Author Topic: Seriale  (Read 52484 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #270 on: 2013-06-18, 14:19:23 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #271 on: 2013-07-01, 23:40:27 »
Zacz±³em ogl±daæ trzeci sezon "Forbrydelsen" - wci±gaj±cy. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #272 on: 2013-07-05, 10:11:20 »
Skoñczy³em ogl±daæ III sezon "Forbrydelsen". W Polsce jeszcze nie by³ prezentowany, ale kto¶ siê postara³, zgra³ z duñskiej telewizji, do³o¿y³ napisy i umie¶ci³ na chomiku. Podsumowuj±c, podobnie jak poprzednie sezony, wci±gaj±cy obraz kryminalny, którego akcja rozgrywa siê na pograniczu ¶wiata polityki, biznesu i zwyk³ych szarych ludzi, ¶wietnie zreszt± skonstruowana, a zakoñczenie zaskakuj±ce. Warto zobaczyæ. Polecam.


Edit: opinia, z któr± siê zgadzam:
Quote from: kilstrit
Dobra. Skoñczy³em. I jestem g³êboko, g³êboko wstrz±¶niêty. Dla formalno¶ci dodam, ¿e trzeci sezon by³ równie dobry (genialny) co pierwszy. Nie ¿eby drugi by³ wypadkiem przy pracy, ale temu, co przed chwil± zobaczy³em na koniec dziesi±tego odcinka nie mo¿e dorównaæ...

Ale do rzeczy. Duñczycy, w przeciwieñstwie do Amerykanów, znaj± umiar, co tu du¿o gadaæ, czwartego sezonu nie bêdzie. Szukam zatem podobnych, najlepiej skandynawskich (ten wiecznie listopadowy klimat i o³owiane niebo!) seriali b±d¼ filmów. Tak¿e ksi±¿ek, chocia¿ to nie ten serwis. Wallander mnie nie zachwyca, Millenium tak¿e nie dorasta do piêt Forbrydelsen. Dosta³em takie arcydzie³o, ¿e nie zadowolê siê byle czym - i pewnie wiêkszo¶æ z was te¿. I jestem pewien, ¿e nie ja jeden bêdê têskni³ za tym spleenem i takimi postaciami, w±tkami.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #273 on: 2013-07-15, 08:18:11 »

"1920. Wojna i mi³o¶æ" - w trakcie premiery omin±³em ten serial. Dopiero teraz do niego dotar³em na fali letnich powtórek, ale nie chcia³o mi siê czekaæ do koñca wakacji, wiêc wczoraj obejrza³em kilka odcinków on-line zupe³nie gratis na stronach TVP. Ca³kiem fajny film. Szczerze mówi±c, jestem zdziwiony, ¿e dzi¶ w dobie publicznie lansowanego braku umi³owania ojczyzny (czasem nawet o¶mieszanie tego wewnêtrznego oddania), pojawiaj± siê seriale patriotyczne. Serial atmosfer± i sposobem realizacji zbli¿ony do "Czasu honoru". Bardzo plastycznie i jak s±dzê realistycznie ukazano armiê bolszewick± epoki leninowskiej, bez zbêdnej i naiwnej idealizacji armii polskiej.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #274 on: 2013-07-16, 14:38:55 »
Uwielbiam wszystkie opowiadania Conan Doyle'a o Holmesie. Adaptacja z Jeremy Brettem jest bardzo dobra. By³a tak¿e niez³a seria, w której maczali palce Polacy (m.in. bodaj¿e muzykê napisa³ Syrewicz, ale mogê siê myliæ)...

Je¿eli kto¶ ma ochotê, mo¿e obejrzeæ tak¿e polsk± adaptacjê Sherlocka Holmesa.

I komentarz do powy¿szej publikacji ;):
Quote from: stempel
Pan Piotr K. Piotrowski najwyra¼niej tego serialu nie ogl±da³, a jedynie pozlepia³ do kupy jakie¶ fragmenty niezbyt przychylnych recenzji. Serial by³ doskona³y, jak na tamte czasy europejski, a co do aluzji nieod¿a³owanego Stanis³awa Barei, to pojawia siê ona w filmie "Co mi zrobisz jak mnie z³apiesz" w scenie wlewania wody wê¿em przez gospodarza domu do kratki ¶ciekowej, gdy to szanowany Bronis³aw Pawlik ze zdumieniem widzi Baker Street. Niech Pan Panie Piotrze wiêcej nie wypisuje takich bzdur.

A serial bezpo¶rednio na yt. Wtedy, w po³owie lat 80-tych, tak¿e wydawa³ mi siê niez³y, ale chêtnie sobie przypomnê, przynajmniej zalinkowany pierwszy odcinek. Mo¿e dzi¶ po po³udniu... A jak Wam siê podoba?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Seriale
« Reply #275 on: 2013-07-17, 15:07:20 »
Ogl±dam w³a¶nie House of Cards, którego jak dot±d wypuszczono jeden sezon (13 odcinków po ok. 40-50 min.) i na przysz³y rok zaplanowany jest kolejny. W g³ównej roli Kevin Spacey, którego bardzo lubiê, a re¿yseri± lwiej czê¶ci zaj±³ siê sam David Fincher. Serial koncentruje siê na politycznych rozgrywkach na wysokich szczeblach amerykañskiej w³adzy, ale choæ brzmi to do¶æ sucho i ma³o interesuj±co, to zrealizowano go w tak sprytny sposób, ¿e wci±ga ju¿ od pierwszego epizodu. G³ówny bohater to kawa³ cynicznego sukinsyna i to jest chyba jednym z g³ównych powodów dla których siê to tak dobrze ogl±da. Ka¿dy tam ma co¶ na sumieniu, a portrety psychologiczne postaci, choæ pocz±tkowo wydaj± siê do¶æ proste, z czasem zarysowane zostaj± z coraz wiêksz± szczegó³owo¶ci± i ¶ledzenie poczynañ bohaterów sprawia wielk± satysfakcjê. Sporym u³atwieniem, a jednocze¶nie wci±¿ nieczêsto spotykan± w tego typu gatunkach nowink± jest ci±g³e prze³amywanie czwartej ¶ciany - widz nie pogubi siê w politycznych zawijasach, bo Frank uprzejmie i zwiê¼le wyt³umaczy o co chodzi, b±d¼ te¿ rzuci cynicznym komentarzem, czy te¿ znacz±cym spojrzeniem. Wielkim atutem jest te¿ tu ¶wietnie siê prezentuj±ca i nie gorsza wcale aktorsko Kate Mara graj±ca m³od± dziennikarkê, która dostaje wielk± szansê namieszania w ¶wiecie polityki i mediów.
Nie jest to raczej co¶ prze³omowego, ale czuæ tu profesjonaln± rêkê i wci±gn±³em siê w tê opowie¶æ bez reszty, wiêc bardzo polecam, warto rzuciæ okiem, szczególnie, ¿e wiele tego na razie nie wysz³o :)
Edit: skoñczy³em i jestem pod wra¿eniem, w ostatnich kilku odcinkach zrobi³ siê z tego niemal thriller. 8/10 ode mnie za ten sezon :D
« Last Edit: 2013-07-18, 18:01:19 by Callahan »

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Seriale
« Reply #276 on: 2013-07-26, 10:05:37 »
Zaczê³am ogl±daæ i uwiêz³am. Nie mam ochoty patrzeæ na losy ludzi, którzy nie maj± za grosz skrupu³ów.

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Seriale
« Reply #277 on: 2013-07-26, 20:57:23 »
Dla mnie to by³o na swój sposób fascynuj±ce.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #278 on: 2013-09-07, 19:33:15 »
Wkopa³em siê w serial -_-. Walking Dead.

"Walking Dead" to ten apokaliptyczny serial, w którym g³ównym bohaterem jest policjant, który po postrzeleniu znajduje siê w ¶pi±czce i gdy z niej wychodzi, okazuje siê, ¿e nast±pi³ jaki¶ kataklizm i wiêkszo¶æ spo³eczeñstwa jest zara¿ona i zachowuje siê jak swego rodzaju zombie (chodz± pokracznie, gnij± i ¿eruj±)? Bo co¶ takiego, jego dwa sezony, TVP niedawno prezentowa³o pod tytu³em "¯ywe trupy".

Dzi¶ w TVP1 rusza 3 sezon.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #279 on: 2014-04-21, 12:06:00 »
W czasie ¶wi±t obejrza³em 8-odcinkowy polski serial kryminalny "Kapitan Sowa na tropie". Infantylny trochê i tr±ci myszk±, ale przyjemnie by³o poogl±daæ. Zastanawia³em siê dlaczego nie pamiêtam go z dzieciñstwa, ale jak sprawdzi³em datê emisji, okaza³o siê, ¿e mia³em niespe³na 3 lata. Fajne s± niektóre teksty, które wysz³y ju¿ z u¿ycia, jak np. "wy¶wietliæ sprawê". ;)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #280 on: 2014-09-07, 09:23:58 »
Rozpocz±³ siê nowy sezon serialowy, mi.n. "Na krawêdzi" i "¯ywe trupy (The Walking Dead)", a dzi¶ startuje "Czas honoru".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

bts

  • Posts: 737
  • Karma: +30/-0
  • Gender: Male
    • deadmint vinyl blog
Odp: Seriale
« Reply #281 on: 2014-09-08, 07:55:14 »
Rozpocz±³ siê nowy sezon serialowy, mi.n. "¯ywe trupy (The Walking Dead)".

Nowy sezon to siê dopiero rozpocznie w pa¼dzierniku. To to jakie¶ starocie dla osób niemaj±cych komputerów ;)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #282 on: 2015-03-17, 13:21:59 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Seriale
« Reply #283 on: 2015-03-17, 22:39:30 »
Az sie boje. 'Pitbull' to moim zdaniem najlepszy polski serial sensacyjny, ale o 'Sluzbach...' juz rozne opinie slyszalem. Pewnie ktoregos dnia sie skusze ;)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #284 on: 2016-08-09, 21:53:15 »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

 

lofty-success