakos nie powalalo fabularnie - ale teraz, po tych wszystkich latach od pierwszej emisji serialu, zaczalem doceniac oryginalnosc scenariusza i specyficzny humor Gervaisa. No i aktorstwo rozwala na lopatki. Cos czuje, ze nastepne zakupy na Amazonie zrobie w sekcji filmowej ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

witchking

  • Posts: 234
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
Odp: Seriale
« Reply #246 on: 2012-12-05, 20:50:34 »
"Sherlock" zauwa¿ony gdzie¶ w tv i ju¿ ca³y obejrzany. Bardzo satysfakcjonuj±cy serial, ¶wietny.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Seriale
« Reply #247 on: 2012-12-21, 00:34:16 »
"Sherlock" zauwa¿ony gdzie¶ w tv i ju¿ ca³y obejrzany. Bardzo satysfakcjonuj±cy serial, ¶wietny.

OGL¡DAJCIE SHERLOCK!!!!!111ONE ONE
Jestem maniaczk± tego serialu. Nie zdarzy³o mi siê jeszcze obejrzeæ serialu od pocz±tku do koñca dwa razy, tym bardziej trzy, a niektóre odcinki Sherlock (A Scandal in Belgravia) obejrza³am cztery razy. Jestem uzale¿niona, idê na Hobbita bo Benedict i Martin (Benedict <3 <3 <3) i czekam na kolejny sezon czytaj±c opowiadania Conan Doyle'a i porównuj±c z serialowymi odpowiednikami. Co prawda na pocz±tku by³am ura¿ona tym, ¿e z g³ównego bohatera zrobili a¿ takiego dupka, drugi odcinek obejrza³am, bo siê do tego zmusi³am, a po trzecim chcia³am obejrzeæ kolejny. I w³a¶nie w drugim sezonie siê zakocha³am. Irene Adler<3.

Sol

  • Posts: 1963
  • Karma: +16/-0
  • Gender: Male
Odp: Seriale
« Reply #248 on: 2012-12-21, 02:36:49 »
OGL¡DAJCIE SHERLOCK!!!!!111ONE ONE
Jestem maniaczk± tego serialu. Nie zdarzy³o mi siê jeszcze obejrzeæ serialu od pocz±tku do koñca dwa razy, tym bardziej trzy, a niektóre odcinki Sherlock (A Scandal in Belgravia) obejrza³am cztery razy. Jestem uzale¿niona, idê na Hobbita bo Benedict i Martin (Benedict <3 <3 <3) i czekam na kolejny sezon czytaj±c opowiadania Conan Doyle'a i porównuj±c z serialowymi odpowiednikami. Co prawda na pocz±tku by³am ura¿ona tym, ¿e z g³ównego bohatera zrobili a¿ takiego dupka, drugi odcinek obejrza³am, bo siê do tego zmusi³am, a po trzecim chcia³am obejrzeæ kolejny. I w³a¶nie w drugim sezonie siê zakocha³am. Irene Adler<3.

 Dla mnie, jako ¿e przede wszystkim lubiê opowiadania i powie¶ci z Sherlockiem, z seriali najulubieñszym moim s± przeklimatyczne Przygody, Wspomnienia, Powrót i Akta Sherlocka Holmesa, gdzie pana Holmesa gra Jeremy Brett. Nie licz±c kilku zmian, to jest to ekranizacja mocno wierna i wspania³a aktorsko, naprawdê z genialnym wiktoriañskim klimatem. A na "transkrypcjê" w czasy wspó³czesne, o której mowa, w sumie siê czajê, ale w³a¶nie nieco odstraszaj± mnie opinie o przedstawianiu Sherlocka w sposób, hm, pizdowaty. Tak samo jak nie akceptujê pe³nometra¿owej adaptacji - owszem, ca³kiem ciekawym zabiegiem jest zrobienie twardziela z Doktora Watsona, ale Sherlock jako nieudolna, onie¶mielana przez kobiety trochê-fajt³apa... Zreszt± abstrahuj±c od wizji postaci, to ca³a otoczka detektywistyczna jest przyt³oczona przez akcjê i bitki, niedobrzeæ.
 Wracaj±c do serialu, to mo¿e jednak zerknê czym¿e tak siê wszyscy zachwycacie :D

 A opowiadania, Kekkai, czytasz w s³usznym jêzyku, zapewne? :>

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #249 on: 2012-12-21, 10:15:29 »
Uwielbiam wszystkie opowiadania Conan Doyle'a o Holmesie. Adaptacja z Jeremy Brettem jest bardzo dobra. By³a tak¿e niez³a seria, w której maczali palce Polacy (m.in. bodaj¿e muzykê napisa³ Syrewicz, ale mogê siê myliæ). Za najlepsz± natomiast adaptacjê uwa¿am radzieck± "Przygody Sherlocka Holmesa i doktora Watsona". Dla mnie kapitalna. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Seriale
« Reply #250 on: 2012-12-21, 13:18:06 »
Ostatnio obejrzalem pierwszy odcinek Stazystow - radzieckiego serialu, ktory bije u nich ponoc rekordy ogladalnosci. Nie powiem, dosc zabawne momentami :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #251 on: 2012-12-21, 14:09:38 »
Z rosyjskich z przyjemno¶ci± niegdy¶ ogl±da³em "Bandycki Petersburg: Adwokat".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Seriale
« Reply #252 on: 2012-12-22, 13:52:47 »
OGL¡DAJCIE SHERLOCK!!!!!111ONE ONE
Jestem maniaczk± tego serialu. Nie zdarzy³o mi siê jeszcze obejrzeæ serialu od pocz±tku do koñca dwa razy, tym bardziej trzy, a niektóre odcinki Sherlock (A Scandal in Belgravia) obejrza³am cztery razy. Jestem uzale¿niona, idê na Hobbita bo Benedict i Martin (Benedict <3 <3 <3) i czekam na kolejny sezon czytaj±c opowiadania Conan Doyle'a i porównuj±c z serialowymi odpowiednikami. Co prawda na pocz±tku by³am ura¿ona tym, ¿e z g³ównego bohatera zrobili a¿ takiego dupka, drugi odcinek obejrza³am, bo siê do tego zmusi³am, a po trzecim chcia³am obejrzeæ kolejny. I w³a¶nie w drugim sezonie siê zakocha³am. Irene Adler<3.

 Dla mnie, jako ¿e przede wszystkim lubiê opowiadania i powie¶ci z Sherlockiem, z seriali najulubieñszym moim s± przeklimatyczne Przygody, Wspomnienia, Powrót i Akta Sherlocka Holmesa, gdzie pana Holmesa gra Jeremy Brett. Nie licz±c kilku zmian, to jest to ekranizacja mocno wierna i wspania³a aktorsko, naprawdê z genialnym wiktoriañskim klimatem. A na "transkrypcjê" w czasy wspó³czesne, o której mowa, w sumie siê czajê, ale w³a¶nie nieco odstraszaj± mnie opinie o przedstawianiu Sherlocka w sposób, hm, pizdowaty. Tak samo jak nie akceptujê pe³nometra¿owej adaptacji - owszem, ca³kiem ciekawym zabiegiem jest zrobienie twardziela z Doktora Watsona, ale Sherlock jako nieudolna, onie¶mielana przez kobiety trochê-fajt³apa... Zreszt± abstrahuj±c od wizji postaci, to ca³a otoczka detektywistyczna jest przyt³oczona przez akcjê i bitki, niedobrzeæ.
 Wracaj±c do serialu, to mo¿e jednak zerknê czym¿e tak siê wszyscy zachwycacie :D

 A opowiadania, Kekkai, czytasz w s³usznym jêzyku, zapewne? :>

Tak, w jedynym s³usznym. Sherlock to jest zabawa opowiadaniami Conana Doyle'a. Mnie pierwszy odcinek odstraszy³. Marudzi³am strasznie, ale mo¿e dlatego, ¿e by³o ciemno, zimno, pó¼no i daleko do domu. W serialu Sherlock nie jest pizd±, ale jest strasznym dupkiem. Czêsto bardziej dupkiem ni¿ w opowiadaniach. Czasem jest jest jak rozhisteryzowanym bachor, co te¿ mnie denerwuje. A co do kobiet, to "A Scandal in Belgravia" odpowie Ci bardzo przecz±co na tezê o onie¶mielaniu. Co prawda jak ogl±dam ten odcinek to mam ochotê go popsuæ... ale sopel lodu z niego pierwszej wody.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Seriale
« Reply #253 on: 2012-12-23, 10:03:56 »
No w³a¶nie zaczê³am ogl±daæ tego nowego Sherlocka... Pierwszy sezon za mn±. Sherlock jest dupkiem i arogantem, którego podniecaj± zagadki kryminalne. Ca³kiem spoko siê ogl±da, chocia¿ sza³u nie ma ;)
...If I call will you come and will you save me?

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Seriale
« Reply #254 on: 2012-12-24, 16:47:40 »
Drugi sezon jest lepszy. Pierwszy obejrza³am z takim "ok..." drugi z wypiekami na twarzy.