Author Topic: Seriale  (Read 52496 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Seriale
« Reply #15 on: 2009-02-23, 10:43:30 »
a bym zapomnial o Druzynie A :D


Jasmin

  • Posts: 1476
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • >SuczAnka<
Odp: Seriale
« Reply #16 on: 2009-02-23, 11:42:28 »
chyba, ze tak wszêdzie jest, albo co¶ sie mo¿e poprawi³o...nie wiem, nie ogl±dam na szczê¶cie..

Niestety nic siê nie poprawi³o  :mrgreen:. Wiem, bo moja mama ogl±da Klan i jak przyuwa¿ê fragment, pos³ucham dialogów, przypatrzê siê grze aktorskiej i fabule, to mnie szlag trafia. To jest tak ca³o¶ciowo irytuj±cy i denny serial, ¿e wymiêkam. Teraz jak widzê, ¿e mama ogl±da Klan, staram siê znale¼æ poza zasiêgiem oddzia³ywañ telewizora. Je¶li inne polskie produkcje s± podobne, to ja dziêkujê  :shock: 

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Seriale
« Reply #17 on: 2009-02-23, 12:36:18 »
Nie mam pojêcia, co to jest Twin Peaks...  :shock:

neveah, brak telewizora to tylko wymówka - po prostu nie mam czasu na g³upoty  :twisted:

(...) taki Lost, albo Twin Peaks to ¿adne g³upoty tylko kawa³ dobrej roboty ;)
Ej, pierwsze: niektórym matka zabrania³a Twin Peaks ogl±daæ, a potem nie mieli okazji tego nadrobiæ, a dwa: wydaje mi siê, ¿e Czarna pisz±c "g³upoty" mia³a na my¶li seriale ogólnie, a nie tylko TP.

Ja ogl±dam Stargate SG-1, wcze¶niej ogl±da³am Futuramê, Czas Honoru, Monty Python's Flying Circus, Mistrza i Ma³gorzatê (a w liceum Ch³opów, tak z w³asnej woli, ha! przynajmniej nie musia³am potem tego czytaæ; swoj± drog± jest to drugi ca³kiem sensowny wymieniony przeze mnie serial polskiej produkcji). Aha, i dopóki mia³am zajêcia w ludzkich porach i jad³am obiady, to zdarza³o mi siê Modê na sukces ogl±daæ. A jak kiedy¶ dawno temu chcia³o mi siê wstawaæ rano w weekendy, to ogl±da³am Keeping Up Appearances (t³umaczony u nas na: Co ludzie powiedz±?), bardzo fajny by³. Kto¶ mi ostatnio donosi³, ¿e leci znów w TV, mo¿e sprawdzê, jak bêdê mia³a czas. No i jeszcze z przyjació³k± ogl±da³y¶my Beverly Hills 90210, ale my zapó¼nione by³y¶my, bo ogl±da³y¶my to bêd±c dopiero w 3. klasie liceum, podczas, gdy wszyscy nasi znajomi widzieli wszystko jeszcze w podstawówce (co wtedy powodowa³o dramaty towarzyskie). Ale jako¶ nas to nie emocjonowa³o, bo tam wszystko by³o ju¿ staro¿ytne... Bardziej nas to interesowa³o jako dokument trendów mody z czasów minionych.

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Seriale
« Reply #18 on: 2009-02-23, 12:43:21 »
a bym zapomnial o Druzynie A :D



To by³y czasy... :D

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Seriale
« Reply #19 on: 2009-02-23, 13:48:28 »
Nie mam pojêcia, co to jest Twin Peaks...  :shock:

neveah, brak telewizora to tylko wymówka - po prostu nie mam czasu na g³upoty  :twisted:

(...) taki Lost, albo Twin Peaks to ¿adne g³upoty tylko kawa³ dobrej roboty ;)
Ej, pierwsze: niektórym matka zabrania³a Twin Peaks ogl±daæ, a potem nie mieli okazji tego nadrobiæ, a dwa: wydaje mi siê, ¿e Czarna pisz±c "g³upoty" mia³a na my¶li seriale ogólnie, a nie tylko TP.

pisz±c ogólnie zalicza te¿ do tych g³upot TP, a poza tym napisa³a to od razu po tym jak wspomnia³a o TP, wiec mam prawo tak my¶leæ :P
Wyslano: 2009-02-23, 13:45:35
Keeping Up Appearances (t³umaczony u nas na: Co ludzie powiedz±?),

absolutnie genialny :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #20 on: 2009-02-23, 13:56:50 »
Mistrza i Ma³gorzatê
O zapomnia³em - ¶wietny serial. Szczególnie stylowa jest wersja rosyjska, choæ i ta polska z koñca lat 80. by³a niez³a.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Seriale
« Reply #21 on: 2009-02-23, 19:21:04 »
pisz±c ogólnie zalicza te¿ do tych g³upot TP, a poza tym napisa³a to od razu po tym jak wspomnia³a o TP, wiec mam prawo tak my¶leæ :P
No, w sumie... ;P

Mistrza i Ma³gorzatê
O zapomnia³em - ¶wietny serial. Szczególnie stylowa jest wersja rosyjska, choæ i ta polska z koñca lat 80. by³a niez³a.
Polskiego nie widzia³am, tylko ten rosyjski... ale cudowny by³ :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #22 on: 2009-02-23, 19:44:40 »
Mistrza i Ma³gorzatê
O zapomnia³em - ¶wietny serial. Szczególnie stylowa jest wersja rosyjska, choæ i ta polska z koñca lat 80. by³a niez³a.
Polskiego nie widzia³am, tylko ten rosyjski... ale cudowny by³ :)
Zgadzam siê, choæ nie uda³o mi siê obejrzeæ ca³o¶ci - ró¿ne zawodowe sprawy przeszkodzi³y. Co siê tyczy polskiego serialu, to wiadomo, ¿e nie mia³ takich ¶rodków, bo to by³a realizacja trochê w stylu Teatru Telewizji i w ogóle najlepiej gdy Rosjan graj± Rosjanie - wiêc dawno ju¿ go nie prezentowano, ale informacje zwi±zane obsad± itp. znajdziesz tutaj.
Quote from: filmpolski.pl
"W moim przekonaniu Bu³hakow jest sam sobie skoñczonym Uniwersum, do którego nie trzeba nic dodawaæ. Wszystko zosta³o napisane i otwiera siê wystarczaj±co kluczem czytania. A niedopowiedziane powinno takim pozostaæ. T³umaczenie bu³hakowowskiego na jakikolwiek inny jêzyk jest jak malowanie obrazu obrazu. Nie warto. Tak, przyznam siê, my¶la³em, utwierdzany przez dotychczasowe próby. Z jednym wyj±tkiem: "Pi³ata i innych" Andrzeja Wajdy, gdzie re¿yserowi starczy³o odwagi na bardzo dalekie odej¶cie od ilustracji, co da³o efekt wierny duchowi utworu. Ten wyj±tek zdawa³ siê jednak potwierdzaæ regu³ê. Serial Wojtyszki natomiast regu³ê podwa¿a. Jest jakby ilustracyjny, a zarazem trafny i satysfakcjonuj±cy, na zasadzie, któr± trudno jednoznacznie okre¶liæ" - pisa³ z uznaniem o telewizyjnej wersji "Mistrza i Ma³gorzaty" Andrzej Drawicz, znakomity rusycysta, wielki znawca i admirator twórczo¶ci Micha³a Bu³hakowa. Czteroczê¶ciowy, zrealizowany technik± wideo, cykl Wojtyszki stanowi, zgodnie z intencj± swego twórcy, wiern± adaptacjê ksi±¿ki. Ze wzglêdu na skromny bud¿et, re¿yser nie móg³ dos³ownie przenie¶æ na ekran kilku najbardziej widowiskowych scen. Zamiast na efekty specjalne postawi³ wiêc na aktorów, a mia³ do dyspozycji najlepszych z najlepszych. Ci za¶ nie zawiedli. Po premierze serialu krytyka nie szczêdzi³a pochwa³ odtwórcom nie tylko pierwszo- ale i drugoplanowych ról. Jeden z recenzentów pisa³: "Korowiow Janusza Micha³owskiego by³ arcydzie³em: niechlujny wdziêk, pó³szalony b³ysk wytrzeszczonych oczu, ironia istnienia. Tak ju¿ bêdê go widzia³ zawsze przy czytaniu. Ma³gorzata Anny Dymnej pozwoli³a mi nareszcie zapomnieæ o g³êbokim za¿enowaniu, doznawanym poprzednio, kiedy ró¿ne ³adniutkie dziewcz±tka udawa³y g³êbiê prze¿yæ, najwyra¼niej nie wiedz±c, co to jest. Ta Ma³gorzata wiedzia³a i by³a wiarygodna". Inny za¶ dodawa³: "Gustaw Holoubek, W³adys³aw Kowalski i Zbigniew Zapasiewicz byli bu³hakowowscy w ka¿dym calu. Jan Jankowski jako Iwan Bezdomny wzniós³ siê ponad rolê". Dziêki aktorskiej finezji wspieranej wra¿liwo¶ci± i wyczuciem smaku Wojtyszki jego "Mistrz i Ma³gorzata" do dzi¶ stanowi fascynuj±cy ekranowy ekwiwalent bu³hakowowskiego "opus magnum", w którym mistyka nierozerwalnie splata siê z rzeczywisto¶ci±, satyra z realizmem, dobro ze z³em, wspó³czesno¶æ z czasami ewangelicznymi.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Seriale
« Reply #23 on: 2009-02-23, 20:45:14 »
Dziêki! :) Hmm... ciekawe, czy da siê to gdzie¶ zdobyæ, bo wygl±da intryguj±co (znaczy obsaa intryguj±ca)

majkel

  • taczif
  • Mourner
  • *
  • Posts: 926
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
    • lans.fm
Odp: Seriale
« Reply #24 on: 2009-02-23, 21:41:02 »
dextrer i ró¿owe lata :D

O  o o! :D Ró¿owe s± ¶wietne:D Dexter te¿ daje rade.
"Be quiet, be calm... ignore this terrible drug"

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Seriale
« Reply #25 on: 2009-02-23, 21:43:12 »
neveah, brak telewizora to tylko wymówka - po prostu nie mam czasu na g³upoty  :twisted:
a dwa: wydaje mi siê, ¿e Czarna pisz±c "g³upoty" mia³a na my¶li seriale ogólnie, a nie tylko TP.
pisz±c ogólnie zalicza te¿ do tych g³upot TP, a poza tym napisa³a to od razu po tym jak wspomnia³a o TP, wiec mam prawo tak my¶leæ :P
Pogodzê Was - mia³am na my¶li ogl±danie telewizji... A na to czas mam tylko jak jestem w domu :P

Co do "Co ludzie powiedz±?" - próbowa³am ogl±daæ w ferie w domu (akurat w porze ¶niadania leci :P), ale pani Bukiet nie bawi mnie ju¿ tak jak kiedy¶...  :?
...If I call will you come and will you save me?

Lestat

  • Posts: 532
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Ludzie to s±...
Odp: Seriale
« Reply #26 on: 2009-02-23, 22:25:37 »
Gdy chodzi³em do podstawówki bardzo lubi³em takie seriale jak "Przystanek Alaska", "Cudowne lata" albo "Bill Cosby Show". Niedawno ¶ci±gn±³em sobie "Przystanek..." i muszê powiedzieæ, ¿e z du¿± przyjemno¶ci± przypominam sobie przygody mieszkañców miasteczka Cicely... Od czasu do czasu ogl±dam te¿ "Przyjació³". Pamiêtam te¿ taki serial jak "Dr Queen", który namiêtnie ogl±dali moi rodzice wraz z dziadkami, w sumie nawet fajny by³... :)

Z nowszych seriali podoba³y mi siê: "Prison Break" (pierwsze dwa sezony, trzeciego nie widzia³em...), "Lost", "Dr House".
"Judge me for who I am,
Relieve me for what I am,
Remember me for what I was,
Forgive me for what I became"

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Seriale
« Reply #27 on: 2009-02-23, 22:34:50 »
Twin Peaks! I pozamiatane, mo¿na zamykaæ temat  8)
Z Twin Peaks zosta³ mi w pamiêci tylko rewelacyjny motyw muzyczny i pieñkowa dama. To i tak du¿o bior±c pod uwagê to, ¿e serial lecia³ jak mia³em 8 lat i nie za bardzo kuma³em o co w nim chodzi (oprócz tego, ¿e kto¶ zabi³ Laure Palmer i 'Sowy nie s± tym czym siê wydaj±')

Dru¿yna A te¿ by³ niez³a (równie¿ niezapomniany motyw otwieraj±cy serial ;]). Chyba nie by³o ani jednego odcinka, w którym pokazano jak kto¶ ginie. Moja ulubiona scena to ta ze ¶mig³owcem, który spada z kilkuset metrów na glebê, wybucha, po czym wytacza siê z niego pokas³uj±ca grupka nieco poobijanych rzezimieszków.  :okl:

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Seriale
« Reply #28 on: 2009-02-23, 22:49:37 »
"Prison Break"

nie wiem, co wy w tym widziecie...dziewczyny podobno ogl±daj± ze wzgl. na tego kolesia, który ponoæ jest "boski i przystojny" (zale¿y jak dla kogo :? ),a ch³opaki?
obejrza³am chyba raz czy dwa, nieca³e odcinki i nie widze, ani jego bosko¶ci, ani fenomenu tego serialu :?
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Seriale
« Reply #29 on: 2009-02-23, 22:52:58 »
co do pb - po prostu serial jak serial, wciagnac sie da:P

ja moge zapytac ludzi co widza w lost - bo ja np nic :P