Author Topic: Wra¿enia sprzed, w trakcie i po koncercie Opeth w Warszawie  (Read 63828 times)

0 Members i 2 Go¶ci przegl±da ten w±tek.

PePe

  • Posts: 65
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • life for sound
    • Feed me...
Odno¶nie sytuacji z bootlegiem niestety, ale napiszê tylko pewien cytat:
Quote
"Wszystkie zwierzêta s± równe! ...ale niektóre równiejsze od innych..."
G. Orwell
smutne
Why can we not be sober?
http://www.lastfm.pl/user/PePeush

Voice

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 4942
  • Karma: +118/-1
  • Gender: Male
  • Beware of a sharp-edged weapon called human being!
Taaaa...
I had watched the snow all day.
Falling. It never lets up. All day falling.
I lifted my voice and wept out loud,
"So this is life?".

MCs, CDs & DVDs

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Odno¶nie sytuacji z bootlegiem niestety, ale napiszê tylko pewien cytat:
Quote
"Wszystkie zwierzêta s± równe! ...ale niektóre równiejsze od innych..."
G. Orwell
smutne

Ale biadolicie, panie dzieju. Garfield robi nam przys³ugê. Bootleg jest przeznaczony dla cz³onków fanklubu. Zapiszesz siê, dostaniesz bootleg. O co wiêc chodzi? O te kilka z³ rocznej sk³adki cz³onkowskiej, która idzie na finansowanie serwera, domeny i kilku gad¿etów?
True Pagan Winter Crew

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Ale biadolicie, panie dzieju. Garfield robi nam przys³ugê. Bootleg jest przeznaczony dla cz³onków fanklubu. Zapiszesz siê, dostaniesz bootleg. O co wiêc chodzi? O te kilka z³ rocznej sk³adki cz³onkowskiej, która idzie na finansowanie serwera, domeny i kilku gad¿etów?
Pewnie o to, ¿e by ju¿ chcieli...  :> A trzeba poczekaæ :P


Co do tego prowadzenia grupy -> wystawicie mi referencje...?  8)

A ja mam wyj±tkow± pami±tkê po Opysiu... Wielkiego, zielonego ju¿ dzi¶, siniaka na ³okciu... (bo piwo na afterze by³o za ciep³e :twisted:)
A fotki fajne, ale MA£O... Kto jeszcze robi³ zdjêcia? O, a pod Stodo³± kto?  :>

Kekkai, chcesz mieæ pozdrowienia od prokuratora?! :P
...If I call will you come and will you save me?

minder

  • Master of Disaster
  • Administrator
  • *
  • Posts: 5573
  • Karma: +13/-3
  • Gender: Male
  • Wokó³ sami lunatycy...
    • mindr.
Ostatni post w sprawie bootlegu: na dobr± sprawê jeszcze go nie ma, a ju¿ wszyscy dziel± skórê na nied¼wiedziu i próbuj± siaæ defetyzm i zgorszenie.

Poza tym zacytujê mejla, którego dosta³em:

Quote
Uwa¿am, ¿e ka¿dy fanclub aby byæ atrakcyjny i powszechnie szanowany, musi mieæ jakie¶ atrakcje na stanie. Oczywistym dla mnie jest, ¿e nie wszystko jest dla wszystkich, bo tak po prawdzie nie wszyscy  na wszystko zas³uguj±.
Normalne, ¿e na zlot naszego fanclubu "Blood Brothers" nie zaprosimy ka¿dego palanta s³uchaj±cego Iron Maiden, bo chcemy siê dobrze czuæ w swoim towarzystwie.
Normalne, ¿e byle kto nie dostaje nagranych przez nas bootlegów, bo ¿ycie pokaza³o, ¿e potem wbrew zakazom l±duj± w postaci mp3 na ró¿nych Rapidach wrzucane tam przez ¶winie z Polski, ¶winie z Wenezueli, ¶winie z Niemiec, Rosji, USA, Francji itd. Bootlegi s± dla normalnych ludzi. Nie rzuca siê pere³ przed wieprze.
Dlatego to admin fanclubu Opeth, jako dobrze znaj±cy ¶rodowisko fanów bêdzie decydowa³, kto dostanie to nagranie a kto na nie nie zas³u¿y³.

Pozdrawiam
W³a¶ciciel ta¶my z nagraniem

My¶lê, ¿e to wiele wyja¶nia. Powtarzam: BloodBrothers (g³ównie Garfield) robi± w nasz± stronê wspania³y altruistyczny gest przygotowuj±c bootleg, o który powinni¶my byli sami zadbaæ. Czy siê to komu¶ podoba czy nie - trzeba zaakceptowaæ ich warunki i nie ma w tej sprawie dyskusji.

Uwa¿am ten w±tek za zakoñczony.

Aktualnie koñczê pracê nad now± wersj± strony g³ównej, która bêdzie umo¿liwiaæ rejestracjê w fanklubie oraz dostêp do ró¿nych dodatkowych atrakcji. Start wersji minimum planujê na drugi tydzieñ kwietnia i wtedy oficjalnie rusz± zapisy. Roczna sk³adka nie powinna przekraczaæ 30z³, bo bêdzie zawieraæ tylko pakiet minimum: umo¿liwi op³acenie domeny i serwera, przed³u¿y skrzynkê @opeth.pl na rok i da dostêp do strefy fana (np. zamówienia na koszulki, flagi, gad¿ety).
True Pagan Winter Crew

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Ca³y koncert prze¿y³am przy, obok, na, za i przed Szymonem (Harlequin na forum, kuzyn naszego absent_friend). Chyba nigdy nie byli¶my a¿ tak blisko XD Za mna Czarna i Luksor...
Dodam tylko, ¿e w naszej forumowej grupce pod scen± by³ jeszcze Unas "Sokole Oko", który bez problemu czyta³ (kilka razy na ¿yczenie stoj±cych obok) koncertow± setlistê znajduj±c± siê gdzie¶ tam na scenie, Callahan przy barierce oraz Kas w kontakcie wzrokowym.

Powiem tak. Watersheda nie lubiê, ale koncertowo mi siê podoba³o (szczególnie Hessian Peel... nie s±dzi³am, ¿e akurat przy tym kawa³ku stracê panowanie)...
Niezapomniane prze¿ycie... szczególnie w pamiêci utkwi³ mi ten moment gdy rozpoczyna siê druga czê¶æ kompozycji narastaj±cym ostinatowym popiskiwaniem klawiszy (które zawsze kojarzy mi siê z d¼wiêkiem przerwanej rozmowy w s³uchawce) i w momencie gdy wchodzi gitara wokó³ zrobi³ siê taki niesamowity i trudny do oddania s³owami m³yn, istny tygiel, w którym wszyscy wpadli w szaleñczy taniec. Jednocze¶nie rzucili¶my siê w ten wir i w niekontrolowany sposób odp³ynêli¶my (odp³yn±³em) a¿ do samego koñca, mo¿e nawet do chwili och³oniêcia po koncercie, gdy zaczêli¶my zbieraæ siê, odnajdywaæ i zapoznawaæ z innymi gdzie¶ na ¶rodku sali.
« Last Edit: 2009-03-25, 08:41:44 by Luksor »
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Callahan

  • Posts: 3684
  • Karma: +85/-6
  • Gender: Male
  • Rocket Man
Pitolisz panie. Na zdjêciu wyszed³e¶ jakbym Ciê przestraszy³a, ale na ¿ywo to ciacho jeste¶ bez dwóch zdañ :)
To, ¿e ja przesadzam w jedn± stronê, ale tylko odrobinkê, nie znaczy, ¿e trzeba od razu przesadzaæ w drug± i to ju¿ nie odrobinkê ;-)

Kekkai, chcesz mieæ pozdrowienia od prokuratora?! :P
Na to ju¿ pó³tora roku za pó¼no :P

~

Ja bym siê rzuci³ w to pogo, ale tak mi by³o szkoda miejsca przy barierce, ¿e do koñca tam sta³em :mrgreen: Nie ¿a³ujê  :D

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Callahan, ten "mój" m³yn nie ma nic wspólnego z pogo, ¶cian± ¶mierci itp. Ten wir to tygiel rozsadzaj±cej emocji, która wyra¿a³a siê w tym naszym szalonym tañcu-nietañcu (tupaniu, kiwaniu, machaniu). :wink:
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Unas

  • Hate, Dominate, Congregate, Eliminate...
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 3967
  • Karma: +32/-0
  • Gender: Male
  • Zajebisty gawron jest zajebisty
Widzisz jakie mia³e¶ wziêcie. :P
[under construction]

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Pitolisz panie. Na zdjêciu wyszed³e¶ jakbym Ciê przestraszy³a, ale na ¿ywo to ciacho jeste¶ bez dwóch zdañ :)
To, ¿e ja przesadzam w jedn± stronê, ale tylko odrobinkê, nie znaczy, ¿e trzeba od razu przesadzaæ w drug± i to ju¿ nie odrobinkê ;-)

Kekkai, chcesz mieæ pozdrowienia od prokuratora?! :P
Na to ju¿ pó³tora roku za pó¼no :P

~

Ja bym siê rzuci³ w to pogo, ale tak mi by³o szkoda miejsca przy barierce, ¿e do koñca tam sta³em :mrgreen: Nie ¿a³ujê  :D

Co kto lubi :)
A na prokuratora, to zgadzam siê, za pó¼no :) Zreszt± ja nic takiego nie powiedzia³am :P Wyrazi³am tylko uznanie które nie niesie ze sob± ¿adnych konsekwencji ani nie zawiera podtekstów. Ludzie zbyt rzadko wyra¿aj± aprobatê wobec innych. Potem siê próbuj± domy¶laæ co autor mia³ na my¶li :)

Orka_Opeth

  • Posts: 398
  • Karma: +8/-0
  • Gender: Male
No to teraz ja napiszê..... By³em ju¿ na kilku koncertach wielkich zespo³ów granych w Polsce, ale tak totalnie genialnej atmosfery jeszcze nie widzia³em  :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:. Koncert REWELACJA! Ch³opaki dali absolutnie czadu a gadki Mike'a powala³y  :D . Koncert z jednej strony by³ d³ugi ale kiedy ostatnia czê¶æ Deliverance umilk³a to naprawdê ¿al by³o wychodziæ z klubu  :? :?. Ja chcê wiêcej takich imprez w Polsce i wiêcej Opetha w Polsce  :D :D
out of the courtyard, come back tonight, my sweet satan I see you.

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Quote from: Wirtualna Polska
Opeth w Warszawie
W sobotni wieczór chyba nikt nie wychodzi³ z warszawskiej Stodo³y niezadowolony. Gwiazda tego wieczoru – szwedzki Opeth zagra³a show na najwy¿szym poziomie. Podobaæ siê mog³o wszystko – setlista, u³o¿ona "pod" nowy album, ale poprzetykana starszymi nagraniami, dobre nag³o¶nienie, ciekawa gra ¶wiate³, wreszcie wyluzowane podej¶cie muzyków do swojej twórczo¶ci. No i jeszcze co¶, co zdarza siê w Polsce, a nie zdarza siê w innych krajach, czyli fenomenalna reakcja publiczno¶ci. Wieczór z Opeth zapowiada³ siê ekscytuj±co: zespó³ mia³ zagraæ sam, bez supportu, przedstawiaj±c dwugodzinne show. Sprawdzi³o siê niemal co do sekundy – od otwieraj±cego koncert Heir Apparent do koñcz±cego Deliverance minê³o oko³o 120 minut. Opeth dzi¶ to przede wszystkim wokalista Mikael Akerfeltd. Po odej¶ciu dwa lata temu Petera Lindgrena jest jedynym cz³onkiem zespo³u, graj±cym w zespole od pierwszej p³yty. To on w Opeth rozdaje karty, komponuj±c wiêkszo¶æ materia³u i decyduj±c o zmianach personalnych. I to na nim koncentruje siê wiêkszo¶æ uwagi podczas koncertów. Zreszt± dowcipny wokalista Opeth znakomicie wywi±zuje siê ze swojego zadania, takiej konferansjerki nie spotyka siê na ka¿dym koncercie. Mikael pomiêdzy nagraniami opowiada³ o swoich muzycznych fascynacjach, mówi±c, ¿e pod wp³ywem heavy metalowych legend lat 80-tych nosi kobiece (w±skie) spodnie. Publiczno¶æ by³a swego rodzaju "szóstym" muzykiem, ¶piewaj±c piosenki i g³o¶no wyra¿aj±c swój entuzjazm. Kulminacja nast±pi³a na samym pocz±tku bisów, gdy Akerfeltd zaintonowa³ fragment Drapery Falls, podchwycony przez fanów, co zrobi³o na liderze zespo³u wra¿enie na tyle du¿e, ¿e skwitowa³ to w niezbyt cenzuralny sposób: "po takim koncercie mam ochotê w hotelu ul¿yæ sobie". Od samego pocz±tku widaæ i s³ychaæ by³o lekko¶æ w grze skomplikowanych kompozycji. Zespó³ zagra³ "tylko" 9 kawa³ków, ale je¶li ma siê w repertuarze taki Ghost Of Perdition, trwaj±cy ponad 10 minut, nie ma siê co dziwiæ temu, ¿e setlista na dwie godziny mie¶ci siê na jednej kartce. Mikael bez wysi³ku przechodzi³ od czystych wokali do growlu. Du¿e wra¿enie robi³a gra poszczególnych instrumentalistów. Stoj±cy po lewej stronie sceny Martin Mendez wygrywa³ swe nietuzinkowe partie basowe. Po drugiej stronie sceny nowy nabytek grupy – Fredrik Akesson, o którym Akerfeltd powiedzia³ w jednym z wywiadów, ¿e jest jednym z trzech najlepszych szwedzkich gitarzystów metalowych. Akesson mia³ w czasie koncertu sporo okazji do zaprezentowania swoich nietuzinkowych umiejêtno¶ci, maj±c te¿ swoj± minutê pod koniec koncertu (o tym ni¿ej). Sk³adu dope³nia³a dwójka muzyków z ty³u sceny. Pierwszy z nich – perkusista Martin Axenrot, obiekt ¿artów lidera zespo³u, ze swobod± wygrywa³ perkusyjne po³amañce. Wreszcie klawiszowiec Per Wiberg o wygl±dzie stoner rockowca (co nie dziwi, wszak gra te¿ w stonerowym Spiritual Beggars), ze spokojem uzupe³niaj±cy muzykê Opeth klawiszowymi plamami. Po ponad pó³toragodzinnym show zespó³ zszed³ ze sceny. Po chwili panowie pojawili siê, aby zagraæ Deliverance. Przy okazji nast±pi³a prezentacja sk³adu zespo³u, podczas której dosz³o do wspomnianego wy¿ej, do¶æ zabawnego zdarzenia: publiczno¶æ wyprosi³a solo, najpierw perkusisty, który wyra¼nie czeka³ na "przyzwolenie" od lidera. Potem Mikael zapowiedzia³ pokaz heavy metalowych technik gry na gitarze w wykonaniu Akessona. Wreszcie sam postanowi³ uraczyæ publiczno¶æ krótk±... rapowank±. Warto by³o wybraæ siê na dwugodzinny show Opeth. I trzeba byæ wielkim malkontentem, aby ¿a³owaæ wydanych na bilet pieniêdzy. W zamian dostali¶my bowiem znakomity show, a zespó³ udowodni³, ¿e podchodzi do swojej muzyki bez niepotrzebnego, a niekiedy niestety obecnego na metalowych koncertach, patosu. Czekamy na kolejny koncert, mo¿e ju¿ za rok, przy okazji 20 rocznicy istnienia grupy?
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind

Enter_the_Chicken

  • Guest
Quote
to co wy¿ej
tak, tak, dok³adnie tak !!

Vronah

  • Posts: 4524
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • Strashna VronaH oje oje oje
Quote
to co wy¿ej
tak, tak, dok³adnie tak !!
Ha, w³a¶nie. Tak bym to opisa³ jakby mi siê chcia³o ;P

Quote
Czekamy na kolejny koncert, mo¿e ju¿ za rok, przy okazji 20 rocznicy istnienia grupy?
[-o<
selfbanned

Luksor

  • Mourner
  • *
  • Posts: 13349
  • Karma: +121/-2
  • Gender: Male
  • Phantom of the Opera
    • Whiteslope
Quote
Czekamy na kolejny koncert, mo¿e ju¿ za rok, przy okazji 20 rocznicy istnienia grupy?
[-o<
...i na now± p³ytê. [-o<
Seven milestones...
Under a watching autumn eye
Contorted trees are spreading forth
The message of the wind