Author Topic: Lindgren/Åkesson | Lopez/Axenrot  (Read 55704 times)

0 Members i 1 Go¶æ przegl±da ten w±tek.

Kas

  • Glücksbringerin
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 7860
  • Karma: +43/-1
  • Gender: Female
Odp: Lindgren/Åkesson | Lopez/Axenrot
« Reply #30 on: 2009-03-26, 22:36:04 »
No przecie¿ te kilka postów powy¿ej, to wszystko z przymru¿eniem oka, dla rozlu¼nienia. :wink:
No przecie¿ ja te¿ ;)

veila

  • Posts: 1994
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
  • here comes the sun
Odp: Lindgren/Åkesson | Lopez/Axenrot
« Reply #31 on: 2009-03-27, 20:31:54 »
Peter jest boski i by³o przynajmniej na co patrzeæ na tych koncertach... ;D (chocia¿ z bliska nie robi takiego wra¿enia jak z daleka :P) Co do umiejêtno¶ci to ju¿ wspomina³am, ¿e gdzie¶ mam solówki Fredrika i wcale mi siê nie podoba³o to jego popisywanie siê. I brzyyyydal.

A na bêbniarzach to ja tam siê nie znam... Ale Lopez przystojniejszy XD
wszystko, co sko¶ne.

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Lindgren/Åkesson | Lopez/Axenrot
« Reply #32 on: 2009-03-28, 00:13:31 »
ten czy tamten, nie ma sie co oszukiwac -  tak naprawde wszystko to Akerfeldt a reszta to drobne szczegoly  :P

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Lindgren/Åkesson | Lopez/Axenrot
« Reply #33 on: 2009-03-28, 00:52:07 »
ten czy tamten, nie ma sie co oszukiwac -  tak naprawde wszystko to Akerfeldt a reszta to drobne szczegoly  :P
Mówisz, ¿e nie ma to jak zbudowaæ zespó³ na charyzmie jednego cz³owieka?!  :twisted:
...If I call will you come and will you save me?

medyczna

  • Posts: 1
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Female
Odp: Lindgren/Åkesson | Lopez/Axenrot
« Reply #34 on: 2009-04-09, 17:04:10 »
chyba nie tyle chodzi charyzmê tylko raczej o fakt, ¿e wiêkszo¶æ utworów to jednak dzie³o mikaela, on tworzy zarys, przedstawia go band'owi i oni na tym zarysie siê opieraj± dodaj±c co¶ od siebie
ale generalnie to wszystko ponoæ mikaela dzie³o

Backbone

  • Posts: 501
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • http://www.backbone.neth.pl/
Odp: Lindgren/Åkesson | Lopez/Axenrot
« Reply #35 on: 2009-04-10, 00:48:49 »
chyba nie tyle chodzi charyzmê tylko raczej o fakt, ¿e wiêkszo¶æ utworów to jednak dzie³o mikaela, on tworzy zarys, przedstawia go band'owi i oni na tym zarysie siê opieraj± dodaj±c co¶ od siebie
ale generalnie to wszystko ponoæ mikaela dzie³o

bo Akerfeldt  = 90% Opeth, a te 10% to Mendez i jego genialne sciezki basu :P

:Wreath:

  • Posts: 1855
  • Karma: +45/-1
  • Gender: Male
  • grumpy forum user
Odp: Lindgren/Åkesson | Lopez/Axenrot
« Reply #36 on: 2009-04-10, 21:33:58 »
ten czy tamten, nie ma sie co oszukiwac -  tak naprawde wszystko to Akerfeldt a reszta to drobne szczegoly  :P
Mówisz, ¿e nie ma to jak zbudowaæ zespó³ na charyzmie jednego cz³owieka?!  :twisted:

a do czegó¿ to pijesz moja droga? :P

Czarna

  • Posts: 6433
  • Karma: +19/-0
  • Gender: Female
  • ~pani zima~
Odp: Lindgren/Åkesson | Lopez/Axenrot
« Reply #37 on: 2009-04-11, 22:40:58 »
ten czy tamten, nie ma sie co oszukiwac -  tak naprawde wszystko to Akerfeldt a reszta to drobne szczegoly  :P
Mówisz, ¿e nie ma to jak zbudowaæ zespó³ na charyzmie jednego cz³owieka?!  :twisted:
a do czegó¿ to pijesz moja droga? :P
Chcemy zobaczyæ WAS wkrótce na scenie, Dziubasku  :twisted:
...If I call will you come and will you save me?

Blek

  • Posts: 1463
  • Karma: +7/-1
  • Gender: Male
    • KURTULA
Odp: Lindgren/Åkesson | Lopez/Axenrot
« Reply #38 on: 2009-04-24, 14:33:04 »
Na koncercie nie by³em, na ¿ywo ich nie widzia³em, ale jestem zdecydowanie za Lindgrenem i Lopezem (LL). AA mog± siê przy nich schowaæ.

chyba nie tyle chodzi charyzmê tylko raczej o fakt, ¿e wiêkszo¶æ utworów to jednak dzie³o mikaela, on tworzy zarys, przedstawia go band'owi i oni na tym zarysie siê opieraj± dodaj±c co¶ od siebie
ale generalnie to wszystko ponoæ mikaela dzie³o

<ironia> Tak, dlatego musia³ nagrywaæ solówki Petera za Petera, bo on nie umia³ nic wymy¶liæ i w rezultacie musia³ odej¶æ z zespo³u, musia³ nagrywaæ perkusjê, bo Lopez nie by³ w stanie (i w rezultacie odszed³ z zespo³u). Ale geniusz z tego Mike'a! Czekam na solowy koncert Mike'a, na którym zagra sam na wszystkim naraz np 'Deliverance', 'When', 'To Bid You Farewell i 'Black Rose Immortal'. My¶lê, ¿e to kwestia czasu.</ironia>

Wujek

  • Posts: 382
  • Karma: +6/-0
  • Gender: Male
Odp: Lindgren/&Aring;kesson | Lopez/Axenrot
« Reply #39 on: 2009-05-03, 21:10:32 »
Coz... nie da sie ukryc, ze praktycznie na kazdaej plycie pisze "All songs and lyrics by Mikael Akerfeldt & Opeth". Choc z drugiej strony na Orchid i Morningrise Peter troche zrobil, a Lopez i Mednez tez calkiem sporo wniesli...
Palenie tytoniu cewk± moczow± powoduje raka prostaty.

Gong6ster

  • Posts: 8
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
    • Jaki sens?
Odp: Lindgren/Åkesson | Lopez/Axenrot
« Reply #40 on: 2009-08-22, 23:14:29 »
Nie mogê znie¶æ nowego sk³adu, dawny by³ o niebo lepszy. Poczekam jeszcze... mo¿e na nastêpnej p³ycie bêdzie mi siê bardziej podoba³o brzmienie?

deluminathor

  • Mourner
  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 2328
  • Karma: +0/-0
  • Gender: Male
  • När vintern kommer...
    • Progressive-Bolt
Odp: Lindgren/Åkesson | Lopez/Axenrot
« Reply #41 on: 2009-08-23, 01:55:26 »
Tak przy okazji dyskusji o nowym sk³adzie po dwóch ostatnich koncertach Opetha [Stodo³a@Warszawa i Brutal Assault br.] mam wra¿enie, ¿e Mike lansuje siebie i zespó³ inaczej ni¿ dawniej. Kiedy¶ by³o stosunkowo skromnie, ka¿dy wystêp rozpoczyna³ siê od subtelnego We are Opeth from Stockholm, Sweden, po prostu grali wylewaj±c ze sceny swój niepowtarzalny klimat i artyzm. Obecne wystêpy Mike znacznie bardziej prowadzi z jajem, trochê cyrkowo, opowiadaj±c o swoich gatkach i muzyce lat 80. Ale najgorsze jest to, ¿e skromno¶æ zosta³a zast±piona pych± i przechwa³kami jacy to oni nie s± znani i kochani. Trochê mnie to irytuje, choæ z drugiej strony pasuje do teorii, ¿e Opeth pod wzglêdem klimatu skoñczy³ siê na Damnation... :-k

Je¶li siê mylê, to proszê o sprostowanie; nie widzia³em w sumie wielu ich 'dawnych' koncertów, ale te kilka sk³ania mnie do powy¿szych wniosków.

Kekkai

  • Mourner
  • *
  • Posts: 2189
  • Karma: +29/-2
  • Gender: Female
  • kota
    • katie's wonders
Odp: Lindgren/Åkesson | Lopez/Axenrot
« Reply #42 on: 2009-08-23, 02:56:20 »
Tak przy okazji dyskusji o nowym sk³adzie po dwóch ostatnich koncertach Opetha [Stodo³a@Warszawa i Brutal Assault br.] mam wra¿enie, ¿e Mike lansuje siebie i zespó³ inaczej ni¿ dawniej. Kiedy¶ by³o stosunkowo skromnie, ka¿dy wystêp rozpoczyna³ siê od subtelnego We are Opeth from Stockholm, Sweden, po prostu grali wylewaj±c ze sceny swój niepowtarzalny klimat i artyzm. Obecne wystêpy Mike znacznie bardziej prowadzi z jajem, trochê cyrkowo, opowiadaj±c o swoich gatkach i muzyce lat 80. Ale najgorsze jest to, ¿e skromno¶æ zosta³a zast±piona pych± i przechwa³kami jacy to oni nie s± znani i kochani. Trochê mnie to irytuje, choæ z drugiej strony pasuje do teorii, ¿e Opeth pod wzglêdem klimatu skoñczy³ siê na Damnation... :-k

Je¶li siê mylê, to proszê o sprostowanie; nie widzia³em w sumie wielu ich 'dawnych' koncertów, ale te kilka sk³ania mnie do powy¿szych wniosków.

Ymm a Ty nie czyta³es cytatów z Mike'a? No, to poczytaj co mówi³ wcze¶niej. Mike trochê przegina z tymi dowcipami o sobie. ¯e jest wspania³y i tworzy jeden majstersztyk po drugim
ale to jest... taki trochê marketing bardziej ni¿ cokolwiek innego. Zauwa¿y³am, ¿e on ma te teksty przygotowane.

vertigo

  • Global Moderathor
  • *
  • Posts: 1328
  • Karma: +7/-0
  • Gender: Male
Odp: Lindgren/Åkesson | Lopez/Axenrot
« Reply #43 on: 2009-08-23, 15:50:31 »
Ale najgorsze jest to, ¿e skromno¶æ zosta³a zast±piona pych± i przechwa³kami jacy to oni nie s± znani i kochani. Trochê mnie to irytuje, choæ z drugiej strony pasuje do teorii, ¿e Opeth pod wzglêdem klimatu skoñczy³ siê na Damnation... :-k
Wydaje mi siê, ¿e trochê mylisz pojêcia. Dla mnie jest spora ró¿nica miêdzy pych±, a pewno¶ci± siebie i obyciem na scenie (a, ¿e przez ewolucjê Majka pod tym wzglêdem wg Ciebie zmieni³ siê klimat koncertów Opeth, no có¿ taki kontakt z publik± nie sprzyja kontemplowaniu ich muzyki i zanurzeniu siê w patosie, ale od tego s± przecie¿ koncerty Tenhi ;]).

Milad

  • Posts: 1267
  • Karma: +13/-0
  • Gender: Male
  • Bez gwiazdy nie ma jazdy :V
    • City of Mirrors
Odp: Lindgren/Åkesson | Lopez/Axenrot
« Reply #44 on: 2009-08-23, 16:23:05 »
Ju¿ sobie wyobra¿am Tyko za 2 lata.
"Hi, we are Tenhi from Finalnd.  I'm vocalist, guitarist, composer, art director and sexy beast - Tyko Saarikko. I don't actually remember how it happened but I started to compose masterpiece after masterpiece."
Pisa³em ju¿ w w±tku o BA14. Wydawa³o mi siê, ¿e koncert Opeth by³ najlepszym na brutalu póki nie zagra³ Ulver. Po popisach Krzy¶ka uzna³em Opeth za muzykê tak niesamowicie p³ytk±, tak pozbawion± emocji, ¿e zastanawia³em siê czy jeszcze kiedykolwiek kupiê ich p³ytê. Niestety Mike, obdar³e¶ swoj± muzykê z magii :/
No way in from the outside, no way out from within.