Author Topic: Lacrimosa  (Read 38139 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Lacrimosa
« on: 2009-03-19, 09:35:27 »
Ponawiam dawn± pro¶bê, o za³o¿enie osobnego w±tku dla Lacrimosy. Trochê siê tu postów do wydzielenia ju¿ zebra³o ;) A skoro nowa p³yta zbli¿a siê wielkimi krokami, to pewnie ich jeszcze trochê przybêdzie ;)

Bardzo proszê. Zak³adam wiêc specjalny w±tek po¶wiêcony Lacrimosie, a poni¿ej cytaty z najwa¿niejszych postów w temacie:

Quote from: Ma³y Leksykon Wielkich Zespo³ów
Lacrimosa: nowa p³yta 8 maja
Po czterech latach oczekiwania, 8 maja, uka¿e siê nowa studyjna p³yta szwajcarskiej legendy – formacji Lacrimosa. Album bêdzie zatytu³owany "Sehnsucht", czyli têsknota: "Cztery lata temu ukaza³a siê nasza p³yta "Lichtgestallt", po której pojechali¶my na trwaj±c± 18 miesiêcy trasê koncertowaw±" – mówi± Tilo Wollf i Anne Nurmi. "Podczas tej trasy, dziêki naszym fanom, prze¿yli¶my wiele niezapomnianych chwil. Cze¶æ z nich uda³o nam siê zamie¶ciæ na koncertowym albumie "Lichtjahre".
"Fascynacja publiczno¶ci oraz emocje jakie okazywa³a nam i naszej muzyce, stanowi³y dla nas potê¿n± inspiracjê i umocni³y nasze relacje z naszymi fanami. Dlatego z rado¶ci± og³aszamy, ¿e 8 maja uka¿e siê nasza nowa studyjna p³yta. Jej muzyczna i tekstowa zawarto¶æ da siê wyraziæ jednym s³owem, które jednocze¶nie jest idealnym tytu³em. Tym s³owem jest "têsknota".

Edit: jaka¶ krótka zajawka albumu pojawia po odpaleniu strony formacji.
Lacrimosa na swojej oficjalnej stronie zaprezentowa³a artwork nowego albumu.


Ja jestem kontent, zarowno w kwestii okladki, jak i tych drobniutkich kawalkow...

Kawa³ki na dobr± sprawê nie mówi± nic. Mo¿e tyle, ¿e jest szansa, ¿e nie dostaniemy miksu Lacrimosy i SnakeSkina [a tego siê bojê przez ca³y czas... ¿e Tilo pójdzie w elektronikê w g³ównym projekcie i Lacrimosa runie, a upadek jej bêdzie wielki]. Ogólnie brzmi zachêcaj±co, jakby bardziej symfonicznie-rockowo ni¿ metalowo... Tytu³ te¿ ok. Ok³adka te¿ ¶wietna z wyj±tkiem kobiety na koniu, która chyba nie do koñca wysz³a autorowi - wygl±da trochê jak manekin.
Ju¿ pisa³em gdzie¶ indziej, ¿e mi siê podoba ta ok³adka w wersji, w jakiej j± widzimy przy w³±czeniu strony - sam las i arlekin. Pustka i mrok, cudowne. Na dobr± sprawê z koniem i z tym p³on±cym stosem [?] te¿ jest dobrze ;) Ale i kobitkê zniosê, nie jest tragiczna, jest tylko przeciêtna mocno ;)

Tracklista "Sehnsucht" Lacrimosa:
  1. Die Sehnsucht in mir (8:03)
  2. Mandira Nabula (5:17)
  3. A.u.S. (6:50)
  4. Feuer (4:33)
  5. A prayer for your heart (5:13)
  6. I lost my star in Krasnodar (5:39)
  7. Die Taube (7:28)
  8. Call me with the voice of love (3:36)
  9. Der tote Winkel (5:23)
10. Koma (7:46)

Ju¿ widzia³em wcze¶niej i nie wiem co o tym my¶leæ... I lost my star in Krasnodar? Call me with the voice of love? Co to ma byæ u diaska? Bojê siê o t± p³ytê coraz bardziej. Mam nadziejê, ¿e muzyka bêdzie lepsza, ni¿ tytu³y, ¿e nada im trochê sensu, bo na razie to brzmi ¿a³o¶nie, ¿eby nie powiedzieæ, ¿e to jaka¶ cholerna grafomania... Je¶li przynajmniej utrzyma siê poziom z Lichtgestalt, to bêdzie ju¿ dobrze...
 

Wyslano: 2009-03-12, 22:47:01
Dla podra¿nienia apetytu - na stronie Lacrimosy mo¿na ju¿ pos³uchaæ fragmentu otwieraj±cej "Sehnsucht" kompozycji Die Sehnsucht in mir. Jest piêknie. :)
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Lacrimosa
« Reply #1 on: 2009-03-19, 12:52:40 »
Oj, bojê siê, nadal siê bojê. Pocz±tek bardzo podobny do Unerkannt. I to mnie niepokoi. Potem, kiedy wchodz± gitary jest lepiej. Orkiestra za to jaka¶ taka jakby rozjechana, rozmyta... Ale jako¶æ tego fragmentu jest kiepska, wiêc mo¿e w lepszej jako¶ci bêdzie lepiej brzmia³o. Mo¿e bêdzie dobrze, ale i tak ich habe angst...

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Lacrimosa
« Reply #2 on: 2009-04-01, 18:15:55 »
A mi bardzo przypad³ do gustu ten prawie 3-minutowy fragment. Pozosta³e urywki jak napisali "coming soon". Ogromnie jestem ciekaw jak im siê ta nowa p³yta u³o¿y³a. :-k
Wyslano: 2009-03-19, 17:00:26
Callahan wspomina³ mi w czasie podró¿y na koncert Opeth, ¿e w sieci mo¿na ju¿ pos³uchaæ w ca³o¶ci Die Sehnsucht in mir, ale dopiero teraz sobie o tym przypomnia³em i odnalaz³em (tutaj).
Wyslano: 2009-03-25, 09:29:34
Kolejny kawa³ek z nowej p³yty zat. Feuer - zupe³nie mi siê nie podoba. :?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Lacrimosa
« Reply #3 on: 2009-04-01, 21:26:23 »
A mi siê Feuer spodoba³. Za pierwszym razem ju¿ go lubiê. Ale na razie tylko za ten chór dzieciêcy i takie ciê¿kie, bardzo ciê¿kie brzmienia :-) Ogólnie prezentuje siê ¶wietnie. Jest nadzieja, ¿e jednak ta p³yta taka z³a nie bêdzie :mrgreen:

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Lacrimosa
« Reply #4 on: 2009-04-02, 11:16:48 »
Ja mam poki co mieszane odczucia... Mam jakies dziwne wrazenie, ze kolejne plyty coraz mniej roznia sie od poprzedniczek i ze Lacrimosa powoli zjada wlasny ogon... :(
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Lacrimosa
« Reply #5 on: 2009-04-05, 16:08:22 »
Na YouTube mo¿na pos³uchaæ promocyjnie ca³o¶ci (oczywi¶cie z przerywnikiem, ¿e s³uchamy nowego albumu Lacrimosa "Sehnsucht"):
  1. Die Sehnsucht in mir
  2. Mandira Nabula
  3. A.u.S.
  4. Feuer
  5. A prayer for your heart
  6. I lost my star in Krasnodar
  7. Die Taube
  8. Call me with the voice of love
  9. Der tote Winkel
10. Koma

Wyslano: 2009-04-03, 21:15:39
Jestem w trakcie drugiego ods³uchiwania. Moje pierwsze wra¿enie s± takie, ¿e "Sehnsucht" w przewa¿aj±cej wiêkszo¶ci (poza kompozycj± otwieraj±c± i kilkoma innymi momentami) to prosty rockowy album ubarwiony jedynie brzmieniami orkiestrowymi. Tak wiêc nowy opus w jakim¶ sensie jest inny od kliku poprzednich, imho prostszy i mniej wyrafinowany muzycznie. Mo¿e to i dobrze, ale na razie tak ¶rednio mnie do niego ci±gnie.
Wyslano: 2009-04-04, 09:05:21
Po¶wiêci³em trochê czasu nowej p³ycie Lacrimosy (bo i tak poza nowym My Dying Bride z ostatnich nowo¶ci na dobr± sprawê nic mnie nie krêci) i przes³ucha³em album z piêæ, siedem razy. I dziêki temu odkry³em prawdziw± pere³kê albumu Die Taube (Go³êbica) ze wstêpem stylizowanym na Sonatê Ksiê¿ycow± - przepiêkna i wzruszaj±ca rzecz. Dla mnie obok otwieraj±cego Die Sehnsucht in mir, najbardziej magnetyczny moment p³yty. Uwagê przykuwa jeszcze Koma, A.u.S. czy refren Der tote Winkel, ale generalnie p³yta jaka¶ taka za skoczna ja na nich dla mnie i te wszystkie "shine, shine my star, wherever you are" :wink:... wolê zdecydowanie w ich twórczo¶ci jêzyk niemiecki. Ogólnie ¶redni im ten album jak na moje oczekiwania wyszed³, ale mo¿e znajd± siê osoby do których trafi idealnie.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Lacrimosa
« Reply #6 on: 2009-04-06, 11:19:17 »
Ja chyba jednak poczekam z wypowiedziami na premiere.
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Lacrimosa
« Reply #7 on: 2009-04-25, 17:32:41 »
Muszê powiedzieæ, ¿e im wiêcej poznajê tej p³yty, tym bardziej jestem za³amany. Wyszed³ teraz singiel Feuer, wiêc w sieci mo¿na znale¼c pe³ne wersje kawa³ka o tym tytule oraz I Lost My Star in Krasnodar. O ile Feuer broni siê jeszcze, chocia¿ g³ównie przez ten dzieciêcy chór [którego w sumie mog³o by byæ wiêcej, a nie tylko kilka takich samych wstawek], to ten drugi utwór to pora¿ka artystyczna. Shine! Shine! Shine my Star! - to jest prawdziwy dramat i to nie podmiotu lirycznego, ale odbiorcy... Tilo w sumie prawie ju¿ nie ¶piewa, tylko krzyczy, ryczy, chrypi, gada... Muzyka jest rzeczywi¶cie jak z jakiej¶ w±tpliwej jako¶ci rockoteki... To nie s± bardzo z³e kawa³ki tak w ogóle. Ale zdecydowanie ten drugi kawa³ek jest tragiczny na tle dotychczasowych dokonañ Lacrimosy.

A poza muzyk±: oprócz singla Feuer, w Rosji wyszed³ tak¿e singiel I lost my star. Na nim znajduj± siê dwie wersje piosenki - druga to russian wersion, a polega to na tym, ¿e chyba pó³ minuty na koñcu utworu za¶piewane jest po rosyjsku - ca³a reszta bez zmian, po angielsku. Ok³adka p³yty to na jaki¶ widoczek rodem z brzydkiej pocztówki z Krasnodaru, kawa³ek tytu³owej gwiazdy i gdzie¶ tam ma³a postaæ zamy¶lonego Tilo.

Z ca³± p³yt± zreszt± te¿ jest zamieszanie - ma wyj¶æ limitowany digipack z innymi wersjami piosenek - problem w tym, ¿e chyba nie bêdzie na nim podstawowych wersji, tylko te przerobione... Na dodatek ok³adka jest zmieniona w do¶æ kontrowersyjny jak na Lacrimosê sposób - pokolorowano na ognisty kolor ogieñ ze "stosu" na ok³adce...

Czekam mo¿liwo¶ci ods³uchania p³yty w ca³o¶ci w lepszej jako¶ci. Mam nadziejê, ¿e jeszcze moje zdanie o niej siê poprawi - jak na razie mam wra¿enie, ¿e jak dot±d udawa³o siê Lacrimosie trzymaæ z daleka granicy kiczu w klimatach oko³ogotyckich, tak teraz dziarsko j± przekroczyli :( ;(

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Lacrimosa
« Reply #8 on: 2009-04-25, 19:09:06 »
Muzyka jest rzeczywi¶cie jak z jakiej¶ w±tpliwej jako¶ci rockoteki... To nie s± bardzo z³e kawa³ki tak w ogóle. Ale zdecydowanie ten drugi kawa³ek jest tragiczny na tle dotychczasowych dokonañ Lacrimosy.
Jak us³yszysz Mandira Nabula to jeszcze bardziej siê za³amiesz, bo numer brzmi jak granie ¿ywcem wziête z prowincjonalnej tancbudy. Refren chóralnie wykonany przez Tilo i Anne to szczyt szmiry, kiczu i tandety. U¿ycie akordeonu dodatkowo zreszt± podkre¶la prostacki plebejski charakter kompozycji i nic nie pomog± mocne rockowe fragmenty z mrocznym za¶piewem Tilo... Tutaj mo¿esz sobie tego pos³uchaæ. :twisted:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Odp: Lacrimosa
« Reply #9 on: 2009-04-25, 19:23:55 »
nie wytrzymalem.

No curva. Az wylaczylem Behemotha zeby tego posluchac. Minely 2 minuty tej piosenki i wrocilem do Nergala i spolki.

Co sie stalo z zespolem, ktory 'Elodie' nagral? Pewnie i tak kupie nowy album, bo mam sentyment do nich, ale FUCK bez przesady - toz to faktycznie brzmi jak ruska przyspiewka z wesela. Jeszcze zeby orkiestra jakos fajnie zaaranzowana byla, a tu tez mi sztampa smierdzi... Oj, chyba zaczniemy sie gniewac na Tilo...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Lacrimosa
« Reply #10 on: 2009-04-25, 20:15:09 »
Mnie tam i tak najbardziej denerwowa³a pani przypominaj±ca co chwila, czego s³ucham :roll: Chocia¿ sam utwór te¿ mnie nie porwa³ (ale nie powiem, ¿e jest z³y, bo w³a¶nie zag³êbiam siê w subiektywno¶æ percepcji i jest to szalenie zajmuj±ce zagadnienie... a nawet przekonuj±ce, mo¿naby pomy¶leæ, ¿e to s³uszne stanowisko). Chaos i dysonans tam s³yszê, brzmi jak utwór przed miksem :?

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Lacrimosa
« Reply #11 on: 2009-04-25, 20:59:23 »
Z ca³± p³yt± zreszt± te¿ jest zamieszanie - ma wyj¶æ limitowany digipack z innymi wersjami piosenek - problem w tym, ¿e chyba nie bêdzie na nim podstawowych wersji, tylko te przerobione... Na dodatek ok³adka jest zmieniona w do¶æ kontrowersyjny jak na Lacrimosê sposób - pokolorowano na ognisty kolor ogieñ ze "stosu" na ok³adce...
Jak wygl±da i we fragmentach brzmi ta specjalna edycja albumu mo¿na przekonaæ siê na oficjalnej stronie Lacrimosy - s³ychaæ pewne ró¿nice, ale ca³o¶ci obrazu albumu przeciêtnego (dla mnie) to nie zmienia.
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Odp: Lacrimosa
« Reply #12 on: 2009-04-25, 22:55:30 »
Jak us³yszysz Mandira Nabula to jeszcze bardziej siê za³amiesz, bo numer brzmi jak granie ¿ywcem wziête z prowincjonalnej tancbudy. Refren chóralnie wykonany przez Tilo i Anne to szczyt szmiry, kiczu i tandety. U¿ycie akordeonu dodatkowo zreszt± podkre¶la prostacki plebejski charakter kompozycji i nic nie pomog± mocne rockowe fragmenty z mrocznym za¶piewem Tilo... Tutaj mo¿esz sobie tego pos³uchaæ. :twisted:
Ja ju¿ raz przes³ucha³em p³ytê w ca³o¶ci [to promo], ale po jednym razie nie chcia³em oceniaæ. Ale z t± Mandir± to jest prawda - takiego gówna jeszcze Lacrimosa nie nagra³a - wie¶. Przera¿a mnie to, co sta³o siê z tym zespo³em - p³yta jest zwyczajnie nudna. S³uchaj±c promo, a dzi¶ przypominaj±c sobie poszczególne kawa³ki nie znalaz³em nic, co by mi siê bardzo spodoba³o. Prawie nic mnie nie zainteresowa³o, za to masa rzeczy po prostu odpycha, choæby w³a¶nie takie badziewia jak Nabula - tam jest fajna tylko ta mroczna wstawka, to jest dwa, albo trzy raz po jakie¶ dziesiêæ sekund... Gdzie monumentalne brzmienia, gdzie chór, gdzie melodie, emocje, gdzie siê podzia³a natchniona muzyka?! Jak ju¿ napisa³ Voice, nie potrafiê uwierzyæ, ¿e to ten sam zespó³... :(

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Odp: Lacrimosa
« Reply #13 on: 2009-06-12, 19:14:05 »
Quote from: Teraz Rock
Na ok³adce prawie ¿e Szal uniesieñ Podkowiñskiego. Po roz³o¿eniu koperty widaæ, ¿e powróci³ arlekin - zreszt± z pochodni± w rêku... "Sehnsucht" (czyli Têsknota) dowodzi, ¿e Wolff zatêskni³ za bardziej uproszczonym, rockowym brzmieniem. Jak dla mnie - to najlepsze, co Tilo móg³ zrobiæ. Kolejna pe³na przepychu p³yta, zdominowana przez chóry i orkiestry, mog³aby byæ ju¿ zbyt pompatyczna. Partie orkiestrowe oczywi¶cie s±, ale na równych prawach z rockowymi ¶rodkami wyrazu (Die Sehnsucht in mir, Koma) lub jako dodatek do nich. Znajdujemy tu kompozycje z metalowymi riffami, jak Mandira Nabula (w pewnym momencie jest niemal thrashowo, ale i pojawia siê niezwykle przebojowy refren), Feuer (riff gitary podbity klawiszami, ale te¿ niespodzianka w postaci partii dzieciêcego chóru) czyli l Lost My Star In Krasnodar (momentami k³ania siê industrialny metal). Kontrastuj± z tym delikatne utwory: wyborny A.u.S., ujmuj±cy niezwyk³± atmosfer±, delikatnymi klawiszami, gitar± akustyczn±, uroczym dwug³osem Wolffa i Nurmi, wreszcie - orkiestrowymi smaczkami, czy bardzo "fortepianowy" Die Taube. Czasami, jak w Der tote Winkel, pojawia siê uczucie deja vu, ale wbrew tytu³owi tego numeru zespó³ na pewno nie
tkwi w ¶lepym zau³ku. Wrêcz przeciwnie: jest w bardzo dobrej formie.
ocena: 4/5
Pawe³ Brzykcy
Jak dla mnie zbyt pochlebna ta recka i za wysoka ocena. "Trójkê" da³bym najwy¿ej i w kilku fragmentach siê zgodzi³ z jej autorem...

Edit: zapomnia³em dodaæ, ¿e w najnowszym majowym "Teraz Rock" jest 10-stronicowa wk³adka po¶wiêcona Lacrimosie (historia formacji, opis (recki) ca³ej dyskografii, wywiad z Tilo).
Wyslano: 2009-04-29, 17:35:41


P³yta wysz³a ju¿ jaki¶ czas temu, a tu cisza zapanowa³a zupe³nie niczym przys³owiowy "kamieñ w wodê". Tak jak pisa³em przedtem, mnie ta p³yta nie powali³a i nie chce mi siê do niej wracaæ, a co s±dz± inni... Mo¿e chwal± inne albumu fragmenty, ale ogólna ocena jest dosyæ zbie¿na, oto kolejna recka:
Quote from: Micha³ Kapu¶ciarz
W³asny, niepowtarzalny styl jest niczym broñ obosieczna. Gwarantuje pewny zapis w historii muzyki, ale bardzo ³atwo staæ siê jego niewolnikiem. Tilo Wolff nie chc±c robiæ krzywdy swoim fanom, krzywdzi po trosze sam siebie. Na "Sehnsucht" du¿o jest autorefleksji i czerpania z poprzednich p³yt – a to wyra¼ny znak, ¿e koñcz± mu siê pomys³y. Tytu³owa "têsknota" dobrze odzwierciedla zawarto¶æ tej jednej z bardziej skromnych, pozbawionych przepychu symfonicznych elementów, acz mocnej p³yty Lacrimosy. Bez nadmiernego sarkazmu mo¿na zauwa¿yæ, ¿e chodzi raczej o têsknotê za twórczym zenitem z czasów "Inferno", "Stille" czy "Elodia". Wyprany z pomys³ów o¶miominutowy "Die Sehnsucht In Mir" powoduje ¿e na faktyczny pocz±tek p³yty musimy poczekaæ ponad osiem minut. "Mandira Nabula" to ju¿ Lacrimosa, której lubiê s³uchaæ: rockowa, przebojowa – z nostalgicznie przygrywaj±cym akordeonem w tle. Wraz z "A.u.s" wraca ³agodno¶æ, ale w tym nawi±zuj±cym do pocz±tków zespo³u oszczêdnym utworze jest jaki¶ nerw, niepokój – nadzieja, ¿e dalej bêdzie ciekawiej. "Feuer" zaaran¿owany jest miejscami jak muzyka filmowa, Tilo ¶piewa mocno, ekspresyjnie, wtóruje mu dzieciêcy chórek – to najbardziej skontrastowany i imponuj±cy fragment "Sehnsucht". W "A Prayer For Your Heart", Anne Nurmi prawie na¶laduje Kate Bush, ale s³uchaj±c akompaniamentu trudno o wiêksze oznaki rado¶ci. Drugi faworyt na tej p³ycie to "I Lost My Star In Krasnodar" z mocnym riffem, solówkami, elektronik± i lekko "zapijaczonym" ¶piewem Tilo. Od tej chwili nad "Sehnsucht" zawisa klimat pierwszych p³yt, dominuj± klawiszowe pejza¿e, przeplatane orkiestracjami i ró¿nymi atrakcjami jak d¼wiêki tr±bki ("Die Taube") czy skrzypiec ("Der Tote Winkel"). Robi siê zwiewnie, eterycznie, ilustracyjnie … i coraz nudniej. "Call Me With The Voice Of Love" to pretensjonalna "ko¶cielna" ballada, a koñcz±ca p³ytê "Koma" okazuje siê festiwalem ogranych patentów zespo³u - to asekuracyjny finisz do¶æ nierównej i ma³o zaskakuj±cej p³yty Lacrimosy. Nie podejrzewam, by po latach "Sehnsucht" sta³ siê znacz±cym punktem dyskografii Szwajcarów. Chyba, ¿e od tego momentu zaczn± siê w muzyce Wolffa i Nurmi jakie¶ istotniejsze zmiany. Ortodoksyjni fani Lacrimosy (a s± jacy¶ inni?) pewnie mnie wykln±, ale ten zespó³ w obecnej formie powiedzia³ ju¿ wszystko co mia³ do powiedzenia.
Bardzo jestem ciekaw jak Wam podszed³ ten ich nowy stuff?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Lacrimosa
« Reply #14 on: 2009-06-13, 13:40:58 »
Bardzo jestem ciekaw jak Wam podszed³ ten ich nowy stuff?
Jako¶ tak przelecia³o mimo uszu...