Author Topic: Seriale  (Read 47124 times)

0 Members i 1 Gość przegląda ten wątek.

nevaeh

Odp: Seriale
« Reply #30 on: 2009-02-23, 22:56:30 »
co do pb - po prostu serial jak serial, wciagnac sie da:P

ja moge zapytac ludzi co widza w lost - bo ja np nic :P

fabułę, tajemniczość, zagadkę...itd. ;)
...nie będziesz się bać,nic nie będziesz czuć,odrodzisz się na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi się, że ludzie bliscy śmierci umierają zwykle o świcie"
Bram Stocker

Whodo

• the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
« Reply #31 on: 2009-02-23, 23:41:22 »
Twin Peaks! I pozamiatane, można zamykać temat  8)
Z Twin Peaks został mi w pamięci tylko rewelacyjny motyw muzyczny i pieńkowa dama. To i tak dużo biorąc pod uwagę to, że serial leciał jak miałem 8 lat i nie za bardzo kumałem o co w nim chodzi (oprócz tego, że ktoś zabił Laure Palmer i 'Sowy nie są tym czym się wydają')

"She's dead. Wrapped in plastic." Twin Peaks to obok Macgyvera (;)) serial mojego życia, niesamowity, mroczny klimat, chore jazdy, jakie tylko David lynch potrafi zrobić i genialna rola Kyle'a MacLachlan'a. Pamiętam jak dziś gdy siadaliśmy z całą rodziną przed telewizorem o 18 w niedziele albo sobotę i czekaliśmy, aż zagadka śmierci Laury Palmer zostanie rozwiązana :D  

Poza tym uwielbiam mini-serial Larsa von Triera Królestwo, będący pastiszowym połączeniem horrorów klasy B z serialem medycznym, plus bardzo czarny humor, specyficzny absurdalny klimat, świetne aktorstwo i te niepowtarzalne groteskowe komentarze von Triera do każdego odcinka :)

Kolejny mini-serial, który zrobił na mnie ogromne wrażenie to Anioły w Ameryce, to już zdecydowanie poważniejsza pozycja, choć nie pozbawiona zaskakujących wątków humorystycznych. Obraz podejmuje problem mniejszości religijnych, seksualnych, a przede wszystkim AIDS (akcja serialu rozgrywa się w latach 80tych, kiedy to świadomość społeczeństwa na temat tej choroby nie była zbyt wielka). Rozważania na temat życia, łączą się z wątkami zabawnymi i fantastycznymi. Nie można tez zapomnieć cudownej roli Ala Pacino, który wciela się w rolę polityka zarażonego wirusem HIV. Postać ta oparta jest na prawdziwej historii polityka, który uważał, że nosicielami mogą byc tylko osoby z niższych stanów społecznych.  

Backbone

• http://www.backbone.neth.pl/
« Reply #32 on: 2009-02-23, 23:45:12 »
o Whodo dobrze ze przypomniales, Macgyver ! tez lubie :)

Czarna

• ~pani zima~
« Reply #33 on: 2009-02-24, 00:00:20 »
O, ja jeszcze Seks w wielkim mieście oglądam jak jestem w domu  :twisted:
...If I call will you come and will you save me?

veila

• here comes the sun
« Reply #34 on: 2009-02-24, 12:07:11 »
Oj, ja wkręciłam się w pierwszy sezon Losta, z drugiego się już wykręciłam :P Seriale aktualnie tylko anime, aczkolwiek wczoraj obejrzałam 3 odcinki Gossip Girl (a wcześniej wieeele więcej bo współlokatorka oglądała ;p), i niestety dalej mi się podobało.
wszystko, co skośne.

Paulus

• Brudny Harry Winston
« Reply #35 on: 2009-02-24, 16:07:23 »
Oj, ja wkręciłam się w pierwszy sezon Losta, z drugiego się już wykręciłam :P Seriale aktualnie tylko anime, aczkolwiek wczoraj obejrzałam 3 odcinki Gossip Girl (a wcześniej wieeele więcej bo współlokatorka oglądała ;p), i niestety dalej mi się podobało.

Mnie Lost nigdy nie wkręcił, a Gossip Girl ogląda moja dziewczyna i ja czasami też muszę  :? I nawet jeśli oglądam 1 odcinek na 10 to i tak dalej wiem, o co chodzi i kto z kim i dlaczego. Nudy straszne.

Głupio było zapomnieć, ale GITS!

Whodo

« Reply #36 on: 2009-02-24, 16:49:17 »
Właśnie zapomniałem. Z aktualnie emitowanych seriali, lubię Losta. Prison Break'a też oglądam, choć w zasadzie tylko pierwszy sezon miał jako taki poziom.

Kekkai

• Mourner
  • *
  • kota
    • katie's wonders
« Reply #37 on: 2009-02-24, 23:01:10 »
Hmmm Brszydula XD i IT Crowd ostatnio :) Wcześniej MacGyver, którego uwielbiałam. Nie ma sensu przytacczać wszystkich dram, które widziałam, ale Kimi wa Petto jest absolutnie number one. Polecam także Summer Snow, Nobuta wo Produce i Hanazakari no Kimitachi e.

Snufkin

• Guest
« Reply #38 on: 2009-02-25, 00:46:42 »
Dexter! wszystkie sezony na wysokim poziome :) mój ulubiony, poza tym Lost, Jericho fajnie sie zapowiadalo... wyszlo jak wyszlo hmm HOW I MET YOUR MOTHER - polecam, rewelacyjny
House i takie tam... ;D

veila

• here comes the sun
« Reply #39 on: 2009-02-25, 14:43:29 »
Kimi wa Petto jest absolutnie number one.

Quote from: filmweb.pl
Po fatalnym dniu w pracy i niespodziewanym rozstaniu z ukochanym, Iwaya Sumire wraca do swego pustego mieszkanka w stanie całkowitego załamania, smutku i lekkiej frustracji. Z zaskoczeniem odkrywa, iż ktoś porzucił przed frontowymi drzwiami dość pokaźne pudło. Kierowana ciekawością otwiera mokry od deszczu karton i jej oczom ukazuje się niezwykle piękny, młody mężczyzna, który jest całkowicie nieprzytomny. Litując się nad nieznajomym postanawia zabrać go do domu i pomóc uleczyć jego rany. Następny dzień okazuje się dość brzemienny w skutkach, gdyż chłopak ani myśli się wyprowadzać, więc by pozbyć się niewygodnego intruza Sumire stawia pewien dziwaczny warunek. Patrząc z tęsknotą na fotografię swego ukochanego psa proponuje pod wpływem impulsu, by "pacjent" zastąpił owego zwierzaka. Sytuacja mimo, iż wydawałoby się zaskakująca nie robi specjalnego wrażenia na zwariowanym młodzieńcu, gdyż ten podejmuje wyzwanie i zgadza się na te warunki. By dojść do wspólnego porozumienia określają zasady panujące między nimi i wybierają imię, na które to będzie reagował uroczy pupil. Lecz Iwaya w najśmielszych domysłach nie podejrzewałaby, że jej cudowny Momo skrywa niezwykłą tajemnicę swej tożsamości.

Eee... recka sugeruje, że to jakieś nieźle pogrzane :mrgreen:
wszystko, co skośne.

Kekkai

• Mourner
  • *
  • kota
    • katie's wonders
« Reply #40 on: 2009-02-25, 19:53:16 »
Kimi wa Petto jest absolutnie number one.

Quote from: filmweb.pl
Po fatalnym dniu w pracy i niespodziewanym rozstaniu z ukochanym, Iwaya Sumire wraca do swego pustego mieszkanka w stanie całkowitego załamania, smutku i lekkiej frustracji. Z zaskoczeniem odkrywa, iż ktoś porzucił przed frontowymi drzwiami dość pokaźne pudło. Kierowana ciekawością otwiera mokry od deszczu karton i jej oczom ukazuje się niezwykle piękny, młody mężczyzna, który jest całkowicie nieprzytomny. Litując się nad nieznajomym postanawia zabrać go do domu i pomóc uleczyć jego rany. Następny dzień okazuje się dość brzemienny w skutkach, gdyż chłopak ani myśli się wyprowadzać, więc by pozbyć się niewygodnego intruza Sumire stawia pewien dziwaczny warunek. Patrząc z tęsknotą na fotografię swego ukochanego psa proponuje pod wpływem impulsu, by "pacjent" zastąpił owego zwierzaka. Sytuacja mimo, iż wydawałoby się zaskakująca nie robi specjalnego wrażenia na zwariowanym młodzieńcu, gdyż ten podejmuje wyzwanie i zgadza się na te warunki. By dojść do wspólnego porozumienia określają zasady panujące między nimi i wybierają imię, na które to będzie reagował uroczy pupil. Lecz Iwaya w najśmielszych domysłach nie podejrzewałaby, że jej cudowny Momo skrywa niezwykłą tajemnicę swej tożsamości.

Eee... recka sugeruje, że to jakieś nieźle pogrzane :mrgreen:

Tu można obejrzeć całą Tylko trochę jest pogięta, kiedy Jun Matsumoto zostaje "Momo" czyli brzoskwinką. Drama dosyć spokojna. Hana Kimi, gdzie dziewczynka trafia do męskiej szkoły żeby skłonić jednego takiego by wrócił do sportu jest o wiele bardziej pogrzane :)

Luksor

• Mourner
  • *
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
« Reply #41 on: 2009-02-28, 10:51:40 »
Wspominałem o serialu kryminalnym "Mesjasz". Cała seria to dwuodcinkowe części i każda taka mini-całość posiada osobny tytuł - jutro na Polsacie o 23:05 przykładowo kolejna odsłona zat. "Mesjasz: W otchłani". Generalnie, serial jest o psychopatycznych zabójcach działających wg schematu (trochę jak w "Siedem (seven)") - Pismo Święte, Boska komedia etc.
« Last Edit: 2009-03-02, 07:23:15 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

« Reply #42 on: 2009-03-03, 18:47:42 »
Wcześniej MacGyver, którego uwielbiałam.

MacGyver to jest kult, jak byłem mały chciałem być taki jak on  :mrgreen:

nevaeh

« Reply #43 on: 2009-03-04, 17:45:40 »
właśnie skończyłam oglądać 2 sezony Californiacation......niezłe, ciekawe...naprawde...oczywiście  nie będę ukrywać, ze podoba mi się też ze wzg. na jednego z moich ulubionych aktorów, którego w takiej roli jeszcze nie widziałam :P
to były 2 jedne z najdziwniejszych dni w moim życiu :mrgreen:

tylko jedno mnie troche niepokoi, jak ktoś ma później patrzeć na seks jako akt miłości i wzajemnego oddania, pięknego uczucia itp. itd. bla, bla...? :P

wklejam tutaj po małej pomyłce z filmami  :P
...nie będziesz się bać,nic nie będziesz czuć,odrodzisz się na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi się, że ludzie bliscy śmierci umierają zwykle o świcie"
Bram Stocker

Opeth_any

• To Bid You Farewell
    • Last.fm
« Reply #44 on: 2009-03-05, 21:06:41 »
zdecydowanie PB, Hoży Doktorzy, Jak poznałem waszą matkę, Boston Public, Jim Wie Lepiej, LOST - (do 3 sezonu)
...Over troubled waters memories soar
Endlessly, searching night and day
The moonlight caresses a lonely hill
With the calmness of a whisper...

lofty-success