Author Topic: Wra¿enia sprzed, w trakcie i po koncercie Opeth w Warszawie  (Read 63769 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

ozeh

  • Mourner
  • *
  • Posts: 631
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
    • OZEH - aplikacje w ¶rodowisku Microsoft Excel
Koncert wy¶mienity. Genialnie siê bawi³em i z³o¿y³o siê na to wiele czynników: od samego koncertu, zespo³u, wystêpu, przez ¶wietn± publikê, a¿ po pozakoncertowe aspekty, jak afterparty. Nag³o¶nienie by³o ca³kiem dobre, chocia¿ na pocz±tku trochê (przynajmniej mnie) razi³y wysokie tony i pi³owa³y uszy, ale jak ju¿ by³o wspomniane - pó¼niej poprawili i by³o ju¿ snadnie. Dobrze by³o widzieæ reakcjê ch³opaków na entuzjazm publiczno¶ci, jak po sobie spogl±dali z u¶miechem. Wspomniana ju¿ konferansjerka Mikael'a zabija³a i momentami ¶mia³em siê jak dziki. Setlista by³a OK, trochê nowych kawa³ków w porównaniu do Wiednia, wiêc generalna setlista siê powiêkszy³a. :mrgreen:

¦wietnie by³o Was znowu zobaczyæ i poznaæ tych, których wcze¶niej nie by³o mi dane poznaæ, dziêkujê Wam za mile spêdzony czas i mam nadziejê, ¿e do rych³ego zobaczenia. :)

No i czekamy na zdjêcia!
"Patrzcie, jeszcze jeden anio³. Masz, ³ap harfê i zacznij ¶piewaæ hosanny."

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odno¶nie bootlegu pertraktujê aktualnie z jego twórc±. Ca³a sytuacja zainspirowa³a mnie do przemy¶leñ, o których w innym miejscu.
True Pagan Winter Crew

bastetah

  • Posts: 28
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Wra¿enia sprzed: Oko³o godzinne stanie pod scen± przynios³o nawet dobre rezultaty ^^ patrz±c na liczbê przyby³ych fanów. Przyzwyczajona jestem do supportów przed takimi wiêkszymi koncertami( jednak mile wzbogacaj± stan czekania na punkt wieczoru) ,tote¿ szkoda ¿e go zabrak³o.

Wra¿enia w trakcie: Mój pierwszy koncert Opeth wiêc nie mam porównania, ale na tle innych kapel które uda³o mi siê us³yszeæ na ¿ywo zajmuje jak na razie pierwsze miejsce :) Miejscami mieli chyba ma³y problem z przesterem gitary ale na nag³o¶nienie nie ma co narzekaæ bo rzadko kiedy udaje siê ustawiæ wszystko idealnie. Setlista na kolana mnie nie powali³a ale samo wykonanie kawa³ków na ¿ywo owszem :D Co do sola Fredrika, móg³ siê wreszcie popisaæ technik± której poziom naprawdê przedstawia siê bardzo dobrze^^Od czasu gdy opu¶ci³am Stodo³ê nie mogê doczekaæ siê koncertu na BA  :D

Wra¿enia po: Pierwszy zlot forum i od razu najwiêkszy ^^ Pozdrawiam wszystkich ,których uda³o mi siê owego wieczoru poznaæ :) Pisanie na forum, kiedy zna siê choæ z widzenia osoby na nim udzielaj±ce jest zupe³nie czym¶ innym i zachêci³o mnie (jak widaæ :P) do pisania.
trying to change it makes no difference

wooy

  • Mourner
  • *
  • Posts: 101
  • Karma: +4/-0
  • Gender: Male
    • Lurk Moar
czy jest jakakolwiek szansa ¿eby maluczcy (czytaj ma³o-postowi) te¿ dostali bootleg? ew co trzeba dla niego zrobiæ (kogo zabiæ?) itp...
„Bo ludzie zamienili siê w nijakie miernoty, których wegetacj± nie wstrz±saj± ¿adne impulsy woli” Fryderyk Nietsche

"Quidquid latine dictum sit, altum videtur"

aibrean

  • Przyjaciel forum
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2147
  • Karma: +2/-0
  • Gender: Female
  • nr 932
Hah, no to tak z perspektywy, na ch³odno i tak dalej:

Z jazdy do Warszawy pamiêtam piêkny motyw - jedziemy, z odtwarzacza lec± przez d³u¿szy czas Pure Reason Revolution i Ladytron, po czym Veila ironicznie konstatuje: Ekipa jedzie na koncert Opeth...

Co do samego koncertu, to moim zdaniem nag³o¶nienie by³o jak na warunki polskie dobre, no, mo¿e jednak trochê za du¿o basu, ale mimo wszystko i tak nie¼le. Setlista zacna, bardzo przekrojowa (i tylko ¿adnego kawa³ka z Orchid, ech...), podobnie jak reszta mia³abym kilka innych propozycji, ale summa summarum by³o OK. Co do kawa³ków z Watershita podzielam zdanie Veili - za¶mieca³y tylko czas antenowy :P, choæ muszê przyznaæ, ¿e wybrali co fajniejsze moim zdaniem utwory z tej poronionej p³yty. Jedno, co zaskoczy³o mnie bardzo pozytywnie, to publika - nie ma porównania z Berlinem, sza³, ekstaza, Happy Birthday, tupanie, pocz±tek The Drappery Falls w wersji karaoke... s³owem genialna atmosfera i koncert uwa¿am za bardzo udany, nawet pomimo tego, ¿e panów z zespo³u widywa³am z rzadka w prze¶witach miêdzy lud¼mi (cholera, nie u¶wiadczy³am majtek w gwiazdki, no:P).

Afterek by³ fajoski, strasznie mi by³o fajnie znowu zobaczyæ znajome twarze i po³±czyæ z nickami te nieznajome :D. No a Opethowy bauns to ju¿ w ogóle by³a jazda nieziemska! :mrgreen: Szyj± do tej pory mogê ruszaæ tylko w jednej p³aszczy¼nie, a i to ostro¿nie^^.

Z tego miejsca chcê podziêkowaæ obficie i serdecznie (oraz chronologicznie):

O¿ehowi za miejsce w aucie i 'roso³ow± mapê' z zesz³ej epoki ^^
Longheremu za przygarniêcie na nocleg, opiekê pilock± po stolicy ;) oraz podjêcie nas pyszn± jajecznic± w niedzielê rano.
Czarnej za organizacjê miejsca na afterparty i sprawne ogarnianie naszej licznej, a niesfornej forumowej gromadki - masz Ty zdolno¶ci przywódcze, dziewczê, oj masz. Plus przepraszam za niezainteresowanie siê w porê tematem afterka.
Forumowiczom, których wreszcie mia³am okazjê poznaæ osobi¶cie, a wiêc przede wszystkim Luksorowi, Callahanowi i metjarowi, choæ i majkel siê do tego grona zalicza (szkoda, ¿e¶ nie zosta³ na afterze) - fajne z was ludzie :).
Forumowiczom ju¿ znanym, a dawno niewidzianym i z du¿± rado¶ci± znów spotkanym - po prostu, za to, ¿e tam byli¶cie :).

¯eby zamkn±æ patetyczn±, lizusowsk± i powtarzan± ju¿ kilka razy klamr± - Opeth i to forum to jedna z lepszych rzeczy, jakie mi siê w ¿yciu trafi³y. Dziêki! :D

p.s. D¿izz, zapomnia³abym - specjalne dziêki dla Mindera i Czarnej za to, ¿e podali sobie rêce (i nie poodgryzali ich sobie, ¿eby nie by³o^^) i przynajmniej symbolicznie zrobili krok w dobr± stronê :D.

« Last Edit: 2009-03-23, 23:52:09 by aibrean »
Every day is a battle to get up
Every day I put on a smile and every day it wears off
Every day I feel like telling the same people to shut up
Oh, it's so tough to love with no love

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
(cholera, nie u¶wiadczy³am majtek w gwiazdki, no:P).
Ale no kurczê, to nie by³y majtki, tylko pasek w gwiazdki. Blisko sta³em, jestem przekonany, ¿e to pasek by³ ;) ;) ;)

A je¶li jeszcze chodzi o ubiór, to Eric... ekhem... Martin mia³ koszulkê QUEEN! ¯e te¿ przez tyle stron jeszcze o tym nikt nie napisa³... Ja ich wszystkich ubóstwiam, a jego za to jeszcze bardziej.

Quote
¯eby zamkn±æ patetyczn±, lizusowsk± i powtarzan± ju¿ kilka razy klamr± - Opeth i to forum to jedna z lepszych rzeczy, jaka mi siê w ¿yciu trafi³a. Dziêki! :D
Ja teraz siê mogê pod tym podpisaæ. Ten koncert to by³o co¶ niesamowitego, mistycznego, piêknego. Nie potrafiê powiedzieæ jakie emocje siê dla mnie z tym wi±¿± i jak bardzo teraz we mnie graj± wszystkie te wspomnienia, ka¿dy d¼wiêk. Spotkanie z Wami to dope³nienie tego cudownego wieczoru, atmosfera by³a nieziemska, jeste¶cie niesamowici i ¿a³ujê, ¿e nie mog³em posiedzieæ z Wami d³u¿ej.
I jeszcze dwa pytania: jak d³ugo siedzieli¶cie i czy w koñcu grali co¶ Opesia w tej knajpce? Opowiadajcie, to¿ na pewno jest o czym! :D

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
czy jest jakakolwiek szansa żeby maluczcy (czytaj mało-postowi) też dostali bootleg? ew co trzeba dla niego zrobić (kogo zabić?) itp...

Garfield (który wykonuje mastering bootlega i który jest pośrednio jego autorem) prosił, żeby Ci przekazać, że zabić to możesz Backbone'a na rosół. Prosił też o przekazanie jeszcze jednej rzeczy, ale to już na priv.

Odnośnie bootlega powiem raz i nie będę powtarzał:
Szansę na jego otrzymanie mają wyłącznie członkowie fanklubu Opeth. Na chwilę dzisiejszą są to osoby posiadające status "Przyjaciel forum" oraz należące do załogi (administrator, moderator), co rozumie się samo przez się.

Oficjalne zapisy do fanklubu ruszają od drugiego tygodnia kwietnia. Do tego czasu powinna być już nowa strona i załatwione wszelkie formalności.
True Pagan Winter Crew

Paulus

  • Posts: 680
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Brudny Harry Winston
« Last Edit: 2009-03-23, 20:34:23 by Paulus »

Epitaph

  • Posts: 7
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Koncert by³ totalnie zjawiskowy, momentami magiczny. Mikael by³ niesamowity , genialny wokal i w ogóle ca³a konferansjerka przez niego prowadzona. Zreszt± ca³y zespó³  da³ z siebie wszystko. Widaæ by³o zadowolenie na ich twarzach po tych wszystkich aplauzach, brawach, tupaniach i niezwykle gor±cym przyjêciu zgotowanym dla nich przez publiczno¶æ. Jak dla mnie by³ to jeden z najlepszych koncertów w moim ¿yciu :)
¯a³uje, ¿e nie uda³o mi siê zostaæ na after i poznaæ tych wszystkich, którzy wspó³tworz± to forum, ale mam nadzieje, ¿e nastêpnym razem to nadrobiê ;)
"It's hard to tell that the world we live in is either a reality or a dream..."

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Nastêpnym razem to raczej wynajmiemy ca³± knajpê i wynegocjujemy zni¿kê na napoje :]

Tak swoj± drog±, to nie podziêkowa³em jeszcze Czarnej za trud w³o¿ony w organizacjê aftera. Robiê to wiêc teraz:
DZIÊKI! Nadajesz siê do tej roboty jak nikt inny :)
True Pagan Winter Crew

Vai Rose

  • Posts: 83
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • deliverance
Przeczyta³am ca³y temat; my¶lê, ¿e wszystko zosta³o ju¿ powiedziane. Na koncert sk³ada³o siê du¿o ró¿nych aspektów - dobrze, ¿e ka¿dy z nich by³ równie ¶wietny - przez ludzi towarzysz±cych, po sam koncert, muzykê, publikê, grê ¶wiate³, wspólne ¶piewanie itd., itd... Nie ma co siê powtarzaæ, powiem tylko, ¿e by³o po prostu bez-kon-ku-ren-cyj-nie!
...floating on mist, crept up the caverns of my brain

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Tylko jedno mnie dobija, ¿e to ju¿ koniec... Koniec tego oczekiwania, tego przygotowywania siê... Tak szybko minê³o, sam koncert przelecia³ niesamowicie szybko... Chcia³bym teraz widzieæ Opeth znów i znów na scenie. Szukam s³ów, by to wyraziæ, ale takie nie istniej±. Nie s±dzi³em, ¿e takie wydarzenie potrafi tak g³êboko mnie dotkn±æ. Teraz kiedy s³ucham kawa³ków, które us³ysza³em na ¿ywo odbieram je zupe³nie inaczej. Liczê, ¿e po takim przyjêciu szybko przyjad± znowu i znów bêdzie mo¿na ich zobaczyæ w akcji.


Szansê na jego otrzymanie maj± wy³±cznie cz³onkowie fanklubu Opeth.

:(  :cry:

Vai Rose

  • Posts: 83
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • deliverance
To najsmutniejsza czê¶æ programu, oczywi¶cie. ¯e jest to ju¿ przesz³e wydarzenie.
Jednak¿e chyba nie ma co siê na tym koncentrowaæ... W ¶wietle mia¿d¿±cych pozytywów zachowanych w pamiêci.
« Last Edit: 2009-03-23, 21:14:51 by Vai Rose »
...floating on mist, crept up the caverns of my brain

Enter_the_Chicken

  • Guest
Tylko jedno mnie dobija, ¿e to ju¿ koniec... Koniec tego oczekiwania, tego przygotowywania siê... Tak szybko minê³o, sam koncert przelecia³ niesamowicie szybko... Chcia³bym teraz widzieæ Opeth znów i znów na scenie. Szukam s³ów, by to wyraziæ, ale takie nie istniej±. Nie s±dzi³em, ¿e takie wydarzenie potrafi tak g³êboko mnie dotkn±æ. Teraz kiedy s³ucham kawa³ków, które us³ysza³em na ¿ywo odbieram je zupe³nie inaczej. Liczê, ¿e po takim przyjêciu szybko przyjad± znowu i znów bêdzie mo¿na ich zobaczyæ w akcji.


Szansê na jego otrzymanie maj± wy³±cznie cz³onkowie fanklubu Opeth.

:(  :cry:

Do¶æ p³aczu, odk³adaj codziennie 1z³ na Brutala i jedziemy razem do Czech :)
« Last Edit: 2009-03-23, 21:17:02 by Enter_the_Chicken »

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Wra¿enia po: Pierwszy zlot forum i od razu najwiêkszy
Pierwszy to raczej nie...

(cholera, nie u¶wiadczy³am majtek w gwiazdki, no:P).
Ale no kurczê, to nie by³y majtki, tylko pasek w gwiazdki. Blisko sta³em, jestem przekonany, ¿e to pasek by³ ;) ;) ;)
To nie by³ pasek! Przypatrz siê, ale dobrze! ;D

 

lofty-success