Dzia³ ogólnomuzyczny > Ca³a piêkna reszta

Lacrimosa

(1/36) > >>

Luksor:

--- Quote from: Callahan on 2009-03-12, 19:58:37 ---Ponawiam dawn± pro¶bê, o za³o¿enie osobnego w±tku dla Lacrimosy. Trochê siê tu postów do wydzielenia ju¿ zebra³o ;) A skoro nowa p³yta zbli¿a siê wielkimi krokami, to pewnie ich jeszcze trochê przybêdzie ;)

--- End quote ---

Bardzo proszê. Zak³adam wiêc specjalny w±tek po¶wiêcony Lacrimosie, a poni¿ej cytaty z najwa¿niejszych postów w temacie:


--- Quote from: Luksor on 2009-02-28, 11:52:51 ---
--- Quote from: Luksor on 2009-02-24, 23:21:01 ---
--- Quote from: Ma³y Leksykon Wielkich Zespo³ów ---Lacrimosa: nowa p³yta 8 maja
Po czterech latach oczekiwania, 8 maja, uka¿e siê nowa studyjna p³yta szwajcarskiej legendy – formacji Lacrimosa. Album bêdzie zatytu³owany "Sehnsucht", czyli têsknota: "Cztery lata temu ukaza³a siê nasza p³yta "Lichtgestallt", po której pojechali¶my na trwaj±c± 18 miesiêcy trasê koncertowaw±" – mówi± Tilo Wollf i Anne Nurmi. "Podczas tej trasy, dziêki naszym fanom, prze¿yli¶my wiele niezapomnianych chwil. Cze¶æ z nich uda³o nam siê zamie¶ciæ na koncertowym albumie "Lichtjahre".
"Fascynacja publiczno¶ci oraz emocje jakie okazywa³a nam i naszej muzyce, stanowi³y dla nas potê¿n± inspiracjê i umocni³y nasze relacje z naszymi fanami. Dlatego z rado¶ci± og³aszamy, ¿e 8 maja uka¿e siê nasza nowa studyjna p³yta. Jej muzyczna i tekstowa zawarto¶æ da siê wyraziæ jednym s³owem, które jednocze¶nie jest idealnym tytu³em. Tym s³owem jest "têsknota".
--- End quote ---

Edit: jaka¶ krótka zajawka albumu pojawia po odpaleniu strony formacji.
--- End quote ---
Lacrimosa na swojej oficjalnej stronie zaprezentowa³a artwork nowego albumu.

--- End quote ---



--- Quote from: VoiceOfCommonSense on 2009-03-04, 11:18:23 ---Ja jestem kontent, zarowno w kwestii okladki, jak i tych drobniutkich kawalkow...

--- End quote ---


--- Quote from: Callahan on 2009-03-04, 21:20:33 ---Kawa³ki na dobr± sprawê nie mówi± nic. Mo¿e tyle, ¿e jest szansa, ¿e nie dostaniemy miksu Lacrimosy i SnakeSkina [a tego siê bojê przez ca³y czas... ¿e Tilo pójdzie w elektronikê w g³ównym projekcie i Lacrimosa runie, a upadek jej bêdzie wielki]. Ogólnie brzmi zachêcaj±co, jakby bardziej symfonicznie-rockowo ni¿ metalowo... Tytu³ te¿ ok. Ok³adka te¿ ¶wietna z wyj±tkiem kobiety na koniu, która chyba nie do koñca wysz³a autorowi - wygl±da trochê jak manekin.
Ju¿ pisa³em gdzie¶ indziej, ¿e mi siê podoba ta ok³adka w wersji, w jakiej j± widzimy przy w³±czeniu strony - sam las i arlekin. Pustka i mrok, cudowne. Na dobr± sprawê z koniem i z tym p³on±cym stosem [?] te¿ jest dobrze ;) Ale i kobitkê zniosê, nie jest tragiczna, jest tylko przeciêtna mocno ;)

--- End quote ---


--- Quote from: Luksor on 2009-03-12, 17:26:20 ---Tracklista "Sehnsucht" Lacrimosa:
  1. Die Sehnsucht in mir (8:03)
  2. Mandira Nabula (5:17)
  3. A.u.S. (6:50)
  4. Feuer (4:33)
  5. A prayer for your heart (5:13)
  6. I lost my star in Krasnodar (5:39)
  7. Die Taube (7:28)
  8. Call me with the voice of love (3:36)
  9. Der tote Winkel (5:23)
10. Koma (7:46)

--- End quote ---


--- Quote from: Callahan on 2009-03-12, 19:58:37 ---Ju¿ widzia³em wcze¶niej i nie wiem co o tym my¶leæ... I lost my star in Krasnodar? Call me with the voice of love? Co to ma byæ u diaska? Bojê siê o t± p³ytê coraz bardziej. Mam nadziejê, ¿e muzyka bêdzie lepsza, ni¿ tytu³y, ¿e nada im trochê sensu, bo na razie to brzmi ¿a³o¶nie, ¿eby nie powiedzieæ, ¿e to jaka¶ cholerna grafomania... Je¶li przynajmniej utrzyma siê poziom z Lichtgestalt, to bêdzie ju¿ dobrze...
 
--- End quote ---

Wyslano: 2009-03-12, 22:47:01 Dla podra¿nienia apetytu - na stronie Lacrimosy mo¿na ju¿ pos³uchaæ fragmentu otwieraj±cej "Sehnsucht" kompozycji Die Sehnsucht in mir. Jest piêknie. :)

Callahan:
Oj, bojê siê, nadal siê bojê. Pocz±tek bardzo podobny do Unerkannt. I to mnie niepokoi. Potem, kiedy wchodz± gitary jest lepiej. Orkiestra za to jaka¶ taka jakby rozjechana, rozmyta... Ale jako¶æ tego fragmentu jest kiepska, wiêc mo¿e w lepszej jako¶ci bêdzie lepiej brzmia³o. Mo¿e bêdzie dobrze, ale i tak ich habe angst...

Luksor:
A mi bardzo przypad³ do gustu ten prawie 3-minutowy fragment. Pozosta³e urywki jak napisali "coming soon". Ogromnie jestem ciekaw jak im siê ta nowa p³yta u³o¿y³a. :-k
Wyslano: 2009-03-19, 17:00:26 Callahan wspomina³ mi w czasie podró¿y na koncert Opeth, ¿e w sieci mo¿na ju¿ pos³uchaæ w ca³o¶ci Die Sehnsucht in mir, ale dopiero teraz sobie o tym przypomnia³em i odnalaz³em (tutaj).
Wyslano: 2009-03-25, 09:29:34 Kolejny kawa³ek z nowej p³yty zat. Feuer - zupe³nie mi siê nie podoba. :?

Callahan:
A mi siê Feuer spodoba³. Za pierwszym razem ju¿ go lubiê. Ale na razie tylko za ten chór dzieciêcy i takie ciê¿kie, bardzo ciê¿kie brzmienia :-) Ogólnie prezentuje siê ¶wietnie. Jest nadzieja, ¿e jednak ta p³yta taka z³a nie bêdzie :mrgreen:

Voice:
Ja mam poki co mieszane odczucia... Mam jakies dziwne wrazenie, ze kolejne plyty coraz mniej roznia sie od poprzedniczek i ze Lacrimosa powoli zjada wlasny ogon... :(

Nawigacja

[0] Indeks wiadomo¶ci

[#] Nastêpna strona

Go to full version