Author Topic: Lacrimosa  (Read 38453 times)

0 Members i 1 Go przeglda ten wtek.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Lacrimosa
« Reply #15 on: 2009-06-14, 13:14:43 »
Ujme to w ten sposob. Do 'Lichtgestalt' kupowalem ich kolejne plyty w dniu premiery i faktycznie ich wyczekiwalem. Po uslyszeniu fragmentow 'Sehnsucht' na youtubie jakos wcale nie mam na te plyte ochoty. Moze na jesien mi sie zachce :P

I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Lacrimosa
« Reply #16 on: 2009-06-14, 13:22:10 »
A ja tak: czekali¶my na kolejn± p³ytê cztery lata. Wola³bym czekaæ kolejne cztery i dostaæ co¶ na poziomie Lichtgestalt, ni¿ s³uchaæ teraz Sehnsucht. Taka metalowa r±banka ubrana w Lacrimosowe wdzianko. Bardzo rozczarowuj±cy kr±¿ek, który przes³ucha³em kilka razy i teraz nie chce mi siê do niego wracaæ. Da³bym jej tak ze 4/10 z lito¶ci, bo zas³uguje najwy¿ej na 3/10. Ale s³uchanie wiêkszo¶ci kawa³ków budzi niesmak. Szkoda, ale mo¿e to i lepiej, jeden wydatek mniej w tym roku. :P



Przes³ucha³em ostatnio jeszcze kilka razy nowy album, by móc napisaæ recenzjê i stwierdzam, ¿e tej p³yty da siê nawet s³uchaæ po wywaleniu sze¶ciu utworów :mrgreen: Numery 1, 4, 9 i 10 s± strawne :D Do nich mo¿e czasami wrócê, ale reszta... brrrr.
« Last Edit: 2009-07-17, 13:09:41 by Callahan »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Lacrimosa
« Reply #17 on: 2010-04-30, 19:15:25 »
S³ucham sobie w³a¶nie sampli z "Schattenspiel"
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Lacrimosa
« Reply #18 on: 2010-05-01, 11:14:10 »
S³ucham sobie w³a¶nie sampli z "Schattenspiel"
Przes³ucha³em wczoraj i zainteresowa³o mnie umiarkowanie tylko Schönheit straft jedes Gefühl. Na razie wygl±da na to, ¿e bêdzie tak, jak siê spodziewa³em - wydadz± same nic nie warte odpadki :P

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Lacrimosa
« Reply #19 on: 2010-05-01, 15:07:06 »
Kurde, sam juz nie wiem co sadzic o tym wydawnictwie... Z jednej strony sporo starej dobrej Lacrimosy (tracks 1-9), za ktora jeszcze pare lat temu dalbym sie pokroic, a z drugiej strony sporo jakiejs odpadowej cienizny z pozniejszych plyt...

Jak gdzies juz pisalem, szkoda ze pominiety zostal wlasciwie najciekawszy okres w tworczosci Lacrimosy (1997-2001), bo tam moze faktycznie byloby cos ciekawego.

Jesli kupie ten album (choc na razie sie nie zapowiada, bo cena znowu niszczy obiekty) to tylko dla pierwszych 9 kawalkow i tez w sumie nie mam gwarancji, ze wywolaja u mnie te same emocje, ktore wywolywaly plyty z tamtego okresu.

Natomiast zastanawiam sie jeszcze nad kierunkiem, w jakim pojdzie ich tworczosc w przyszlosci. "Sellador" to nowiutki numer, a wyszedl im strasznie nielacrimosowy. Taki typowy niemiecki, kwadratowy kawalek w stylu Rammstein jak na moj gust. No ale pewnie czas pokaze...

PS:Zauwazyliscie, ze (sadzac po samplach) numery z "Inferno" brzmia dokladnie tak, jakby byly wyjete z "Satury" (szczegolnie perkusja)? :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Lacrimosa
« Reply #20 on: 2010-07-02, 17:00:47 »
klik
Ale wiocha... Tilo siê stoczy³. Szkoda ¿e nie ze sceny pod naporem tego chóru. Ech, a taki by³ z nich fajny zespó³...
A tegorocznej sk³adanki utworów wyci±gniêtych ze ¶mietnika do tej pory w ca³o¶ci nie uda³o mi siê wys³uchaæ, pojedyncze utwory za bardzo mnie odstraszy³y. Mo¿e siê wreszcie dzisiaj przybiorê...

Edit:
Przes³ucha³em Schattenspiel. Miernota straszna. Nie wiem po co to by³o w ogóle wydawaæ. Jako-tako broni siê piêæ-sze¶æ pierwszych numerów, bo maj± klimat ten starej Lacrimosy. Wersja Schakal koszmarna. W ogóle inne wersje albumowych utworów wszystkie s± gorsze od pierwowzorów. Je¶li mia³bym wybraæ jak±¶, która jest strawna, to chyba tylko Vermächtnis Der Sonne. Aha, nie biorê pod uwagê Seele in Not, bo nie za bardzo siê ró¿ni od pierwowzoru. Z pó¼niejszych utworów podoba mi siê Schönheit Straft Jedes Gefühl i... w zasadzie to wszystko. No mo¿e jeszcze Ohne Dich Ist Alles Nichts reprezentuje jakikolwiek poziom, co na tym albumie nie jest trudne, konkurencji praktycznie nie ma. Wniosek jest taki, ¿e Lacrimosa wyda³a ¶mietnik, na którym jeden utwór [wspomniany Schönheit Straft Jedes Gefühl] móg³by siê znale¼æ na normalnym albumie, chocia¿ i tak widaæ by by³o ró¿nicê poziomów [no chyba, ¿e trafi³by na Sehnsucht, tam by³by jednym z lepszych]. Schattenspiel mia³aby racjê bytu jako wydawnictwo jednop³ytowe, okrojone z po³owy tych ¿a³osnych odpadków, które nawet na miano utworów nie zas³uguj±. To mia³ byæ prezent dla fanów z okazji dwudziestolecia... chyba jednak dla fanatyków, którzy kupi± wszystko z logiem Lacrimosy i bêd± siê rozp³ywaæ nawet je¶li Tilo nagra najzwyklejsze techno, do czego mu coraz bli¿ej, bo Snakeskin powoli przenika do muzyki Lacrimosy i na razie wygl±da na to, ¿e bêdzie gwo¼dziem do trumny dla tego zespo³u. Ubolewam i mam jeszcze resztki nadziei, ¿e to nie koniec i Tilo siê opamiêta.
« Last Edit: 2010-07-02, 19:15:50 by Callahan »

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Lacrimosa
« Reply #21 on: 2012-02-15, 14:30:00 »
Od¶wie¿yli wygl±d strony i pojawi³a siê taka informacja:
Quote
Dear friends of Lacrimosa!

Here it is: our new website, playing the prelude to everything that is scheduled round Lacrimosa in 2012!

Enjoy browsing the pages and the new forum!

Yours,Lacrimosa & the HOS-Team

Nowy album siê szykuje? Miejmy nadziejê, ¿e tym razem bêdzie lepszy, bo do poprzedniego nie wróci³em ani razu od czasu s³uchania go po premierze. A¿ chyba sobie przypomnê z ciekawo¶ci, jak to brzmia³o, ciekawe, czy wytrwam :mrgreen:

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Lacrimosa
« Reply #22 on: 2012-02-15, 20:28:13 »
Powodzenia :D

I chyba masz racje:

Nadja Kissner, manager Lacrimosy potwierdziła właśnie, iż Tilo Wolf i Anne Nurni są obecnie w szwajcarskim studio Hall Of Sermon pracując nad kolejnym studyjnym albumem. Prace są zaawansowane, ale na tym etapie nie znana jest jeszcze przybliżona data wydania nowej płyty.

Kurde, ostatni album, ktorego sluchalem faktycznie z wypiekami na twarzy to bylo chyba 'Echoes'. Mogliby w koncu cos wielkiego nagrac na ksztalt 'Stille' lub 'Elodii'.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Lacrimosa
« Reply #23 on: 2012-02-15, 22:51:45 »
Ja dot±d mam wypieki na twarzy jak s³ucham Sapphire z Lichtgestalt. Duet klarnetu i oboju, a potem ten monumentalny riff - to z pewno¶ci± jest jeden z moich najbardziej ulubionych utworów Lacrimosy. Szkoda, ¿e potem ju¿ p³yta nie trzyma równego poziomu.
Przez Sehnsuht przebrn±³em, ale w stanie na granicy "obojêtno¶æ, brak emocji" i "irytuj±ce, infantylne albo kiczowate". Szkoda czasu na tê p³ytê.
A Echos te¿ ostatnio sobie od¶wie¿a³em. Dobrze wchodzi, ale jednak dla mnie to jest pierwsza p³yta, na której zauwa¿alny by³ spadek formy. Nie du¿y, ale jednak.

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Lacrimosa
« Reply #24 on: 2012-02-15, 23:35:47 »
Ja dot±d mam wypieki na twarzy jak s³ucham Sapphire z Lichtgestalt. Duet klarnetu i oboju, a potem ten monumentalny riff - to z pewno¶ci± jest jeden z moich najbardziej ulubionych utworów Lacrimosy.

O tak, zapomnialem o tym!

A Echos te¿ ostatnio sobie od¶wie¿a³em. Dobrze wchodzi, ale jednak dla mnie to jest pierwsza p³yta, na której zauwa¿alny by³ spadek formy. Nie du¿y, ale jednak.

True.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Lacrimosa
« Reply #25 on: 2012-02-28, 09:40:32 »
W oczekiwaniu na nowy album, zajrza³em na polsk± stronê, która nie aktualizowana jest ju¿ prawie 7 lat, ale nadal dzia³a i mo¿na zapoznaæ siê z t³umaczeniami tekstów, w tym z genialnymi przek³adami ¦p. Tomka Beksiñskiego "Elodii". I mam nadziejê, ¿e nowy opus ³adunkiem artystycznym bêdzie dorównywa³ tamtej p³ycie, a w najgorszy razie bêdzie znacznie lepszy od "Sehnsucht".
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Lacrimosa
« Reply #26 on: 2012-02-28, 14:44:56 »
Siê zdziwi³em, jak przeczyta³em o tych siedmiu latach. Tutaj jest jedyna znana mi polska strona, która w miarê dzia³a³a do niedawna, ale ¿e z obozu Lacrimosy od roku nie ma ¿adnych wie¶ci, to i tutaj rok ciszy. Miejmy nadziejê, ¿e co¶ w temacie siê ruszy w najbli¿szym czasie.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Lacrimosa
« Reply #28 on: 2012-05-31, 22:43:01 »
Nowy album Lacrimosy bêdzie mia³ tytu³........ Revolution
Watershed alert?

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Lacrimosa
« Reply #29 on: 2012-07-05, 15:53:01 »
Quote
As promised here comes the final date:
“Revolution” comes out on September 9th 2012!
(Due to different situations in different markets it might be that in some countries the release will be some days later.)
And then I want to tell you already now who was with us in the studio. Next to our great guys we worked with the one and incomparable Mille Petrozza from KREATOR! And on drums one of the best drummer in the world: Stefan Schwarzmann from ACCEPT!
Be prepared for the Revolution!!

Info z FB.

Czyli ze bedziemy mieli jakies dwa tygodnie na zapoznanie sie z materialem i zdecydowanie, czy warto wybrac sie na ktorys z koncertow Lacrimosy w Polsce. To dobrze, bo myslalem, ze album wyjdzie w dniu rozpoczecia tour.

A co do gosci to chyba nie ma co sie ekscytowac. Perkusista wiele nowego nie wniesie, a Mille - coz, nalezalo sie tego spodziewac, bo wieki temu Tilo pojawil sie na ktorejs tam plycie Kreatora. Pytanie tylko, czy udzieli sie jako gitarzysta, czy wokalista. Jesli jako wokalista, to mozna spodziewac sie jakiegos ciezszego numeru na 'Revolution'. Time shall tell...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs