Author Topic: Wra¿enia sprzed, w trakcie i po koncercie Opeth w Warszawie  (Read 63622 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
To teraz ja, skoro trzeba, ale tak szybko, bo ledwo co wróci³am do Krakówka.

Co do koncertu - fajnie by³o (jak zwykle :twisted:) albo nawet fajniej. Dobrze wiedzieæ, ¿e jeszcze umiem prze¿ywaæ Opesia ;) Jasne punkty setlisty to Closure oczywi¶cie, Credence, oraz Deliverance i The Night and the Silent Water - czyli standardowe killery przy których nie da siê staæ spokojnie. Co do stania spokojnie w³a¶nie, to u nas z ty³u trochê ma³o czadu by³o dooko³a, a w³a¶ciwie w ogóle nie by³o, jak na Ladytronie prawie ;> Stoj± sobie ludzie i patrz±. To znaczy, nie, ¿e mi to przeszkadza, ale ja bym tak nie umia³a - no i nudy trochê :P

Jednak stwierdzam, ¿e kawa³ki z Watersheda kompletnie mi nie le¿±, nie czujê w nich ¿adnej energii, emocji, niczego. Mogê sobie staæ i s³uchaæ, nawet mi siê skakaæ nie chcia³o.

Szyja boli, gard³o boli i spaaaaæ!

I muszê siê zgodziæ z Majkiem ¿e nie s± eye-candy, w koñcu Petera nie ma :< Mi tam ten ca³y Fredrik nie imponuje w ¿aden sposób no i nie cierpiê popisywania siê solówkami (;) do Longherego).

No a co do zlotu, to mi³o, ¿e oby³o siê bez Wielkiej Walki Miêdzy KWA, tym samym dziêki dla Czarnej za skombinowanie przyjemnego miejsca na afterek oraz wszystkim, którzy siê tam pojawili, za zabawê i w ogóle spêdzony czas. Fajnie by³o siê zobaczyæ z dawno nie widzianymi i poznaæ kilka osób dot±d znanych z nicków (jeszcze siê tacy ostali ;p). Dziêki te¿ oczywi¶cie Longheremu za przechowanie (tak jakby tu wpad³ przypadkiem) :)

s³ychaæ by³o ¶wietnie i jeszcze lepiej widaæ wszystko... ³±cznie z majtkami w gwiazdki Mikaela  :mrgreen:

Znowu mnie atrakcje ominê³y ;(

edit: Wrona, nie lubiê Ciê :S Zabra³e¶ mi miejsce na starej stronie!

edit2: aha, zapomnia³am - tupanie wymiata XD Na ¿adnym jeszcze koncercie nie by³o tupania, a jest epickie :immortal:
« Last Edit: 2009-03-23, 13:57:54 by veila »
wszystko, co sko¶ne.

Enter_the_Chicken

  • Guest
W³a¶nie dotar³em do domu. Wycieczka na Opeth, to w moim przypadku 1300 km za kó³kiem, pobicie oficjalnego V-max (174 km/h) mojego Opethomobila goni±c na 30 minut zajêæ w niedzielê w stanie mocnego bólu g³owy i potê¿nego kacora, pokonuj±c trasê Warszawa - Kraków w 3h. A kiedy dotar³em do domu Ustrzyki da³y mi znaæ, ¿e wiosna to wszêdzie tylko nie u mnie, no i sobie w³a¶nie pada ostro ¶nieg :/ Ale do rzeczy:

Na pocz±tku podziêkowania dla Czarnej za organizacjê wspania³ego aftera.  =D&gt; Czekamy z niecierpliwo¶ci± na organizacjê kolejnego zlotu :)

Pozdrowienia dla Wszystkich, z którymi uda³o mi siê wymieniæ choæ kilka s³ów, podskoczyæ kilka razy na parkiecie i stukn±æ siê piwem ;-)

Co do samego koncertu: sta³em w czê¶ci centralnej i lekko z prawej w odleg³o¶ci ~10m od sceny. Nag³o¶nienie wg mnie by³o ok. Nie bywa³em wcze¶niej na wielu koncertach, ale czujê, ¿e tutaj mog³o byæ lepiej.

Co do tego co zagrali:
Najwiêkszym rozczarowaniem (jak widzê nie tylko dla mnie) by³o Credence. By³o s³abe, bez emocji i nudne.
Najlepsze wykonanie: The Lotus Eater. O ile wersja studyjna przejad³a mi siê ju¿ bardzo i dawno temu, tak na koncercie zwyczajnie mnie zgwa³ci³. W drodze powrotnej s³ucha³em w zasadzie tylko tego :)
Równie¿ The Night and the Silent Water by³o po prostu nie z tej ziemii. Co ja siê bêdê produkowa³: ka¿dy s³ysza³ i pewnie ka¿dy straci³ gard³o na tym numerze!
Nie mogê pomin±æ Closure, a dlaczego to wiemy wszyscy.

Atmosfery panuj±cej na koncercie nie mog± oddaæ ¿adne s³owa. Publiczno¶æ-My !! byli¶my absultnie warci Opetha. Veila okre¶li³a to doskonale:
Quote
edit2: aha, zapomnia³am - tupanie wymiata  :D Na ¿adnym jeszcze koncercie nie by³o tupania, a jest epickie  :immortal:

I tak jeszcze dwie lu¼ne my¶li, które mi siê nasune³y ju¿ w trakcie koncertu:
- brak supportu da³o siê odczuæ (wg mnie)
- s³uchaj±c The Leper Affinity przesz³a mnie my¶l, ¿e tego to akurat wolê s³uchaæ w mojej samotni ze s³uchawkami na uszach, i ¿e ogólnie muzyka Opetha jest ma³o koncertowa (wiem, ¿e stoi w sprzeczno¶ci, z tym co pisa³em wcze¶niej, ale tak jak mówiê: to tylko lu¼na my¶l, która zaistnia³a w mojej g³owie)

My¶lê, ¿e jak opadnie kurz po bitwie, mo¿na siê zacz±æ powoli organizowaæ na Brutala, mhm ?
« Last Edit: 2009-03-23, 00:59:27 by Enter_the_Chicken »

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Bêdzie bootleg - tutaj pierwsze jego próbki (jeszcze nie s³ucha³em, bo dopiero dotar³em do pracy, wiêc mo¿e potem).

Edit: chwilê (w czasie porannej kawy) pos³ucha³em i jest nie¼le. Garf w ogóle potrafi robiæ ¶wietne bootlegi (we FLAC-u). Mam jego bootleg Dreamów z Torwaru - brzmieniowo wymiata.
« Last Edit: 2009-03-23, 07:52:10 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Ja wróci³em wczoraj pó¼nym wieczorem, jeszcze poci±g mia³ pó³ godziny opó¼nienia, wiêc w domu wyl±dowa³em przed pó³noc±. Jak±¶ relacjê mo¿e potem skrobnê, mo¿e wrzucê na lasta. Na razie kilka refleksji luzem :D :

Po pierwsze dziêki dla spó³ki Czarna&Jacek&Unas za zajêcie kolejki do klubu dziêki czemu moja grupka mog³a wej¶æ razem z Wami prawie na samym pocz±tku. Wasze towarzystwo przed koncertem te¿ super.
Po otwarciu bram na salê trochê by³em zdezorientowany, ale jako¶ drogê do barierek odnalaz³em i zdo³a³em siê wepchn±æ tak, ¿e przez ca³y koncert sta³em prawie naprzeciwko Fredrika, trochê w stronê Mikaela [potem w ci±gu koncertu mnie przesuwa³o w prawo, ale do koñca by³em baaaardzo blisko]. Koncert? Co¶ wspania³ego. Setlista chyba tak:
Heir Apparent
Ghost of Perdition
Godhead's Lament
The Leper Affinity
Credence
Hessian Peel
Closure
The Night and the Silent Water
The Lotus Eater
Deliverance
[bis]

Pocz±tek to by³a ¶ciana d¼wiêku i w pierwszym kawa³ku growl Mikaela by³ bardzo s³abo s³yszalny. Potem ju¿ to podci±gnêli jako¶ i druga po³owa koncertu by³a ju¿ brzmieniowo idealna. Starsze kawa³ki okaza³y siê nadal mieæ ogromn± moc. Nowe, te z Watershed jako¶ trudno mi by³o sobie wyobraziæ na koncercie, a tymczasem wpasowa³y siê piêknie. Lotus Eater ¶wietny na zakoñczenie, HA na pocz±tek... HP te¿ niez³y, wprawdzie wg mnie powinien byæ jednak poprzedzony czym¶ ostrym, bo to s± na dobr± sprawê prawie dwa utwory,  z których pierwszy jest spokojny, a drugi daje czadu. By³y momenty, ¿e odp³ywa³em ca³kowicie, w ogóle to mia³em wra¿enie, ¿e gdyby Mikael powiedzia³, ze za jeszcze jednego bisa mamy po jego odegraniu pope³niæ zbiorowe samobójstwo, to 2/3 publiczno¶ci by siê nie zawaha³y :mrgreen:
Improwizacja w Closure - zosta³em zaczarowany, by³o wy¶mienite. A The Night and the Silent Water to jest z pewno¶ci± jeden z najlepszych ich kawa³ków koncertowych - odp³yn±³em.
¦wietny kontakt Mikaela z publiczno¶ci±, ¶wietne teksty, publiczno¶æ pozamiata³a zespó³ chóralnym Sto Lat i dwukrotnym Happy Birthsday [potem stwierdzenie Mikaela "ale to dopiero w nastêpnym roku!" - chodzi³o o dwudziestolecie zespo³u; zaczêli¶my pod scen± drzeæ siê, ¿eby w takim razie w przysz³ym roku znowu przyjechali :mrgreen:]. Tupanie rz±dzi³o, ja nie mog³em, bo ogólnie nie za bardzo mia³em jak siê ruszaæ, ale ludzie byli genialni. By³ jeden wariat, który jeszcze przed wej¶ciem na salê, a potem gdzie¶ z prawej pod scen± dar³ siê [Opeeeeeeth! Maaajkel Akerfeeeeeeeeeld!] niesamowicie, ogólnie by³ zabawny, ale cieszê siê, ¿e sta³ dalej. Nie wiem jak by³o z pogowaniem, ale by³y momenty, ¿e do barierki przyciska³o mnie mocniej ni¿ mocno.

Czarna: szyja jako¶ ¿yje, aczkolwiek ruszaæ ni± za wiele nie dam rady. Ale by³o warto :mrgreen:
Ogólnie to jestem poobijany, posiniaczony, szyj± wykonywaæ mogê tylko drobne ruchy, gard³o mam dzisiaj w jakiej¶ ruinie. Ale jestem tak szczê¶liwy, ¿e po prostu nie potrafiê tego wyraziæ.

Dziêki Czarnej za zorganizowanie afterparty, wprawdzie ja tam by³em trochê na doczepkê, ale fajnie by³o Was wszystkich poznaæ, na ¿ywo jeste¶cie jeszcze bardziej zajebi¶ci ni¿ na forum ;]
Ogólnie to bardzo wiele by³o takich drobiazgów, które bêdê d³ugo dobrze wspomina³ [jak siedzenie na dwóch krzes³ach w trzy osoby, wci¶niêty pomiêdzy Veilê i Aibrean :mrgreen:]
No i dziêki dla Jacka za podró¿ do Warszawy, nie nudzili¶my siê z pewno¶ci± :D
Super prze¿ycie, koncert ¿ycia, czekam na nastêpny, kocham Opeth i kocham Was wszystkich, by³o magicznie i cudownie.

longhery

  • Posts: 191
  • Karma: +1/-0
  • Gender: Male
  • moorwalking
Koncert wspania³y jako ca³o¶æ. Trochê obawia³em siê o nasz± krajow± publikê, ale zachowa³a siê godnie :D
Mo¿na siê czepiaæ nag³o¶nienia, którego najczê¶ciej nie da ustawiæ idealnie przed koncertem, bo warunki (powietrze, wype³ninie sali itp itd) s± inne ni¿ na próbie generalnej. Zosta³o jednak dostrojone w trakcie i koñcowe numery brzmia³y ¶wietnie. Chyba tylko Porki mia³y lepsze, ale oni s± na tym punkcie zboczeni :].
Mi tam ten ca³y Frederik nie imponuje w ¿aden sposób no i nie cierpiê popisywania siê solówkami (;) do Longherego).
Popis to popis ;) przyjemnie sê tego s³ucha, ale raczej jako szybkiej serii d¼wiêków jakie mo¿na wydobyæ z gitary ni¿ rasowej solówki. Dla mnie dobre solo to wpasowanie siê w kawa³ek, dope³ninie go. Takie na sucho to tylko popisy. Ale i tak fajne ;D
Dziêki te¿ oczywi¶cie Longheremu za przechowanie (tak jakby tu wpad³ przypadkiem) :)
Bardzo mi³o siê Was przechowywa³o. Teraz, kiedy znam ju¿ Was (forumowiczów) wiêcej, mogê przechowywaæ d³u¿sz± listê (nastêpnym razem ;]) - pod³ogi starczy.

Przyjemnie by³o Was wszystkich poznaæ. Nie uda³o mi siê co prawda z wszystkimi porozmawiaæ, ale przybicie pi±tki czy stukniêcie piwem te¿ du¿o znaczy. No i kojarzê twarze :)
Dziêki za wszystkie kanapki ;]

A na forum zagl±dam do¶æ regularnie (czasem kilka razy dziennie), tylko milczê sobie najczê¶ciej.

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Ej, ja w ogóle nie wiem, o jakie tupanie chodzi... :(

Czekam na fotki!! :D
...If I call will you come and will you save me?

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Koncert - swietny.

Publika - doskonala (rzadzimy!)

Mike i jego gadka - niszczyli!

Eric - no comments :D

Setlista - paru rzeczy mi braklo, ale ogolnie jestem kontent. Na 'The Night And The Silent Water' zrozumialem dlaczego kocham ten zespol.

Organizacja - doskonala! W zyciu nie bylem na tak dobrze rozpracowanym koncercie - poczawszy od kolejki do klubu (nigdy nie stalem w tak szybko przesuwajacym sie ogonku), a skonczywszy na punktualnosci kapeli. Jedynie za ceny napojow wlasciciel klubu powinien odpowiadac przed sadem :P

Ogolnie - in plus :)
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Ej, ja w ogóle nie wiem, o jakie tupanie chodzi... :(
Pod³oga siê trzês³a, huk nieziemski, a Ty nie wiesz o co chodzi? :shock: :lol:

Wiêcej fotek, na jednej widaæ kawa³ek gwia¼dzistych gatek, jak kto¶ sta³ za daleko, ¿eby zobaczyæ to na ¿ywo, to niech nadrobi :P

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Wiêcej fotek
A co z fotkami które wy robili¶cie? Z koncertu i aftera, ja siê doczekaæ nie mogê ;]
selfbanned

Opeth_any

  • Posts: 83
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • To Bid You Farewell
    • Last.fm
W³a¶nie przegl±dam filmiki na YT z koncertu i znalaz³em jeden pe³en ¶miechu :) a tekst kolesia w 3:33 mnie rozwali³ :lol: kto ciekawy niech zobaczy:) /ogólnie nawet jako¶æ ca³kiem niez³a :> a oto filmik

...Over troubled waters memories soar
Endlessly, searching night and day
The moonlight caresses a lonely hill
With the calmness of a whisper...

mrówa

  • Mourner
  • *
  • Posts: 476
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Drummer
    • Whiterose
My¶la³em, ¿e nie mo¿na zagraæ lepiej Closure ni¿ na Lamentations, ale jednak mo¿na. W moich oczach pora¿k± by³o jedynie "byd³o" poguj±ce pod scen± na ¶rodku nawet przy spokojnych i akustycznych motywach. Dobrze, ¿e siêgnêli po starocie, spodziewa³em siê dobrej setlisty przegl±daj±c inne fora. By³em na sali godzinê po otwarciu bram, a mimo wszystko dosta³em siê prawie pod sam± scenê, na przeciwko Mendeza (zas³ania³ mi trochê Axa). Brakowa³o mi trochê pe³nego The Drapery Falls, Master's Apprentices, The Funeral Portrait i The Moor.

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Będzie bootleg - tutaj pierwsze jego próbki
Wygląda na to, że jednak nie będzie, a wszystko podobno dzięki naszemu wspólnemu znajomemu.
True Pagan Winter Crew

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
a ja nie czaje o co gosciowi chodzi w ogole, i ma do mnie jakies 'ale' to wali na forum na ktorym ja nie piszê, dowiaduje siê z drugiej reki ;]

//edit juz wiem o co chodzi, gosciu  zaczal na forum uptheirons flame`owac, to dostal pare cieplych slow ;]
a teraz admin bloodbrothers sie msci. Posty powiny byc na ich forum, jesli usunal to dajcie znac dam ssa :P
« Last Edit: 2009-03-23, 17:59:34 by Backbone »

Sharlet

  • Posts: 80
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Koncert by³ udany, nie ¿a³uje absolutnie wydanej kasy! :D

Pocz±tkowo sta³am dosyæ blisko sceny na wprost Mike'a, ale po 15 minutach niemi³ej walki, aby siê nie wy**baæ zamiast zaj±æ siê sam± muzyk± (to nie by³o pogo, to by³o pchanie siê tylko i lecenie na boki), uciek³am na bok i tam ju¿ spokojnie sobie s³ucha³am (i na szczêscie dosyæ dobrze by³o widaæ reakcje Mika na zachowanie publiczno¶ci :))

Te¿ mam wra¿enie, ¿e na pocz±tku growl Mike'a by³ jakby st³umiony, ale potem wpad³am w trans i ju¿ nawet nie potrafiê dok³adnie powiedzieæ jak co brzmia³o  :roll:
Ogólnie naprawdê jestem happy, ¿e mog³am byæ na tym koncercie. Mike by³ fantastyczny, du¿o ¿artowa³ i mia³ ¶wietny kontakt z publiczno¶ci±. :marzenie:

Mam pewne "ale" co do setlisty - najbardziej mi szkoda, ¿e nie by³o Bleak!, White cluster, Wreath (no by³o za to Deliverance) i Demona na koniec, a który podobno jest pewniakiem :P

Publiczno¶æ siê spisa³a, wiêc mam nadzieje, ¿e Opeth zrozumia³, i¿ s± oddani fani i chc±, aby przyjezdzali czê¶ciej do naszego kraju.

Snufkin

  • Guest
super by³o

 

lofty-success