Author Topic: Seriale  (Read 47767 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #270 on: 2013-06-18, 14:19:23 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #271 on: 2013-07-01, 23:40:27 »
Zacząłem oglądać trzeci sezon "Forbrydelsen" - wciągający. :)
Seven milestones...
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #273 on: 2013-07-15, 08:18:11 »

"1920. Wojna i miłość" - w trakcie premiery ominąłem ten serial. Dopiero teraz do niego dotarłem na fali letnich powtórek, ale nie chciało mi się czekać do końca wakacji, więc wczoraj obejrzałem kilka odcinków on-line zupełnie gratis na stronach TVP. Całkiem fajny film. Szczerze mówiąc, jestem zdziwiony, że dziś w dobie publicznie lansowanego braku umiłowania ojczyzny (czasem nawet ośmieszanie tego wewnętrznego oddania), pojawiają się seriale patriotyczne. Serial atmosferą i sposobem realizacji zbliżony do "Czasu honoru". Bardzo plastycznie i jak sądzę realistycznie ukazano armię bolszewicką epoki leninowskiej, bez zbędnej i naiwnej idealizacji armii polskiej.
Seven milestones...
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #274 on: 2013-07-16, 14:38:55 »
Uwielbiam wszystkie opowiadania Conan Doyle'a o Holmesie. Adaptacja z Jeremy Brettem jest bardzo dobra. Była także niezła seria, w której maczali palce Polacy (m.in. bodajże muzykę napisał Syrewicz, ale mogę się mylić)...

Jeżeli ktoś ma ochotę, może obejrzeć także polską adaptację Sherlocka Holmesa.

I komentarz do powyższej publikacji ;):
Quote from: stempel
Pan Piotr K. Piotrowski najwyraźniej tego serialu nie oglądał, a jedynie pozlepiał do kupy jakieś fragmenty niezbyt przychylnych recenzji. Serial był doskonały, jak na tamte czasy europejski, a co do aluzji nieodżałowanego Stanisława Barei, to pojawia się ona w filmie "Co mi zrobisz jak mnie złapiesz" w scenie wlewania wody wężem przez gospodarza domu do kratki ściekowej, gdy to szanowany Bronisław Pawlik ze zdumieniem widzi Baker Street. Niech Pan Panie Piotrze więcej nie wypisuje takich bzdur.

A serial bezpośrednio na yt. Wtedy, w połowie lat 80-tych, także wydawał mi się niezły, ale chętnie sobie przypomnę, przynajmniej zalinkowany pierwszy odcinek. Może dziś po południu... A jak Wam się podoba?
Seven milestones...
The message of the wind

Callahan

• Rocket Man
« Reply #275 on: 2013-07-17, 15:07:20 »
Oglądam właśnie House of Cards, którego jak dotąd wypuszczono jeden sezon (13 odcinków po ok. 40-50 min.) i na przyszły rok zaplanowany jest kolejny. W głównej roli Kevin Spacey, którego bardzo lubię, a reżyserią lwiej części zajął się sam David Fincher. Serial koncentruje się na politycznych rozgrywkach na wysokich szczeblach amerykańskiej władzy, ale choć brzmi to dość sucho i mało interesująco, to zrealizowano go w tak sprytny sposób, że wciąga już od pierwszego epizodu. Główny bohater to kawał cynicznego sukinsyna i to jest chyba jednym z głównych powodów dla których się to tak dobrze ogląda. Każdy tam ma coś na sumieniu, a portrety psychologiczne postaci, choć początkowo wydają się dość proste, z czasem zarysowane zostają z coraz większą szczegółowością i śledzenie poczynań bohaterów sprawia wielką satysfakcję. Sporym ułatwieniem, a jednocześnie wciąż nieczęsto spotykaną w tego typu gatunkach nowinką jest ciągłe przełamywanie czwartej ściany - widz nie pogubi się w politycznych zawijasach, bo Frank uprzejmie i zwięźle wytłumaczy o co chodzi, bądź też rzuci cynicznym komentarzem, czy też znaczącym spojrzeniem. Wielkim atutem jest też tu świetnie się prezentująca i nie gorsza wcale aktorsko Kate Mara grająca młodą dziennikarkę, która dostaje wielką szansę namieszania w świecie polityki i mediów.
Nie jest to raczej coś przełomowego, ale czuć tu profesjonalną rękę i wciągnąłem się w tę opowieść bez reszty, więc bardzo polecam, warto rzucić okiem, szczególnie, że wiele tego na razie nie wyszło :)
Edit: skończyłem i jestem pod wrażeniem, w ostatnich kilku odcinkach zrobił się z tego niemal thriller. 8/10 ode mnie za ten sezon :D
« Last Edit: 2013-07-18, 18:01:19 by Callahan »

Kekkai

• Mourner
  • *
  • kota
    • katie's wonders
« Reply #276 on: 2013-07-26, 10:05:37 »
Zaczęłam oglądać i uwięzłam. Nie mam ochoty patrzeć na losy ludzi, którzy nie mają za grosz skrupułów.

Callahan

• Rocket Man
« Reply #277 on: 2013-07-26, 20:57:23 »
Dla mnie to było na swój sposób fascynujące.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #278 on: 2013-09-07, 19:33:15 »
Wkopałem się w serial -_-. Walking Dead.

"Walking Dead" to ten apokaliptyczny serial, w którym głównym bohaterem jest policjant, który po postrzeleniu znajduje się w śpiączce i gdy z niej wychodzi, okazuje się, że nastąpił jakiś kataklizm i większość społeczeństwa jest zarażona i zachowuje się jak swego rodzaju zombie (chodzą pokracznie, gniją i żerują)? Bo coś takiego, jego dwa sezony, TVP niedawno prezentowało pod tytułem "Żywe trupy".

Dziś w TVP1 rusza 3 sezon.
Seven milestones...
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #279 on: 2014-04-21, 12:06:00 »
W czasie świąt obejrzałem 8-odcinkowy polski serial kryminalny "Kapitan Sowa na tropie". Infantylny trochę i trąci myszką, ale przyjemnie było pooglądać. Zastanawiałem się dlaczego nie pamiętam go z dzieciństwa, ale jak sprawdziłem datę emisji, okazało się, że miałem niespełna 3 lata. Fajne są niektóre teksty, które wyszły już z użycia, jak np. "wyświetlić sprawę". ;)
Seven milestones...
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #280 on: 2014-09-07, 09:23:58 »
Rozpoczął się nowy sezon serialowy, mi.n. "Na krawędzi" i "Żywe trupy (The Walking Dead)", a dziś startuje "Czas honoru".
Seven milestones...
The message of the wind

bts

• deadmint vinyl blog
« Reply #281 on: 2014-09-08, 07:55:14 »
Rozpoczął się nowy sezon serialowy, mi.n. "Żywe trupy (The Walking Dead)".

Nowy sezon to się dopiero rozpocznie w październiku. To to jakieś starocie dla osób niemających komputerów ;)

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #282 on: 2015-03-17, 13:21:59 »
Seven milestones...
The message of the wind

Voice

• Global Moderathor
  • *
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
« Reply #283 on: 2015-03-17, 22:39:30 »
Az sie boje. 'Pitbull' to moim zdaniem najlepszy polski serial sensacyjny, ale o 'Sluzbach...' juz rozne opinie slyszalem. Pewnie ktoregos dnia sie skusze ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #284 on: 2016-08-09, 21:53:15 »
Seven milestones...