Author Topic: Seriale  (Read 50609 times)

0 Members i 2 GoÂci przegl▒da ten w▒tek.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #270 on: 2013-06-18, 14:19:23 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #271 on: 2013-07-01, 23:40:27 »
Zacz┬▒┬│em ogl┬▒da├Ž trzeci sezon "Forbrydelsen" - wci┬▒gaj┬▒cy. :)
Seven milestones...
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #272 on: 2013-07-05, 10:11:20 »
Sko├▒czy┬│em ogl┬▒da├Ž III sezon "Forbrydelsen". W Polsce jeszcze nie by┬│ prezentowany, ale kto┬ si├¬ postara┬│, zgra┬│ z du├▒skiej telewizji, do┬│o┬┐y┬│ napisy i umie┬Âci┬│ na chomiku. Podsumowuj┬▒c, podobnie jak poprzednie sezony, wci┬▒gaj┬▒cy obraz kryminalny, kt├│rego akcja rozgrywa si├¬ na pograniczu ┬Âwiata polityki, biznesu i zwyk┬│ych szarych ludzi, ┬Âwietnie zreszt┬▒ skonstruowana, a zako├▒czenie zaskakuj┬▒ce. Warto zobaczy├Ž. Polecam.

Edit: opinia, z któr± siê zgadzam:
Quote from: kilstrit
Dobra. Sko├▒czy┬│em. I jestem g┬│├¬boko, g┬│├¬boko wstrz┬▒┬Âni├¬ty. Dla formalno┬Âci dodam, ┬┐e trzeci sezon by┬│ r├│wnie dobry (genialny) co pierwszy. Nie ┬┐eby drugi by┬│ wypadkiem przy pracy, ale temu, co przed chwil┬▒ zobaczy┬│em na koniec dziesi┬▒tego odcinka nie mo┬┐e dor├│wna├Ž...

Ale do rzeczy. Du├▒czycy, w przeciwie├▒stwie do Amerykan├│w, znaj┬▒ umiar, co tu du┬┐o gada├Ž, czwartego sezonu nie b├¬dzie. Szukam zatem podobnych, najlepiej skandynawskich (ten wiecznie listopadowy klimat i o┬│owiane niebo!) seriali b┬▒d┬╝ film├│w. Tak┬┐e ksi┬▒┬┐ek, chocia┬┐ to nie ten serwis. Wallander mnie nie zachwyca, Millenium tak┬┐e nie dorasta do pi├¬t Forbrydelsen. Dosta┬│em takie arcydzie┬│o, ┬┐e nie zadowol├¬ si├¬ byle czym - i pewnie wi├¬kszo┬Â├Ž z was te┬┐. I jestem pewien, ┬┐e nie ja jeden b├¬d├¬ t├¬skni┬│ za tym spleenem i takimi postaciami, w┬▒tkami.
Seven milestones...
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #273 on: 2013-07-15, 08:18:11 »

"1920. Wojna i mi┬│o┬Â├Ž" - w trakcie premiery omin┬▒┬│em ten serial. Dopiero teraz do niego dotar┬│em na fali letnich powt├│rek, ale nie chcia┬│o mi si├¬ czeka├Ž do ko├▒ca wakacji, wi├¬c wczoraj obejrza┬│em kilka odcink├│w on-line zupe┬│nie gratis na stronach TVP. Ca┬│kiem fajny film. Szczerze m├│wi┬▒c, jestem zdziwiony, ┬┐e dzi┬ w dobie publicznie lansowanego braku umi┬│owania ojczyzny (czasem nawet o┬Âmieszanie tego wewn├¬trznego oddania), pojawiaj┬▒ si├¬ seriale patriotyczne. Serial atmosfer┬▒ i sposobem realizacji zbli┬┐ony do "Czasu honoru". Bardzo plastycznie i jak s┬▒dz├¬ realistycznie ukazano armi├¬ bolszewick┬▒ epoki leninowskiej, bez zb├¬dnej i naiwnej idealizacji armii polskiej.
Seven milestones...
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #274 on: 2013-07-16, 14:38:55 »
Uwielbiam wszystkie opowiadania Conan Doyle'a o Holmesie. Adaptacja z Jeremy Brettem jest bardzo dobra. By┬│a tak┬┐e niez┬│a seria, w kt├│rej maczali palce Polacy (m.in. bodaj┬┐e muzyk├¬ napisa┬│ Syrewicz, ale mog├¬ si├¬ myli├Ž)...

Je┬┐eli kto┬ ma ochot├¬, mo┬┐e obejrze├Ž tak┬┐e polsk┬▒ adaptacj├¬ Sherlocka Holmesa.

I komentarz do powy┬┐szej publikacji ;):
Quote from: stempel
Pan Piotr K. Piotrowski najwyra┬╝niej tego serialu nie ogl┬▒da┬│, a jedynie pozlepia┬│ do kupy jakie┬ fragmenty niezbyt przychylnych recenzji. Serial by┬│ doskona┬│y, jak na tamte czasy europejski, a co do aluzji nieod┬┐a┬│owanego Stanis┬│awa Barei, to pojawia si├¬ ona w filmie "Co mi zrobisz jak mnie z┬│apiesz" w scenie wlewania wody w├¬┬┐em przez gospodarza domu do kratki ┬Âciekowej, gdy to szanowany Bronis┬│aw Pawlik ze zdumieniem widzi Baker Street. Niech Pan Panie Piotrze wi├¬cej nie wypisuje takich bzdur.

A serial bezpo┬Ârednio na yt. Wtedy, w po┬│owie lat 80-tych, tak┬┐e wydawa┬│ mi si├¬ niez┬│y, ale ch├¬tnie sobie przypomn├¬, przynajmniej zalinkowany pierwszy odcinek. Mo┬┐e dzi┬ po po┬│udniu... A jak Wam si├¬ podoba?
Seven milestones...
The message of the wind

Callahan

• Rocket Man
« Reply #275 on: 2013-07-17, 15:07:20 »
Ogl┬▒dam w┬│a┬Ânie House of Cards, kt├│rego jak dot┬▒d wypuszczono jeden sezon (13 odcink├│w po ok. 40-50 min.) i na przysz┬│y rok zaplanowany jest kolejny. W g┬│├│wnej roli Kevin Spacey, kt├│rego bardzo lubi├¬, a re┬┐yseri┬▒ lwiej cz├¬┬Âci zaj┬▒┬│ si├¬ sam David Fincher. Serial koncentruje si├¬ na politycznych rozgrywkach na wysokich szczeblach ameryka├▒skiej w┬│adzy, ale cho├Ž brzmi to do┬Â├Ž sucho i ma┬│o interesuj┬▒co, to zrealizowano go w tak sprytny spos├│b, ┬┐e wci┬▒ga ju┬┐ od pierwszego epizodu. G┬│├│wny bohater to kawa┬│ cynicznego sukinsyna i to jest chyba jednym z g┬│├│wnych powod├│w dla kt├│rych si├¬ to tak dobrze ogl┬▒da. Ka┬┐dy tam ma co┬ na sumieniu, a portrety psychologiczne postaci, cho├Ž pocz┬▒tkowo wydaj┬▒ si├¬ do┬Â├Ž proste, z czasem zarysowane zostaj┬▒ z coraz wi├¬ksz┬▒ szczeg├│┬│owo┬Âci┬▒ i ┬Âledzenie poczyna├▒ bohater├│w sprawia wielk┬▒ satysfakcj├¬. Sporym u┬│atwieniem, a jednocze┬Ânie wci┬▒┬┐ niecz├¬sto spotykan┬▒ w tego typu gatunkach nowink┬▒ jest ci┬▒g┬│e prze┬│amywanie czwartej ┬Âciany - widz nie pogubi si├¬ w politycznych zawijasach, bo Frank uprzejmie i zwi├¬┬╝le wyt┬│umaczy o co chodzi, b┬▒d┬╝ te┬┐ rzuci cynicznym komentarzem, czy te┬┐ znacz┬▒cym spojrzeniem. Wielkim atutem jest te┬┐ tu ┬Âwietnie si├¬ prezentuj┬▒ca i nie gorsza wcale aktorsko Kate Mara graj┬▒ca m┬│od┬▒ dziennikark├¬, kt├│ra dostaje wielk┬▒ szans├¬ namieszania w ┬Âwiecie polityki i medi├│w.
Nie jest to raczej co┬ prze┬│omowego, ale czu├Ž tu profesjonaln┬▒ r├¬k├¬ i wci┬▒gn┬▒┬│em si├¬ w t├¬ opowie┬Â├Ž bez reszty, wi├¬c bardzo polecam, warto rzuci├Ž okiem, szczeg├│lnie, ┬┐e wiele tego na razie nie wysz┬│o :)
Edit: skoñczy³em i jestem pod wra¿eniem, w ostatnich kilku odcinkach zrobi³ siê z tego niemal thriller. 8/10 ode mnie za ten sezon :D
« Last Edit: 2013-07-18, 18:01:19 by Callahan »

Kekkai

• Mourner
  • *
  • kota
    • katie's wonders
« Reply #276 on: 2013-07-26, 10:05:37 »
Zacz├¬┬│am ogl┬▒da├Ž i uwi├¬z┬│am. Nie mam ochoty patrze├Ž na losy ludzi, kt├│rzy nie maj┬▒ za grosz skrupu┬│├│w.

Callahan

• Rocket Man
« Reply #277 on: 2013-07-26, 20:57:23 »
Dla mnie to by┬│o na sw├│j spos├│b fascynuj┬▒ce.

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #278 on: 2013-09-07, 19:33:15 »
Wkopa³em siê w serial -_-. Walking Dead.

"Walking Dead" to ten apokaliptyczny serial, w kt├│rym g┬│├│wnym bohaterem jest policjant, kt├│ry po postrzeleniu znajduje si├¬ w ┬Âpi┬▒czce i gdy z niej wychodzi, okazuje si├¬, ┬┐e nast┬▒pi┬│ jaki┬ kataklizm i wi├¬kszo┬Â├Ž spo┬│ecze├▒stwa jest zara┬┐ona i zachowuje si├¬ jak swego rodzaju zombie (chodz┬▒ pokracznie, gnij┬▒ i ┬┐eruj┬▒)? Bo co┬ takiego, jego dwa sezony, TVP niedawno prezentowa┬│o pod tytu┬│em "┬»ywe trupy".

Dzi┬ w TVP1 rusza 3 sezon.
Seven milestones...
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #279 on: 2014-04-21, 12:06:00 »
W czasie ┬Âwi┬▒t obejrza┬│em 8-odcinkowy polski serial kryminalny "Kapitan Sowa na tropie". Infantylny troch├¬ i tr┬▒ci myszk┬▒, ale przyjemnie by┬│o poogl┬▒da├Ž. Zastanawia┬│em si├¬ dlaczego nie pami├¬tam go z dzieci├▒stwa, ale jak sprawdzi┬│em dat├¬ emisji, okaza┬│o si├¬, ┬┐e mia┬│em niespe┬│na 3 lata. Fajne s┬▒ niekt├│re teksty, kt├│re wysz┬│y ju┬┐ z u┬┐ycia, jak np. "wy┬Âwietli├Ž spraw├¬". ;)
Seven milestones...
The message of the wind

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #280 on: 2014-09-07, 09:23:58 »
Rozpocz┬▒┬│ si├¬ nowy sezon serialowy, mi.n. "Na kraw├¬dzi" i "┬»ywe trupy (The Walking Dead)", a dzi┬ startuje "Czas honoru".
Seven milestones...
The message of the wind

bts

• deadmint vinyl blog
« Reply #281 on: 2014-09-08, 07:55:14 »
Rozpocz±³ siê nowy sezon serialowy, mi.n. "¯ywe trupy (The Walking Dead)".

Nowy sezon to si├¬ dopiero rozpocznie w pa┬╝dzierniku. To to jakie┬ starocie dla os├│b niemaj┬▒cych komputer├│w ;)

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #282 on: 2015-03-17, 13:21:59 »
Seven milestones...
The message of the wind

Voice

• Global Moderathor
  • *
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
« Reply #283 on: 2015-03-17, 22:39:30 »
Az sie boje. 'Pitbull' to moim zdaniem najlepszy polski serial sensacyjny, ale o 'Sluzbach...' juz rozne opinie slyszalem. Pewnie ktoregos dnia sie skusze ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
The message of the wind