Author Topic: Seriale  (Read 52809 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Seriale
« Reply #30 on: 2009-02-23, 22:56:30 »
co do pb - po prostu serial jak serial, wciagnac sie da:P

ja moge zapytac ludzi co widza w lost - bo ja np nic :P

fabu³ê, tajemniczo¶æ, zagadkê...itd. ;)
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Seriale
« Reply #31 on: 2009-02-23, 23:41:22 »
Twin Peaks! I pozamiatane, mo¿na zamykaæ temat  8)
Z Twin Peaks zosta³ mi w pamiêci tylko rewelacyjny motyw muzyczny i pieñkowa dama. To i tak du¿o bior±c pod uwagê to, ¿e serial lecia³ jak mia³em 8 lat i nie za bardzo kuma³em o co w nim chodzi (oprócz tego, ¿e kto¶ zabi³ Laure Palmer i 'Sowy nie s± tym czym siê wydaj±')

"She's dead. Wrapped in plastic." Twin Peaks to obok Macgyvera (;)) serial mojego ¿ycia, niesamowity, mroczny klimat, chore jazdy, jakie tylko David lynch potrafi zrobiæ i genialna rola Kyle'a MacLachlan'a. Pamiêtam jak dzi¶ gdy siadali¶my z ca³± rodzin± przed telewizorem o 18 w niedziele albo sobotê i czekali¶my, a¿ zagadka ¶mierci Laury Palmer zostanie rozwi±zana :D  

Poza tym uwielbiam mini-serial Larsa von Triera Królestwo, bêd±cy pastiszowym po³±czeniem horrorów klasy B z serialem medycznym, plus bardzo czarny humor, specyficzny absurdalny klimat, ¶wietne aktorstwo i te niepowtarzalne groteskowe komentarze von Triera do ka¿dego odcinka :)

Kolejny mini-serial, który zrobi³ na mnie ogromne wra¿enie to Anio³y w Ameryce, to ju¿ zdecydowanie powa¿niejsza pozycja, choæ nie pozbawiona zaskakuj±cych w±tków humorystycznych. Obraz podejmuje problem mniejszo¶ci religijnych, seksualnych, a przede wszystkim AIDS (akcja serialu rozgrywa siê w latach 80tych, kiedy to ¶wiadomo¶æ spo³eczeñstwa na temat tej choroby nie by³a zbyt wielka). Rozwa¿ania na temat ¿ycia, ³±cz± siê z w±tkami zabawnymi i fantastycznymi. Nie mo¿na tez zapomnieæ cudownej roli Ala Pacino, który wciela siê w rolê polityka zara¿onego wirusem HIV. Postaæ ta oparta jest na prawdziwej historii polityka, który uwa¿a³, ¿e nosicielami mog± byc tylko osoby z ni¿szych stanów spo³ecznych.  

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Seriale
« Reply #32 on: 2009-02-23, 23:45:12 »
o Whodo dobrze ze przypomniales, Macgyver ! tez lubie :)

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Seriale
« Reply #33 on: 2009-02-24, 00:00:20 »
O, ja jeszcze Seks w wielkim mie¶cie ogl±dam jak jestem w domu  :twisted:
...If I call will you come and will you save me?

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Seriale
« Reply #34 on: 2009-02-24, 12:07:11 »
Oj, ja wkrêci³am siê w pierwszy sezon Losta, z drugiego siê ju¿ wykrêci³am :P Seriale aktualnie tylko anime, aczkolwiek wczoraj obejrza³am 3 odcinki Gossip Girl (a wcze¶niej wieeele wiêcej bo wspó³lokatorka ogl±da³a ;p), i niestety dalej mi siê podoba³o.
wszystko, co sko¶ne.

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
Odp: Seriale
« Reply #35 on: 2009-02-24, 16:07:23 »
Oj, ja wkrêci³am siê w pierwszy sezon Losta, z drugiego siê ju¿ wykrêci³am :P Seriale aktualnie tylko anime, aczkolwiek wczoraj obejrza³am 3 odcinki Gossip Girl (a wcze¶niej wieeele wiêcej bo wspó³lokatorka ogl±da³a ;p), i niestety dalej mi siê podoba³o.

Mnie Lost nigdy nie wkrêci³, a Gossip Girl ogl±da moja dziewczyna i ja czasami te¿ muszê  :? I nawet je¶li ogl±dam 1 odcinek na 10 to i tak dalej wiem, o co chodzi i kto z kim i dlaczego. Nudy straszne.

G³upio by³o zapomnieæ, ale GITS!

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Seriale
« Reply #36 on: 2009-02-24, 16:49:17 »
W³a¶nie zapomnia³em. Z aktualnie emitowanych seriali, lubiê Losta. Prison Break'a te¿ ogl±dam, choæ w zasadzie tylko pierwszy sezon mia³ jako taki poziom.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Seriale
« Reply #37 on: 2009-02-24, 23:01:10 »
Hmmm Brszydula XD i IT Crowd ostatnio :) Wcze¶niej MacGyver, którego uwielbia³am. Nie ma sensu przytacczaæ wszystkich dram, które widzia³am, ale Kimi wa Petto jest absolutnie number one. Polecam tak¿e Summer Snow, Nobuta wo Produce i Hanazakari no Kimitachi e.

Snufkin

  • Guest
Odp: Seriale
« Reply #38 on: 2009-02-25, 00:46:42 »
Dexter! wszystkie sezony na wysokim poziome :) mój ulubiony, poza tym Lost, Jericho fajnie sie zapowiadalo... wyszlo jak wyszlo hmm HOW I MET YOUR MOTHER - polecam, rewelacyjny
House i takie tam... ;D

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Seriale
« Reply #39 on: 2009-02-25, 14:43:29 »
Kimi wa Petto jest absolutnie number one.

Quote from: filmweb.pl
Po fatalnym dniu w pracy i niespodziewanym rozstaniu z ukochanym, Iwaya Sumire wraca do swego pustego mieszkanka w stanie ca³kowitego za³amania, smutku i lekkiej frustracji. Z zaskoczeniem odkrywa, i¿ kto¶ porzuci³ przed frontowymi drzwiami do¶æ poka¼ne pud³o. Kierowana ciekawo¶ci± otwiera mokry od deszczu karton i jej oczom ukazuje siê niezwykle piêkny, m³ody mê¿czyzna, który jest ca³kowicie nieprzytomny. Lituj±c siê nad nieznajomym postanawia zabraæ go do domu i pomóc uleczyæ jego rany. Nastêpny dzieñ okazuje siê do¶æ brzemienny w skutkach, gdy¿ ch³opak ani my¶li siê wyprowadzaæ, wiêc by pozbyæ siê niewygodnego intruza Sumire stawia pewien dziwaczny warunek. Patrz±c z têsknot± na fotografiê swego ukochanego psa proponuje pod wp³ywem impulsu, by "pacjent" zast±pi³ owego zwierzaka. Sytuacja mimo, i¿ wydawa³oby siê zaskakuj±ca nie robi specjalnego wra¿enia na zwariowanym m³odzieñcu, gdy¿ ten podejmuje wyzwanie i zgadza siê na te warunki. By doj¶æ do wspólnego porozumienia okre¶laj± zasady panuj±ce miêdzy nimi i wybieraj± imiê, na które to bêdzie reagowa³ uroczy pupil. Lecz Iwaya w naj¶mielszych domys³ach nie podejrzewa³aby, ¿e jej cudowny Momo skrywa niezwyk³± tajemnicê swej to¿samo¶ci.

Eee... recka sugeruje, ¿e to jakie¶ nie¼le pogrzane :mrgreen:
wszystko, co sko¶ne.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Seriale
« Reply #40 on: 2009-02-25, 19:53:16 »
Kimi wa Petto jest absolutnie number one.

Quote from: filmweb.pl
Po fatalnym dniu w pracy i niespodziewanym rozstaniu z ukochanym, Iwaya Sumire wraca do swego pustego mieszkanka w stanie ca³kowitego za³amania, smutku i lekkiej frustracji. Z zaskoczeniem odkrywa, i¿ kto¶ porzuci³ przed frontowymi drzwiami do¶æ poka¼ne pud³o. Kierowana ciekawo¶ci± otwiera mokry od deszczu karton i jej oczom ukazuje siê niezwykle piêkny, m³ody mê¿czyzna, który jest ca³kowicie nieprzytomny. Lituj±c siê nad nieznajomym postanawia zabraæ go do domu i pomóc uleczyæ jego rany. Nastêpny dzieñ okazuje siê do¶æ brzemienny w skutkach, gdy¿ ch³opak ani my¶li siê wyprowadzaæ, wiêc by pozbyæ siê niewygodnego intruza Sumire stawia pewien dziwaczny warunek. Patrz±c z têsknot± na fotografiê swego ukochanego psa proponuje pod wp³ywem impulsu, by "pacjent" zast±pi³ owego zwierzaka. Sytuacja mimo, i¿ wydawa³oby siê zaskakuj±ca nie robi specjalnego wra¿enia na zwariowanym m³odzieñcu, gdy¿ ten podejmuje wyzwanie i zgadza siê na te warunki. By doj¶æ do wspólnego porozumienia okre¶laj± zasady panuj±ce miêdzy nimi i wybieraj± imiê, na które to bêdzie reagowa³ uroczy pupil. Lecz Iwaya w naj¶mielszych domys³ach nie podejrzewa³aby, ¿e jej cudowny Momo skrywa niezwyk³± tajemnicê swej to¿samo¶ci.

Eee... recka sugeruje, ¿e to jakie¶ nie¼le pogrzane :mrgreen:

Tu mo¿na obejrzeæ ca³± Tylko trochê jest pogiêta, kiedy Jun Matsumoto zostaje "Momo" czyli brzoskwink±. Drama dosyæ spokojna. Hana Kimi, gdzie dziewczynka trafia do mêskiej szko³y ¿eby sk³oniæ jednego takiego by wróci³ do sportu jest o wiele bardziej pogrzane :)

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Seriale
« Reply #41 on: 2009-02-28, 10:51:40 »
Wspomina³em o serialu kryminalnym "Mesjasz". Ca³a seria to dwuodcinkowe czê¶ci i ka¿da taka mini-ca³o¶æ posiada osobny tytu³ - jutro na Polsacie o 23:05 przyk³adowo kolejna ods³ona zat. "Mesjasz: W otch³ani". Generalnie, serial jest o psychopatycznych zabójcach dzia³aj±cych wg schematu (trochê jak w "Siedem (seven)") - Pismo ¦wiête, Boska komedia etc.
« Last Edit: 2009-03-02, 07:23:15 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Whodo

  • Posts: 3018
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Male
  • the true voice of the gutter
    • http://green-carnation.info/
Odp: Seriale
« Reply #42 on: 2009-03-03, 18:47:42 »
Wcze¶niej MacGyver, którego uwielbia³am.

MacGyver to jest kult, jak by³em ma³y chcia³em byæ taki jak on  :mrgreen:


nevaeh

  • Posts: 1198
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Seriale
« Reply #43 on: 2009-03-04, 17:45:40 »
w³a¶nie skoñczy³am ogl±daæ 2 sezony Californiacation......niez³e, ciekawe...naprawde...oczywi¶cie  nie bêdê ukrywaæ, ze podoba mi siê te¿ ze wzg. na jednego z moich ulubionych aktorów, którego w takiej roli jeszcze nie widzia³am :P
to by³y 2 jedne z najdziwniejszych dni w moim ¿yciu :mrgreen:

tylko jedno mnie troche niepokoi, jak kto¶ ma pó¼niej patrzeæ na seks jako akt mi³o¶ci i wzajemnego oddania, piêknego uczucia itp. itd. bla, bla...? :P



wklejam tutaj po ma³ej pomy³ce z filmami  :P
...nie bêdziesz siê baæ,nic nie bêdziesz czuæ,odrodzisz siê na nowo...

"So would you kiss the sun goodbye? And give your life to never die?"

"Mówi siê, ¿e ludzie bliscy ¶mierci umieraj± zwykle o ¶wicie"
Bram Stocker

Opeth_any

  • Posts: 83
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • To Bid You Farewell
    • Last.fm
Odp: Seriale
« Reply #44 on: 2009-03-05, 21:06:41 »
zdecydowanie PB, Ho¿y Doktorzy, Jak pozna³em wasz± matkê, Boston Public, Jim Wie Lepiej, LOST - (do 3 sezonu)
...Over troubled waters memories soar
Endlessly, searching night and day
The moonlight caresses a lonely hill
With the calmness of a whisper...

 

lofty-success